انواع کفی شنا در سال 1402

  1. خانه
  2. »
  3. اسپرت مگ
  4. »
  5. انواع کفی شنا در سال 1402
انواع کفی شنا
5/5 - (1 امتیاز)

استفاده از کفی شنا به عنوان بخشی از تمرین، راهی عالی برای تقویت قدرت بالاتنه و همچنین بهبود تکنیک سکته مغزی در شنا است. انواع كفي شنا به گونه ای طراحی شده اند که روی دست ها قرار می گیرند تا در هنگام شنا کردن در آب، کشش بیشتری ایجاد کنند. نه تنها بازوها و بالاتنه خود را تقویت می کنید، بلکه متوجه پیشرفت هایی در تکنیک سکته مغزی خود خواهید شد. این کفی های شنا برای ارتقای موقعیت دست در آب طراحی شده‌اند که به نوبه خود تکنیک مناسب بازو را تشویق می‌کند.

از جمله فوايد كفي شنا میتوان به سبك بودن آن اشاره كرد.

کفی شنا چیست؟

کفی شنا وسیله تمرینی محبوبی در شنا است، زیرا در نظر گرفته است که نه تنها قدرت را افزایش می دهند بلکه تکنیک تمیزی را نیز ارائه می دهند. در نتیجه، اکثر ورزشکاران در هر سطح مهارتی حداقل گاهی از این ابزارها استفاده می کنند. اما آیا کفی های شنا واقعاً به آنچه وعده داده اند عمل می کنند؟ یا حتی ممکن است به آنها آسیب برساند؟ ما به شما نشان خواهیم داد که چه چیزی هنگام تمرین با کفی مهم است و چه زمانی نیاز به احتیاط است.

بیشتر بخوانید: کاپشن شلوار درفش | قیمت و خرید عمده از تولیدی

انواع کفی شنا

فواید و انواع کفی شنا

ایده استفاده از کفی شنا به عنوان تمرین اضافه بار شناخته می شود. کف دست بزرگ شده و باعث افزایش مقاومت می شود. حرکت بازو در آب نیاز به تلاش بیشتری دارد و در نتیجه قدرت مورد نیاز هنگام شنا را تقویت می کند. در تئوری، حرکت شنا تقریباً به طور یکسان با و بدون کفی شنا انجام می شود. این بدان معنی است که نتایج تمرین می تواند به خوبی به شنا در شرایط مسابقه منتقل شود.

استفاده از انواع کفی شنا در تکنیک نیز تاثیر مثبت دارد. زیرا مقاومت کفی ها حرکات آب را تشدید می کند و بیشتر به چشم می آید. سوراخ های روی سطح، از فوايد كفي شنا می باشد كه باعث مي شود احساس بهتری در آب ایجاد داشته باشيد.  اگر دست و پا زدن شروع به تکان دادن یا حتی افتادن کند، بازو و دست‌های شما زاویه‌ای ایده‌آل را ندارند. بازخورد انواع کفی شنا موقعیت های نادرست دست و غوطه وری نادرست را تصحیح می کند، که در غیر این صورت شناگر لزوما متوجه آن نمی شود. این بازخورد می تواند بسیار مفید باشد.

بیشتر بخوانید: پیراهن و شورت ورزشی ارزان قیمت | قیمت و خرید از تولیدی

انواع کفی شنا

کفی انگشتان

همانطور که از نام آن پیداست، پاروهای انگشت فقط انگشتان را می پوشانند در حالی که کف دست آزاد می ماند. به دلیل سطح کوچکی که دارند، مخصوصاً برای مبتدیان مناسب هستند، زیرا مفاصل شانه به دلیل مقاومت کمتر در برابر آب در مقایسه با کفی های شنا، استرس کمتری دارند. آنها در یک اندازه موجود هستند و با روبان روی دست ثابت می شوند. انواع كفي شما مخصوصاً برای بهبود کشش و تکنیک کشیدن دست از میان آب، به اصطلاح آب گیر مناسب هستند.

گونه‌ای از کفی های انگشتی معمولی، کفی های انگشت چابکی هستند که فقط روی انگشت شست قرار می‌گیرند و به تسمه‌های ثابت مجهز نیستند. از آنها برای آموزش غوطه ور شدن صحیح دست در آب استفاده می شود. اگر غوطه وری به درستی انجام نشود، دست و پا از دست شما می لغزد.

بیشتر بخوانید: تولیدی پیراهن شورت ورزشی | قیمت و خرید از تولیدی

کفی دست ها

کفی های دستی بزرگتر از کفی های انگشتی هستند و در نتیجه جلوه قوی تری به دست می آورند. بنابراین نباید توسط مبتدیان استفاده شود، زیرا یک تکنیک اشتباه به سرعت منجر به مشکلات شانه می شود. از آنجایی که یک منطقه بسیار بزرگ باعث کشش بیش از حد برای اکثر شناگران می شود، همیشه باید به اندازه مناسب توجه کنید.

کفی های شنا معمولاً در اندازه های S/M/L/XL موجود هستند، اما این فقط باید به عنوان یک راهنمای تقریبی عمل کند. نشان دادن اندازه کفی به سانتی متر بسیار مهمتر است. طول کفی های دستی باید حداکثر یک سانتی متر باشد، یعنی حدود یک انگشت، بالای نوک انگشتان، همه چیز بالاتر از آن برای ورزشکاران برتر در نظر گرفته شده است. اندازه و برش نیز می تواند بسته به نوع آموزش متفاوت باشد.

انواع کفی شنا معمولاً با تسمه‌هایی روی انگشت وسط و مچ دست ثابت می‌شوند و نوعی از کفی بدون تثبیت بند وجود دارد که برای جلوگیری از خم شدن دست و تمرین وضعیت دست و آرنج در نظر گرفته شده است.

کفی شنا برای چه افرادی کاربرد دارد؟

شناگر های حرفه ای و همچنین شناگر های غیر حرفه ای می توانند از انواع کفی شنا استفاده کنند. در اکثر مواقع شناگران ماهر از کفی هایی استفاده می کنند که دارای یک بند انگشت تنها است. افراد مبتدی و تازه کار نیز می توانند از کفی هایی استفاده کنند که دارای بند تسمه هستند تا با دست اتصال بهتری برقرار کند. پیشنهاد ما به شما این است که کفی را انتخاب کنید که کمی بزرگتر از دستتان باشد. چرا که در این صورت به تقویت بهتر عضله های بازو و پشت بازو کمک می کند و شما را برای مسابقات آماده تر و ورزیده تر می کند كه از اين موارد از فوايد كفي شنا مي باشد.

بیشتر بخوانید: ساق دست ورزشی | خرید عمده ساق دست ورزشی از تولیدی

استفاده صحیح از کفی شنا

میزان موفقیت استفاده از کفی ها تا حد زیادی به استفاده صحیح از آنها بستگی دارد. از آنجایی که در صورت استفاده نادرست، نه تنها اثرات تمرینی مورد نظر با شکست مواجه می‌شوند، بلکه عادت‌های بد نیز می‌توانند وارد شوند که در نهایت حتی می‌تواند منجر به درد شانه و آسیب شود و شما نمي توانيد از فوايد كفي شنا به خوبي بهره ببريد.

انواع کفی شنا

اندازه و موقعیت دست مناسب

به دلیل اندازه کوچکتر، دست و پا زدن انگشت شما را به سرعت وسوسه می کند که آنها را بگیرید. با این حال، این منجر به موقعیت کاملاً نادرست دست می شود و باید به هر قیمتی از آن اجتناب کرد. دست ها آرام می مانند، علاوه بر این، انواع كفي شنا با نوار الاستیک باید فقط روی انگشت وسط پوشیده شوند. كفي هاي شنا بزرگ باید برای شناگران با تجربه و آموزش دیده در نظر گرفته شود، زیرا فشار روی شانه ها با یک تکنیک نابالغ بسیار زیاد است و خطر آسیب حاد وجود دارد.

مهمتر از همه، كفي ها باید به صورت هدفمند و با دوز مناسب استفاده شوند. شناگران به سرعت به افزایش کشش و سرعت ناشی از آن عادت می کنند که اکنون به تلاش کمتری نیاز دارد. نتیجه: کشش بازو کند می شود و پس از برداشتن دستگاه تمرین، ورزشکار اکنون حتی کندتر می شود. بنابراین باید حداکثر 25 درصد از زمان تمرین از کفی استفاده کرد تا اثر عادت ایجاد نشود و الگوی حرکتی طبیعی بدون استفاده از وسایل کمکی حفظ شود.

در اینجا ما سعی کردیم در مورد انواع کفی شنا و فواید کفی شنا توضیح جامع و کاملی بدهیم. در نهایت از توجه شما بسیار ممنونیم.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه