انتخاب گزینه های سازگار با محیط زیست هنگام خرید لوازم ورزشی در 1402

  1. خانه
  2. »
  3. معرفی تولیدی ها و فروشگاه های ورزشی ایران
  4. »
  5. انتخاب گزینه های سازگار با محیط زیست هنگام خرید لوازم ورزشی در 1402
انتخاب گزینه های سازگار با محیط زیست هنگام خرید لوازم ورزشی
5/5 - (1 امتیاز)

هنگامی که قصد خرید لوازم ورزشی دارید، حتما برای شما هم انتخاب گزینه های سازگار با محیط زیست هنگام خرید لوازم ورزشی مهم می‌باشد. اگر از لباس‌ها و تجهیزات ورزشی سنتی استفاده کنید. می‌تواند تاثیرات زیست محیطی بسیار زیادی بگذارد. برای تولید لوازم ورزشی سنتی از مواد مصنوعی همچون پلی‌استر و نایلون استفاده می‌شود‌. این منابع تجدید ناپذیر از نفت تشکیل شده‌اند و آسیب زیادی به محیط زیست وارد می‌کنند‌.

همچنین وجود این مواد در جو منجر به تولید و انتشار گاز‌های گلخانه‌ای مضر می‌شوند. پس هنگام خرید لوازم ورزشی بهتر است به این نکته که از مواد سنتی در آن استفاده شده یا خیر دقت کنید. از دیگر مشکلاتی که تجهیزات سنتی به وجود می‌آورند هنگام دفع آن‌ها می‌باشد که باعث آلودگی هستند. زیرا پس از پایان چرخه عمر این محصولات، باید در بخش‌هایی که به دفن زباله می‌پردازند دفن شوند.

اما حتی پس از دفن نیز ممکن است صد سال تجزیه آن‌ها طول بکشد. پس به دلیل طولانی بودن چرخه تجزیه، باعث وارد شدن مواد شیمیایی سمی به خاک و آبراه می‌شوند‌. پس باید به دنبال جایگزین‌هایی باشیم که علاوه بر پایدار بودن ردپای زیست محیطی افراد را به حداقل برسانند و آسیبی به محیط زیست وارد نکنند. همچنین همه بتوانند با خرید لوازم ورزشی پایدار از ورزش کردن خود لذت ببرند.

در ادامه همراه ما باشید تا به توضیحاتی درباره‌ی انتخاب گزینه های سازگار با محیط زیست هنگام خرید لوازم ورزشی بپردازیم.

آشنایی با مواد پایدار برای خرید لوازم ورزشی

آشنایی با مواد پایدار برای خرید لوازم ورزشی

برای تولید لباس و تجهیزات ورزشی از مواد پایدار بسیار استفاده می‌شود. به منظور کاهش اثرات منفی کربن، کم کردن اثر زیست محیطی و حفظ منابع از این مواد استفاده می‌شود. اگر بخواهیم نمونه‌ای از مواد پایدار را نام ببریم شامل پلی‌استر بازیافتی می‌شود. این مواد نیز از بطری‌های پلاستیکی که دیگر قابل استفاده نیستند تولید می‌شود. اگر تولید‌کنندگان از پلی‌استر بکر استفاده نکنند و به جای آن پلی‌استر بازیافتی را به کار بگیرند.

کمک بسیار بزرگی به کاهش مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌ای کرده‌اند. در ادامه به دیگر مواد پایداری اشاره می‌کنیم که برای خرید لوازم ورزشی اگر از آن استفاده شده باشد می‌توانند گزینه‌ی مناسبی است.

پنبه ارگانیک

امروزه استفاده از پنبه ارگانیک در صنعت ورزش بسیار رواج پیدا کرده است و مورد استقبال قرار گرفته است. پنبه معمولی برای کشت به مقدار بسیار زیادی آب و آفت‌کش نیاز دارد. اما پنبه ارگانیک اینطور نبوده و می‌توان آن را بدون مواد شیمیایی مضر کشت کرد. با استفاده از این مواد نه تنها آلودگی آب را می‌توان کاهش داد، بلکه کشاورزان که مشغول کار هستند شرایط سالم‌تری برای آن‌ها فراهم می‌شود.

کیفیت لباس‌های ارگانیک بسیار مهم است. قبلا از پنبه، کنف و کتان ارگانیک در تولید محصولات استفاده می‌شد. اما امروزه استفاده از گیاهان پارچه‌ای که از کود مصنوعی در آن استفاده شده، می‌توانند آفت‌کش‌ها و علف کش‌ها را رشد دهند و برای آب‌های زیرزمینی خطر آلودگی نداشته باشند. پس از استفاده از این پارچه‌ها به طور طبیعی تجزیه خواهند شد‌ همچنین برای بالا رفتن کیفیت پارچه‌های ارگانیک می‌توانند الیاف آن را با دیگر الیاف‌ها مخلوط کنند‌.

از این پارچه در تولید تجهیزات ورزشی نیز استفاده می‌شود و برای خرید لوازم ورزشی می توانید از آن محصول خریداری کنید.

پارچه بامبو

برای  انتخاب گزینه های سازگار با محیط زیست هنگام خرید لوازم ورزشی، پارچه بامبو نیز بسیار مناسب است. زیرا این پارچه برای رشد سریع به آب و آفت‌کش کم‌تری نیاز دارد و به همین دلیل به عنوان یک جایگزین برای سازگاری با محیط زیست شناخته می‌شود.

الیاف مصنوعی

هنگام خرید لوازم ورزشی می‌توانید پرس و جو کنید که آیا از الیاف مصنوعی تولید شده است یا خیر. زیرا علاوه بر اینکه مواد پایدار از گزینه‌های سازگار با محیط زیست می‌باشند. زیرا این الیاف در واقع یک پیشرفت فناوری محسوب می‌شوند و باعث شده‌اند که از پارچه‌ها بتوان عملکرد بهتری ارائه داد. الیاف مصنوعی نیز از منابع تجدیدناپذیری مثل ذرت یا نیشکر به دست می‌آیند. پس برای تولید تجهیزات ورزشی می‌توانند بسیار مناسب باشند.

اشخاصی که برای انتخاب گزینه های سازگار با محیط زیست هنگام خرید لوازم ورزشی مردد هستند، قطعا لباس ورزشی که با این الیاف تولید شده باشند می‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند و ردپای کربن در محیط زیست را کاهش دهند.

اگر با مفهوم مواد پایدار آشنایی داشته باشین و هنگام خرید لوازم ورزشی توجه کنید که حتما از این مواد تشکیل شده باشد، در واقع انتخاب آگاهانه‌ای داشته اید. همچنین آینده‌ای سازگارتر با محیط خواهید داشت. از جمله پلی‌استر بازیافتی، پنبه ارگانیک و الیاف مصنوعی که جایگزینی مناسبی برای حفظ منابع طبیعی می‌باشند. همچنین عملکرد مطلوب زمین را تضمین خواهند کرد.

کمک مواد پایدار به سازگاری با محیط زیست

کمک مواد پایدار به سازگاری با محیط زیست

اگر به دنبال استفاده از تجهیزات ورزشی‌ای هستید که با محیط سازگاری داشته باشند، می‌توانید از برندهایی که در لوازم ورزشی خود از پارچه‌های بازیافتی و یا ارگانیک همچون پلی‌استر بازیافتی که از بطری پلاستیکی پس از مصرف یا پنبه ارگانیک استفاده کنید. این مواد به دلیل اینکه به انرژی بسیار کمی برای تولید نیاز دارند، دارای ردپای کربن بسیار کمی می‌باشند.

از دیگر عواملی که تاثیر مواد پایدار را زیاد می‌کند، روش تولید و فرآیند تولید می‌باشد. روش تولید برندهای پایدار نیز مطابق با شیوه‌های اخلاقی می‌باشد. این بدان معناست که ضایعات را به حداقل می‌رسانند و در حل امکان از منابعی که انرژی تجدیدپذیر دارند استفاده می‌کنند. پس این مورد را نیز در خرید لوازم ورزشی خود در نظر بگیرید. اگر از شیوه‌های اخلاقی در تولید تجهیزات ورزشی استفاده شود. علاوه بر کاهش انتشار کربن منجر به تشویق شدن سایر صنایع نیز می‌‌شود.

طول عمر تجهیزات ورزشی بستگی به استفاده کردن از مواد پایدار در آن است. پس برای انتخاب گزینه های سازگار با محیط زیست هنگام خرید لوازم ورزشی، اگر از تجهیزات ورزشی پایدار انتخاب کنید؛ طول عمر محصول نیز افزایش خواهد یافت. اگر از محصولات پایداری که کیفیت بالایی دارند استفاده کنید، می‌توانید برای ساعت‌ها بدون عوض کردن لباس به ورزش ادامه دهید‌.

به دلیل داشتن این قابلیت تقاضا برای دیگر محصولات جدید کاهش یافته است. اگر مواد پایدار را قبول داشته باشیم و در کنار آن استفاده از روش‌های اخلاقی، دوام در محصولات و طراحی، می‌توانند در کاهش انتشار کربن تفاوت اساسی ایجاد کنند. پس با رعایت این شیوه‌ها به که نفع محیط زیست می‌باشد، می‌توانید فرهنگ‌سازی کنید تا مردم برای خرید لوازم ورزشی انتخاب آگاهانه‌ای داشته باشند.

حفظ منابع طبیعی به وسیله تجهیزات ورزشی پایدار

برای حافظت از محیط زیست، می‌توانید هنگامی که برای خرید لوازم ورزشی به فروشگاه‌ها می‌روید به سراغ تجهیزات ورزشی پایدار بروید. اگر از مواد سازگار با محیط زیست استفاده کنید و در کنار آن فرآیند تولید مناسبی را پشت سر بگذارید کمک بزرگی به سیاره‌ی خود کرده‌اید. برای اینکار باید از مواد بازیافتی در تولید لباس و تجهیزات ورزشی استفاده کنید.

برندهایی که پایدار هستند به جای استفاده از منابع بکر، از مواد دیگری همچون بطری‌های پلاستیکی یا لباس‌های قدیمی برای توليد محصولات جدید استفاده می‌کنند.

از دیگر مزایایی که استفاده از تجهیزات پایدار دارد و هنگام خرید لوازم ورزشی باید به آن توجه کرد این است که منجر به کم شدن مصرف آب در حین تولید می‌شود. برخلاف روش‌های تولید سنتی که معمولا به مقدار آب زیادی جهت رنگ‌رزي پارچه‌ها و یا شستشو تجهیزات نیاز دارند، روش‌های پایدار این‌گونه نبوده و با حداقل آب می‌توان به تولید تجهیزات ورزشی پرداخت.

همچنین در برندهای پایدار از تکنیک‌های نوآورانه ای استفاده می‌شود با وجود مصرف کم آب اما کیفیت محصول پایین نیاید. پس برای انتخاب گزینه های سازگار با محیط زیست هنگام خرید لوازم ورزشی منابع پایدار بسیار گزینه‌ی مناسبی هستند. زیرا آب که یکی از با ارزش‌ترین منابع ما محسوب می‌شود را حفظ می‌کنند و تخلیه فاصلاب‌ها را به حداقل می‌رسانند.

شیوه‌های اخلاقی برای تولید لوازم ورزشی

شیوه‌های اخلاقی برای تولید لوازم ورزشی

علاوه بر مواردی که بالا بیان شد. استفاده از مواد پایدار می‌تواند بسیار برای محیط زیست مناسب باشد. به این صورت که اغلب تولیدکنندگان این حوزه شیوه‌های اخلاقی و اصول تجارت را همواره رعایت می‌کنند. همچنین بسیاری از شرکت‌هایی که به تولید لوازم ورزشی پایدار می‌پردازند، اگر تولید کننده شرایط کار ایمن و دستمزد منصفانه‌ای داشته باشد، همکاری با او را آغاز می‌کنند.

پس شما نیز با خرید لوازم ورزشی از این برندها علاوه بر اینکه برای مسئولیت اجتماعی خود تلاش کرده‌اید. بلکه به ترویج حفاظت از محیط زیست نیز پرداخته‌اید.

تلاش برای آیندگان

زمانی که برای انتخاب گزینه های سازگار با محیط زیست هنگام خرید لوازم ورزشی مردد می‌شوید، به این فکر کنید که شما با استفاده کردن از تجهیزات ورزشی پایدار در حفظ منابع طبیعی نسل‌های آینده نیز تلاش کرده‌اید. همچنین در کنار فعالیت‌های خود عذاب وجدان نخواهید داشت. حال اینکه به خرید لوازم ورزشی بپردازید که از الیاف بازیافتی تهیه شده باشد یا از جایگزین‌های تجهیزات سازگار با محیط زیست تفاوتی نمی‌کند و هر یک کمکی در راستای حفظ محیط زیست است.

دیگر محصولات سازگار با محیط زیست

در ادامه این مقاله که برای انتخاب گزینه های سازگار با محیط زیست هنگام خرید لوازم ورزشی نوشته شده است، به توضیح چند محصول که سازگاری کاملی با محیط زیست دارند. از زمان تولید گرفته تا دفع آن‌ها می‌توانند تجزیه‌پذیر باشند و آسیبی به محیط زیست وارد نکنند. اولین مورد محصولات بازیافتی می‌باشد که به راحتی قابل تشخیص هستند.

زیرا دارای برچسب می‌باشند. در حال حاضر افراد زیادی هستند که در تلاش هستند تا محصولاتی را تولید کنند که زباله را کاهش دهد و سیاره زمین را جای بهتری برای زندگی کند. این محصولات در حال حاضر در دسترس هستند و می‌توانید از آنان استفاده کنید. این محصولات همچنین به محصولات سبز نیز شناخته می‌شوند. موضوع امروز که بیش‌تر در رابطه با خرید لوازم ورزشی سازگار با محیط زیست است و بهتر است از آن‌ها استفاده شود تا در سریع‌ترین زمان تجزیه شوند.

امروزه شرکت‌های زیادی هستند که یه سلیقه‌ی ورزشکاران اهمیت می‌دهند و از مواد پایدار برای تولید تجهیزات ورزشی استفاده می‌کنند. در ادامه به بررسی برخی برندها که در تولید تجهیزات ورزشی سازگار با محیط زیست موفق بوده‌اند می‌پردازیم:

برند H&M

این برند در سراسر جهان شناخته شده است و بسیار محبوب است‌. برای خرید لوازم ورزشی‌ می‌توانید از محصولات این برند نیز دیدن کنید. این برند اولین مجموعه‌ای بود که بسیار دوست‌دار محیط زیست بود ک فعالیت خود را از بهار و تابستان 2020 آغاز کرد. همچنین دارای محصولات بسیار شیکی بود. به دلیل اینکه این برند از مواد تمیز و ایمنی در تولیدات خود استفاده می‌کند، همواره دارای لباس‌های ظریف، راحت و سبک است.

شرکت زارا

دیگر برندی که به تولید محصولات سازگار با محیط زیست اهمیت می‌دهد شرکت زارا است. از مهم‌ترین اقداماتی که این شرکت در پیش گرفته است این است که قصد دارد با به کارگیری جدیدترین فناوری‌ها استفاده از آب و برق را در حین تولید به حداقل برساند و این بسیار عالی است.

برند Levi’s

این برند نیز جزو اولین برندهایی بود که شروع به تولید محصولات زیست محیطی کرد. این برند با تولید لباس‌های GAP معروف شده است و دارای قیمت‌های به‌صرفه‌ای می‌باشد که می‌توانید برای خرید لوازم ورزشی نیز به آن‌ها مراجعه کنید.

شرکت یونانی  Mumu organic

نامی که این شرکت برای خود استفاده کرده است کاملا گویای همین مسئله است که از مواد ارگانیک برای تولید محصولات استفاده می‌کند‌. زنی که سال‌ها سبک زندگی اکولوژیکی داشته این برند را ایجاد کرده است‌. برای تولید محصولات خود تنها از مواد ارگانیک و بدون خطر برای انسان و محیط زیست استفاده می‌کند.

سخن آخر

در این مقاله به بیان توضیحاتی درباره‌ی انتخاب گزینه های سازگار با محیط زیست هنگام خرید لوازم ورزشی پرداختیم. امروزه افراد زیادی با استفاده کردن از مواد شیمیایی تجزیه‌ناپذیر به محیط زیست آسیب وارد می‌کنند و منابع طبیعی آیندگان را به خطر می‌اندازند‌. اما اگر از مواد پایدار که در این مقاله به طور کامل به آن پرداخته شد استفاده شود و شما نیز هنگام خرید لوازم ورزشی به آن توجه کنید که با استفاده از مواد پایدار تولید شده باشد.

می‌توانید کمک بزرگی به نسل آینده و محیط زیست خود کنید. زیرا مواد پایدار سازگاری زیادی با محیط زیست دارند. همچنین با مصرف آب بسیار کم در حفظ منبع مهمی چون آب نیز تاثیر گذارند. امیدواریم از این مقاله که در رابطه با خرید لوازم ورزشی سازگار با محیط زیست بود بهره‌ی کافی برده باشید. از همراهی شما سپاس‌گزاریم.weekendbee

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه