خرید لوازم ورزشی در تابستان بهتر است یا زمستان؟1402

 1. خانه
 2. »
 3. معرفی تولیدی ها و فروشگاه های ورزشی ایران
 4. »
 5. خرید لوازم ورزشی در تابستان بهتر است یا زمستان؟1402
خرید لوازم ورزشی در تابستان بهتر است یا زمستان
5/5 - (1 امتیاز)

اگر شما هم جزء دسته افراد هایی هستید که به ورزش علاقه مند هستند، باید بدانید که خرید لوازم ورزشی مناسب هر فصل از اهمیت زیادی برخوردار است. لباس مناسب فصل تابستان با وجود گرما اهمیت ویژه ای دارد و فصل مناسبی برای ورزش کردن است.

اما خیال کنید که در زمان انجام یک ورزش هوازی، شما یک لباس آستین بلند و ضخیم پوشیده باشید. قطعا با این لباس آن هم در فصل تابستان به بدن خود آسیب های زیادی را وارد می کنید. به این دلیل که لباس نامناسب مانع اکسیژن رساندن درست به عضلات و اندام های شما می شود و باعث می شود دمای مرکزی بدن شما را زیاد کند. پس باید در خرید لوازم ورزشی دقت بسیاری داشته باشیم.

در انتخاب لوازم و لباس ورزشی بسیار توجه داشته باشید تا به سلامت شما آسیب و لطمه وارد نشود و مهم تر از آن این که شما باید با آن احساس راحتی کنید. یکی از مهم ترین اقداماتی که باید در هنگام شروع ورزش به آن اهمیت بدهیم، خرید مناسب لوازم و لباس ورزشی هر فصل است.

خرید لوازم ورزشی در تابستان

خرید لوازم ورزشی در تابستان

همانطور که گفتیم تابستان به دلیل گرمای بیش از حد هوا و مرتبط بودن آن به تعطیلات و استراحت کم تر کسی مشتاق به ورزش کردن است و یا برعکس خیلی از این افراد از این تعطیلی به نحوه احسنت استفاده می کنند و اقدام به ورزش کردن می کنند. با این وجود عوامل های زیادی باعث می شوند که در این فصل به خرید لوازم ورزشی بپردازیم.

 • خریدن لباس شنا و لوازم شنا
 • لباس و یا پوشاک و لوازم جانبی مخصوص ورزش های آبی
 • لباس و وسایل ورزشی کوهنوردی، دوچرخه سواری و اسکیت

فصل تابستان برای اغلب مردم فرصت مناسبی برای ورزش کردن و رسیدن به اندام ایده آل است. تعداد زیادی رفتن به باشگاه، پیاده روی و کوهنوردی را جزو لیست کارهایی که دوست دارند در فصل تابستان انجام دهند، قرار می دهند. اما آفتاب سوزان تقشه های ما را برای ورزش کردن در تابستان را خراب می کند.

ورزش کردن در معرض آفتاب موجب گرمازدگی، عرق سوز شدن، تعرق زیاد و حساسیت پوستی می شود. اگر می خواهید در فصل گرم تابستان ورزش کنید، بهتر است هنگام خرید لوازم ورزشی حواستان به لباس و لوازمی که برای ورزش کردن انتخاب می کنید، باشد.

بهتر است برای خرید لوازم ورزشی و لباس ورزشی مناسب فصل حتما دقت کنید که در اندازه بدنتان، لباس را خریداری کنید.

خرید لوازم ورزشی در زمستان

خرید لوازم ورزشی در زمستان

زمستان فصلی است که نور و تابش خورشید هر لحظه کم تر و کم تر می شود. بیرون هوا ابری و بسیار سرد می شود. در این فصل مدام باران می بارد و باد سرد می وزد. با این شرایط آب و هوایی اکثر ورزشکاران از بیرون رفتن منصرف می کند. بنابراین اگر تصمیم دارید در چنین هوایی ورزش کنید، باید در خرید لوازم ورزشی در این فصل دقت زیادی داشته باشید.

در این فصل اکثر مردم معمولا به سالن های ورزشی می روند. زیرا زمان خوبی برای ورزش کردن و خرید لوازم ورزشی است. زمستان فصل  بسیار جذابی برای فروش لباس ها و لوازم ورزشی جانبی و مورد نیاز است. ورزش های زمستانی که پرطرفدارترین آن ورزش اسکی است، خرید لوارزم ورزشی و جانبی آن نزدیک به پیست های اسکی فروش بیشتری دارد.

به همین دلیل علاقه مندان به طور گسترده ای به ورزش در فضای باز در فصل زمستان ادامه می دهند. بنابراین برای ورزش کردن در فصل زمستان، به لباس و لوازم مخصوصی نیاز دارند که در دمای پایین سازگار باشد.

 خرید لباس و لوازم ورزشی مناسب زمستان

زمانی که در فصل سرد زمستان در بیرون از منزل  ورزش می کنید، خرید لوازم ورزشی مناسب و کاربردی برای تمرین کردن ورزش در فصل زمستان به شما کمک می کند تا در هوای سرد به راحتی روی تمرین خود متمرکز باشید. برای خرید لوازم ورزشی متناسب برای فصل زمستان بهتر است شرایط آب و هوایی را هم در نظر بگیرید.

در فصل زمستان بیشتر افراد در این فصل نگران سرما خوردگی می باشند که موجب می شود کم تر در این فصل ورزش کنند. اگر به ورزش در زمستان علاقه مند هستید، به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است لباس و لوازم ورزشی مناسب فصل را انتخاب کرده و در حین تمرین کردن از آن استفاده کنید.

انواع وسایل و لباس ورزشی این فصل برای خرید عبارت است از:

 • دستمال سر و یا هدبند
 • کاپشن مقاوم و چند تکه دارای زیپ
 • دستکش گرم و ضخیم و چند لایه
 • شلوار مقاوم در وزش باد
 • جوراب ضخیم و رطوبت گیر
 • گرمکن و هودی ورزشی
 • لگ ورزشی

خرید لباس و لوازم ورزشی مناسب تابستان

با گرم شدن هوا و روزهای طولانی تر، امکان دارد ورزش کردن در این فصل کمی دشوار باشد. اما ورزش های زیادی برای لذت بردن از نور خورشید وجود دارد که شامل دوچرخه سواری، یوگا و پیاده روی و… است.

 یک روز آفتابی برای ورزش کردن بسیار مناسب است، اما گرمای بیش از حد تابستان ممکن است ضد حال باشد. خرید لوازم ورزشی مناسب دویدن در تابستان به میزان اندازه فصل زمستان اهمیت دارد. اما با توجه به این مورد که میزان تعریق بدن به دلیل گرمای هوا در تابستان بیشتر می شود، بدن آب بیشتری از دست می دهد.

بنابراین لازم است در خرید لوازم ورزشی در این فصل، لباس مناسبی انتخاب شود که از تعریق بیش از حد جلوگیری کند. در این فصل گرم بهتر است برای ورزش کردن  از یک لباس نازک استفاده کنیم که باعث شود آب بدنمان خشک نشود. انواع لباس ورزشی در در فصل تابستان به شرح زیر است.

 • کفش ورزشی
 • لباس نازک
 • شلوارک

کلام آخر

شما می توانید در تمامی فصول سال به راحتی اقدام به ورزش کردن کنید. در این مقاله در مورد خرید لوازم ورزشی در تابستان و زمستان صبحت کردیم. حالا شما به اندازه لوازم مورد نیاز ورزش هر فصل را به خوبی می شناسید. شما می توانید در هر دو فصل خرید لوازم ورزشی خوبی را داشته باشید.

به شرطی که تمامی شرایط خرید مناسب هر فصل را به خوبی رعایت کنید. ورزش کردن می تواند موجب آسیب دیدن بدنتان شود اگر لباس متناسب هر فصل را استفاده نکنید. پس حتما هوشمندانه اقدام به خرید لوازم ورزشی مناسب همان فصل بکنید.

هر فصل، لوازم ورزشی مخصوص به خود را دارد. انتخاب یک لباس ورزشی مناسب هر فصل اهمیت بسیار زیادی در ورزش کردن دارد. لازم به ذکر است که برای هر ورزشی حتی ورزش های ساده باید انتخاب ما لباس و لوازم ورزشی مناسب با آن فصل باشد.فوتبال 

امیدواریم که با این مطلب راحت تر در فصل های زمستان و تابستان خرید مناسبی برای ورزش کردن داشته باشید. از این که تا انتهای مطلب با ما همراه بودید، بی نهایت از شما عزیزان سپاسگزاریم.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه