لباس کیک بوکسینگ چیست و چه انواعی دارد؟ (جامع 1402)

  1. خانه
  2. »
  3. اسپرت مگ
  4. »
  5. لباس کیک بوکسینگ چیست و چه انواعی دارد؟ (جامع 1402)
لباس کیک بوکسینگ چیست و چه انواعی دارد
5/5 - (2 امتیاز)

کیک بوکسینگ یا کیک بوکس یک ورزش مبارزه ای ایستاده است که در این ورزش از ضربات دست و پا استفاده می شود. در واقع این ورزش یک ورزش رزمی ترکیبی که تشکیل شده از کاراته و بوکس است، می باشد. در این ورزش آمادگی جسمانی و دفاع شخصی نیز تمرین داده می شود. مانند تمام هنرهای رزمی در این ورزش نیز به یک لباس مناسب برای تمرین و مسابقات نیاز است. لباس کیک بوکسینگ نقش بسیار زیادی در عملکرد ورزشکار به ویژه در زمان مسابقات دارد. از آنجایی که ورزش کیک بوکس یک ورزش خشن و با استفاده از ضربات فیزیکی است لباس آن باید به گونه ای باشد که از بدن ورزشکار محافظت کند و سبب عملکرد بهتر او شود.

پوشیدن این لباس به ویژه در زمان مسابقات بسیار مهم و ضروری می باشد. این لباس در انواع و سایز بندی های مختلف مناسب برای تمام رنج های سنی و بدون محدودیت جنسی در دسترس ورزشکاران قرار می گیرد. در این مقاله قصد داریم تا به لباس کیک بوکسینگ، ویژگی ها و راهنمای خرید آن بپردازیم. در نتیجه اگر قصد فعالیت در این ورزش را دارید یا در این ورزش فعالیت می کنید می خواهید این لباس را خریداری کنید و کمی سردرگم هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

لباس کیک بوکسینگ چیست و چه انواعی دارد؟

لباس کیک بوکسینگ

لباس کیک بوکسینگ یکی از پیش نیازهای این ورزش می باشد. اگر بخواهیم در مورد این لباس و مشخصات آن صحبت کنیم باید اشاره کنیم که این لباس شامل چندین قطعه می باشد. این لباس شامل یک پیراهن رکابی که باید به صورت کامل سینه و پشت را بپوشاند و یک شورتک که تا وسط ران ارتفاع دارد می باشد.

نکته حائز اهمیت این است که در این ورزش به خاطر این که بیشتر تمرکز ضربات با پای ورزشکار می باشد شورتک آن از شورتک بوکس کوتاهتر است تا ورزشکار بتواند حرکات پا را به آسانی و بدون هیچگونه محدودیت انجام دهد. به طور معمول شورتک این لباس از جنس ساتن است.

این لباس ورزشی در انواع سایز های متعددی طراحی و تولید می شود. تا ورزشکاران بتوانند در هر سایز و وزنی که هستند لباس مناسب به خود را تهیه کنند. چرا که این لباس باید به صورت کامل اندازه و فیت تن ورزشکار باشد. تا در زمان انجام حرکات مانع از عملکرد صحیح ورزشکار نشود. همچنین پوشیدن یک لباس کیک بوکسینگ استاندارد برای جلوگیری از تعریق بدن بسیار کمک کننده می باشد.

همانطور که می دانید در خرید این لباس باید دقت های لازم را داشته باشید تا بتوانید بهترین جنس های این لباس را انتخاب و خریداری کنید و از عوارض پوشیدن جنس های نامرغوب نیز جلوگیری نمایید. در ادامه قصد داریم تا در مورد انواع این لباس توضیح مختصری ارائه کنیم. انواع لباس این ورزش به شرح زیر می باشد:

رکابی کیک بوکسینگ

یکی از انواع لباس های کیک بوکسینگ رکابی آن می باشد‌. رکابی کیک بوکسینگ باید بتواند به صورت کامل قسمت پشت بدن و قفسه سینه را بپوشاند. یعنی یک رکابی استاندارد باید بتوان بخش جلویی و عقبی بالا تنه شما را پوشش دهد. بیشتر جنس های موجود از این لباس که در بازار وجود دارند ترکیبی از جنس پلی استر و نخ هستند. جالب است بدانید که لباسی که به طور کامل از جنس نخ باشد تعریق را به خود جذب کرده و سبب سنگین شدن لباس و کاهش عملکرد ورزشکار خواهد شد.

شورت کیک بوکسینگ

شورت کیک بوکسینگ

شورت کیک بوکسینگ نیز یکی دیگر از انواع لباس کیک بوکسینگ می باشد. یک شورت استاندارد باید تا وسط ران ورزشکار را پوشش دهد. البته بعضی از مدل های این کالا از ارتفاع کمتری برخوردار است که به آن‌ها شورتک های کیک بوکسینگ یا شورت های پاچه کوتاه می گویند. شورت های پاچه کوتاه که در کناره های خود چاک نیز دارند که این چاک باعث می شود که ورزشکار بتواند به راحتی و در کمترین زمان پاهای خود را برای انجام حرکات تکان بدهد و بتواند ضربات را به طور متوالی وارد کند.

یک شورت مناسب از جنسی است که تعریق را به خود جذب نکند و باعث ایجاد سوختگی در ناحیه کشاله ران ورزشکار نیز نشود.

بیشتر بخوانید: انواع سبک کیک بوکسینگ

راهنمای خرید لباس کیک بوکسینگ

همانطور که در قسمت های بالاتر این مطلب نیز اشاره کردیم لباس کیک بوکسینگ از اهمیت بالایی برخوردار است و پوشیدن آن به خصوص در زمان مسابقات امری ضروری است که ورزشکار موظف است آن را رعایت کند. همچنین این لباس باعث راحتی بیشتر ورزشکار در زمان تمرین و مسابقات نیز می شود. اما نکات مهمی وجود دارد که در زمان خرید یک لباس مناسب و استاندارد باید به آن‌ها توجه کنید تا بتوانید یک لباس مناسب و مرغوب را خریداری کنید.

راهنمای خرید لباس کیک بوکسینگ

این نکات مهم در خرید لباس های کیک بوکسینگ به شرح زیر است:

توجه به سایز لباس کیک بوکسینگ

از نکات مهم در راهنمای خرید این لباس توجه به سایز و اندازه آن می باشد. تولیدکنندگان و طراحان زیادی دست به طراحی و ساخت این لباس زده‌ اند و آن را در سایز بندی های متعددی در بازار عرضه کرده و در دسترس ورزشکاران قرار داده اند. در زمان خرید باید به این نکته توجه داشته باشید که لباسی را خریداری کنید تا اندازه بدن شما باشد و به صورت کامل روی بدنتان قرار بگیرد.

چرا که اگر لباس مناسب بدن شما نباشد می تواند باعث محدود کردن حرکات شما شود که این اتفاق خصوصا در زمان مسابقات سبب کسر امتیاز خواهد شد.

توجه به وزن مناسب لباس کیک بوکسینگ

وزن لباس نیز در زمان خرید و انتخاب لباس از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یک لباس مناسب دارای وزن استاندارد بوده و برای ورزشکار سنگینی اضافه ای ایجاد نمی کند. این باعث می شود تا فرد بتواند به صورت آزادانه حرکت کرده و عملکرد او تحت تاثیر سنگینی لباس قرار نگیرد.

توجه به جنس و کیفیت لباس کیک بوکسینگ

یکی دیگر از نکات مهم در زمان خرید جنس لباس کیک بوکس می باشد. جنس این لباس باید از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت باشد تا بتواند به خوبی تحمل کشیدگی ها و ضربات را داشته باشد و در مدت زمان کوتاهی دچار آسیب و پارگی نشود. همچنین بتواند عرق را جذب و سریعا خارج کند تا ورزشکار به ویژه در زمان مسابقات راحت باشد.

قابل شستشو بودن لباس کیک بوکسینگ

از آنجایی که ورزش کیک بوکسینگ یک ورزش تحرکی است که سبب تعریق زیادی نیز خواهد شد لباس کیک بوکسینگ مناسب باید قابلیت شستشو آسان را داشته باشد. این قابلیت از اهمیت زیادی برخوردار است.

نکته حائز اهمیت در مورد این لباس ها این است که آن‌ها نه تنها ویژگی های فیزیکی و ایمنی ورزشکار را تحت تاثیر خود قرار می دهند بلکه نقش مهمی نیز در روند انگیزشی ورزشکار دارند. از این رو انتخاب و خرید یک لباس کیک بوکسینگ با کیفیت و مطابق با استانداردها اهمیت بسیار زیادی دارد. با توجه به این موضوع ورزشکاران باید با دقت این لباس را انتخاب کنند و همچنین در زمان خرید از مشاوران متخصص در این زمینه کمک بگیرند.

بیشتر بخوانید: دستکش کیک بوکسینگ ارزان

لباس کیک بوکسینگ دخترانه

لباس های کیک بوکس دخترانه با توجه به سایز و اندازه بانوان طراحی می شوند و دارای تنوع زیادی می باشند. تا این امکان را برای بانوان به وجود بیاورند که به طور آزادانه و بدون هیچ گونه محدودیتی تمرینات خود را انجام دهند. یک لباس کیک بوکس دخترانه استاندارد ویژگی های خاصی دارد. این ویژگی ها شامل جنس خوب و کیفیت بالا، راحتی در انجام حرکات، مقاوم در برابر حرکات و کشش، دوخت محکم و ظریف، مطابق با مقررات رسمی، قابلیت شستشو آسان می شود.

لباس کیک بوکس بانوان نه تنها باعث افزایش ایمنی و عملکرد راحتتر می شود بلکه باعث ایجاد انگیزه نیز در ورزشکاران خواهد شد.

خرید لباس کیک بوکسینگ

خرید لباس کیک بوکسینگ

در قسمت بالاتر این مطلب به این موضوع اشاره کردیم که لباس کیک بوکسینگ چیست و چه انواعی دارد. باید توجه داشته باشید که در زمان انتخاب و خرید این محصول کاربردی مواردی وجود دارد که باید حتما به آن‌ها توجه شود.

یکی از این موارد مهم در زمان خرید و انتخاب انواع لباس کیک بوکس جنس و کیفیت مواد اولیه آن می باشد. شما باید لباسی را تهیه کنید که از جنس خوبی برخوردار باشد و در اثر استفاده در کوتاه مدت پاره یا خراب نشود و جنس آن به گونه ای باشد که برای پوست بدن شما حساسیتی ایجاد نکند.

یکی دیگر از موارد مهمی که باید در زمان خرید لباس کیک بوکسینگ آن را مد نظر خود قرار دهید سایز لباس است. سایز لباسی که خریداری می کنید باید به صورت کامل اندازه شما باشد و روی بدنتان به خوبی فیکس شود چرا که لباس بیش از حد گشاد و یا تنگ سبب محدودیت انجام حرکات ورزشکار خواهد شد و همچنین لباسی که انتخاب کرده اید باید از وزن مناسبی برخوردار باشد تا سبب ایجاد وزن و بار اضافه برای شما نشود.

توجه به این موارد مهم باعث می شود تا بتوانید یک لباس مناسب و استاندارد را خریداری کنید.

از آنجایی که یک لباس مناسب در عملکرد ورزشکار نقش مهمی ایفا می کند با خرید لباس مناسب می توانید سبب بهبود عملکرد خود بشوید. همچنین باید توجه داشته باشید که حتما لباس مد نظر خود را از فروشگاه های معتبر تجهیزات لوازم ورزشی خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: تولیدی لباس کیک بوکسینگ

قیمت لباس کیک بوکسینگ

قیمت لباس کیک بوکسینگ

همانطور که می دانید لباس های کیک بوکس نقش بسیار مهمی در عملکرد ورزشکار دارند و پوشیدن یک لباس استاندارد و مطابق با قوانین از قبل تعیین شده از سمت فدراسیون به ویژه در زمان مسابقات امری ضروری محسوب می شود. اما اگر برای شما سوال است که قیمت انواع این لباس چقدر می باشد باید پاسخ دهیم که قیمت لباس انواع لباس کیک بوکسینگ به عوامل متعددی بستگی دارد.

قیمت این لباس نسبت به اندازه و ابعاد بدن ورزشکار تفاوت هایی دارد. به عنوان مثال لباس کیک بوکسینگ کودکان از قیمت پایین تری برخوردار است. همچنین عوامل مهم دیگری مانند برند لباس، جنس و کیفیت لباس، میزان استحکام لباس و… روی قیمت آن تاثیر گذار هستند.

همچنین باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که در خرید این لباس اگر فقط به دنبال مدل های ارزان باشید، نمی توانید توقع زیادی از کیفیت و جنس آن داشته باشید و ممکن است بعد از استفاده در مدت زمان کوتاهی دچار آسیب و پارگی شود. از همین رو بهتر است به جای هزینه مجدد یک بار یک لباس با کیفیت را خریداری کنید.

از آنجایی که جنس های متعددی از این محصول در بازار وجود دار باید توجه داشته باشید که حتما آن را از فروشگاه های معتبر به صورت حضوری یا آنلاین خریداری کنید. شما عزیزان می توانید انواع مدل لباس های رزمی از جمله لباس کیک بوکسینگ را از مجموعه ما با قیمت مناسب و کیفیت عالی خریداری کرده و در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با مشاوران مجموعه ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید: کفپوش سالن ورزشی چند منظوره

جمع بندی نهایی

می دانید که لباس ورزش های رزمی نقش مهمی در بهبود عملکرد ورزشکار دارند. یکی از این ورزش های رزمی که طرفداران زیادی دارد و تهیه یک لباس استاندارد و مناسب در آن بسیار مهم است لباس کیک بوکسینگ می باشد. همانطور که اشاره کردیم برای تهیه و خرید این لباس فاکتورهای مهمی وجود دارد که با رعایت کردن آن‌ها می توانید به آسانی لباس مد نظر خود را با کیفیت بسیار بالا خریداری کنید.

به عنوان مثال باید لباسی را انتخاب کنید که جنس مناسبی داشته باشد، کیفیت دوخت آن بالا باشد تا در صورت انجام حرکات و کشش سریع پاره نشود و همچنین کاملا متناسب با سایز بدن شما بوده و وزن زیادی نداشته باشد.

اگر که این لباس دارای فاکتورهای نام برده شده نباشد سبب می شود تا در زمان تمرین و به خصوص در زمان مسابقه تمرکز لازم را برای اجرای حرکات نداشته باشید. از آنجایی که جنس های مختلفی از این محصول در بازار وجود دارد و تشخیص این که کدام یک بهتر است کمی افراد را سردرگم می کند بهتر است لباس خود را با توجه به راهنمای خرید لباس کیک بوکسینگ که در بالاتر به آن اشاره کردیم خریداری کنید‌‌.wikipedia

همچنین لازم به ذکر است که باید انواع لوازم ورزشی به خصوص لباس ورزش های رزمی را از فروشگاه های معتبر به صورت آنلاین یا حضوری تهیه کنید تا از اصالت و کیفیت کالا اطمینان داشته باشید. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه