ویژگی‌ها و مشخصات تور بدمینتون خوب برای خرید در سال 2024

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. ویژگی‌ها و مشخصات تور بدمینتون خوب برای خرید در سال 2024
ویژگی‌ها و مشخصات تور بدمینتون خوب برای خرید

در بین بازی‌ها و ورزش‌های پر جنب و جوش، ورزش بدمينتون یکی از بهترین ورزش‌ها و پرطرفدارترین ورزش‌ها است. این ورزش پویا و جذاب علاوه بر اینکه به یک توپ بدمينتون و راکت بدمينتون نیاز دارد، لازم است که برای زمین بازی آن تور مخصوصی خریداری شود و مشخصات تور بدمینتون در آن رعایت شود تا بتوان بازی بدمينتون را به بهترین شکل ممکن انجام داد.

اما هر توری مناسب استفاده کردن در زمین بازی بدمینتون به عنوان تور بدمينتون نیست و تور زمین‌های بازی بدمینتون باید دارای یک سری معیار‌ها و ویژگی‌ها باشد.

اگر برای خریدن تور بدمينتون به فروشگاه‌ها و مراکز خرید لوازم ورزشی که معتبر هستند بروید، می‌توانید خیلی راحت با استفاده از راهنمایی‌های آن‌ها بهترین تور بدمينتون موجود در بازار را پیدا کنید و بعد از نصب آن در زمین بازی بدمینتون از آن استفاده کنید.

در ادامه اما ما هم تعدادی از ویژگی‌ها و مشخصات تور بدمینتون خوب را برای شما بازگو می‌کنیم تا بتوانید به راحتی نکات مهم در زمان خرید را رعایت کنید و تور بدمينتون مناسبی را بخرید.

آشنایی با تور بدمينتون

یکی از وسیله‌های حیاتی که نمی‌توانیم آن را از ورزش بدمینتون جدا کنیم و در واقع بازی بدمينتون حرفه‌ای بدون وجود آن بی معنی می‌شود، تور بدمينتون است.

شاید فکر کنید که تور بدمينتون اهمیت چندانی نداشته باشد، اما باید بگوییم که تورهای بدمينتون علاوه بر اینکه می‌توانند مشخص کننده‌ی خط نیمه‌ی زمین بازی باشند و بر روی این خط نصب شوند، می‌توانند بسیاری از استراتژی‌های بازیکنان و تاکتیک‌های بازی را نیز مشخص کنند.

بازیکنی که از مهارت بالا و خوبی برخوردار باشد، می‌تواند خیلی راحت توپ بدمينتون را که اصطلاحا به آن شاتل کاک هم می‌گویند را از بالا یا پایین تور عبور بدهد و با زدن ضربه‌های دقیق و حرفه‌ای برنده بازی باشد. به خاطر تمامی این موارد است که به شما می‌گوییم کیفیت تور بدمینتونی که در نیمه‌ی زمین بدمينتون نصب می‌شود، اهمیت زیادی دارد.

شاید فکر کنید که از تور بدمينتون فقط در جریان بازی‌های حرفه‌ای رسمی باید استفاده کرد، اما اینطور نیست و افراد می‌توانند در حیاط خانه، پارک، سالن ورزشی، فضاهای باز و… از این تورها برای بازی‌های تفریحی نیز استفاده کنند.

تور بدمینتونی که ورزشکاران می‌خرند تا در طول بازی بدمينتون چه به صورت حرفه‌ای و چه با صورت تفریحی از آن استفاده کنند، لازم است که یک سری ویژگی‌ها و مشخصات داشته باشد. افراد و بازیکنان باید دقت کنند که توری که می‌خرند تمام ویژگی و مشخصات تور بدمینتون که مدنظرشان است را داشته باشد تا بتواند نیاز‌های آن‌ها را در این بازی برطرف کند.

ویژگی‌ها و مشخصات تور بدمینتون

برای این که تور بدمينتون بتواند به خوبی پاسخگوی نیازهای بازیکنان باشد و از کیفیت خوب و بالایی هم برخوردار باشد، لازم است که یک سری ویژگی‌ها و مشخصات داشته باشد تا بتوان آن تور را توری مناسب و خوب محسوب کرد.

البته باید بدانید که این ویژگی‌ها و مشخصات توسط افراد مشخص نمی‌شوند و فدراسیون جهانی بدمینتون با توجه به استانداردهای موجود در این ورزش و بازی این مشخصات را تعیین می‌کند.

اگر افراد با ویژگی‌ها و مشخصات تور بدمینتون خوب آشنایی داشته باشند، می‌توانند به خوبی یک تور مناسب و کیفیت عالی را در فروشگاه‌ها و مراکز ورزشی معتبر پیدا کنند و بخرند. در زیر به چند مورد خیلی مهم از این ویژگی‌ها و مشخصات اشاره می‌کنیم.

ویژگی‌ها و مشخصات تور بدمینتون

ارتفاع تور بدمينتون

ارتفاع تور بدمينتون جزو اولین ویژگی‌ها و مشخصات تور بدمینتون است که حتما باید به آن توجه کنید. تور بدمینتون را با توجه به مشخصات استانداردی که فدراسیون جهانی مشخص کرده است در خط نیمه‌ی زمین بازی بدمینتون نصب می‌کنند.

ارتفاع تور بدمينتون که در این خط از خطوط زمین بازی بدمینتون نصب می‌شود در کناره‌ها از سطح زمین تا لبه‌ی بالایی تور بدمينتون ۱.۵۵ متر که معادل ۵ فوت و ۱ اینچ است، می‌باشد.

اما در مرکز زمین ارتفاع تور از سطح زمین تا لبه‌ی بالایی به خاطر سنگین‌تر بودن تور در مرکز کمی از ارتفاع تور در کناره‌ها کمتر است و میزان ارتفاع آن ۱.۵۲۴ متر که معادل ۵ فوت است، می‌باشد.

عرض تور بدمينتون

دومین مورد از ویژگی‌ها و مشخصات تور بدمینتون که اگر در زمان خرید به آن توجه کنید می‌توانید توری مناسب و استاندارد و مطابق با اندازه‌های زمین بازی بدمینتون را بخرید، عرض تور بدمينتون می‌باشد. عرض تور بدمینتونی که می‌خرید باید حداقل ۶.۱ متر که معادل ۲۰ فوت است، باشد.

این اندازه تور بدمينتون می‌تواند خیلی خوب و عالی و به طور کامل زمین بازی بدمینتون شما را پوشش دهد.

همچنین اگر قصد دارید که بازی بدمینتون دوبل را انجام دهید، باید بدانید که اندازه‌ی این تور تغییر می‌کند و انداز‌ه‌ی تور استانداردی که برای بازی‌های ساده مورد استفاده قرار می‌گیرد، نیست. اندازه تور بدمينتون در بازی‌های دوبل ۷‌.۳۲ متر که معادل ۲۴ فوت است، می‌باشد.

عرض تور بدمينتون

قطر نخ‌های تور بدمينتون

از دیگر مشخصات تور بدمینتون می‌توانیم به قطر نخ‌هایی اشاره کنیم در ساخت تور بدمينتون به کار می‌رود، اشاره کنیم. برای اینکه تور بدمينتون را درست کنند باید از نخ‌هایی با قطرهای مخصوص استفاده کنند و استفاده کردن از هر نخی برای تولید و درست کردن این تورها مناسب نیست.

استفاده کردن از تور نامناسب می‌تواند مشکلاتی را به وجود آورد و ممکن است که در روند بازی نیز تاثیر بگذارد.

در ساختن و تولید این تور از تورهای ورزشی باید از نخ‌های نسبتا ضخیم و کلفت استفاده کرد تا بتواند برای مدت طولانی دوام داشته باشد و دیرتر آسیب ببیند.

همچنین باید به این توجه کنید که قطر این نخ باید از ۰.۷۵۵ میلیمتر بیشتر باشد و اگر نخی قطری کمتر از این اندازه داشت برای استفاده کردن در تهیه‌ی این تور مناسب نمی‌باشد.

اندازه‌های چشمه‌ها یا مربع‌های توخالی تور بدمينتون

زمانی که تور بافته می‌شود، همانطور که از نامش مشخص است یک پارچه کوبیده از نخ نیست و فضاهای خالی با اندازه‌های متفاوتی در آن وجود دارد. در تور‌هایی که برای ورزش‌های مختلف تولید می‌شود، فضاهای خالی در تور معمولا بزرگ‌تر است.

در این مدل از تورهای ورزشی هم نباید اندازه‌ی چشمه‌های تور کمتر از ۲ سانتی متر که معادل کمتر از ۱ اینچ است، باشد.

البته درباره‌ی این مورد حتما از افراد ماهر کمک بگیرید، چون آن‌ها در این زمینه هم تجربه‌ی بیشتری داشته و هم از اطلاعات بیشتری برخوردارند.

بیشتر بخوانید: تولیدی توپ هندبال

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید چوب اسکی

رنگ تور بدمينتون

از دیگر مشخصات تور بدمینتون که اهمیت زیادی دارد و می‌تواند در نتیجه‌ی بازی هم تاثیر بگذارد، رنگ تور بدمينتون است. رنگ تور بدمينتون معمولا از بین رنگ‌های تیره انتخاب می‌شود مثل رنگ‌های سیاه، قهوه‌ای، زرشکی و‌‌… که یک نوار سفید رنگ برای داشتن دید بهتر برای بازیکن بدمینتون بر روی لبه‌ی قسمت بالایی تور دوخته می‌شود. عرض این نوار سفید رنگ معمولا ۷۵ میلی متر که معادل ۲ اینچ است، می‌باشد‌.

شما می‌توانید با انتخاب کردن یک تور بدمينتون با رنگ مناسب از مزیت‌های این تور در جریان بازی بهره‌مند شوید.

مواد به کار رفته در ساخت تور بدمينتون

زمانی که تولید کنندگان این نوع از تورهای ورزشی را می‌خواهند، تولید کنند به عوامل زیادی توجه می‌کنند و یکی از آن‌ها استفاده کردن از مواد مناسب برای ساختن و تهیه‌ی این تورهای بدمينتون است.

به همین دلیل است که این مورد را هم جزو یکی از مشخصات تور بدمینتون خوب بیان کردم تا شما با توجه به آن بهترین نمونه توری که در مراکز فروش این وسیله ورزشی وجود دارد را تهیه کنید و بخرید.

موادی که بیشتر تولیدکنندگان در ساختن این تور استفاده می‌کنند، موادی است که به راحتی دچار فرسودگی و پوسیدگی نمی‌شود و به همین خاطر هم خیلی سریع پاره نشده و نیاز به تعویض پیدا نمی‌کند. بهترین موادی که می‌توان برای ساختن تور‌های بدمينتون از آن‌ها استفاده کرد مواد پلی ایلن، نایلون و مواد مشابه به این دو ماده است.

تور بدمينتون

شیوه‌ی اتصال تور بدمينتون به زمین بازی

بعد از اینکه با مشخصات یک تور بدمينتون بی نظیر و فوق العاده آشنا شدید، می‌توانید خیلی راحت یک تور بدمينتون که مناسب استفاده‌ی شما باشد را پیدا کنید و بخرید. اما یک مورد خیلی مهم دیگر که در کنار مشخصات تور بدمینتون باید از آن اطلاع داشته باشید، طریقه‌ی متصل کردن تور و نصب آن در زمین بازی بدمینتون به صورت صحیح و درست است.

اگر تور بدمينتون را به درستی در زمین بازی نصب نکنید، نمی‌توانید به خوبی از ویژگی‌های این تور بهره‌مند شوید و بازی خوبی را به نمایش بگذارید، بنابراین نصب کردن درست تور هم در زمین اهمیت زیادی دارد. نکته‌هایی که باید برای نصب کردن به آن توجه کنید، چند مورد هستند که در زیر برای شما بیان می‌کنیم.

 • اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که حتما تور را در خط میانی زمین نصب کنید و به ارتفاع آن از سطح زمین حتما دقت کنید.
 • حتما دقت کنید که پایه‌هایی که می‌خواهید تور را به آن نصب کنید به خوبی به زمین نصب شده باشند.
 • در قدم بعدی وقتی می‌خواهید تور را نصب کنید، مراقب باشید که تور را به خوبی بکشید تا به شکل محکمی نصب شود و دچار افتادگی و شل بودن نباشد.
 • پایه‌هایی که قرار است تور را به آن وصل کنید بیرون از خطوط زمین بازی بدمینتون قرار گرفته باشد.

توجه به این نکات در کنار مشخصات تور بدمینتون به شما کمک می‌کند هم تور خوبی را بخرید و هم بتوانید به خوبی آن را در زمین بازی بدمینتون نصب کنید.

نکته‌های مهم در زمان خریدن تور بدمینتون

نکته‌های مهم در زمان خریدن تور بدمینتون

برای اینکه بتوانید تور بدمينتون خوبی را بخرید، علاوه بر اینکه باید با مشخصات تور بدمینتون خوب آشنایی داشته باشید، باید چند نکته‌ی خیلی مهم را هم بدانید.

دانستن این نکته‌ها، خریدن تور بدمينتون را برای شما راحت‌تر می‌کند و شما به راحتی می‌توانید یکی از بهترین تورهای ورزشی را بخرید. در زیر چند تا از این نکته‌ها را برای شما بیان می‌کنیم:

مواد مورد استفاده در ساخت

یکی از موردهای مهم که هم در زمان بیان مشخصات تور بدمینتون خوب به آن اشاره کردیم و در اینجا هم جزو یکی از مهم‌ترین نکته‌ها در زمان خرید به شما تاکید می‌کنیم که به آن توجه کنید، دقت کردن به موادی است که تور بدمينتون از آن ساخته شده است‌ تورهای بدمينتون معمولا در دو جنس نایلونی و پلی اتیلنی ساخته می‌شوند.

نمونه‌های نایلونی آن، به خاطر نوع مواد به کار رفته در ساخت و تولیدشان انعطاف پذیری خیلی خوبی دارند و یک گزینه‌ی خوب برای خرید و استفاده‌های تفریحی است. اما تورهای بدمينتون پلی اتیلن مقاومت خیلی خوبی دارند و برای همین هم در جریان بازی‌های حرفه‌ای و رسمی از آن‌ها استفاده می‌شود.

دوام و مقاومت تور بدمینتون

اگر می‌خواهید که تور بدمينتون مناسبی بخرید و در اولین قدم هم با مشخصات تور بدمینتون آشنا شدید، حتما در زمان خرید آن هم به این نکته که تور بدمينتون انتخابی شما دوام و مقاومت خوبی داشته باشد، توجه کنید.

داشتن دوام و مقاومت یک نکته‌ی خیلی مهم است که کمک می‌کند تور در شرایط آب و هوایی مختلفی دوام بیاورد و به راحتی آسیب نبیند. هرچقدر کیفیت تور بدمینتونی که می‌خرید بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری دوام می‌آورد و کارایی خوبی خواهد داشت.

دوام و مقاومت تور بدمینتون

راحت بودن نصب و جمع کردن تور

این نکته بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که می‌خواهند به صورت تفریحی بدمینتون بازی کنند و قصد دارند زمانی که به دل طبیعت می‌روند این ورزش را انجام بدهند.

این افراد می‌توانند علاوه بر این که دقت می‌کنند تا تور بدمينتون تمام مشخصات تور بدمینتون خوب را داشته باشند، به راحت بودن، نصب کردن و جمع کردن این تور هم توجه می‌کنند. وقتی تور بدمينتون خیلی راحت و ساده و آسان قابل نصب شدن باشد و به راحتی هم بتوان آن را جمع کرد، می‌توان به راحتی از آن در مکان‌های مختلف استفاده کرد.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم که  ویژگی‌ها و مشخصات تور بدمینتون خوب که ارزش خریدن داشته باشد را برای شما به طور کامل و جامع بازگو کنیم و همچنین چندتا از مهم‌ترین نکته‌ها را که اگر در کنار توجه به مشخصات تور بدمینتون، به خوبی در زمان خرید به آن‌ها دقت کنید، به خرید بهتر شما کمک می‌کند را برای شما گفتیم.

اگر شما به جنس تور بدمینتون، ارتفاع تور، عرض تور، جنس‌ مواد به کار رفته در ساخت تور بدمينتون، نحوه‌ی نصب کردن این تور ورزشی و… دقت کنید می‌توانید خیلی راحت و بدون نگرانی از این تور برای انجام بازی بدمینتون استفاده کنید.

از اینکه تا آخر مقاله با نگاه پر از مهر و گرمتان ما را همراهی کردید، از شما بسیار تشکر می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: خرید گرمکن شلوار عمده

بیشتر بخوانید: خرید عمده کفش ورزشی

منبع: dimensions

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه