کیسه بوکس چیست | 17 تا از انواع کیسه بوکس ورزشی

در این مقاله از اسپرت مگ به شما مطالبی در مورد اینکه کیسه بوکس چیست، انواع کیسه بوکس کدامند، فواید و مشخصات کیسه بوکس خوب چیست و اینکه داخل کیسه بوکس چه بریزیم، ارائه می‌شود.با اسپرت مگ همراه باشید تا بتوانید انواع و اقسام کیسه بوکس مناسب برای تمرین خود را تشخیص دهید و بهترین انتخاب را از بین آن ها انجام دهید.

کیسه بوکس چیست

کیسه بوکس کیسه‌ای استوانه‌ای پر شده با هوا، فیبر، فوم یا آب است که برای ضربه زدن یا لگد زدن ساخته می‌شود. این کیسه ها برای تمرینات بوکس و هنرهای رزمی در باشگاه ها و خانه ها استفاده می شود. کیسه بوکس به علاقه مندان به هنرهای رزمی و بوکس این فرصت را می دهد که حرکات خود را تمرین کنند و همچنین چربی بسوزانند، عضله سازی کنند و استرس را در هنگام مشت زدن یا لگد زدن به کیسه کاهش دهند. کیسه بوکس ها در دو نوع اصلی آویزان و ایستاده وجود دارند.

کیسه بوکس به سبک ایستاده دارای قاب سنگینی است. بسیاری از این قاب ها تا یک کیسه بوکس 100 پوندی (45.36 کیلوگرمی) را نگه می دارند. پایه بزرگ یا پایه روی سطح صاف به کیسه بوکس ایستاده پایداری بیشتری می بخشد. نوع آویزان کیسه بوکس به صورت دیواری است و کیف از یک زنجیر یا بند از انتهای یک تیر فلزی که توسط براکت ها پشتیبانی می شود آویزان می گردد.

بیشتر بدانید: راهنمای خرید تردمیل در سال جدید {تردمیل چی بخرم؟}

کیسه بوکس چیست

 

انواع کیسه بوکس

انواع مختلفی از کیسه بوکس برای خانه وجود دارد، که می‌توانیم از آنها استفاده کنیم. هر نوع با نوع دیگر از نظر اندازه، شکل، وزن و عوامل دیگر متفاوت است. هر کدام از آنها تجربیات و مقاومت های متفاوتی را در اختیار فرد قرار می دهند، بنابراین انتخاب محصول با هوشمندی بیشتر مهم است. انتخاب نوع مناسب باتوجه به کاربرد آن ضروری است.

در زیر انواع کیسه بوکس موجود در بازار آورده شده است تا بتوانید با توجه به استفاده خود، برای خرید کمک بگیرید:

انواع کیسه بوکس سنگین برای افزایش قدرت

مدل های سبک کیسه بوکس زمانی که فرد به تمرین برای تقویت عضلات و افزایش قدرت نیاز دارد، فایده ای نخواهد داشت. از این رو، انواع مختلفی از کیسه های بوکس سنگین برای چنین اهدافی در دسترس هستند. در جایی که از کیسه‌های بوکس سبک برای تمرینات سبک استفاده می‌شود، از کیسه‌های سنگین برای تمرینات قدرتی و پانچ‌های قدرتی استفاده می‌شود. 💪

کیسه های بوکس سنگین تمرینات قدرتی را بدون ثبات و استحکام بیش از حد ارائه می دهند. آنها در انواع مختلفی مانند کیسه بوکس های سنگین مستقل و کیسه بوکس های آویزان موجود هستند. مواد مورد استفاده برای پر کردن کیسه های بوکس سنگین معمولا آب، ماسه یا پارچه است.

کیسه های پر از آب، برگشت ضربه بیشتری به دست می‌دهند و آسیب زیادی به دست کاربر وارد نمی کنند. در حالی که کیسه های بوکس سنگین پر از شن گزینه سخت گیرانه تری هستند و همچنین ماندگاری بیشتری دارند.

بیشتر بخوانید: کیسه بوکس عمده

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید توپ والیبال + قیمت بهترین توپ والیبال جهان(5 مارک برتر!)

1- کیسه بوکس ایستاده آزاد

کیسه بوکس ایستاده آزاد
کیسه بوکس ایستاده آزاد

 

همانطور که از نام آن پیداست، کیسه بوکس های ایستاده آزاد واحدی هستند که دارای یک پایه گرد برای حمل و نقل آسان هستند. این نوع کیسه بوکس به راحتی قابل جابجایی است و می توان آن را در هر مکانی مانند انبار نگهداری و استفاده کرد.

علاوه بر این، مدل‌های ایستاده برای تمرینات ورزشی عالی هستند. کیسه بوکس ایستاده مرکز ثقل خود را دارد و موضع کیسه را حفظ می کند و بنابراین لگد زدن روی موقعیت آن تأثیر نمی گذارد. همچنین برای مشت زدن نیز به همان اندازه مناسب است، بنابراین یک گزینه همه جانبه است. از این رو، کیسه بوکس ایستاده آزاد تقریبا برای هر هنر رزمی (کیک بوکسینگ، موی تای، MMA) ایده آل هستند و شاید بهترین کیسه بوکس برای مبتدیان باشند. همچنین بیشتر آنها دارای ارتفاع قابل تنظیم هستند.

2- کیف بوکس سنگین آویزان استاندارد

کیف بوکس سنگین آویزان استاندارد
کیف بوکس سنگین آویزان استاندارد

 

کیسه بوکس آویزان آزادی زیادی را به شما می دهد زیرا می توان آن را روی دیوارها و سقف آویزان کرد. آنها برای اتاق های تمرین کوچک مناسب هستند زیرا باعث صرفه جویی در فضای کف می شود. آنها برای تمرینات بوکس بهترین هستند، اما کیسه های کشیده تری وجود دارند که می توان از آنها برای ضربه لگد استفاده کرد. این نوع کیسه بوکس های سنگین مخصوص مشت های مستقیم (جب، کراس) و هوک مناسب است.

همچنین کیسه های بوکس مختلف بر حسب طول وجود دارد. کیسه بوکس سنگین موی تای حداقل 180 سانتی متر طول دارد. کیسه سنگین banana حتی طولانی تر است، آنها از کف تا سقف می روند. و برای آموزش MMA خوب هستند.

بیشتر بدانید: راهنمای خرید دستگاه الپتیکال ورزشی یا اسکی فضایی

3- کیسه بوکس سنگین زاویه دار

کیسه بوکس سنگین زاویه دار
کیسه بوکس سنگین زاویه دار

 

این نوع کیسه‌های بوکس تقریباً مشابه نمونه‌های آویزان هستند، اما سطحی زاویه‌دار دارند. به لطف این ویژگی، به جنگنده اجازه می دهد تا آپرکات ها را کارآمدتر تمرین کند، اما می توان از آن برای سایر ضربات دست و پا نیز استفاده کرد.

4- کیسه بوکس آدمکی

کیسه بوکس آدمکی
کیسه بوکس آدمکی

 

کیسه بوکس آدمکی بهترین “ابزار” برای تمرین مبارزه واقعی است زیرا شبیه بدن انسان است. برخی از کیسه بوکس های آدمکی را می توان روی زمین نصب کرد. با این حال، بیشتر این آدمک‌ها «بدن هایی» هستند که می‌توانند حرکاتی مانند پرتاب یا برداشتن را با آن ها تمرین کرد. از این رو، این مدل معمولاً در ورزش های رزمی مانند کشتی، MMA یا جودو استفاده می شود.

بیشتر بدانید: مزایای فوم رولر هنگام ورزش برای بدن(6 مزیت مهم!!)

5- کیسه بوکس های آپرکات

کیسه بوکس های آپرکات
کیسه بوکس های آپرکات

 

کیسه بوکس آپرکات نسخه کوچکی از کیسه بوکس سنگین است که به تازگی در دسترس می‌باشد تا ورزشکار بتواند از سطح کمر شروع کرده و سپس آن را بالاتر نصب و به سمت چانه تمرین کند. جابجایی کیسه آپرکات بسیار سخت است و همچنین برای نصب افقی به فضای زیادی نیاز دارد.

۶- کیسه بوکس توپی سنگین

کیسه بوکس توپی سنگین
کیسه بوکس توپی سنگین

 

بوکسورها از کیسه توپی برای تمرین آپرکات استفاده می کنند. در مقایسه با کیسه های نصب شده روی دیوار، ظاهر بسیار بهتری را ارائه می دهند. آنها بزرگ و حجیم هستند تا بتوانیم قدرت آپرکات ها را بهبود ببخشیم. همچنین، آنها کمی نوسان دارند، و این بدان معنی است که سرعت حرکت پا، زمان بندی حین تمرین و دقت را افزایش می دهد.

7-کیسه بوکس های ایستاده آدمکی

کیسه بوکس های ایستاده آدمکی
کیسه بوکس های ایستاده آدمکی

کیسه بوکس های آدمکی مانند یک کیسه ایستاده عمل می کند. کیسه بوکس های آدمکی روی زمین ثابت می شود، بنابراین حین ضربه به عقب میروند. تفاوت این است که کیسه بوکس های آدمکی شبیه بالاتنه حریف است. بنابراین، ما احساس می کنیم که با یک حریف واقعی مبارزه می کنیم.

این کیسه ها برای تمرین ضربات مشت و لگد برای سر عالی هستند. بخصوص برای تمرین بوکس مفید است، از این رو مزایای زیادی برای هر ورزش رزمی دارد.

8-کیسه بوکس های آبی

کیسه بوکس های آبی
کیسه بوکس های آبی

 

کیسه های پر از آب بسیار محبوب هستند زیرا احساس می‌کنید که به بدن واقعی انسان ضربه می زنید. این نوع کیسه ها نیز به راحتی پر می شوند و نیازی به نگهداری ندارند. آنها به اشکال مختلف عرضه می‌شوند. ما همچنین می توانیم از طیف گسترده ای از اندازه ها از 30 پوند تا 200 پوند انتخاب کنیم.

برخی از افراد از ترس نشتی یا ترک خوردن، جرات خرید یک کیسه بوکس آبی را ندارند. کیسه های باکیفیت بادوام و برای استفاده ایمن هستند، اما گران می‌باشند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید تردمیل در سال جدید {تردمیل چی بخرم؟}

9- کیسه بوکس دیواری

کیسه بوکس دیواری
کیسه بوکس دیواری

 

این نوع کیسه بوکس ها برای کسانی که مکان محدودی دارند، مفید است. از آنجایی که این تجهیزات بوکس دیواری است، پس تکان نمیخورند. یک کیسه دیواری قسمت بالایی ضخیم‌تری دارد تا برای تمرین آپرکات مفید باشد. این روش گزینه های کمتری را برای توسعه تکنیک های بوکس نسبت به دیگر انواع کیسه های سنگین فراهم می کند.اما برای افزایش قدرت پانچ uppercut بسیار بهتر است.

بیشتر بدانید: انواع طناب ورزشی |طول استاندارد، اندازه و بهترین طناب ورزشی

انواع کیسه بوکس برای بهبود مهارت

در ادامه انواع کیسه بوکس ها برای بهبود مهارت را بررسی می‌کنیم.

10- کیسه بوکس های سرعتی

کیسه بوکس های سرعتی
کیسه بوکس های سرعتی

 

برای تمرین و مشت زنی سریع از کیسه بوکس های سرعتی استفاده می شود. کیسه های سرعتی با هوا و یک فندک پر می شوند. برای نصب آن از فنر کوتاه استفاده می‌شود، بنابراین وقتی ضربه زده می‌شود، با سرعت به عقب برمی‌گردد.

توپ سرعتی معمولاً برای توسعه مهارت زمان بندی در بین بوکسورها استفاده می شود. با کمک یک کیسه بوکس سرعتی، ورزشکار می تواند روی هماهنگی چشم و دست تمرکز کند و تمرکز آنها را روی سرعت و ریتم خود حفظ نماید. روی سقف یا دیوار نصب می شوند و به راحتی جابه جا نمیشوند. شما به یک پلت فرم ثابت برای کیسه سرعت نیاز دارید.

بیشتر بخوانید: دستکش بوکس چیست|انواع، تعمیر ، نگهداری و مشخصات دستکش بوکس خوب

11- کیسه بوکس دوسر مکزیکی-توپ رفلکس

کیسه بوکس دوسر مکزیکی-توپ رفلکس
کیسه بوکس دوسر مکزیکی-توپ رفلکس

 

این نوع خاص تقریباً به اندازه یک توپ بسکتبال (یا کوچکتر) است و با دو سیم پیچ محکم در بین زمین قرار می گیرد، بنابراین نام آن دو سر است. تا حدودی شبیه کیسه بوکس سرعتی است به این معنا که وقتی ضربه می خورند خیلی سریع به عقب می روند.

اما توپ رفلکس بیشتر شبیه یک حریف است که به عقب فرار می کند، بنابراین ورزشکار می تواند با کمک این تجهیزات دو طرفه، مهارت های ضد ضربه را تمرین کند. فرد می تواند با استفاده از این نوع کیسه بوکس، هماهنگی ایجاد کند و تکنیک های انحراف و جاخالی را تمرین کند. کیسه دو طرفه به فضای اختصاصی کف نیاز دارد زیرا به طور دائم نصب می شود. اکثرا آن را دوست دارند زیرا می توان ترکیب های مختلفی را تمرین کرد و از زوایای مختلف به آن ضربه زد.

با کیسه های دو طرفه لذت ببرید و مبتکر باشید.می توانید راه های عالی برای استفاده از آن پیدا کنید. وانمود کنید که با کسی مسابقه می دهید و از ضربات مشت با جاخالی و مسدود کردن خودداری نمایید.

بیشتر بدانید: تولید کننده دستگاه بدنسازی باشگاهی تن آسا

12- کیسه بوکس گلابی

کیسه ذرت بزرگ
کیسه ذرت بزرگ

 

این نوع طراحی منحصر به فردی دارد و برای تقویت تکنیک حرکت سر استفاده می شود. با این حال، می توان از آن برای تقویت هوک و پانچ های uppercut استفاده کرد. مبارزان آن را دوست دارند زیرا به خوبی نوسان می کند. با این حال، برای تمرین پانچ بدن چندان مناسب نیست.

بیشتر بخوانید: انواع میله بارفیکس در سال 2023 با معرفی فواید و مضرات تمرین بارفیکس

13-کیسه بوکس سنگین تیردراپ

کیسه بوکس سنگین تیردراپ
کیسه بوکس سنگین تیردراپ

 

کیسه تیردراپ بیشتر برای تمرین هایی مناسب است که دقت، زمان بندی و سرعت را افزایش می دهد. به لطف شکل آن، این وسیله نیز یک ابزار ارزشمند برای تمرین مشت های نزدیک مانند هوک و آپرکات است، و نیز هنگام تمرین حرکات سر برای دفاع نیز مناسب است. معمولاً سبک تر است، بنابراین بیشتر تاب می خورد.

بیشتر بخوانید: انواع توپ فوتبال و فرق توپ فوتبال و فوتسال

14- کیسه جاخالی

این تنها کیسه ای است که ما از آن برای مشت زدن استفاده نمی کنیم. این یکی از تجهیزات بوکس ساده و در عین حال عالی برای بهبود حرکت سر است که برای دفاع موثر بسیار مهم می‌باشد.

توپ در حال چرخش ضربات حریف را شبیه سازی می کند که باید با لغزش به چپ یا راست از آنها اجتناب کنیم. بنابراین، می‌توانیم حرکات سر را بدون درگیری با کسی بهبود ببخشیم. افراد مبتدی می توانند از آینه برای آشنایی با حرکات استفاده کنند. این یک ابزار عالی برای بوکس سایه نیز است.

ویدئوی زیر نشان می دهد که چرا کیسه جاخالی ابزار قدرتمندی برای بوکس است.

15- کیسه بوکس برزنتی

کیسه بوکس برزنتی
کیسه بوکس برزنتی

کیسه بوکس برزنتی از با دوام ترین انواع کیسه بوکس ها است. روکش برزنت جنس بسیار مقاومی دارد و به اصلاح به آن پارچه ارتشی می گویند. این نوع کیسه بوکس ها چندین سال براحتی برای شما کار خواهند کرد.

16- کیسه بوکس بادی

کیسه بوکس بادی
کیسه بوکس بادی

کیسه بوکس بادی همانطور که از اسمش پیداست با باد پر شده  است و برای بانوان و آقایانی که نمیخواهند خود را تحت تنش قرار دهند طراحی شده است. این کیسه بوکس بیشتر برای تمرین تکنیک طراحی شده است و بازخورد ضربه کمتری دارد.

17- کیسه بوکس بچه گانه

کیسه بوکس بچه گانه
کیسه بوکس بچه گانه

این کیسه بوکس ها سبک بوده و برای تمرین کودکان ساخته شده است و عمدتا با باد پر می شوند.

داخل کیسه بوکس چی بریزیم

اگر به دنبال این هستید که داخل کیسه بوکس چه بریزید، این را در نظر بگیرید که میتوانید از مواد مختلف برای پر کردن کیسه بوکس استفاده کنید. اگر مبتدی هستید بهتر است داخل کیسه بوکس را با مواد نرم مانند پارچه پر کنید، اگر ورزشکار آماتور هستید بهتر است از فوم های ورزشی یا ارده چوب برای پر کردن کیسه بوکس استفاده نمایید و اگر حرفه ای هستید به سراغ مواد سخت تر با وزن بیشتر بروید. ورزشکاران و بوکسور های حرفه ای حتی داخل کیسه بوکس را از شن و ماسه نیز پر میکنند تا قدرت مشت های خود را افزایش دهند.
داخل کیسه بوکس چی بریزیم
داخل کیسه بوکس چی بریزیم
 
 

منبع:punchingbagsguide

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید راکت بدمینتون با 5 نکته مهم

خرید کیسه بوکس عمده و خرده

اسپرت مال برای شما فروشگاه های عمده و خرده کیسه بوکس را جمع آوری کرده است که با کلیک روی هر کدام میتوانید به اطلاعات تماس ایشان دسترسی داشته باشید. شماره های تماس هر فروشگاه و تولیدی داخل آگهی آن قرار دارد که اگر با موبایل باشید کافی است روی شماره تولیدی یا فروشگاه کلیک کنید و اگر با کامپیوتر یا لپ تاپ هستید، شماره آن ها قابل مشاهده است که میتوانید شماره گیری کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از اسپرت مال سعی کردیم در مورد کیسه بوکس اطلاعات مفیدی برای شما ارائه دهیم. به خاطر داشته باشید که هنگام استفاده از کیسه بوکس میزان سابقه تمرینی و سن خود را در نظر بگیرید زیرا که اگر این مولفه ها رعایت نشود امکان آسیب های جدی به دست و پای شما وجود دارد. اگر میخواهید قدرت و سرعت مشت های خود را از طریق کیسه بوکس افزایش دهید سعی کنید هنگام تمرین حتما از باند های محافظ مچ دست استفاده نمایید، زیرا این باند ها از آسیب به تاندون دست شما جلوگیری میکند و باعث میشود مچ دستتان هنگام ضربه بیش از حد برنگردد.

امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما از طریق کامنت ها هستیم.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • محمد
    22 دی 1401 در 18:00

    عالي و مفيد

افزودن دیدگاه