انواع نانچیکو | راهنمای خرید نانچیکو رزمی در 1402

انواع نانچیکو (Nunchaku) یکی از سلاح های سرد ژاپنی است که تشکیل شده از ۲ تکه چوب سخت که به واسطه زنجیر یا طنابی به هم متصل شده‌اند. در گذشته نیز این سلاح به عنوان یک ابزار کشاورزی نیز استفاده می شد. این وسیله به عنوان یک سلاح آموزشی در ورزش های رزمی مانند کونگ فو و … مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که تمرین با این وسیله سبب ایجاد حرکات سریع دست، تقویت عضلات و بهبود بدن می شود. نانچیکو‌ ای که امروزه استفاده می شود در ساخت و تولید آن به جای استفاده از چوب سنتی از فلز، پلاستیک یا فایبرگلاس استفاده می شود.

این وسیله ورزشی بیشترین بخش شهرت خود را مدیون استاد بزرگ هنر رزمی جهان یعنی بروس لی می باشد. همچنین جالب است بدانید که استفاده از این وسیله و داشتن آن در بعضی از کشورها غیر قانونی محسوب می شود و فقط در مدارس حرفه‌ای هنرهای رزمی قابل استفاده می باشد. به طور کلی می توانیم بگوییم که نانچیکو سلاحی کاملا معروف و شناخته شده توسط رزمی کاران و حتی غیر رزمی کاران است. این وسیله یک سلاح کاملا ساده اما بسیار کاربردی می باشد که استفاده از آن در بیشتر ورزش های رزمی آموزش داده می شود.

در این مقاله قصد داریم به انواع نانچیکو بپردازیم و نکات مهمی را در مورد انتخاب و خرید این محصول توضیح دهیم. در نتیجه اگر به این سلاح علاقه دارید و قصد دارید استفاده از آن را یاد بگیرید و یا همچنین کار با این سلاح را بلدید اما نیاز به یک مدل حرفه‌ای تر دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا شما را با انواع نانچیکو آشنا کنیم.

انواع نانچیکو

انواع نانچیکو

همانطور که اشاره کردیم از نانچیکو به عنوان یک سلاح اصلی برای حمله استفاده می شود و همچنین این وسیله یک یک سلاح کاربردی در ورزش های رزمی مانند کاراته، کونگ فو، جودو و … می باشد. نکته حائز اهمیت این است که این سلاح انواع متعددی دارد. این سلاح به صورت گسترده‌ای تحت عنوان سلاح نهایی برای دفاع و غلبه بر حریف مورد استفاده قرار می گیرد و در بیشتر هنرهای رزمی ژاپنی کاربرد دارد و استفاده از آن به هنرجو آموزش داده می شود.

ساختار این وسیله دارای انواع متعددی می باشد. ساختار انواع نانچیکو شامل: نانچیکو چوبی، فلزی، پلاستیکی، ابری، پارچه‌ای، باتومی و ابری است. نکته حائز اهمیت این است که سرعت مانور و استفاده از نانچیکو بستگی به تمرینات منظم و جدی ورزشکار دارد و برای اجرای هر تکنیکی با این وسیله هنرجو باید ساعت ها تمرین کند تا بتواند به مهارت لازم برسد.

همچنین در ابتدا شروع یادگیری هنرجو باید از یک نانچیکو پلاستیکی و یا از جنس فوم استفاده کند و وقتی هنرجو به مهارت لازم رسید می تواند از نانچیکوهای حرفه‌ای استفاده نماید. همچنین این نانچیکو در اندازه های گوناگونی وجود دارد که شما باید با توجه به سبک و سطح قدرت بدنی خود اقدام به تهیه و خرید این وسیله کنید. پیشنهاد می کنیم در این حوزه حتما با یک فرد با تجربه مانند مربی خود مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: انواع هوگو تکواندو | راهنمای خرید هوگو تکواندو

راهنمای خرید انواع نانچیکو

راهنمای خرید انواع نانچیکو

همانطور که در قسمت های بالاتر این مقاله نیز اشاره کردیم نانچیکو جزو سلاح های سرد ژاپنی است از دو تکه قطعه‌ای از جنس چوپ سخت با روکشی که می تواند از جنس چوپ، پلاستیک، فوم و … باشد و یک قطعه زنجیر که این دو تکه را به هم متصل می کند طراحی و ساخته شده است. جالب است بدانید که هر چوپ این وسیله فک نام دارد و این فک خود نیز از ۳ قسمت بالا، میانی و پایینی تشکیل شده است.

از آنجایی که استفاده از این وسیله تقریبا در بیشتر ورزش های رزمی آموزش داده می شود و افراد زیادی علاقمند به استفاده از این وسیله هستند نکاتی مهمی وجود دارد که در زمان خرید آن باید این نکات مورد توجه افراد قرار بگیرد تا بتوانند یک نانچیکو مناسب را خریداری کنند. وقتی صحبت از خرید انواع نانچیکو می شود داشتن یک انتخاب صحیح در خرید این وسیله می تواند از بروز بسیاری از آسیب ها جلوگیری کند.

همچنین با در دست داشتن یک نانچیکو با کیفیت می توانید به صورت بهتری به استفاده از آن تسلط پیدا کنید.

امروزه انواع مختلفی از این وسیله در بازار وجود دارد که ممکن است انتخاب را برای افراد کمی سخت کند در ادامه قصد داریم تا مهم ترین نکات را در انتخاب و خرید نانچیکو بیان کنیم. مهمترین نکات در خرید انواع نانچیکو به شرح زیر می باشد:

توجه به جنس نانچیکو

توجه به جنس نانچیکو

یکی از نکات مهم در انتخاب و خرید انواع نانچیکو که باید مورد توجه قرار بگیرد دقت به جنس این وسیله می باشد. به همین منظور اگر قصد خرید آن را دارید برای انتخاب باید از میان انواع نانچیکوهای فلزی، چوبی، پلاستیکی، ابری، باتومی و حتی شیشه‌ای مناسب ترین نانچیکو از نظر خودتان را انتخاب و خریداری نمایید‌. البته لازم به ذکر است که نانچیکو شیشه‌ای بیشتر جنبه تزیینی دارد و زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد.

همچنین باید توجه داشته باشید که در زمان انتخاب جنس یک ابزار در ورزش های رزمی باید آن را متناسب با سطح مهارت خود انجام دهید. به طور کلی باید بگوییم که اگر شما یک نانچیکو از مبتدی هستید و به تازگی قصد دارید این فعالیت را شروع کنید بهتر است از نانچیکو هایی که ابری و پلاستیکی می باشند استفاده کنید و بعد ها که در تکنیک ها را یاد گرفتید با افزایش سطح مهارت خود از مدل های حرفه‌ای تر این وسیله مانند فلزی، چوبی و یا باتومی استفاده کنید.

توجه به وزن و ابعاد نانچیکو

دومین نکته‌ای که باید در زمان انتخاب و خرید انواع نانچیکو به آن توجه کنید توجه به ابعاد و وزن نانچیکو می باشد. در این باره باید بیان کنیم که رزمی کاران باید بر اساس سبک ورزشی خود و سطح قدرت بدنی‌ای که دارند برای خرید یک نانچیکو مناسب خود اقدام کنند. پیشنهاد ما این است که در زمان خرید حتما با یک فردی مانند مربی خود و یا کسی که به صورت حرفه‌ای استفاده از این وسیله را بلد است مشورت کنید.

در نتیجه اگر شما مبتدی هستید و یا همچنین از جثه تقریبا کوچیکی برخوردار می باشید بهتر است از یک نانچیکو کوچک و یا سبک یادگیری این مهارت را شروع کنید.

توجه به اتصال ایمن تکه ها

یکی دیگر از نکات مهم در زمان خرید انواع نانچیکو توجه به اتصال درست و ایمن تکه های این وسیله می باشد. چرا که توجه به زنجیری که تکه های نانچیکو را به هم متصل می کند از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که همانطور که می دانید در زمان استفاده از این وسیله آن در هوا آزاد و رها می شود و به همین دلیل اگر اتصال میان تکه های این وسیله محکم نباشد ممکن است در انجام یکی از همین حرکات ها با این وسیله تکه‌ای از نانچیکو جدا شود و سبب بروز خطر جدی برای دیگران و یا اشیاهای موجود در آن محیط می شود. بنابراین در زمان خرید انواع نانچیکو باید از استحکام زنجیر و یا طناب که تکه های نانچیکو را به هم متصل کرده است اطمینان پیدا کنید تا بتوانید با خیال راحت از این وسیله کاربردی استفاده کنید.

توجه به چند تکه بودن نانچیکو

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در زمان انتخاب و خرید انواع نانچیکو دقت به چند تکه بودن این وسیله می باشد. همانطور که می دانید بیشتر نانچیکوها به صورت ۲ تکه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند. البته لازم به ذکر است که با کمی گشتن و جستجو می تواند نانچیکو هایی را پیدا کرد که از ۳ تکه تشکیل شده‌اند. البته لازم به ذکر است که برای استفاده از این مدل نانچیکوها و کنترل آن‌ها باید سطح مهارت هنرجو بالاتر باشد.

با استفاده از یک نانچیکو ۳ تکه‌ای فرد می تواند به راحتی هدف های خود را که در فواصل دورتر قرار دارند را نشانه گیری کنید.

بیشتر بخوانید: تولیدی نانچیکو (خرید عمده نانچیکو)

خرید انواع نانچیکو

خرید انواع نانچیکو

همانطور که در قسمت های بالاتر این مقاله نیز اشاره کردیم در هنگام خرید انواع نانچیکو فاکتورهای مهمی وجود دارد که فرد باید در زمان خرید انواع این وسیله به این فاکتورهای مهم توجه کند و آن‌ها را مد نظر خود قرار دهد. انواع این وسیله در سایز و جنس های مختلفی طراحی، تولید و به بازار عرضه می شود.

بنابراین در زمان خرید هنرجو باید به سایز و ابعاد این وسیله دقت کند اگر که به تازگی کار با این وسیله را آموخته و یا همچنین چثه‌ی تقریبا کوچکی دارد از نانچیکو هایی با ابعاد و وزن کمتر استفاده نماید. همچنین یکی دیگر از نکات مهمی که به آن اشاره کردیم جنس انواع نانچیکو می باشد. این وسیله کاربردی دارای جنس های مختلفی که شامل ابری، فومی، چوبی، فلزی، پلاستیکی می شود، است.

در نتیجه بهتر است که اگر در استفاده از این وسیله هنوز مبتدی هستید از جنس هایی استفاده کنید که در صورت برخورد به خودتان یا اطرافیانتان باعث به وجود آمدن آسیب و صدمات جدی‌ای نشود و در نهایت باید اضافه کنیم که نانچیکویی را خریداری کنید که تکه های آن با استفاده از طناب یا زنجیر ایمن و مستحکمی به هم متصل شده باشند چرا که استفاده از این وسیله سبب می شود تا آن در هوا رها و آزاد باشد.

اگر یک تکه از آن جدا شود و اتصال آن محکم نباشد باعث می شود که به اشیا یا اطرافیان که در آن محیط قرار دارند آسیب وارد کند.

همچنین درست است که باید در زمان خرید انواع نانچیکو به این نکات مهم گفته شده در این مقاله توجه کنید اما در نظر داشته باشید که قبل از خرید حتما از یک مربی و با فردی که مدت زیادی است از این وسیله استفاده می کند راهنمایی بگیرید تا بتوانید انتخاب دقیق تر و بهتری داشته باشید.

بیشتر بخوانید: کاپ تکواندو چیست و چه انواعی دارد

قیمت انواع نانچیکو

قیمت انواع نانچیکو

همانطور که بیان کردیم استفاده از انواع نانچیکو در بیشتر ورزش های رزمی مانند کاراته، جودو، کونگ فو و … صورت می گیرد. از آنجایی که استفاده از این وسیله به مهارت کافی نیاز دارد بهتر است که حتما استفاده از این وسیله را زیر نظر افراد باتجربه آموزش ببینید و به تنهایی با استفاده از فیلم و کلیپ های آموزشی دست به استفاده از این وسیله نزنید. همچنین این وسیله را با توجه به سطح مهارت خود و جثه خود خریداری کنید.

به عنوان مثال اگر فردی مبتدی هستید و تازه آموزش استفاده از این وسیله را آموختید و یا حتی اگر جثه کوچکی دارید بهتر است نوعی از این وسیله را انتخاب و خریداری کنید که از جنس پلاستیکی یا ابری باشد و همچنین وزن سبکی نیز داشته باشد.

از آنجایی که قیمت های متفاوتی از انواع نانچیکو در بازار موجود است هرکسی می تواند با توجه به میزان بودجه‌ای که در نظر دارد و علاقه‌اش برای خرید انواع مدل های این وسیله اقدام کند. با این حال اما این نکته را در نظر داشته باشید که اگر می خواهید به این وسیله تسلط کافی پیدا کنید و یک نانچیکو باز حرفه‌ای شوید بهتر است که مدل های اصل و مرغوب این وسیله را خریداری کنید.

جمع بندی نهایی

در این مقاله به انواع نانچیکو و راهنمای خرید این وسیله کاربردی پرداختیم. همانطور که در قسمت های مختلف این مقاله اشاره کردیم نانچیکوها از نظر سایز در مدل های مختلفی وجود دارند بهتر است نانچیکو هایی را خریداری کنید که عرض و طول ابعاد آن‌‌ها با همدیگر متناسب هستند.

همچنین نانچیکو هایی که در مدل پلاستیکی و فومی می باشند برای افراد مبتدی مناسب تر بوده و همچنین از قیمت مناسبی نیز برخوردار می باشند و به وسیله این نانچیکوها می توانید سطح مهارت خود را بالاتر ببرید و بعدها از نانچیکوهای حرفه‌ای تری استفاده کنید‌. برای آموزش بهتر و ارتقای سطح مهارت خود بهتر است که از افراد با تجربه مانند مربی ها در این زمینه استفاده کنید.

همچنین برای خرید این وسیله حتما از فروشگاه های معتبر و شناخته شده اقدام کنید تا مطمئن شوید که کالای با کیفیتی را خریداری کرده‌اید. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید امیدواریم که نکات گفته شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد و با کمک این راهنمای خرید انواع نانچیکو بتوانید نسبت به خرید یک محصول مناسب با بودجه خودتان اقدام کنید.

centurymartialarts

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه