راهنمای خرید توپ والیبال + قیمت بهترین توپ والیبال جهان(5 مارک برتر!)

5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله از اسپرت مال راهنمای خرید توپ والیبال و قیمت بهترین توپ والیبال جهان ارائه میشود همچنین توضیح میدهیم توپ والیبال چیست، چه تاریخچه ای دارد و تفاوت توپ والیبال ساحلی با سالنی را همراه با ویژگی هایشان توضیح میدهیم و در آخر فروشگاه های عمده و خرده برای خرید توپ والیبال معرفی میگردد. با اسپرت مگ همراه باشید.

راهنمای خرید توپ والیبال

یکی از ورزش‌های پرطرفدار در جهان امروز والیبال است. هیچ کس نمی تواند این موضوع را رد کند که مهمترین بخش بازی والیبال، توپ است. این بازی در اواخر دهه 1800 ساخته شد و از آن زمان تاکنون توپ نقش بسیار مهمی دارد. یادگیری نحوه مانور و کنترل توپ هدف اصلی هر بازیکنی است، چه یک تیم حرفه ای و چه  یک بازی دوستانه باشد.

استفاده از توپ چیزی است که بازیکنان یک عمر میتوانند روی آن کار کنند تا بر آن مسلط شوند، و این چالش برانگیزترین و لذت بخش ترین بخش بازی است. در اینجا جزئیاتی در مورد پیشرفت والیبال و چگونگی تبدیل شدن آن به یک ورزش مهم آورده شده است.

توپ والیبال چیست

توپ والیبال قطعه ای از تجهیزات ورزش والیبال است که با کفش، زانوبند و غیره همراه شده است. توپ والیبال به طور خاص برای استفاده در سبک های مختلف بازی طراحی شده است. تفاوت های مشخصی بین توپ طراحی شده برای زمین بازی در سالن و برای بازی در ساحل وجود دارد.

آنچه ثابت است این است که توپ والیبال گرد است و معمولاً دارای هجده صفحه مستطیل شکل از چرم اعم از مصنوعی یا طبیعی می‌باشد که روی شش صفحه مختلف چیده شده‌اند. این پوشش چرمی به دور بلیدر(محفظه داخل توپ که هوا را نگه میدارد) پیچیده شده است.

توپ والیبال چیست

 

نکته جالب این است که به دلیل طراحی آن، بسته به تیمی که از آن استفاده می‌کند، می‌تواند رنگ‌های هیجان‌انگیز زیادی به خود بگیرد و ظاهری متمایز پیدا کند. با این حال میتوانید تشخیص دهید که یک توپ والیبال است، اما همچنان هم میتواند در صورت نیاز طرح های زیبایی داشته باشد.

در سال 1947 فرانسه FIVB را ایجاد کرد که یک نهاد حاکم برای دیکته کردن قوانین و مقررات بود. معنای آن برای والیبال این بود که در بازی والیبال استاندارد سازی انجام می شد. در نظر بگیرید که آیا تیم های مختلف توپ های با کیفیت متفاوتی برای بازی دارند یا خیر. حتی یک تفاوت جزئی در جرم و پرش توپ می تواند واکنش و کنترل بازیکن را به شدت تغییر دهد.

سعی کنید والیبال را با یک توپ مناسب برای جوانان و سپس با توپ استاندارد بازی کنید. شما به راحتی می توانید بلافاصله متوجه تفاوت آنها شوید. این بدان معنا نیست که توپ کوچکتر در ورزش ارزشی ندارد. آنها ابزار بسیار خوبی برای شروع بازی هستند.

اگر بازیکن جدید خود را بر روی یادگیری، کنترل و انجام تمرینات متمرکز می کنید، یک توپ سبک تر می تواند کمک چشمگیری کند. با این حال، هنگامی که بازیکنان به زمین‌های بزرگ می‌رسند، باید از یک توپ استاندارد استفاده کنند و بفهمند که چگونه مهارت‌های خود را برای سازگاری با اندازه و وزن بیشتر تطبیق دهند.

FIVB همچنان در تکامل این ورزش نقش دارد. در سال 2008 آنها تصمیم گرفتند که توپ میکاسا با هشت پنل و با فرورفتگی سوزنی در بدنه آن، توپ رسمی داخل سالن برای ورزش های والیبال باشد. چیزی که آن را برای بازی در فضای داخلی بسیار مفید می کرد، لمس نرم و قابلیت پرواز ساده تر توپ بود. همچنین دارای دریچه ای بود که امکان تنظیم فشار هوای داخلی توپ را فراهم می کرد.

تاریخچه توپ والیبال

زمانی که بازی توسط ویلیام جی مورگان در سال 1895 ساخته شد، توپ والیبال مورد نیاز بود. طراحی او از بازی استفاده از تور و توپ بود. در آن زمان، تعدادی توپ والیبال برای انتخاب وجود داشت، اما آنها برای بازی با عملکرد بالا مناسب نبودند. حرکات مختلف با توپ نیاز به توپی داشت که قابلیت آن را داشته باشد. به این فکر کنید که یک توپ والیبال باید در طول هر بازی چه قابلیت هایی داشته باشد:

 • در طول بازی باید بتوان آن را در هوا نگه داشت.
 • باید سبک باشد تا بتوان آن را در هوا نگه داشت.
 • نمی تواند آنقدر سبک باشد که به راحتی توسط باد جابه جا شود.
 • همچنین نمی تواند آنقدر سبک باشد که به دلیل مقاومت هوا آرام حرکت کند.
Morgan William
Morgan William

در زمان ایجاد والیبال، هیچ توپی وجود نداشت که کاملاً مطابق با شکل مورد نیاز مورگان باشد. در ابتدا بازیکنان و تیم ها از توپ های والیبالی استفاده می کردند که از بلیدر توپ بسکتبال، ساخته میشد. با این حال ثابت شد که بلیدر توپ بسکتبال به دلیل کمبود وزن در هوا بسیار کند است. برخی از بازیکنان سعی کردند با تعویض توپ های بسکتبال از توپ های موقت استفاده کنند. باز هم این خیلی خوب کار نکرد زیرا این توپ ها برای حفظ هوای مورد نیاز زیاد سنگین بودند.

در پایان، مورگان به A.G. Spalding و Brothers نزدیک شد تا از آنها بخواهد توپی سفارشی بسازند که توپ رسمی والیبال باشد. در آن زمان اسپالدینگ نام بزرگی در دنیای بیسبال بود. آنها کسانی بودند که مهارت ایجاد یک توپ جدید را داشتند که برای نیازهای این بازی جدید کارامد بود. پیکربندی اولیه توپ والیبال یک بلیدر لاتکس بود که از ماده ای شبیه به لاستیک دوچرخه ساخته شده بود. لایه دوم روی آن ماده یک ماده پنیر مانند بود که آن را احاطه کرده بود. روی آن لایه سوم چرم دور توپ دوخته شده بود.

سازندگان اسپالدینگ تخصص خود را در مورد بیسبال به کار گرفتند و آن را به بازی والیبال آوردند. توپ برای پرواز عالی و محکم بود، اما خیلی هم سنگین نبود. والیبال های مدرن از زمان پیکربندی اولیه تغییر چندانی نکرده اند. نکته اصلی در مورد توپ والیبال این است که آنها عملکرد خوبی داشتند، بنابراین نیازی به بازسازی وجود نداشت.

توپ های قدیمی والیبال
توپ های قدیمی والیبال

 

چیزی که در مورد توپ ها تغییر کرد، پانل بیرونی بود. در اصل پوشش بیرونی چرمی با ساختار 18 پانل به بلیدر داخلی دوخته می شد. اگر به توپ های تاریخی نگاه کنید، می توانید ظاهر متمایز توپ را ببینید. حک کردن آرم ها و رنگ های مختلف روی توپ با این ظاهر های چند پانل آسان بود. اما در سال 2008 ظاهر توپ تغییر کرد. انگیزه آن بازی های المپیک بود که برای آن سال تعیین شد. میکاسا، پیشرو در دنیای والیبال، طراحی جدیدتری ایجاد کرد که امکان تماس بهینه دست با توپ را فراهم نمود.

این طرح جدید 8 پنل بود. پس از آزمایش، ثابت شد که توپ جدیدتر با پنل کمتر، دقت بیشتری را به بازیکنان ارائه می دهد. همچنین با فرورفتگی هایی ساخته شد که مطابق با الگوی پرواز توپ بود. جالب اینجاست که این اولین باری بود که طراحی توپ والیبال در طول تاریخ 100 ساله خود در ورزش تغییر کرد.

سایز و وزن توپ والیبال امروزه

از سال 2008، توپ های مدرن تر با وزن 255 تا 340 گرم و دور توپ 63 تا 68 سانتیمتراستاندارد محسوب شدند. اینها دستورالعمل های کلی توپ های والیبال مورد استفاده در همه ورزش های حرفه ای و در بسیاری از جلسات تمرینی است. توپ والیبال تنها با چند تغییر جزئی در دهه گذشته به پیکربندی اولیه وفادار مانده است.

تفاوت توپ والیبال ساحلی با سالنی

وقتی صحبت از والیبال به میان می‌آید، محل ورزش قطعاً یک عنصر مهم است. توپی که در سالن خوب کار می کند، در فضای باز در ساحل جوابگو نیست. هر موقعیت به توپ خاص خود نیاز دارد تا عناصری را که با آن روبرو می شود در خود جای دهد. یعنی محیط ساحل و محیط سالن متفاوت است. فقط به تفاوت آنها فکر کنید و می توانید سبک متفاوت تجهیزات مورد نیاز برای هر کدام را تصور کنید.

تفاوت توپ والیبال ساحلی با سالنی

ویژگی های توپ والیبال سالنی

این توپ ها ترکیبی از دو یا سه رنگ مختلف هستند و یا می توانند کاملا سفید باشند. دو سبک مختلف برای توپ های سالنی وجود دارد:

 • جوانان
 • بزرگسالان

توپ والیبال سالنی جوانان برای استفاده داراس محیط 63 تا 65 سانتی متر یا 25 تا 26 اینچ است. وزن آنها 9.2 تا 9.9 اونس یا 260-280 گرم است. فشار داخلی این توپ ها 4.3 psi یا 0.30 کیلوگرم بر سانتی متر مربع تنظیم شده است.

توپ والیبال سالنی بزرگسالان دارای محیط 65 تا 67 سانتی متر یا 25.5 تا 26.5 اینچ است. وزن آنها 9.2 تا 9.9 اونس یا 260 تا 280 گرم است. psi آنها 4.3 تا 4.6 یا 0.3 تا 0.325 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. هنگام نگاه کردن به اعداد، تفاوت زیادی بین این دو وجود ندارد، اما برای سبک های مختلف بازی بزرگسالان در مقابل جوانان، قابل توجه هستند.

به یاد داشته باشید که جوانان باید بتوانند توپ را با کف دست بگیرند و آن را روی تور بفرستند. داشتن اندازه کمی کوچکتر، با psi کمتر می تواند به طور قابل توجهی به آنها در انجام این کار کمک کند. متوجه خواهید شد که هر دو توپ بسیار ساده و سبک هستند. باز هم، این برای سهولت حرکت توپ ها در طول یک بازی پر انرژی است که زمان بندی بسیار مهم می‌باشد.

ویژگی های توپ والیبال ساحلی

در بازی والیبال ساحلی، عناصر زیادی در فضای باز وجود دارد که توپ میتواند با آنها برخورد کند و این موارد در سالن وجود ندارد. گرمای خورشید، اشعه ماوراء بنفش، شن و ماسه و … اینها نیاز psi یا فشار توپ را کاملاً تغییر می دهند. دور توپ های والیبال ساحلی بین 66 تا 68 سانتی متر یا 26 تا 27 اینچ است. جرم کلی آنها 260 تا 280 گرم یا 9.2 تا 9.9 اونس است. psi آنها روی 2.5 تا 3.2 یا 0.175 تا 0.225 کیلوگرم بر سانتی متر مربع تنظیم شده است.

متوجه خواهید شد که psi یا فشار هوای داخل توپ تنها چیزی است که به شدت با توپ سالنی متفاوت است. این به دلیل سطحی است که توپ باید از آن پرش کند. شن و ماسه بسیار متفاوت از کف سالن والیبال است. این ضامن psi کمتری برای تطبیق کارآمد است. توپ والیبال ساحلی نیز کمی بزرگتر از توپ های سالنی است و بافت خشن تری در پوشش خارجی دارد. این پوشش کاملاً مطابق با نیازهای فضای باز برای بازی است.

