راهنمای خرید چوب اسکی

در این مقاله از اسپرت مال راهنمای خرید چوب اسکی ارائه میشود.با ادامه این مقاله از اسپرت مال همراه باشید.

راهنمای خرید چوب اسکی

خرید لوازم جانبی ورزش اسکی مخصوصا چوب آن برای افراد مبتدی و تازه کار بسیار سخت می باشد. این مقاله به شما کمک می کند با توجه به مهارتتان به چه نوع چوبی احتیاج خواهید داشت.

انواع ورزش اسکی

به طور کلی 5 نوع رشته در ورزش اسکی وجود دارد:

  • اسکی چندکاره: نوع محبوب و رایج رشته اسکی می باشد که برای تمامی مسیرهای اسکی مناسب می باشد.
  • اسکی برش: برای پیست هایی که در آن یخ آماده وجود دارد.
  • اسکی برف پودری: برای زمان هایی که برف به اندازه کافی باریده باشد.
  • اسکی سرعت: بسیار تخصصی و حرفه ای می باشد و تنها در مسیرهای مسابقه استفاده می شود.
  • اسکی های twin-tipped : جدیدترین نوع اسکی می باشد. عموما در پارک های برفی دیده می شود و حتی در طبقه بندی اسکی چندکاره نیز قرار می گیرد.

دلیلی این که رشته های متفاوتی در این ورزش به وجود آمده است این است که یک مدل اسکی برای تمامی شرایط مناسب نیست. به عنوان مثال اسکی برفی گیرایی لبه و یا سرعت لازم برای مسیرهای مسابقه را دارا نمی باشد.

خرید اسکی

چوب اسکی
چوب اسکی

تفاوت اسکی های زنانه و مردانه

تفاوت اسکی هاس زنانه و مردانه تنها به طراحی ظاهری آنها نیست. مرکز ثقل خانم ها نسبت به آقایان پایین تر ازمردان است و به هنگام پیچ زدن کنترل آن سخت تر می شود. اسکی های زنان از نظر سختی نسبت به آقایان نرم تر بوده و نقطه نصب فیکس آنها چند سانتی متر جلوتر م باشد تا مشکل برقراری تعادل به هنگام پیچ ها برطرف شود. وزن اسکی خانم ها سبک تر بوده و بعضی از طراحی های منحصر به فرد آنها به گونه ای است که بر روی چوب ها برش سطحی ای وجود دارد.

 

انتخاب دقیق سایز چوب اسکی

به میزان مهارت شما در این بازی بستگی دارد. از قد خود به عنوان معیار استفاده کنید. اگر اسکی باز حرفه ای هستید چوب اسکی می تواند هم قد خود و یا حتی کمی بلند تر باشد. اگر نیمه حرفه ای هستید، باید از بینی تا پیشانی شما باشد و اگر آماتور هستید ارتفاع آن تا چانه می تواند باشد.

چوب اسکی برای افراد مبتدی

از نظر سختی چوب اسکی برای آماتورها باید نرم باشد که بتوانند پیچ ها را به راحتی دور بزنند و منجر به کاهش اشتباهات شود. عرض چوب نیز بین 70 تا 76 سانتی متر مناسب است. سعی کنید از خرید ارزانترین تجهیزات برای ورزش اسکی اجتناب کنید. با پرداخت هزینه کمی بیشتر می توانید علاوه بر آنکه از کیفیت مناسبی بهره ببرید به عمر وسایل خود افزودید و این امر برای شما یک سرمایه گزاری با منفعت تری خواهد بود. سعی کنید چوب اسکی ای که تهیه می کنید یک یا دو سطح بالاتر از مهارت خود تهیه کنید که نیازی نباشد زود به زود چوب خود را تعویض کنید. مخصوصا شما اگر ورزشکار هستید به سرعت مهارت شما زیاد شده و نیاز به چوب بهتری خواهید داشت. اگر مایل به خرید چوب دسته دو هستید سعی کنید چوب هایی را تهیه کنید که بیشتر از 50 روز کار نکرده باشد که حداقل بتوانید برای دو فصل از آن استفاده کنید. معمولا عمر چوب اسکی برای 100 روز استفاده می باشد و پس از آن چوب نرم شده و گیرایی لبه و ویژگی ارتجاعی به مرور کم می شود.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه