مشخصات تور هندبال در 2024

ورزش هندبال یک ورزش تیمی و گروهی می باشد و دو تیم شرکت کننده که قرار است با هم به رقابت بپردازند هر یک 7 بازیکن دارند و از این 7 بازیکن یک نفر دروازه بان بوده و جلوی دروازه است. همان طور که می دانید هندبال ورزشی است که در آن پاس و شوت با دست انجام می شود و برای کسب امتیاز و برنده شدن باید توپ های بیشتری را درون دروازه هندبال جای داد و به اصطلاح گل های بیشتری را به اسم تیم خود ثبت کنید.

در بازی هندبال تور دروازه اهمیت بسیار زیادی دارد و تورهای دروازه با کیفیت بالا اساس یک بازی هندبال موفق هستند. تور هندبال از عناصر اساسی تجهیزات حرفه ای و همچنین امکانات ورزشی بازی هندبال به شمار می رود و تصور بازی هندبال بدون تور دروازه سخت و دشوار است.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم در خصوص مشخصات تور هندبال صحبت کنیم و ویژگی های تور دروازه هندبال را ذکر کنیم تا به هنگام خرید تور هندبال با وجود اطلاعاتی که در ادامه ی این مقاله کسب خواهید کرد، موفق تر عمل کنید. پس برای آشنایی با مشخصات و ویژگی‌ های تور دروازه هندبال با ما همراه باشید.

مشخصات تور هندبال

با خرید تور دروازه هندبال با کیفبت باید بتوانید به یک تجربه حماسی و به یاد ماندنی از بازی هندبال دست پیدا کنید. به همین دلیل قبل از اقدام به خرید تور هندبال حتماً باید مشخصات تور هندبال استاندارد و با کیفیت را بدانید تا بتوانید به هنگام خرید بهترین، مناسب ترین و با کیفیت ترین تور هندبال را برای خود تهیه و خریداری کنید.

ابعاد استاندارد تور دروازه هندبال 3 متر در 2 متر می باشد و با این اندازه استاندارد معمولاً قابل نصب و استفاده بر روی میله های داخل سالن های ورزشی یا زمین های بازی فضای باز هستند. اغلب جنس تور های دروازه هندبال از نخ ابریشم بسیار محکم و مقاوم می باشد تا در برابر پارگی بسیار با دوام باشد و با وجود انعطاف پذیری خود بتواند بعد از ضربه توپ بلافاصله به جای قبلی خود برگردد.

شما عزیزان حتی در حیاط یا باغ شخصی خود نیز می توانید با نصب این تور های دروازه هندبال، تمرین شوت و ضربه های مهارتی داشته باشید و مهارت های خود را در ورزش هندبال تقویت کنید.

این نکته بسیار مهم را نیز فراموش نکنید که یک تور هندبال با کیفیت باید بهم بافته شده باشند تا بهم گره نخورند و به طور کلی باید دارای قابلیت ضد گره خوردگی باشند. همچنین یکی دیگر از مشخصات تور هندبال با کیفیت این است که تور دروازه هندبال باید قابل شستشو و مقاوم در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی باشد.

بیشتر بخوانید: کشف بهترین مرکز پخش لوازم ورزشی: راهنمایی برای خرید با اطمینان

ویژگی های تور هندبال

ویژگی های تور هندبال

تور دروازه یکی از تجهیزات اصلی ورزش هندبال می باشد که برای ایجاد یک فضای محافل و ورزشی مناسب برای بازیکنان هندبال و حفاظت از دروازه ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد. تور دروازه هندبال به صورت گره زدن نخ های ابریشم به یک دیگر ساخته می شود و دارای ویژگی‌ ها و ابعاد خاصی است که در ادامه به بررسی بیشتر مشخصات تور هندبال و ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

 1. ابعاد استاندارد تور هندبال: عرض تور دروازه هندبال به عرض 3 متر و ارتفاع تور هندبال 2 متر است.
 2. ساختار محکم: تور هندبال معمولاً از جنس نخ ابریشمی تولید می شوند و دروازه ی آن نیز از جنس فلزی آهن یا آلومینیوم ساخته می‌ شود تا مقاومت و استحکام لازم و کافی را در برابر ضربات توپ و ضربات بازیکنان هندبال داشته باشد.
 3. پوشش محافل: سطح دروازه هندبال اغلب از نوار های شبکه تشکیل شده است تا توپ را بعد از گلزنی متوقف کند.
 4. سیستم قابل تنظیم: بعضی از تور های دروازه هندبال دارای سیستم قابل تنظیم هستند تا به آسانی بتوان ارتفاع آن ها را تنظیم کرده و با ابعاد استاندارد هماهنگ شوند.
 5. پایه های پشتیبان دروازه: تور های هندبال معمولاً دارای پایه‌ های پشتیبان مقاوم و محکم و بسیار مستحکمی هستند که ثبات لازم را برای دروازه هندبال فراهم می‌ کنند.
 6. رنگ بندی استاندارد: معمولاً دروازه هندبال دارای رنگ‌ های قابل تشخیص استاندارد مانند سیاه یا قرمز است و رنگ بندی تور هندبال نیز سفید، سفید قرمز یا سفید سبز یا… می باشد.

به طور کلی تور دروازه هندبال در بازی هندبال از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا یک بخش اساسی و مهم از تجهیزات مسابقات و تمرینات این ورزش هیجان انگیز و دوست داشتنی می باشد. همچنین تجهیزات و لوارم مربوط به دروازه بازی هندبال نیز نقش بسیار مهم و حیاتی را در حفظ امنیت و عدم آسیب به بازیکنان دارد. به همین دلیل به هنگام خرید تور دروازه هندبال، توجه به مشخصات‌ تور هندبال اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا با توجه به استاندارد های لازم و کیفیت تور هندبال می توان یک بازی با کیفیت و استاندارد را تجربه کرد.

بیشتر بخوانید: لباس هندبال عمده و خرده |قیمت و خرید

خرید تور هندبال

خرید تور هندبال

خرید تور هندبال ممکن است به عنوان یک فرایند بسیار مهم برای تجهیز تیم های رشته ورزشی هندبال، باشگاه ها و سالن های ورزشی، یا حتی استفاده شخصی در نظر گرفته شود. به همین خاطر در ادامه با ذکر مشخصات تور هندبال استاندارد و چند نکته مهم، راهنمایی های لازم و ضروری برای خرید تور هندبال با کیفیت آورده شده است.

 • اندازه و ابعاد استاندارد: به هنگام خرید تور هندبال اطمینان خاطر پیدا کنید که تور دروازه هندبالی که انتخاب می‌ کنید، ابعاد استانداردی که مطابق با قوانین بین‌ المللی هندبال می باشد را داشته باشد.
 • جنس تور: بعد از ابعاد تور هندبال، جنس تور هندبال یکی از مهم ترین مشخصات تور هندبال می باشد که به هنگام خرید تور هندبال باید به آن توجه کافی داشت. بیشتر تور های هندبال از جنس ابریشم و بیشتر دروازه های هندبال نیز از جنس فلز می باشند. مطمئن شوید که جنس تور دروازه هندبال انتخابی شما مقاوم در برابر ضربات و حرکات بازیکنان هندبال باشد.
 • ساختار محکم: با دقت و توجه کافی بررسی کنید که تور هندبال دارای ساختار محکم و مقاومی باشد و حتماً دارای قابلیت ضد گره خوردگی باشد. اجزای مهم دیگر دروازه هندبال که شامل پایه‌ ها و قسمت‌ های اتصال می باشد نیز باید قوی، محکم و مستحکم باشند.
 • پایه ها و ثبات: مطمئن شوید که پایه های تور هندبال قابلیت تنظیم و ثبات دارند.
 • ماندگاری: قبل از خرید تور هندبال علاوه بر دیگر مشخصات تور هندبال که ذکر کردیم، حتماً به ماندگاری و با دوام بودن تور هندبال توجه داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که تور هندبال قابلیت شستشو داشته باشد و با استفاده مداوم دچار آسیب و پارگی نشود. به طور کلی یک تور هندبال با کیفیت و مناسب باید ماندگاری بسیار بالایی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: تشخیص بهترین فروشنده لوازم ورزشی: اصول و معیارهای انتخاب

قیمت تور هندبال

قیمت تور هندبال

قیمت تور هندبال تحت تأثیر عوامل مختلف و گوناگونی از جمله مشخصات تور هندبال قرار می‌ گیرد. به همین دلیل در زیر عوامل و فاکتور های مهمی که ممکن است بر قیمت تور های دروازه هندبال تأثیر بگذارند را ذکر کرده ایم.

 • استفاده از جنس‌ های با کیفیت و مقاوم در ساخت تور هندبال می‌ تواند قیمت تور هندبال را افزایش دهد. جنس‌ های با کیفیت و مرغوب نخ ابریشم و جنس های پیشرفته ای همچون فایبر گلاس یا کربن معمولاً هزینه بالاتری نسبت به دیگر جنس های تور هندبال دارند.
 • ابعاد و اندازه تور هندبال نیز نقش بسیار مهمی در تعیین قیمت تور های هندبال دارد. تور های بزرگ تر و با ویژگی‌ ها و مشخصات تور هندبال ویژه ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند.
 • وزن تور هندبال نیز می‌ تواند بر قیمت تور هندبال تأثیر گذار باشد. تور های هندبال با ورن سبک‌ تر ممکن است گران تر باشند، به ویژه اگر از جنس‌ های سبک و با کیفیت در ساخت آن ها استفاده شده باشد.
 • طراحی خاص و استفاده از فناوری‌ های نوین در طراحی و ساخت تور هندبال ممکن است به افزایش قیمت آن کمک کند. به عنوان مثال تور های هندبالی با سیستم‌ های تقویت کننده‌ ی قدرت پرتاب ممکن است قیمت بالاتری نسبت به دیگر تور های هندبال داشته باشند.
 • محصولات تولید شده توسط برند های شناخته شده و معروف و مشهور ممکن است قیمت بیشتری نسبت به برند های ناشناخته داشته باشند. برند محصول اغلب یک علامت از کیفیت و اعتبار آن محصول می باشد.
 • تخصص و میزان تجربه سازنده و حرفه ای بودن سازنده در تولید تور های هندبال نیز می‌ تواند بر قیمت تور های هندبال تأثیر گذار باشد. سازندگان با تجربه و منصف ممکن است تور های هندبال با کیفیت را با قیمت مناسب‌ تری به افراد ارائه دهند.
 • هزینه های مربوط به حمل و نصب تور های هندبال نیز از دیگر عواملی می باشد که ممکن است به قیمت آن ها افزوده شود.
 • مشخصات تور هندبال و ویژگی‌ های اضافی و تکمیلی همچون پوشش های ضد آب، دسته‌ های چسبانده شده یا قابلیت تنظیم ارتفاع ممکن است بر قیمت تور های هندبال تأثیر بگذارند.

در پایان به این نکته توجه داشته باشید که تور های مخصوص بازی های هندبال حرفه‌ ای ممکن است دارای ویژگی ها، مشخصات و جزئیات خاصی باشند که باعث می شود قیمت آن ها افزایش پیدا کند.

بیشتر بخوانید: تولیدی توپ هندبال | توپ هندبال عمده برای خرید 

تور هندبال

جمع بندی نهایی

هندبال ورزشی هيجان انگیز و گروهی با توپ می باشد که در آن از دست برای پرتاب توپ استفاده می‌ شود. این ورزش با وجود هیجان زیادی که دارد اشخاص بسیار زیادی را به سمت خود جذب کرده است. بعد از مجهز کردن زمین بازی هندبال، وسایل و تجهیزات مورد نیاز این ورزش باید تامین شوند. تور هندبال و دروازه هندبال یکی از وسایل مورد نیاز این ورزش است.

به همین دلیل باید در خرید تور هندبال باید به نکات بسیار مهم و ویژه‌ ای از جمله مشخصات تور هندبال توجه داشته باشید تا بتوانید بین تور های هندبال بهترین انتخاب را داشته باشید و از خرید خود لذت ببرید. تور های هندبال ایجاد شده از جنس با کیفیت، مقاوم و ساختاری محکم باعث شگفتی در زمین بازی می شوند.

ویژگی ها و مشخصات تور هندبال استاندارد و با کیفیت شامل ابعاد و اندازه استاندارد و جنس با کیفیت و مرغوب و… می شود که به هنگام خرید باید به آن ها توجه کافی داشته باشید. اندازه استاندارد تور هندبال باید داری عرض 3 متری و ارتفاع 2 متری باشد و جنس تور هندبال نیز باید از جنس نخ ابریشمی باشد.

عوامل و فاکتور هایی همچون مشخصات تور هندبال که شامل جنس تور، ابعاد تور، وزن تور می باشد و طراحی و فناوری، برند تولید کننده، تحویل و نصب، نوع استفاده، تخصص سازنده و… بر قیمت تور هندبال تأثیر بسزایی دارند. پس به هنگام خرید تور هندبال و مقایسه قیمت تور های گوناگون به این موارد توجه داشته باشید.

در این مقاله در خصوص مشخصات تور هندبال و ویژگی های تور های هندبال با کیفیت صحبت کردیم. همچنین نکات بسیار مهم و ضروری که به هنگام خرید تور هندبال باید به آن ها توجه داشته باشید را ذکر کردیم. در پایان نیز عوامل تأثیر گذار بر قیمت تور های هندبال را ذکر کردیم. امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد و بسیار متشکریم که تا به انتهای این مقاله همراه ما بودید. sodexsport

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه