انواع میله بارفیکس در سال 2023 با معرفی فواید و مضرات تمرین بارفیکس

این مقاله در مورد انواع میله های بارفیکس، مزایا و معایب تمرین با میله بارفیکس نوشته شده و امید است سوالات و دغدغه های شما در مورد میله بارفیکس و نحوه تمرین با آن را برطرف ساخته و پاسخ دهد.مطالب دیگر این پست همچنین درباره معرفی فروشندگان عمده و خرده میله های بارفیکس است.

تمرین با میله بارفیکس یکی از موثرترین راه ها برای افزایش قدرت بالاتنه است.بارفیکس روی عضلات جلوبازو، پشت بازو، ساعد، مچ دست، توانایی گرفتن، زیر بغل ها، شانه ها و همچنین قسمت مرکزی بدن شما کار می کند.

یک چیز عالی دیگر این است که زمان تمرین فوق العاده کم و کارآمد است. فقط 5 یا 10 عدد بارفیکس در طول روز و در خانه خود انجام دهید.شاید این یک دقیقه از وقت شما بگیرد ولی به سرعت متوجه نتایج خواهید شد. همچنین یک کیت بسیار کارآمد در فضای ورزشی است چون بسیاری از گزینه‌ها قابل افزودن یا حذف کردن هستند.

فهرست

انواع میله بارفیکس

به طور کلی، سه نوع مختلف میله بارفیکس وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

انواع میله بارفیکس درگاهی

بسیاری از میله‌های بارفیکس درب را می‌توان به‌طور موقت، بدون هیچ گونه اتصالی و در عرض چند ثانیه به یک قاب درب معمولی نصب کرد، سپس در صورت عدم استفاده به راحتی آن‌ها را جدا کرد و نگه داشت. این‌ نوع از میله های بارفیکس کمترین استحکام را دارند اما مطمئناً برای استفاده خانگی و چند بار در هفته کافی هستند.

میله های بارفیکس درگاهی

انواع میله بارفیکس دیوار و سقف

این گزینه‌ها برای اطمینان از ایمن بودن نیاز به نصب صحیح دارند، و زمانی که در جای خود محکم نصب شوند، وزن‌های بسیار بیشتری را تحمل می‌کنند و نسبت به گزینه‌های موقت قوی‌تر هستند. علاوه بر این، آنها را می توان هم در داخل و هم در فضای باز نصب کرد، بنابراین همه کاره اند.

میله های بارفیکس دیوار و سقف

انواع میله بارفیکس ایستاده آزاد

دستگاه های مستقل مطمئناً گزینه پرهزینه تر و همچنین نیازمند فضای بیشتری هستند، با این حال آنها طیف وسیع تری از تمرینات را بجز بارفیکس ارائه می دهند، و در صورت استفاده مکرر، لازم نیست خطر آسیب رساندن به سقف، دیوارها یا چهارچوب درها را در نظر داشته باشید.

میله های بارفیکس ایستاده آزاد

بیشتر بخوانید: کتل بل چیست | تاریخچه، فواید و انواع کتل بل

بیشتر بخوانید: انواع مچ بند مناسب بدنسازی | اهمیت مچ بند در بدنسازی

بهترین نوع میله بارفیکس برای خانه

یک نمونه میله بارفیکس به شما معرفی می‌شود که میتوان گفت بهترین نوع بارفیکس برای خانه می‌باشد.از تولیدی میله بارفیکس میری میتوانید در مورد آن سوال کنید تا توضیحات بیشتر و بهتر را برای شما ارائه نماید.

بهترین میله بارفیکس خانگی، میله بارفیکس میری MBM

این گزینه بهترین میله بارفیکس خانگی است چون قابل جابجایی بوده و به سادگی در شکاف قاب در، قرار گرفته و به هیچ وجه نیازی به تعمیر نخواهید داشت. در محل مورد نظر قرار دهید، سپس گیره ها را در هر انتها محکم کنید و میله را بپیچانید تا سفت و محکم در جای خود قرار گیرد.

هنگامی که تمرین خود را انجام دادید، به سادگی میله را بازگردانید، فشرده و آماده جداسازی خواهد بود. همچنین، با توجه به اینکه به افقی بالای در وابسته نیست، می‌توانید آن را در وسط یا نزدیک زمین محکم کنید.

بهترین نوع بارفیکس برای افزایش قد

شما میتوانید این میله بارفیکس را برای سایر تمرین‌ها (بشین پاشو، پرس و غیره) نیز استفاده کنید. اندازه آن از 72 تا 92 سانتی‌متر است و بسته به اینکه چقدر کشیده شده است، برای خرید میله بارفیکس ام بی ام با تولیدی میری صحبت کنید.

