انواع سوزن توپ در 1402

امروز و در این بخش از مقاله به بررسی انواع سوزن توپ می‌پردازیم. توپ جزو رایج‌ترین لوازم ورزشی است که از گذشته تا به اکنون مورد استفاده قرار می‌گرفته است. قطعا شما هم مشاهده کرده‌اید که در هر خانه‌ای توپ وجود دارد. حتی برخی افراد وجود دارد که به دلیل علاقه‌ی زیاد به توپ، یک اتاق به توپ اختصاص داده و و کلکسیونی از توپ دارند. همه‌ی کودکان نیز اولین وسیله‌ی بازی آن‌ها توپ می‌باشد که در کوچه و خیابان با دوستان خود مشغول بازی‌های مختلف به وسیله‌ی آن می‌شوند.

فرقی نمی‌کند که از چه نوع توپی استفاده کنید. به هر حال ممکن است پس از مدتی استفاده باد توپ شما خالی شود. پس در این صورت باید توپ خود را باد کنید. قطعا باد کردن توپ با دهان یا وسیله‌ی ديگري امکان‌پذیر نیست. البته توپ‌هایی وجود دارند؛ همچون توپ پیلاتس که می‌توانید با دهان آن را به راحتی باد کنید. اما برخی توپ‌ها همچون توپ جیم بال، توپ فیزیکال که اندازه‌ی آن‌ها خیلی بزرگ است.

برای باد کردن آن حتما باید از تلمبه استفاده شود. برخی از توپ‌های ورزشی نیز وجود دارند مثل توپ مدیسن بال که به طور باد شده دارد مغازه‌ها می‌شوند و به فروش می‌رسند. اما نوع دیگری از توپ‌ها نیز وجود دارند که نه تنها با دهان بلکه با تلمبه نیز نمی‌توان آن‌ها را باد کرد. مثل توپ فوتبال یا والیبال و… که برای باد کردن آن باید حتما از سوزن استفاده کنید.

البته از هر سوزنی نمی‌توان استفاده کرد و حتما باید سوزن مخصوص توپ باشد که در بین مردم با نام سوزن توپ معروف است و با همین نام روانه بازار شده است.  در ادامه این مقاله به بررسی انواع سوزن توپ می‌پردازیم تا بدانیم هر سوزن مناسب چه توپی است. در صورت تمایل می‌توانید تا انتها همراه ما باشید.

باد کردن توپ به وسیله‌ی سوزن توپ

سعی کنید از توپ باکیفیتی برای بازی استفاده کنید. اما بهترین توپ‌ها نیز امکان کم باد شدن در آن‌ها وجود دارد. بهتر است طرز استفاده از انواع سوزن توپ را بلد باشید تا بتوانید به درستی از آن استفاده کنید.

بررسی باد توپ

اگر فشار هوای داخل توپ مناسب و استاندارد باشد. می‌تواند تاثیر زیادی بر عملکرد بازی بگذارد. بررسی کنید که فشار درون توپ ۶ تا ۸ پوند باشد. به وسیله‌ی یک فشارسنج می‌توانید فشار هوای توپ را بررسی کنید. اگر فشار آن کم یا زیاد بود به وسیله‌ی انواع سوزن توپ آن‌ را به تعادل برسانید.

مراحل لازم

  • ابتدا کمی از روغن سیلیکونی را به سوزن توپ مورد نظر بمالید و سپس آن را وارد توپ کنید.
  • تلمبه را درون سوزن قرار داده و به آرامی باد کنید تا به فشار مناسب (۶ تا ۸ PSI) برسد.
  • اکنون به آرامی سوزن را خارج کنید.

اگر قصد دارید باد توپ را به وسیله‌ی انواع سوزن توپ خالی کنید. باید سوزن توپ را به آرامی و به حالت چرخشی داخل توپ قرار دهید.

نکته‌ی مهم

  • از باد کردن توپ کم‌تر یا بیش‌تر از حد گفته شده پرهیز کنید.
  • برای باد کردن توپ از سوزن و یک تلمبه ورزشی استفاده کنید‌. هرگز از تلمبه ماشین با دوچرخه استفاده نشود.
  • بهتر است پس از هر بازی باد توپ خود را خالی کنید. سپس برای بازی بعدی مجدد آن را باد کنید. اگر شرکت تولید کننده توپ فشار مشخصی را تعیین کرده است. بهتر است به همان میزان توپ را باد کنید.
  • بهتر است بعد از هر بار بازی کردن با توپ آن را تمیز کنید.
  • خاک توپ را به وسیله‌ی یک مسواک قدیمی با برس گل بگیرید. می‌توانید از یک دستمال کهنه نیز برای تمیز کردن توپ استفاده کنید. همچنین در صورت لزوم از شوینده‌های نرم‌کننده استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: انواع زمین تنیس

بهترین سوزن توپ

بهترین سوزن توپ

اگر شما هم جزو کسانی هستید که علاقه‌ی زیادی به ورزش‌های توپی همچون فوتبال و… دارید. قطعا می‌دانید که داشتن توپ تنها مرحله‌ی اول است و سپس باید از آن درست و اصولی استفاده کنید. از مواردی که در استفاده صحیح از توپ تاثیرگذار است باد کردن اصولی آن با انواع سوزن توپ است. با توجه به اهمیت این مورد بهتر است سوزنی تهیه کنید که مناسب توپ شما باشد.

در ادامه به توضیح انواع سوزن توپ می‌پردازیم تا شما انتخاب بهتری داشته باشید. زیرا شما با داشتن آن در کنار دیگر لوازم ورزشی مناسب و پشتکار و تلاش خودتان، قطعا به موفقیت دست خواهید یافت.

سوزن توپ مدل H18

از اولین مدل‌های انواع سوزن توپ، سوزن H18 است که جنس آن فلز بوده و در بسته‌بندی آن سه عدد سوزن به ارتفاع ۴ سانتی‌متر وجود دارد. از این مدل سوزن می‌توانید برای باد کردم انواع توپ استفاده کنید و بسیار کاربردی است. همچنین از دوام بالایی نیز برخوردار است. این وسیله بسیار کوچک بوده و به راحتی قابل حما است. همچنین هر جا که لازم باشد از تلمبه برای باد کردن استفاده کنید، سوزن نیز لازم خواهد بود.

سوزن توپ مدل F118

از دیگر انواع سوزن توپ، سوزن F118 است که برای ساخت آن از مواد باکیفیتی استفاده شده است و دوام بالایی دارد. از مهم‌ترین ویژگی این مدل سوزن توپ مورد استفاده بودن برای انواع توپ ورزشی است. در بسته‌بندی این مدل یک عدد سوزن توپ وجود دارد.

سوزن مخصوص توپ جیم بال

سوزن مخصوص توپ جیم بال

سوزن توپ یک وسیله کوچک اما ضروری که برای هر ورزشی که با توپ سر و کار دارد ضروری است. می‌توان گفت از کوچک‌ترین تجهیزات ورزشی انواع سوزن توپ است. سوزن مخصوص بازی جیم بال و پیلاتس نیز در سایز مختلف وجود دارد که مورد نیاز ورزشکاران خواهد بود. این سوزن دارای بدنه پلاستیکی کوچک شونده است. زمانی که این سوزن داخل توپ جیم بال می‌شود، از خارج شدن باد جلوگیری می‌کند.

در موارد زیادی سوزن جیم بال گم می‌شود و توپ بزرگ آن بدون سوزن باقی می‌ماند. پس در این صورت باید نسبت به تهیه سوزن آن اقدام کنید. در صورتی که سوزن آن را در بازار نیافتید، می‌توانید به سایت‌ها مراجعه کنید و به صورت اینترنتی خرید کنید.

بیشتر بخوانید: انواع سوت ورزشی

سوزن توپ مدل P.S.5

در بسته بندی این مدل ۵ عدد سوزن توپ قرار گرفته است. جنس این مدل سوزن نیز از فلز است.

سوزن توپ ورزشی پروین مدل P.S.1

برای خرید این محصول نیز می‌توانید به سایت‌های مختلف مراجعه کنید که جنس آن معمولا فلز است.

سوزن توپ مدل 020

در بسته‌بندی این محصول ۲۰ عدد سوزن توپ قرار گرفته است و جنس آن مانند دیگر سوزن‌ها از فلز است.

سوزن توپ سوندیکو مدل so 2022

برای این مدل سوزن نیز که از انواع سوزن توپ است و دو عدد سوزن در بسته بندی آن قرار دارد که برای انواع توپ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سوزن توپ مدل f11

در این نوع از انواع سوزن توپ ۵ عدد سوزن توپ قرار می‌دهند که بتوانید برای انواع سوزن توپ مورد استفاده قرار دهید.

سوزن توپ ساندیکو مدل F20000

در بسته بندی ۲ عددی وارد بازار می‌شود و می‌توانید برای باد کردن انواع سوزن توپ مورد استفاده قرار دهید.

سوزن توپ

سوزن توپ مدل M40

تعداد این مدل سوزن توپ ۴۰ عدد است که در بسته بندی قرار گرفته است. جنس آن بر خلاف دیگر انواع سوزن توپ استیل است.

سوزن توپ مدل P.S

در بسته بندی این مدل سوزن توپ ۵ عدد سوزن قرار گرفته است و از جنس فلز برخوردار است.

سوزن توپ مدل P_S

در این نوع از انواع سوزن توپ ۳ عدد سوزن قرار گرفته و دارای جنس فلز است.

سوزن توپ مدل P.S.10

این مدل نیز یکی دیگر از انواع سوزن توپ بوده که همواره در بازار عرضه می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توپ فوتبال به همراه سوزن توپ

برخی توپ‌های ورزشی وجود دارند که به همراه سوزن به بازار عرضه می‌شوند. می‌توانید این توپ را تهیه کنید و دیگر نگرانی تهیه سوزن را نخواهید داشت.

توپ فوتسال به همراه تور و سوزن

نام این مدل تتبل است و برای بازی‌های جام جهانی طراحی شده است.

سوزن توپ فاکس مدل BPN

از دیگر انواع سوزن توپ مدل فاکس مدل BPN است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جنس استیل نیز برخوردار است.

سوزن توپ پروین مدل P.S.5

سوزن توپ پروین در بسته بندی ۵ عددی عرضه می‌شود و می‌توانید آن را تهیه کنید. دارای جنس فلز نیز می‌باشد.

بیشتر بخوانید: ویژگی‌ها و مشخصات تور بدمینتون خوب

قیمت انواع سوزن توپ

قیمت انواع سوزن توپ

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم سوزن توپ می‌تواند در جنس‌های مختلف همچون فلز، استیل و پلاستیک باشد. پس با توجه به جنس سوزن و کیفیت مواد استفاده شده در آن قیمت متفاوتی خواهد داشت که برای استعلام از قیمت آن می‌توانید به سایت‌های مختلف مراجعه کنید و از قیمت‌های آنان اطلاع داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تولیدی دستکش بوکس

بیشتر بخوانید: تولیدی گوش گیر شنا

بیشتر بخوانید: تولیدی دماغ گیر شنا

سخن آخر

در این مقاله درباره‌‌ی انواع سوزن توپ صحبت کردیم. از تجهیزات ورزشی‌ای که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد توپ ورزشی است. اما از دیگر تجهیزاتی که بسیار کوچک است و لازم و ضروری است سوزن توپ است و باید همیشه در دسترس باشد. تا در مواردی که با کم باد شدن توپ مواجه شدیم بتوانیم آن را باد کنیم.

انواع سوزن توپ را معرفی که در بسته‌بندی آن‌ها تعداد مختلفی قرار گرفته و با توجه به نیاز خود می‌توانید آن‌‌ها را تهیه کنید. البته بیش‌تر سوزن‌ها به انواع سوزن توپ کاربرد دارد و می‌توانید استفاده کنید. سوزن توپ در بازار در جنس‌های مختلفی وجود دارد که هم به صورت حضوری و اینترنتی می‌توانید آن را تهیه کنید. امیدواریم این مطلب مورد استفاده شما قرار گرفته باشد و بتوانید برای انتخاب سوزن توپ انتخاب درستی داشته باشید. از همراهی شما سپاس‌گزاریم.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه