لباس های ورزش ووشو | انواع، الگو، مدل و بهترین لباس ووشو + تولیدی لباس ووشو

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. لباس های ورزش ووشو | انواع، الگو، مدل و بهترین لباس ووشو + تولیدی لباس…
لباس-های-ورزش-ووشو-انواع،-الگو،-مدل-و-بهترین-لباس-ووشو-تولیدی-لباس-ووشو

در این مقاله از اسپرت مگ درباره لباس های ورزش ووشو، انواع لباس ووشو، الگوی لباس ووشو، مدل لباس های ووشو و بهترین لباس ووشو صحبت میکنیم.

لباس های ورزش ووشو

لباس ووشو و ورزش ووشو از ورزش های رزمی و زیر مجموعه کونگ فو است. مهد این ورزش چین است. ووشو منبع بسیاری از ورزش های رزمی است و به روش‌ها و سبک‌های مختلف توصیف می شود. هرکدام از سبک های ووشو تاکتیک‌ها و قوانین خاص خود را دارند. تفاوت در سبک منجر به بسیاری از انواع روش های مختلف مبارزه شده است اما به طور کلی فلسفه اش در طول 5000 سال هنوز تغییر نکرده است. ووشو نه تنها به مفهوم حمله و دفاع محدود نمی شود بلکه شامل رشد جسم روان و روح نیز است.

ووشو از دو کلمه وو و شو تشکیل شده است وو به صورت دو حرف به زبان چینی نوشته شد و معنی Zhi و ge یعنی سلاح جنگی قدیمی را کنار گذاشتن، معنای واقعی شخصیت وو کنار گذاشتن مبارزه و صلح است. بنابراین ووشو علاوه بر تقویت سلامت بدن نوعی ورزش برای ذهن و توجه به ارزش های اخلاقی است. برخلاف کونگ فو که هنوز هم ورزشی سنتی است ووشو دستخوش تغییرات زیادی شده است. تغییراتی مانند دویدن و بالا رفتن از دیوار ، و چرخش 720 درجه با حرکت طوفانی در آن ایجاد شده است.

افراد با استعداد می توانند بعد از شش ماه پرش پروانه را یاد بگیرند همانطور که در قسمت ورزش‌های بدن و تناسب اندام ذکر شد، ووشو یک تمرین داخلی و روانی برای ذهن و بدن است که فرد را از نظر جسمی و روحی برای مبارزه آماده می کند. بدن برای تمرینات روزانه مانند دویدن و بدنسازی باید قدرت داشته باشد. این یک قانون نیست بلکه یک استاندارد برای تقویت بدن است. ورزش برای رساندن بدن به حداکثر قدرت، لازم است. این سطح برای تمرین کنندگان ووشو بسیار مهم است آنها باید تا آنجا که ممکن است قدرت بدنی خود را افزایش دهند.

برای انجام این کار ووشو کاران باید تمرینات خاصی را در گروه های مختلف انجام دهند و هر ست باید 3 تا 7 بار انجام شود و دشواری این تمرین از کم به متوسط و سپس زیاد است. تمرینات باید با حداکثر سرعت انجام شود تا حداکثر قدرت بدست آید.

حداکثر مقاومت به سه قسمت تقسیم می شود:

 • Starting Strength: شامل عضله سازی برای مرحله آغازین مبارزه است.
 • Velocity Force: توانایی افزایش مقاومت جسمی فرد در حداکثر سرعت
 • speed power: توانایی دستیابی به مقاومت بالا در بالاترین سرعت که به آن نیرو نیز گفته می شود. در ووشو ، برای حرکت صحیح باید بدنی انعطاف پذیر و قوی داشته باشید و توانایی پرش عقب و رول را ارتقا دهید.

بیشتر بخوانید: کیسه بوکس چیست| 14 تا از انواع کیسه بوکس ورزشی

انواع لباس ووشو

لباس ووشو انواع مختلفی دارد که در زیر میتوانید برخی از آن ها را مشاهده و در مورد کاربرد و خصوصیاتشان اطلاعات مفیدی به دست آورید.

لباس ووشو ساندا

انواع لباس ووشو

لباس مورد تایید IWUF برای مردان شامل شورت و رکابی ساندا و برای خانم‌ها شامل شورت و تی شرت ساندا می‌باشد. علاوه بر این ورزشکاران برای شرکت در مسابقات باید تجهیزات ایمنی شامل: کلاه ایمنی، دستکش، هوگو یا محافظ سینه، محافظ دندان، محافظ اندام جنسی (کاپ) و بانداژ دست را همراه داشته باشد.
برای بانوان مسلمان شرکت کننده در مسابقات، فدراسیون جهانی ووشو، مجوز استفاده از پوشش‌های زیر را صادر کرده است:

 • لباس بالا تنه آستین بلند (غیر چسبان)
 • شلوار بلند (غیر چسبان)
 • مقنعه (زیر کلاه ورزشی)

لباس ساندا و وسایل محافظ ساندا در دو رنگ آبی و قرمز وجود دارد و رنگ مشکی منسوخ شده است.

لباس ووشو تالو

لباس ووشو تالو

پیراهن تالو دارای یقه مدل چینی و هفت عدد بند به شکل دکمه لباس و دارای آستین‌های کوتاه یا بلند می‌باشد.
برای تای چی چوان، پیراهن آستین بلند استفاده می‌شود که نباید در هنگام پایین بودن دست شخص، آستین از شست وی پایین‌تر باشد و شلوار مدل چینی با کمر کش دار و بندهایی جهت سفت کردن کمر شلوار است.
لباس تالو از هر جنسی و با هر رنگی قابل استفاده می‌باشد.
تمامی لباس باید دارای نوار ۳ سانتیمتری باشد که از نظر جنس و رنگ می‌تواند از خود لباس متمایز باشد.
یک کمربند نرم (به غیر از تای چی چوان) که از لحاظ جنس و رنگ می‌تواند متفاوت باشد.

با توجه به توضیحات فوق قبل از خرید لباس ووشو حتماً از سبک ورزشی خودتان مطمئن شوید.

لباس ووشو تای چی چوان

لباس ووشو تای چی چوان

یکی از جالبترین سبک‌های ووشو، سبک تای چی است. این سبک به‌عنوان یکی از فرم‌های ووشو بوده که فواید زیادی برای سلامتی جسم، از بین بردن استرس و حتی مشکلات جسمی دارد. اجرای این فرم کاملاً آرام است و متمرکز بر تعادل، تمرکز و تنفس خواهد بود. جالب است بدانید در این سبک کلمه ((چی)) به معنای نوعی انرژی در بدن بوده که در تمامی کالبد بشری این انرژی نهفته است.

با استفاده از آموزش این فرم می‌توان این انرژی مخفی را در سایر اندام‌های بدن جاری کرد و در مواقع مناسب برای حمله و دفاع به هر صورت بهره برد.

بیشتر بخوانید: دستکش بوکس چیست|انواع، تعمیر ، نگهداری و مشخصات دستکش بوکس خوب

لباس چانگ چوان ووشو

لباس چانگ چوان ووشو

چانگ چوان را با نام حرکت مشت بلند نیز معرفی می‌کنند. البته برخی آن را سبک کونگ‌فوی مشت بلند نیز ترجمه کرده‌اند. این سبک معمولاً حالت ضربه‌ای دارد و از جمله سبک‌های شمالی ورزش ووشو می‌باشد. دلیل آن که این سبک را شمالی می‌گویند اینست که در ابتدا توسط مردمان شمال رود یانگ تسه توسعه یافت. این سبک دارای حرکات چرخشی، دویدن، پرش و برخی حرکات آکروباتیک بوده که نیاز به انعطاف‌پذیری فوق‌العاده بدن دارد. در این سبک نیز از برخی سلاح‌ها مانند شمشیر، چوب و یا نیزه استفاده میشود.

بیشتر بخوانید: انواع لگ های ورزشی | ویژگی لگ ورزشی + معرفی 14 تولیدی عمده

لباس ووشو نانچوان

لباس ووشو نانچوان

سبک مشت جنوبی نان چوان نام دارد که یکی از زیرمجموعه‌های سبک‌های تالو میباشد. نام دیگر نان چوان، بوکس جنوبی است که دارای ۳ فاکتور اصلی قدرت، سرعت و انعطاف‌پذیری در حرکات می‌باشد. این سبک از تالو به چند صورت انجام می‌شود، یکی با استفاده از سلاح سرد مثل چوب که نام آن نن گوئن می‌باشد، یکی دیگر با استفاده از سلاحی مثل شمشیر با نام نن دائو و دیگری نیز بدون هیچ‌گونه سلاحی میباشد.

اصلی‌ترین دلیلی که آن را سبک جنوبی می‌گویند این است که توسط مردم جنوب رود یانگ تسه گسترش یافت. اجرای فرم حرکات نان چوان، ترکیبی از حرکات قدرتی، تکنیک حرکات دست و تولید صدا در زمان اجرای ضربات می‌باشد. به‌طور کلی در سبک نان چوان بیشترین تمرکز روی درگیری‌های رو در رو و فیزیکی می‌باشد.

لباس ووشو دراگون

لباس بسیار زیبایی است، اما نه تنها برای کودکان و بزرگسالان بلکه لباس رقص سنتی ژاپنی چینی که این لباس چینی از مواد با کیفیت بالا ساخته شده است. لباس ووشو دراگون یک لباس رقص سنتی چینی است. لباس از پنبه خالص ساخته شده است، رنگ آن بسیار زیبا است و به راحتی محو نمی شود. و لباس یک شخصیت چینی است و هدف اصلی آن خلق اولین شخصیت چینی در این مجموعه بود.

لباس ووشو دراگون

لباس ووشو، مناسب برای کونگ فو چینی، لباس ووشو زنانه و مردانه است. در ضمن، لباس از پلاستیک ساخته شده است، کیفیت خوبی دارد و می توان از آن به عنوان لباس رزمی چینی استفاده کرد. در این میان، لباس برای بازی کودکان مناسب است. در اسپرت مال، شما همچنین می توانید معاملات خوب دیگری در مورد لباس های سنتی چینی، تازگی و استفاده خاص، پوشاک و ست های جهانی پیدا کنید! شما می توانید لباس را با قیمت های پایین خریداری کنید. با تبلیغات متعدد، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم بیشترین پس انداز را داشته باشید! اسپرت مال را بررسی کنید، از یک تجربه خرید فوق العاده لذت ببرید!

لباس ووشو گوانجو

با هنر رزمی گوانجو از اسپرت مال به سنت دیرینه آسیای شرقی بپیوندید. وقتی صحبت از هنرهای رزمی به میان می آید، می توانید گزینه های زیادی پیدا کنید، مانند مواردی که به دلایل مدیتیشن استفاده می شوند، مواردی که بیشتر با دفاع شخصی سازگار هستند و سایر موارد که بر روی رقابت های ورزشی تمرکز دارند. چه به دنبال تناسب اندام باشید و چه به دنبال تقویت توانایی های مدیتیشن و آرامش خود باشید، می توانید نوع مناسبی از هنر رزمی گوانجو را برای نیازهای خود پیدا کنید.

محصولات هنر رزمی عمده فروشی گوانجو را از لیست بزرگ انتخاب های موجود در اسپرت مال جستجو کنید. هنرهای رزمی در بسیاری از اشکال مختلف ساخته می‌شوند، از فرم‌های مبتنی بر پانچ، از جمله بوکس یا کاراته، تا کیک‌بوکسینگ و تکواندو، بر اساس سلاح‌هایی مانند شمشیربازی، تماسی یا گریپلینگ مانند جودو هستند. برخی از فرم ها حتی شامل ترکیبی از همه سبک ها هستند. انتخاب محصولات هنر رزمی گوانجو کاملاً بر اساس مهارت ها، ساختار و نیازهای شماست. از بین گزینه های زیادی که می توانید پیدا کنید، هیچ کمبودی برای تصمیم گیری خود نخواهید داشت.

لباس ووشو گوانجو

اگر به دنبال محصولات هنر رزمی عمده فروشی گوانجو برای گسترش مجموعه مهارت های بدنی خود هستید، از انتخاب هایی که می توانید در اسپرت مال پیدا کنید خوشحال خواهید شد. با ترکیبی از سبک ها و سنت ها، هنرهای رزمی زیادی برای تطبیق با نیازهای خاص هر فرد وجود دارد. اگر می خواهید بتوانید گراپلینگ بهتری انجام دهید، می توانید جوجوتسو یا کشتی را انتخاب کنید. اگر می خواهید تمرینات هوازی و همچنین تمرینات پا را انجام دهید، به بوکس و کیک بوکسینگ نگاه کنید. به هر دلیلی که برای انجام هنرهای رزمی مجبور باشید، مطمئناً از نتایج آن خوشحال خواهید شد.

الگوی لباس ووشو

طرح و مشخصات لباس مسابقاتي تالو

پيراهن با يقه چيني و هفت بند به شكل دكمه لباس و آستين هاي كوتاه يا بلند و براي تاي چي چوان يا تاي چي جين يك پيراهن آستين بلند كه نبايد در هنگام پايين بودن دست شركت كننده از شست وي بلند تر باشد.

 • آستين هاي شكوفه مانند كه در ناحيه مچ جمع مي شوند.
 • شلوار مدل چيني با كمر مدل غربي و بندهايي جهت سفت كردن
 • لباس از هر جنس و با هر رنگي امكان پذير است
 • تمامي لباس بايد داراي نوار 3 سانتيمتري باشد كه از لحاظ جنس و رنگ مي تواند از خود لباس متمايز باشد
 • يك كمر بند نرم ( به غير از تاي چي چوان و تاي چي جي ين )كه از لحاظ جنس و رنگ مي تواند متفاوت باشد.

طرح و مشخصات لباس مسابقاتي نانچوان

 • يك پيراهن بون يقه با هفت بند دکمه مانند و آستين هاي كوتاه براي بانوان و بدون آستين براي مردان
 • شلوار مدل چيني
 • از هر جنس و از هر رنگي (تك رنگ ) مي تواند باشد.
 • كل لباس بايد داراي نوار يك سانتيمتري باشد كه از لحاظ رنگ و جنس مي تواند متفاوت باشد.
 • يك كمر بند نرم كه از لحاظ رنگ ( فقط تك رنگ) و جنس نامحدود است.

تمامي لباس ها از هر جنسي که باشد اشكال ندارد.kungfu-supply

تولیدی لباس ووشو

اگر به دنبال تولیدی لباس ووشو هستید، در اسپرت مال میتوانید تولیدی لباس ووشو مورد نظرتان را پیدا کنید.با کلیک روی نام هر تولیدی به اطلاعات تماس دسترسی پیدا خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: قیمت دستکش mma ام ام ای

بیشتر بخوانید: طناب صعود ورزشی

بیشتر بخوانید: ساق بند پا رزمی

بیشتر بخوانید: قیمت کلاه اسکیت ارزان

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

آگهی های اخیر

 • ali akbar
  31 می 2023 در 18:18

  قیمت لباس ووشو چنده

  • اشرفی (اسپرت مال)
   31 می 2023 در 18:30

   ما از قیمت ها اطلاع نداریم روی هر تولیدی یا فروشگاه که کلیک کنید صفحش باز میشه که شماره تماس هم داخل اون هست

 • عباس تنها
  2 سپتامبر 2023 در 10:46

  لباس ووشو ساندا مشکی

 • کامران
  8 اکتبر 2023 در 12:02

  سلام لباس بزرگ موجوده

 • امیر مهدی شیردل
  22 اکتبر 2023 در 09:30

  سلام ببخشید لباس ووشو اینچون دارین…لطفا جواب بدین

افزودن دیدگاه