اگر در حال انجام بازی والیبال هستید، مهم است که با تجهیزات مناسب تمرین و بازی کنید و این شامل توپی است که برای محیط شما طراحی شده است. انتخاب توپ والیبال مناسب می تواند بر کل بازی شما تأثیر بگذارد و به شما مزیتی را که برای کسب برد نیاز دارید، بدهد. اگر از تجهیزات نامناسبی استفاده می کنید، این تاثیر زیادی در عدم رسیدن به موفقیت دارد.

بهترین توپ والیبال سالنی

همه حرفه ای ها توپ های والیبال سالنی مورد علاقه خود را دارند. این توپ ها برای راحتی، سهولت بازی و مدیریت خوب محیط طراحی شده اند. در اینجا سه توپ برتر والیبال داخل سالن و تاریخچه آنها آورده شده است.

Tachikara SW5WSC

تاچیکارا یک شرکت ژاپنی است که برای اولین بار در سال 1915 تاسیس شد. آنها به طور کلی در تجهیزات ورزشی تخصص دارند، اما علاقه زیادی به توپ های والیبال نیز دارند. در واقع، این چیزی است که آنها بیشتر به آن معروف هستند. آنها تولید کننده توپ رسمی والیبال زنان NAIA یا انجمن ملی دو و میدانی بین دانشگاهی و والیبال رسمی چین، اقیانوسیه، آفریقا، کانادا و اروپا هستند.

Tachikara SW5WSC
Tachikara SW5WSC

Tachikara SW5WSC یکی از توپ هایی است که شرکت طراحی کرده است. بلیدر این ها با بلیدر بوتیل ساخته شده و با میکرو چرم T-Tech برای عملکرد ساده پوشانده شده اند. آنچه در مورد این طراحی برجسته است، توجه به سبک بازی لمسی و نحوه عملکرد کامل پوشش بیرونی برای مدیریت دقیق توپ در طول یک بازی پر انرژی است.

Molten FLISTATEC 5000

این شرکت دیگری است که در خارج از ژاپن مستقر است و مانند تاچیکارا در تولید تجهیزات ورزشی پیشرو میباشد. توپ های بسکتبال، والیبال، فوتبال و سایر سبک های هندبال را برای استفاده مداوم و رسمی می سازد. توپ بسکتبال‌ آن‌ها توپ‌های رسمی است که برای FIBA یا فدراسیون بین‌المللی بسکتبال استفاده می‌شود.

Molten FLISTATEC 5000
Molten FLISTATEC 5000

کمپانی آنها به ترتیب از سال 1997 و 2001 توپ های رسمی تیم های ملی ایالات متحده و تیم های جوانان را می سازد. Molten FLIPSTATEC 5000 آنها همچنین توپ رسمی بخش مردان NCAA است و توسط بسیاری از بازی های کنفرانس دانشگاهی مختلف استفاده می شود. کنترل فوق العاده توپ را ارائه می دهد و ساختار آن باعث افزایش پایداری آن در هنگام پرواز و دید می شود. چیزی که این را متفاوت می کند این است که توپ با توانایی به حداکثر رساندن جریان هوای اطراف خود در هنگام پرواز ساخته شده است و همچنین به راحتی در دسترس است.

Mikasa MVA200

میکاسا شرکت دیگری است که تجهیزات ورزشی می فروشد و مقر آن خارج از ژاپن است. توپ‌های والیبال آن‌ها، توپ‌های رسمی مورد استفاده FIVB در مسابقات جهانی است. آنها همچنین تجهیزات رسمی المپیک 2012 و 2016 لندن را ارائه کردند.

Mikasa MVA200
Mikasa MVA200

Mikasa MVA200 یک طراحی 8 پنل بوده که دارای فرورفتگی های آیرودینامیکی خاصی در سراسر بدنه بیرونی آن است. این فرورفتگی ها کار با توپ را بسیار آسان تر می کند. این دارای طراحی بسیار مهندسی شده است که در هنگام بازی با شدت بالا، کاملاً برای ثبات و کنترل توپ بازی می کند. این یک اولویت با بازیکنان است و برند Mikasa بر ارتقای بازی به سطح بالاتر تمرکز دارد. این توپ به ویژه دارای یک پوشش انحصاری میکرو فیبر است که نرم و مرکز نایلونی دارد. MV200 یکی از بهترین توپ های موجود در سالن است و وقتی با آن بازی می کنید، تفاوت مشخصی در مهارت و کنترل خواهید یافت.

قیمت بهترین توپ والیبال جهان

در ادامه بهترین توپ های والیبال جهان با قیمتشان به شما معرفی میگردد. پیدا کردن برند های زیر در ایران سخت است و نمونه های فیک بسیاری وجود دارد. برای اطلاع از قیمتشان میتوانید روی هر کدام کلیک کنید و در سایت آمازون قیمت بروز آن ها را مشاهده نمایید.(البته برای ورود به سایت آمازون باید فیلتر شکن خود را روشن کنید!)

 1.  Mikasa MVA200 – Best Professional Volleyball Ball 2019
 2.  Molten FLISTATEC V5M5000 – Best Men’s Volleyball Ball 2019
 3.  Molten Super Touch IV58L – Best Women’s Volleyball Ball 2019
 4.  Molten Pro Touch V58L – Best League Volleyball Ball 2019
 5.  Tachikara SV5W-GOLD – Best Boys High School Volleyball Ball 2019

 

مشخصات توپ والیبال

حجم توپ والیبال چقدر است

قطر توپ والیبال 20.7 سانتیمتر است که اگر تقسیم بر ۲ کنیم.شعاع توپ به دست می‌اید.که با جاگذاری در فرمول  (4/3)πr³ میتوان حجم توپ والیبال را بدست آورد.حجم توپ والیبال V = 2,143. 6 cm³ است.

حجم توپ والیبال چقدر است

وزن توپ والیبال

وزن توپ والیبال 260 تا 280 گرم

بهترین توپ والیبال دنیا

Mikasa بهترین مارک توپ والیبال

قیمت بهترین توپ والیبال جهان

به این لینک سر بزنید

گرانترین توپ والیبال

توپ والیبال میکاسا بود که در یک خیریه مبلغ 2500 دلار بابت آن هزینه پرداخت شد.

توپ والیبال مورد استفاده در المپیک چیست

Mikasa V2000

کدام کشور والیبال را بیشتر دوست دارد؟

بدیهی است که برزیل همچنان کشور شماره یک والیبال جهان است.

بهترین تیم والیبال کدام است

از 16 نوامبر 2022، بالاترین رتبه در رده مردان، لهستان است، در حالی که در رده زنان صربستان می‌باشد.

سرعت توپ والیبال و واکنش بازیکن

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌ها در مورد توپ‌های والیبال، چه در داخل خانه یا خارج از خانه سرعت توپ و نحوه تأثیر آن بر زمان واکنش است. مطالعات اخیر نشان داده است که بازیکن حرفه ای می تواند توپ را تا 128 کیلومتر در ساعت پرتاب کند! این یک شاهکار شگفت‌انگیز است که چند اتفاق را می‌طلبد:

اول از همه، مهارت زیادی از بازیکن می‌طلبد. دوم، همچنین به قدرت و دانش زیادی در مورد چگونگی هدایت آن قدرت نیاز دارد. در نهایت، ساخت درست توپ را می خواهد. این جایی است که شرکت‌هایی که آنها را می‌سازند وارد می‌شوند. آنها مطالعات گسترده‌ای در مورد اینکه چه چیزی از نظر بهینه‌سازی عملکرد مفید است و چه چیزی مفید نیست، انجام می‌دهند.

طبق گزارشات، ماتی کازیسکی از بلغارستان بود که رکورد جهانی را با سرعت 128 کیلومتر در ساعت به ثبت رساند. اگرچه این حداکثر سرعت است، اما به طور متوسط در یک مسابقه دانشگاهی، توپ والیبال می تواند به سرعت 80 تا 100 کیلومتر در ساعت برسد. معمولا بازیکنان دبیرستانی به طور میانگین بین 64 تا 80 کیلومتر در ساعت سرعت دارند. واقعیت این است که با گذشت زمان، بازیکنان به لطف پیشرفت مهارت‌های خود، این توانایی را به دست می‌آورند که توپ را بسیار سخت‌تر بزنند. این اجرای ضربه روی توپ توسط بازیکن و اثربخشی آنها با تکنیک است که در سرعت حرکت توپ نقش اساسی دارد. زاویه بدن، درجه ضربه به توپ و نحوه اتصال دست او به توپ، سرعت پایانی حرکت توپ را تعیین می کند. این یک مهارت بسیار ارزنده است زیرا بهترین بازیکنان می توانند دارایی های تهاجمی موثری برای تیم باشند. یک بازیکن تیمی که یک حمله موثر با سریعترین توانایی اسپک زدن دارد، می تواند هر بلوک دفاعی را ناکام بگذارد و معمولاً دفاع تیم مقابل را سخت در کار نگه دارد.

چیزی که اسپک زدن را برای یک تیم بسیار مفید می کند، نیاز آن به تیم دیگر برای داشتن زمان واکنش سریع است. تصور کنید برای توپی که با سرعت 100 کیلومتر در ساعت به سمت زمین می‌رود، چقدر مهارت ذاتی بیشتری لازم است تا توپی که با سرعت 64 کیلومتر در ساعت به زمین برخورد میکند. واقعیت این است که توپ سریعتر باعث جهش دفاعی تیم دیگر می شود. اگر زمان برای تنظیم ضربه خود نداشته باشند، به راحتی می توانند کوتاه بیایند و ببازند.

چیزی که والیبالیست ها بارها و بارها روی آن کار می کنند زمان واکنش آنهاست. مربیان از تمرینات شروع 2 نقطه ای و تمرینات دیواری برای کار بر روی پاسخ بازیکن استفاده می کنند. هدف این است که حرکات به صورت خودکار انجام شود تا زمانی که بازی بزرگ در جریان است، بازیکنان حتی به این فکر نکنند که پاسخ آنها چه خواهد بود. بدن آنها به طور خودکار به عمل می شتابد. برای به دست آوردن این نوع مهارت نیاز به زمان دارد، بنابراین اگر قصد دارید در این ورزش شرکت کنید، انتظار داشته باشید که زمان زیادی را با والیبال و یادگیری تکنیک های هندلینگ مورد نیاز برای بازی کارآمد بگذرانید.

ساختار توپ والیبال

چیزی که یک توپ والیبال را از دیگری متمایز می کند، موادی است که از آن ساخته شده است. مواد با کیفیت پایین تر باعث ایجاد توپ های متوسط می شود. اگر به توپ‌هایی نگاه کنید که توسط FIVB یا سایر سازمان‌های حرفه‌ای حامی این ورزش تأیید شده‌اند، متوجه می‌شوید که آن‌ها توپ های والیبال‌ رسمی را تأیید کرده‌اند. دلیل آن این است که آنها می خواهند بهترین تجهیزات ممکن را در اختیار بازیکنان خود قرار دهند که واقعاً بتواند استعدادها و سختکوشی آنها را به نمایش بگذارد. به طور کلی، سه قسمت مختلف در توپ والیبال وجود دارد:

ساختار توپ والیبال
ساختار توپ والیبال

پوسته بیرونی

معمولاً پوسته بیرونی از چرم مرغوب یا یک چرم مصنوعی ساخته شده است. توپ های والیبال سالنی از پانل های مختلفی ساخته شده اند که به طور ایمن به آستر داخلی چسبانده شده اند. این روشی است که درزها را صاف تر نشان می دهد. این یک نرمی خاصی به زمین بازی می‌دهد، زیرا اگر پوسته سنگینی به زمین برخورد کند، باعث می‌شود توپ در جهت غیرمنتظره‌ای منحرف شود و احتمالاً بازیکن را در موقعیتی دشوار، یا حتی غیرممکن، قرار دهد. این نرمی برای اطمینان از حرکت توپ به روشی پیش بینی شده لازم است و به بازیکن اجازه می دهد با آن کار کند. وقتی صحبت از والیبال ساحلی یا فضای باز به میان می آید، آنها از پانل هایی ساخته شده اند که روی پوشش داخلی محکم شده اند. اگر از نزدیک به توپ نگاه کنید، نخ ها و سوراخ ها و نحوه نگه داشتن آن را با پانل ها خواهید دید. در یک محیط بیرونی، نرمی به همان اندازه در اولویت نیست، اگرچه همچنان کیفیت مطلوبی برای توپ است.

هسته

هسته توپ “بلادر” نامیده می شود. معمولا از یک هسته لاستیکی ساخته شده است. دلیل این امر وزن بسیار سبک آن است. به یاد داشته باشید که بیشتر توپ های والیبال در محدوده وزنی 260 تا 280 گرم قرار می گیرند. فضای زیادی برای هیچ هسته سنگینی وجود ندارد. این نه تنها به توپ اجازه می‌دهد راحت‌تر و روان‌تر در هوا پرواز کند، بلکه به بازیکنان این توانایی را می‌دهد که با توپ کار کنند و به خود فشار نیاورند. فقط به بازیکنی فکر کنید که بارها و بارها به ساعدش ضربه خورده است. احتمالاً فردی را با ساعدهای بسیار قرمز خواهید دید. بدون سبکی توپ، این می تواند برای بازیکن بسیار بدتر باشد.

تعداد پانل های توپ

پانل ها در گذشته نمای بیرونی یک توپ والیبال دارای 18 پانل در اطراف آن بود. توپ های رسمی بازی های المپیک و سایر لیگ های حرفه ای سه رنگ هستند و دارای 8 پنل میباشند. دلایل مختلفی برای وجود پنل ها وجود دارد اما آنچه مهم است تأثیر آنها است. آنها به توپ کمک می کنند تا محکم در کنار هم بماند و برای بازی ساده شود.
توپ در بازی والیبال یک قطعه کلیدی از تجهیزات است. تصور کنید ضعیف باشد. آن توپ ضعیف را تصور کنید که بازیکنان درجه یک در یک بازی قهرمانی بازی می کنند.

چگونه توپ والیبال نرم کنیم

چگونه توپ والیبال نرم کنیم
چگونه توپ والیبال نرم کنیم

بهترین و مطمئن ترین راه برای نرم کردن توپ والیبال این است که مقداری از هوا را از آن خارج کنید. این کار را می توان با استفاده از سوزن پمپ هوا انجام داد.

سوزن را از پمپ (ناسوس) باز کنید و آن را داخل سوراخ باد کردن روی توپ والیبال قرار دهید و زمانی را برای فشار دادن آن صرف نکنید. هوا باید به آرامی شروع به خارج شدن کند. به طور مداوم سختی توپ را بررسی کنید و هنگامی که به سطح نرمی مطلوب رسید، سوزن را بردارید.

هنگام برداشتن سوزن مهم است که دریچه را نیز بیرون نکشید.

این فرآیند را می توان با فشار دادن آرام بر روی توپ در حالی که هوا به بیرون نفوذ می کند، تسریع کرد، اما باز هم باید مراقب بود که فشار زیادی وارد نشود.

اگر کسی پمپ هوا نداشته باشد، می توان به جای آن از یک سنجاق ایمن استفاده کرد، اما باید مراقب باشید که توپ در این فرآیند سوراخ نشود.

همچنین باید توجه داشت که به هر حال توپ ها به طور طبیعی به مرور زمان نرم می شوند. همه توپ‌ها از بلیدر هایی تشکیل شده‌اند که دارای یک غشای لاستیکی هستند که با هوا پر شده و قابل نفوذ است.

با گذشت زمان، به دلیل اندازه مولکول های اکسیژن، آنها به اندازه کافی کوچک هستند تا از غشاء عبور کنند. صرف نظر از اینکه مهر و موم اطراف مثانه چقدر موثر است.این بدان معناست که به دلیل این روند طبیعی، می توان با فشار دادن آرام توپ با دست های قرار گرفته در اطراف دریچه، به آن کمک کرد.

به طور طبیعی فقط باید از فشار ملایم استفاده کرد زیرا این خطر وجود دارد که توپ شکل خود را از دست بدهد یا حتی در شرایط شدید ترکیده شود.

توپ والیبال عمده در ایران

در زیر تولیدی ها و فروشگاه های ایرانی که توپ والیبال را به صورت عمده و خرده میفروشند به شما معرفی می‌گردد.با کلیک روی هر کدام به اطلاعات تماس ایشان دسترسی پیدا خواهید کرد.

منبع

امیدواریم از این مقاله در مورد راهنمای خرید توپ والیبال استفاده کرده باشید.لطفا نظرات، سوالات و پیشنهادات خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

نظر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه