انواع لباس جودو (راهنمای خرید در سال1402)

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. انواع لباس جودو (راهنمای خرید در سال1402)
انواع لباس جودو

ورزش جودو با انواع لباس جودو جزو یکی از سخت ترین، بنیادی ترین و قدرتی ترین هنر های رزمی محسوب می شود. این ورزش ریشه در ورزش های باستانی کشور ژاپن دارد‌ و همچنین اولین ورزشی می باشد که با برند آسیای شرقی وارد بازی های المپیک شده است. کلمه Judo از دو بخش ژاپنی تشکیل شده که ju (جو) به معنی آرام و do (دو) به معنی روش یا راه است. در نتیجه جودو یک ورزش به روش آرام برای تربیت جسم و ذهن انسان است.

ممکن است بعد از دیدن فنون بلند کردن و زمین زدن حریف به کلمه آرام شک کنید، اما جالب است بدانید که تمام تکنیک های اصلی این ورزش بر پایه پیوستگی و آرامش پایه ریزی شده است. به انواع لباس جودو رسمی و سنتی که برای تمرین و مسابقات جودو استفاده می شود جودوگی گفته می شود. این انواع لباس جودو تا حدودی شبیه به یونیفرم کاراته می باشد زیرا منشا این ۲ ورزش مشترک می باشد.

این لباس به عنوان اولین یونیفرم مدرن تمرینی هنر های رزمی شناخته شده است که با گذشت سال ها در جنس و تناسب این لباس تغییراتی به وجود آمده است و آستین ها و شلوار این لباس بلند تر شده‌اند. در ادامه این مقاله به انواع لباس جودو و راهنمای خرید آن خواهیم پرداخت. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

لباس جودو چیست؟

لباس جودو یا جودوگی، شامل ۳ قسمت است که از پارچه های مختلف تولید شده این لباس دارای یک ژاکت، یک شلوار برزنتی و یک کمربند می باشد. این لباس ها از جنس کتان و پنبه هستند. رنگ کمربند این لباس بنابر سطح ورزشکار روی ژاکت و یا دور کمر فرد بسته می شود. دو رنگ اصلی این لباس در مسابقات رسمی آبی و سفید می باشد.

پوشیدن لباس جودو در اوایل قرن ۲۰ تصویب شد، در آن زمان سفید رنگ سنتی برای ژاکت و شلوار انواع لباس جودو بود. در دهه ۱۹۸۰، پوشیدن لباس جودو آبی رنگ در بعضی از مسابقات تصویب شد و از آن زمان تا به حال استفاده از یک لباس جودو سفید و یک لباس جودو آبی در بسیاری از مسابقات استفاده می شود‌. در مسابقات جودو، اندازه و تناسب لباس به طور دقیق توسط قوانین فدراسیون جهانی جودو (IJF) تعیین می شود.

این قوانین شامل طول آستین، شلوار و تناسب لباس می شود‌. همچنین در مسابقات جودو داور می تواند یک فرد را به دلیل پوشیدن جودوگی نامناسب از مسابقه محروم کند‌. تمام جودوکاران در مسابقه باید لباسی تمیز، بدون ساییدگی و پارگی بیش از حد بپوشند.

همچنین در مسابقات رسمی و بین مللی برای انتخاب انواع لباس جودو، فقط پوشیدن رنگ آبی و سفید آن مجاز می باشد و شرکت کنندگان باید هر دو رنگ این لباس را در دسترس داشته باشند. زیرا یکی از شرکت کنندگان باید رنگ آبی و دیگر باید رنگ سفید بپوشد. اما در کلاس های جودو ورزشکاران می توانند هر رنگی از این لباس را بپوشند که شامل رنگ قرمز و مشکی می شود و در موقعیت های غیر رسمی یا تخصصی می توانند بپوشند.

اگرچه رنگ سفید این لباس رنگی سنتی است که با سنت های جودو و فرهنگ ژاپن سازگاری بیشتری دارد.

بیشتر بخوانید: لباس های ورزش ووشو | انواع، الگو، مدل و بهترین لباس ووشو + تولیدی لباس ووشو

لباس جودو چیست

کمربند جودو

یکی دیگر از انواع لباس جودو، کمربند جودو می باشد. همانطور که می دانید جودو در کنار تکواندو و کاراته جزو اولین ورزش هایی است که از سیستم درجه بندی رنگی، سطح مهارت جودوکار را تعیین و مشخص می کند. البته نکته حائز اهمیت این است که این سیستم درجه بندی بر اساس رنگ در کشور های مختلف‌، متفاوت است.

ژاپن، آمریکا، ایرلند و بعضی از کشور های اروپایی و برزیل از سیستم درجه بندی رنگی مختلفی برای رنگ کمربند و سطح ورزشکار استفاده می کنند. با افزایش سطح جودوکار رنگ کمربند او نیز تغییر خواهد کرد و به درجه بالاتر ارتقا پیدا می کند. در بیشتر کشور ها ترتیب رنگ کمربند ها به صورت زیر است:

 1. سفید
 2. زرد
 3. سبز
 4. بنفش
 5. قهوه ای ( دارای ۳ درجه)
 6. سیاه

اصطلاح دان برای سطح های کمربند های مشکی و اصطلاح کیو برای درجه بندی کمربند های رنگی استفاده خواهد شد. نکته قابل ذکر این است که کمربند مشکی جودو دارای ۱۰ دان است.

کمربند جودو

لباس جودو دخترانه

لباس جودو دخترانه برای دختران از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا برابری را ترویج خواهد داد و به جودوکاران کمک می کند تا بر روی ورزش خود تمرکز کنند تا اینکه چه لباسی انتخاب کنند. همه جودوکاران باید بدون توجه به جنسیت، ثروت، موقعیت اجتماعی و … لباس های یکسانی بپوشند‌. در زمان خرید انواع لباس جودو دخترانه باید یک سری نکات را در نظر گرفت مانند:

 1. تناسب: تناسب در این نوع لباس اهمیت زیادی دارد چرا که یک لباس با فرم نامناسب می تواند حین تمرین یا مسابقه برای ورزشکار ناراحت کننده باشد‌ و حرکات او را محدود کند.
 2. پارچه: پارچه لباس را نیز باید در نظر گرفت. زیرا باید از دوام خوبی برخوردار باشد اجازه تهویه هوا را بدهد. از آنجایی که جودوکاران در زمان تمرین یا مسابقه زیاد عرق می کنند، در نتیجه تهویه هوا برای جلوگیری از گرما مهم می باشد.

بنابراین در هنگام انتخاب لباس جودو دخترانه باید به فرم، اندازه، تناسب و پارچه توجه داشته باشید.

قیمت لباس جودو

قیمت لباس جودو

همانطور که توضیح دادیم جودو یک هنر رزمی می باشد که از کشور ژاپن سرچشمه گرفته شده و در سراسر جهان رایج است. این ورزش به تکنیک، چابکی و قدرت بدنی زیادی نیاز دارد. انواع لباس جودو به جودوگی یا گی معروف هستند. قیمت این لباس با عوامل مختلفی بستگی دارد. که شامل:

کیفیت لباس جودو

اولین عاملی که بر قیمت انواع لباس جودو تاثیر گذار است، کیفیت لباس می باشد‌. لباس های جودو با کیفیت از پارچه های بادوام ساخته شده‌اند تا در تمرین و رقابت های سخت دوام بیاورند. همچنین این لباس به گونه ای طراحی شده است که آزاد و راحت باشد تا جودوکار حین انجام تکنیک ها محدود نشود و متناسب با بدن او باشد و حداکثر راحتی را برای او فراهم کند. لباس جودو یکنواخت و با کیفیت پایین ممکن است که ارزان تر باشند اما از پارچه های نامرغوبی تولید شده اند و به راحتی بعد از شستشو جمع یا پاره خواهند شد‌. لباس های جودو از جنس پنبه بهتر می باشند زیرا عرق را بهتر جذب می کنند و بعد از شستشو جمع نخواهند شد.

برند لباس جودو

دومین عاملی که بر روی قیمت انواع لباس جودو تاثیر می گذارد برند این لباس است. برند های متفاوتی وجود دارند که این لباس را در سطح های مختلف برای جودوکاران تولید می کنند.

ابعاد لباس جودو

سومین عاملی که در قیمت لباس جودو تاثیر گذار است. سایز های متفاوت جودوگی می باشد که برای سایز های مختلف تولید می شوند. این لباس ها در سایز کودکان معمولا قیمت ارزان تری نسبت به لباس سایز بزرگسالان دارند. زیرا در سایز های بزرگتر پارچه بیشتری استفاده خواهد شد.

به طور کلی قیمت لباس جودو بسته به عوامل مختلفی مانند، اندازه، برند، کیفیت و جنس می تواند متفاوت باشد. بهتر است لباسی را انتخاب کنید که متناسب شما باشد و حداکثر دوام و راحتی را در زمان تمرین و مسابقه برای شما به ارمغان بیاورد‌‌.

تولیدی انواع لباس جودو

همانطور که می دانید انواع لباس جودو در کیفیت و جنس های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود که با هم متفاوت می باشند. این لباس توسط تولید کنندگان ایرانی با قیمت های متفاوتی در بازار وجود دارد. از ویژگی های مهم این لباس وزن آن است. تا در مسابقات و تمرین ایجاد استقامت و راحتی را برای ورزشکار به وجود آورد.

در واقع خرید این لباس از آنجایی که طرفداران مختص به خود را دارد می تواند برای فروش گزینه ی مناسبی باشد‌‌. اما نکته حائز اهمیت، پیدا کردن یک تولیدی با کیفیت و قیمت مناسب است تا بتوان این لباس را با قیمت مناسبی به صورت عمده خریداری کرد. شما متقاضیان گرامی می توانید انواع لباس جودو را به صورت عمده و با کیفیتی بی نظیر از فروشگاه اینترنتی تولیدی لباس های جودو خریداری کنید.Judogi

بیشتر بخوانید: تولیدی لباس جودو | خرید عمده لباس جودو تولیدی انواع لباس جودو

سخن آخر

همانطور که اشاره کردیم جودو یکی از ورزش های رزمی پرطرفدار می باشد. لباس های جودو با کیفیت بسیار بالا تولید شده و از بروز حساسیت ها جلوگیری می کند. برای تهیه مستقیم این محصول به صورت عمده می توانید از طریق تولیدی و فروشگاه های معتبر آنلاین اقدام نمایید. که این روش بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر از سایر روش های خرید می باشد.

انواع لباس جودو برای این رشته ورزشی مورد نیاز بوده و از آن می توان برای افراد مبتدی تا حرفه ای استفاده کرد. در این مطلب به راهنمای خرید لباس های جودو و قیمت آن پرداختیم. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما در هنگام خرید مفید واقع شود. ممنون که تا انتها همراه ما بودید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه