راهنمای خرید کفش فوتسال

راهنمای خرید کتونی فوتسال در این مقاله ارائه میشود.کتونی های فوتسال نسبت به کتونی های فوتبال از لحاظ ساختاری متفاوت هستند. به دلیل آنکه فوتسال ورزشی است که در سالن برگزار می شود کف کتونی های آن بر خلاف کتونی های فوتبال استوک ندارد. زیره کتونی فوتسال همانند کتونی های بسکتبال و والیبال از جنس بادوامی ساخته شده و همانند یکدیگر می باشد. به علت لغزندگی زیاد در سالن های ورزشی این کتونی ها از چسیندگی خوبی برخوردار می باشد، در واقع یکی از ملاک های یک کتونی فوتسال مناسب میزان چسبندگی آن است. اسپرت مال در ادامه ویژگی های یک کتونی مناسب برای ورزش فوتسال را شرح خواهد داد:

میزان چسبندگی کتونی

همانطور که در مقدمه مقاله اشاره شد، کتونی های فوتسال استوک ندارند و کف آن مسطح بوده تا بتوان بر روی سطوح مختلف از جمله سالن فوتسال، بازی کرد. از آنجا که فوتسال همانند فوتبال ورزش پر تحرک و سریعی می باشد، برای جبوگیری از لغزندگی کف این کفش ها حالت چسبندگی دارد تا ورزشکاران به راحتی بتوانند جهت خود را عوض کرده و یا سرعت خود را کم کنند. این نکته را در نظر بگیرید که چسبندگی کتونی مانع انعطاف پذیری کفش نشود.

پست بازیکن

پس بازیکن در انتخاب نوع کتونی فوتسال تاثیرگزار است. کسانی که در خط حمله نقش دارند، به دلیل اینکه هدف آنها گل زدن است، ترجیح این است که روی کفش بند کمتری داشته و مسطح باشد. این امر باعث راحتی دریبل زدن بازیکن تیم مقابل می باشد. دروازه بان و بازیکنان خط دفاعی به دلیل تغییر جهت ها، حرکات عرضی و برخوردها ناگهانی بهتر است کتونی ها مقاوم در برابر حرکت های عرضی با طول عمر بالا و ساپورت بیشتر را تهیه نمایند.

مواد تشکیل دهنده کتونی

عملکرد و دوام کفش یکی از بزرگترین مشخصه های جنس کتونی می باشد. به طور کلی برای ساخت کتونی های فوتسال از دو نوع متریال استفاده می شود: چرم مصنوعی و چرم طبیعی. مشخص ایت که جرم طبیعی منعطف تر، راحتر و دارای عملکرد بالاتری نسبت به چرم مصنوعی می باشد ولی چرم مصنوعی سبکتر و بادوام تر از چرم طبیعی می باشد. با دانستن این موارد به راحتی می توانید در مورد جنس کتونی تصمیم گیری بنمایید.

ساپورت کتونی

هر بازی فوتسال بین 60 تا 90 دقیقه طول می کشد. به همین دلیل کتونی شما باید دارای دیواره های محکمی باشد که مچ پای شما را در برابر حرکت های ناگهانی عرضی حمایت کند. همچنین در مورد قوس کف پا باید طوری طراحی شده باشد که آنها را نیز ساپورت کند.

وزن کتونی فوتسال

کتونی فوتسال به دلیل کف مسطحی که دارد وزن آن از کتونی فوتبال سنگینتر است. وزن یک کفش ایده آل فوتسال بین 220 تا 230 گرم می باشد

توانایی تنفس کتونی

به علت تعرق زیاد در این ورزش بهتر است کتونی ای تهیه فرمایید که دارای تهویه باشد تا پای شما در کفش عرق نکند. تعریق پا می تواند در مواردی منجر به آسیب شود پس به همین دلیل بهتر است این قابلیت کفش را مورد بررسی قرار دهید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه