تجهیز باشگاه بدنسازی توسط اسپاد از 0 تا 100 {راهنمای جامع}

امتیاز نوشته
4.7/5

برای تجهیز باشگاه بدنسازی خود نیاز به راهنمایی دارید؟ نمیدانید برای تجهیز باشگاه خود چه چیز هایی بخرید؟ این راهنما از اسپرت مال، امید است که شما را در این مسیر یاری کند تا بتوانید باشگاه خود را با مناسب‌ترین هزینه و در کمترین زمان ممکن تجهیز نمایید.این راهنما را با دقت مطالعه نمایید و حتما دستورالعمل ها را رعایت کنید.با اسپرت مال همراه باشید.

اطلاعات و مقالات زیادی در مورد ورزش بدنسازی و تمرینات وحتی تغذیه ورزشکارن در سایت های مختلف وجود دارد، اما در مورد تجهیزات بدنسازی و دستگاه های بدنسازی اطلاعات کمی پیدا میکنید . افرادی که قصد خرید لوازم بدنسازی و دستگاه های بدنسازی و سرمایه گذاری در این زمینه را دارند باید اطلاعات کلی مانند مدل دستگاه ها و تعداد مورد نیاز برای باشگاه داشته باشند و از موارد دیگری نظیر فضای باشگاه طراحی داخلی، تبلیغات حفظ مشتری، مدیریت داخلی، مربی باید اطلاعات داشته باشند.

فهرست مطالب
تجهیز باشگاه بدنسازی

دنیای ورزش به طور مداوم در حال تغییر و تحول است. با توجه به سلامت جامعه، تقاضا برای باشگاه های بدنسازی ورزشی در حال افزایش است.هر سال بر تعداد باشگاه‌های ورزشی افزوده می شود. برای کسانی که با اداره یک استودیوی تناسب اندام یا سالن بدنسازی آشنا نیستند، ممکن است انجام آن سخت به نظر برسد. با این حال، هنگام افتتاح یک باشگاه بدنسازی یا استودیوی تناسب اندام باید موارد زیادی را در نظر گرفت.

تجهیز باشگاه بدنسازی

دانستن اینکه دقیقاً چه کاری باید انجام شود، چگونه باید انجام شود، و زمانی که همه اینها باید اتفاق بیفتد، برای هر کسی که تازه کار در این تجارت است، چالش برانگیز می‌باشد.افتتاح یک باشگاه ورزشی می تواند یک سرمایه گذاری جذاب باشد، اما همچنین یک کار بزرگ است. اگر رویای افتتاح یک باشگاه بدنسازی را دارید! ما همه چیز را از تجهیزات بدنسازی گرفته تا کفپوش باشگاه را گنجانده ایم.

قبل از افتتاح باشگاه بدنسازی چه چیزهایی را باید بدانم؟

تجهیز باشگاه بدنسازی

قبل از شروع یک باشگاه ورزشی تا جایی که می توانید مطالعه و تحقیق کنید. شما باید چیزهای زیادی بدانید، از قوانین قانونی گرفته تا داشتن یک طرح تجاری واقعی نیاز است.حتی قبل از اینکه شروع به جستجوی تسهیلات کنید، باید حداقل پنجاه درصد سرمایه اولیه خود را کنار بگذارید. گردآوری مجموع آنچه که نیاز دارید چالش برانگیز خواهد بود، اما از درخواست مشاوره از افرادی که در حال حاضر در این صنعت هستند، نترسید.

اگر شخصاً شخصی را نمی شناسید، پیوستن به یک باشگاه محلی بدنسازی را در نظر بگیرید و زمان و خدمات خود را به عنوان یک داوطلب به رایگان ارائه دهید. به احتمال زیاد، مالک مایل خواهد شد مقداری از وقت خود را صرف کند تا به شما نشان دهد که چگونه کسب و کار خود را افتتاح کرده است.فقط مطمئن شوید و به خاطر داشته باشید که بسیاری از باشگاه های بدنسازی شروع راه‌اندازی سالن‌های ورزشی خود را در اتاق‌ها و گاراژهای کوچک شروع کرده‌اند، بنابراین فکر نکنید که نمیتوانید، به مکان رویایی خود فکر کنید. در مورد مکان‌ها صحبت کنید، سعی کنید از همان ابتدا به کرایه نپردازید و البته بسته به منطقه‌ای که می‌خواهید در آن باشید، اجاره بها متفاوت خواهد بود.

هنگامی که تحقیقات خود را انجام دادید و در مورد مکان تصمیم گرفتید، وقت آن است که کارها را با مشاور املاک و مستغلات انجام دهید. پس از اجاره یا رهن مکان، همه چیز به سرعت پیش خواهد رفت، بنابراین بنشینید و در نظر بگیرید که چه مقدار پول از قبل (تجهیزات و غیره) نیاز دارید و هزینه های ماهانه شما چگونه خواهد بود (اجاره، آب و برق و غیره).

بدترین حالت: به وام تجاری نیاز دارید. شما باید یک طرح تجاری تهیه کنید و با یک وام دهنده ملاقات نمایید تا تعیین کنید چقدر می توانید برای باشگاه وام بگیرید.اگر کافی نیست، تسلیم نشوید و به دنبال گزینه های تامین بودجه از خانواده یا دوستان باشید.همانطور که می بینید، قطعات متحرک زیادی در مراحل اولیه راه اندازی یک باشگاه وجود دارد. اگر سؤال یا نگرانی بیشتری دارید، تحقیق کنید و از همه سوال بپرسید.ما هم در اینجا سعی میکنیم به سوالاتتان جواب دهیم.

آیا افتتاح یک باشگاه بدنسازی یک سرمایه گذاری خوب است؟

تجهیز باشگاه بدنسازی

در حالی که افتتاح یک باشگاه بدنسازی یک تجارت بسیار رقابتی است، اما می توان آن را به یک سرمایه گذاری خوب تبدیل کرد.

نکته کلیدی این است که خود را از سایر باشگاه‌ها و مراکز ورزشی موجود متمایز کنید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید یک استودیو بوکس را بدون توجه به مدل کسب و کار خود باز کنید، استودیوهای بوکس دیگری را به عنوان رقیب خواهید داشت.

باید مطمئن شوید که یک تجربه منحصر به فرد را برای مهمانان خود فراهم می کنید و برنامه ای برای متمایز شدن باشگاه خاص خود از بقیه پیدا کنید.

قبل از تجهیز باشگاه بدنسازی چه کار هایی باید انجام دهید؟

تجهیز باشگاه بدنسازی

1-گرفتن کارت مربیگری

اگر حکم قهرمانی یا لیسانس تربیت بدنی دارید راه آسانتری پیش رو دارید.اگر مدرک خاصی ندارید باید در کلاس های مربیگری شرکت کنید و پس از گذراندن کلاس های تئوری و عملی، کارت مربیگری خود را دریافت کنید.این پروسه احتمال دارد تا یکسال طول بکشد و هزینه کارت مربیگری حدود 500 هزار تومان خواهد شد.

2-گرفتن مجوز برای باشگاه بدنسازی

برای افتتاح یک باشگاه بدنسازی نیاز به دریافت مجوز دارید.بهتر است در این مرحله به انتخاب همکار و انتخاب رشته های ورزشی در باشگاه خود بپردازید.با چند مربی جهت حضور در باشگاهتان صحبت کنید.

شرایط مورد نیاز برای دریافت مجوز باشگاه بدنسازی

 • موسس شغل دولتی نداشته باشد.
 • مدرک تحصیلی موسس حداقل دیپلم باشد.
 • داشتن تاهل موسس
 • اگر باشگاه در دو شیفت آقایان و بانوان فعال باشد، دو نفر به عنوان مدیر نیاز است.

پس از تهیه مدارک مورد نیاز جهت تاسیس باشگاه بدنسازی این مدارک باید به اداره اماکن شهر محل مربوطه تحویل داده شود.

تجهیز باشگاه بدنسازی۶

مدارک مورد نیاز برای گرفتن مجوز باشگاه بدنسازی

 1. تعیین نام باشگاه
 2. تکمیل فرم تاسیس ارائه شده از سوی اماکن
 3. کروکی محل باشگاه
 4. آرم و مهر باشگاه
 5. کارت پایان خدمت
 6. گواهی عدم سو پیشینه
 7. گواهی عدم اعتیاد
 8. تعهد نامه فدراسیون پزشکی
 9. مدرک مربیگری و…

بعد از ارائه مدارک تاسیس باشگاه بدنسازی به اداره اماکن این سازمان نسبت به احراز صلاحیت شما اقدام خواهد کرد.که این پروسه حدود 30 تا 45 روز به طول می‌انجامد تا مجوز لازم صادر گردد.تنها صدور مجوز کافی نیست، بلکه باید تمام ملزومات مورد نظر در تاسیس باشگاه فراهم شود.

بررسی میزان سرمایه اولیه از درجه اهمیت بالایی برخوردار است

همچنین برنامه‌ریزی جهت چگونگی تخصیص این سرمایه در مراحل مختلف تاسیس باشگاه مهم است.

در خصوص بررسی میزان سرمایه اولیه برای راه‌اندازی باشگاه بدنسازی:

 • در ابتدا باید این سوال را از خود بپرسید که این سرمایه در چه بخش هایی هزینه می‌شود؟
 • تجهیزات مورد نیاز من چقدر هزینه نیاز دارد.

باشگاه های بدنسازی را باید از نظر کیفی، کمی، موقعیت جغرافیایی، تجهیزات و امکانات مورد بررسی قرار داد.چرا که باشگاه ها را از نظر مساحت و دسترسی افراد و ساکنین می‌توان به انواع مختلف تقسیم کرد.

در ادامه به تقسیم بندی باشگاه های بدنسازی می‌پردازیم.

تجهیز باشگاه بدنسازی7

تجهیز باشگاه بدنسازی صفر تا صد

 1. اولین موضوعی که باید به آن اشاره کرد فضای باشگاه است سالنی که از نظر موقعیت مکانی مناسب باشد.در صورتی که موقعیت مناسب برای افتتاح باشگاه در نظر نگیرید امکان سود منفی را دارد.
 2. دومین موضوع طراحی داخل باشگاه از نظر کف پوش، سرویس بهداشتی، قسمت اداری، تهویه، آیینه کاری داخل سالن و … باید مورد توجه قرار بگیرد.

تجهیز باشگاه بدنسازی کوچک

اگر باشگاه بدنسازی از نظر مساحت (بین 80 تا 200 متر) باشد باشگاه بدنسازی کوچک حساب می‌شود.

 • کفپوش برای کف باشگاه
 • دور دیوار باید کلا آینه باشد.
 • حداقل سه جفت دمبل از وزن های مختلف(5 کیلو-7.5 کیلو-10 کیلو-12 کیلو-15 کیلو-20 کیلو-25کیلو-30کیلو)
 • نیمکت پرس سینه(از واجبات)-حداقل دو عدد
 • انوع هالتر(شامل هالتر خم-هالتر صاف-هالتر کوتاه و بلند)
 • دستگاه سیم کش زیربغل
 • دستگاه زیربغل قایقی
 • نیمکت معمولی(حداقل سه عدد)
 • دستگاه پرس پا
 • نیمکت پرس بالا سینه(حداقل دو تا)
 • دستگاه فیله کمر
 • دستگاه سیمکش برای بازو ها و سینه
 • تهیه میله بارفیکس
 • انواع وزنه های صفحه ای برای هالتر ها
 • دستگاه پرس جلو پا و پشت پا

این تجهیزات می‌توانند افراد زیادی را راضی کنند البته به شرطی که با شهریه باشگاه مطابقت داشته باشد.اکثر ورزشکاران با دمبل و هالتر و همین تجهیزات بالا می‌توانند ورزش کنند و همه ماهیچه های خود را تقویت نمایند.

البته که دستگاه های بسیار زیادی وجود دارد که میتوانید برای تجهیز باشگاه بدنسازی خود استفاده نمایید که بستگی به میزان بودجه و متراژ مکان و تعداد مشتریان دارد.موارد گفته شده در بالا برای تجهیز باشگاه بدنسازی کوچک کافی بود.

تجهیز باشگاه بدنسازی بزرگ

باشگاه ها با متراژ بیش از 200 متر را باشگاه بدنسازی بزرگ می‌گویند.برای تجهیز باشگاه بدنسازی بزرگ علاوه بر موارد بالا میتوانید از تجهیزات بیشتری استفاده نمایید.البته تجهیزات بیشتر از نظر ما جنبه کاربردی کمتری دارد ولی جلوه ای لوکس و کامل به باشگاه می‌دهد.

 • خرید چند عدد تردمیل
 • خرید چند عدد دوچرخه ثابت
 • دستگاه بدنسازی فلای
 • دستگاه بدنسازی کراس اور
 • دستگاه بدنسازی هاگ پا
 • دستگاه بدنسازی اسمیت
 • سی سی اسکوات
 • نیمکت لاری
 • انواع دستگاه ها و نیمکت ها برای شکم(بالا شکم-زیر شکم-شکم و پهلو ها)
 • دستگاه مسگری
 • برای دیدن دستگاه های بیشتر لیست قیمت دستگاه های بدنسازی عمران نوین را بررسی نمایید.

بعد از تمام این مراحل باید بدانید که تاسیس یک باشگاه بدنسازی با چه مشکلاتی روبرو است.

سوال مهم در این زمینه این است که موانع را چگونه می‌توان برطرف کرد؟

 • یکی از مهمترین پارامتر ها در موفقیت و رونق یک باشگاه بدنسازی پیدا کردن ملک با موقعیت جغرافیایی مناسب می‌باشد.
 • در صورتی که باشگاه شما موقعیت مناسبی نداشته باشد درآمد زایی نخواهد داشت.
 • شهریه باشگاه بدنسازی بنابرامکانات، فضا و موقعیت مکانی باشگاه متغیر است.منبع
تجهیز باشگاه بدنسازی۸

هزینه تجهیز باشگاه بدنسازی

هزینه تجهیز باشگاه بدنسازی شاید بتوان گفت هر روز تغییر میکند! ماشالله کشور ما دیگه جوری شده که اصلا نمیشه در مورد یک جنس قیمت ثابت حتی برای یه هفته داد.اما برای اینکه از هزینه تجهیز باشگاه بدنسازی مطلع شوید، ابتدا دستگاه های بدنسازی و لوازم مورد نیاز خود را لیست کنید و بعد با فروشندگان و تولیدی های لوازم بدنسازی که پایینتر قرار داده شده است، تماس بگیرید و قیمت هر وسیله را بپرسید.

ولی حداقل هزینه حدودی برای تجهیز باشگاه را زیر یک میلیارد تومان در نظر نگیرید! البته این به جنس وسایل، مارک وسایل، نوع وسایل، دست اول یا دست دوم بودن و حتی محل خرید دستگاه و لوازم بستگی دارد.تولیدی ها و فروشگاه های زیر معتبر هستند آن ها را در نظر بگیرید.

خرید تجهیزات باشگاه بدنسازی

برای خرید تجهیزات باشگاه بدنسازی با تولیدی ها و فروشگاه ها و مراکز خرید دستگاه های بدنسازی زیر می‌توانید تماس بگیرید تا ضمن راهنمایی، بتوانید خرید خود را انجام دهید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email