فواید کار با میله بارفیکس

بارفیکس یک تمرین قدرتی برای بالاتنه است.برای انجام بارفیکس، با آویزان شدن به یک میله بارفیکس در حالی که کف دست‌هایتان مخالف شما باشد و بدنتان کاملاً کشیده شده است، شروع کنید. سپس خود را به سمت بالا بکشید تا چانه شما بالای میله قرار گیرد. بارفیکس با چین‌آپ متفاوت است. با چین‌آپ، کف دست‌ها و دست‌هایتان به سمت شما هستند. بارفیکس یک تمرین پیشرفته در نظر گرفته می شود که سخت تر از چین‌آپ است. اما نوع انجام بارفیکس را می توان تغییر داد یا روی یک دستگاه کمکی برای مبتدیان انجام داد، و شما همچنان از مزایای این تمرین بهره مند خواهید شد.در ادامه چند نمونه از فواید میله بارفیکس را مطالعه کنید.

1-تاثیر میله بارفیکس در تقویت عضلات پشت

بارفیکس یکی از موثرترین تمرینات برای تقویت عضلات پشت است. بارفیکس بر روی عضلات زیر کار می کند:

الف)تقویت عضله Latissimus dorsi

بزرگترین عضله فوقانی پشت که از وسط پشت تا زیر بغل و تیغه شانه کشیده شده است.عضله لاتیسیموس پشتی یک عضله پهن و مسطح است که قسمت اعظم قفسه سینه خلفی تحتانی را اشغال می کند. عملکرد اصلی عضله در اندام فوقانی است اما به عنوان یک عضله جانبی تنفسی نیز در نظر گرفته می شود.

عضله Latissimus dorsi
عضله Latissimus dorsi
ب)تقویت عضله ذوزنقه

این عضله از گردن به بیرون تا هر دو شانه ادامه دارد.

عضله ذوزنقه ای
ج)تقویت عضله Thoracic erector spinae

سه ماهیچه ای که در امتداد ستون فقرات قفسه سینه شما قرار دارند.

عضله Thoracic erector spinae
عضله Thoracic erector spinae
د)تقویت عضله Infraspinatus

به انقباض شانه کمک می کند و روی کتف قرار دارد.

عضله Infraspinatus
عضله Infraspinatus

2-بارفیکس برای بازو و شانه ها

بارفیکس عضلات بازو و شانه را نیز تقویت می کند. با انجام منظم بارفیکس، ساعد و شانه ها را تمرین خواهید کرد. اگر به دنبال بهبود قدرت خود در این نواحی هستید، باید به طور منظم حرکات بارفیکس انجام دهید.

اگر نمی‌توانید بارفیکس کامل را انجام دهید، انجام آن‌ها به کمک یا فقط قرار گرفتن در موقعیت (آویز شدن از میله) می‌تواند قدرت شما را در حین کار تا توانایی انجام حرکت کامل افزایش دهد.

3-تاثیر میله بارقیکس در افزایش قدرت گرفتن

بارفیکس همچنین به بهبود قدرت گرفتن، کمک می کنند. اگر وزنه برداری میکنید، قدرت گرفتن مهم است.

همچنین می تواند عملکرد ورزشی را در بسیاری از ورزش ها مانند گلف، تنیس، صخره نوردی و بولینگ بهبود بخشد.

در زندگی روزمره شما، قدرت گرفتن محکم برای انجام کارهایی مانند باز کردن در مربا!، پیاده روی با سگتان، حمل مواد غذایی و پارو کردن برف نیز مهم است.

فواید میله بارفیکس

4-نقش بارفیکس در افزایش قدرت عمومی بدن

تمرینات قدرتی یا مقاومتی می تواند سطح کلی آمادگی جسمانی شما را افزایش دهد. هنگامی که در حال انجام بارفیکس هستید، تمام توده بدن خود را با زور بالا می برید. این می تواند تا حد زیادی قدرت بدنی شما را بهبود بخشد و حتی سلامت شما را تقویت کند.

مطالعات منابع معتبر نشان می دهد که تمرینات قدرتی برای ارتقای رشد استخوان و افزایش سلامت قلب و عروق مهم است.

برای بهترین نتیجه، دو تا سه بار در هفته با تمریناتی مانند بارفیکس تمرین کنید.

5-تاثیر بارفیکس در بهبود سلامت فیزیکی

تمرینات قدرتی یا مقاومتی با تمریناتی مانند بارفیکس میتواند سلامت کلی بدن شما را بهبود بخشد. منابع معتبر مطالعاتی، نشان دادند که انجام منظم تمرینات قدرتی ممکن است باعث کاهش چربی احشایی شده و به شما در مدیریت دیابت نوع 2 کمک کند.

همچنین می تواند به کاهش فشار خون در حالت استراحت کمک کند و ممکن است کمردرد و ناراحتی مرتبط با آرتریت و فیبرومیالژیا را کاهش دهد.

قبل از شروع تمرینات قدرتی با پزشک خود صحبت کنید، زیرا ممکن است برای شما خطرناک باشد. همچنین نتایج ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشد.

6-فواید تمرین بارفیکس بر بهبود قدرت ذهنی

تمرینات قدرتی یا مقاومتی نیز برای سلامت روان شما مفید است. مروری بر مطالعات در سال 2010 نشان داد که بین تمرینات قدرتی و موارد زیر همبستگی مثبت وجود دارد:

 • کاهش علائم اضطراب
 • بهبود عملکرد شناختی
 • کاهش خستگی
 • کاهش افسردگی
 • بهبود عزت نفس

فواید میله بارفیکس1

7-تاثیر بارفیکس در ایجاد چالش برای ماهیچه های بدن

حرکت بارفیکس یک تمرین قدرتی چالش برانگیز است. به چالش کشیدن عضلات با حرکات دشوار می تواند سطح کلی آمادگی جسمانی شما را نیز بهبود بخشد. اگر قبلاً بارفیکس را انجام نداده‌اید، اضافه کردن آن‌ به روتین‌ ورزشی‌تان میتواند قدرت و استقامت شما را بهبود بخشد.

اگر تمرینات مشابه را بارها و بارها انجام دهید، بدن شما می تواند پس از مدتی شروع به فلات شدن کند. اما با اضافه کردن تمرینات جدید و چالش برانگیز مانند بارفیکس، ممکن است تاثیر زیادی در افزایش قدرت خود مشاهده کنید.

مضرات تمرین با بارفیکس

اگر هر روز بارفیکس تمرین می‌کنید می‌توانید با مطالعه موارد پایین دید بهتری نسبت به تمرینات بارفیکس خواهید داشت.

 • اگر مشکلات ارتوپدی با شانه یا مفاصل آرنج خود دارید، نباید هر روز بارفیکس انجام دهید. ساختارهای بدن اینگونه پس از هر تمرین به زمان بازسازی کافی نیاز دارند. و علاوه بر این، بهتر است تمرینات کم‌تر سخت را انجام دهید.
 • هر ورزشکاری چه آماتور و چه حرفه ای برای ریکاوری از جلسات تمرینی (فیزیکی و ذهنی) نیاز به بازسازی دارد.
 • از آنجایی که رشد عضلانی تنها در مرحله استراحت پس از تمرین شروع می شود، انجام حرکت بارفیکس بصورت روزانه از رشد عضلانی جلوگیری می کند.
 • برای مبتدیان، بازسازی پس از تمرین در صورت انجام تمرینات بارفیکس(حداقل 48 ساعت) نسبت به ورزشکارانی که برای مدت طولانی به طور منظم تمرینات بارفیکس انجام داده اند، به زمان بیشتری نیاز دارد. بنابراین انجام روزانه بارفیکس برای مبتدیان دور از ذهن است.
 • همچنین در صورت سفتی عضلات تحت تاثیر بارفیکس باید از انجام بارفیکس خودداری کنید.
 • انواعی مانند بارفیکس پروانه و بارفیکس کیپ آپ برای تمرینات روزانه مناسب نیستند، زیرا بار زیادی بر روی شانه ها وارد می کنند.

مضرات بارفیکس

بیشتر بخوانید: انواع کش پیلاتس چیست

انواع تمرینات با میله بارفیکس

چه در ورزش تازه کار باشید و چه یک ورزشکار پیشرفته، بارفیکس همچنان می تواند برای شما مفید باشد.

می‌توانید انواع تمرین با بارفیکس را امتحان کنید، از جمله:

 • بارفیکس با کمک (مبتدیان)
 • بارفیکس با زانوهای خمیده (نسخه متوسط)
 • بارفیکس با کمربند وزنه‌دار در اطراف پاهایتان (پیشرفته)

برخی از مزایای انواع تمرینات بارفیکس در زیر ذکر شده است.

تاثیر آویزان شدن از میله بارفیکس برای مبتدیان

حتی اگر تازه شروع به ورزش کرده اید، همچنان می توانید روی پایه ها کار کنید تا برای انجام یک بارفیکس کامل آماده شوید. تو می توانی:

 • با آویزان شدن از میله کشش به مدت 10 تا 30 ثانیه شروع کنید. شما شروع به تقویت عضلات بازو و پشت خود خواهید کرد که برای تکمیل یک بارفیکس لازم است.آویزان شدن از میله بارفیکس بدن را برای انجام کامل حرکت بارفیکس آماده میکند.
 • برای تمرین در باشگاه بدنسازی خود به دنبال یک دستگاه بارفیکس کمکی باشید.

انواع تمرینات با میله بارفیکس

گزینه های دیگر برای ورزشکاران حرفه ای

اگر یک ورزشکار حرفه ای هستید یا مدت طولانی است که با موفقیت بارفیکس انجام می‌دهید، همچنان می توانید عضلات خود را به چالش بکشید. شما می توانید:

 • سعی کنید با کمربند یا جلیقه وزن اضافه کنید.
 • بارفیکس را با یک دست انجام دهید.

این تغییرات در نوع انجام بارفیکس، ماهیچه های شما را به چالش می کشد. آنها شما را از فلات زدن باز می دارند تا بتوانید به افزایش قدرت خود ادامه دهید.

فروش میله بارفیکس

اگر به دنبال خرید عمده یا خرده میله بارفیکس برای باشگاه یا مجموعه ورزشی خود هستید میتوانید با تولیدی های زیر تماس بگیرید و پس از مشاوره میله بارفیکس مورد نظر خود را انتخاب نمایید.با کلیک روی هر کدام به اطلاعات تماس دسترسی پیدا میکنید.

 

افزایش قد با بارفیکس بعد از بلوغ

پیچ وسط بارفیکس برای چیست

در برخی از میله بارفیکس ها پیچی در وسط میله وجود دارد که برای برخی از شما ممکن است سوال پیش آمده باشد که این پیچ به چه دردی می‌خورد.این پیچ در وسط میله بارفیکس مانند شاخصی عمل میکند تا تقارن دست ها را هنگام گرفتن میله بارفیکس، رعایت کنیم.اگر تقارن هنگام انجام تمرین بارفیکس رعایت نشود ممکن است خطر آفرین باشد.مثلا به دلیل عدم تعادل نیرو امکان جدا شدن یک طرف میله بارفیکس وجود دارد و در ادامه سقوط ورزشکار هنگام انجام تمرین…تصورش را بکنید!

فواید بارفیکس خوابیده

به دلیل اینکه ورزش با بارفیکس یک نوع مقاومت در برابر جاذبه زمین است و در این ورزش باید سعی کنیم تا بدن خود را به سمت بالا بکشیم، بدن ما باید انرژی زیادی صرف انجام این کار کند و در نتیجه انجام این حرکات بر خلاف آن چه تصور می‌شود یکی از سخت ترین تمرینات در بدنسازی است.

آن چه که در انجام این حرکات اهمیت زیادی دارد انجام صحیح و اصولی آن هاست و مداومت در انجام آن ها در صورت عدم اجرای صحیح سودی ندارد. در صورت انجام صحیح این حرکات است که تأثیرات مثبت بر روی ماهیچه ها و نتیجه مطلوب حاصل می شود.

از مهمترین مزایای این ورزش تقویت ماهیچه های بالا تنه بدن مثل ماهیچه های بازو و سینه می باشد که نیاز به هیچ گونه امکانات و تجهیزات خاص مورد نیاز در بدنسازی نیست و تنها با استفاده از یک میله و وزن بدن خود می توان عضله سازی کرد.

انجام این ورزش نه تنها باعث چربی سوزی و تقویت عضلات می شود بلکه باعث درمان و بر طرف کردن بسیاری از مشکلاتی مانند کمر درد می‌شود. مخصوصا اگر شما با توجه به عادت ها و یا شغلی که دارید مجبور هستید تا ساعت های طولانی در وضعیت نشسته باشید و در نتیجه دچار کمر درد شوید با انجام صحیح و مداوم و منظم بارفیکس خوابیده می توانید این مشکل را برطرف کنید.

سوالات متداول در مورد بارفیکس

 • چه نوع تمرین بارفیکس هایی سخت ترین هستند؟

بارفیکس تک دست…بارفیکس تک دست سخت‌ترین در بین همه انواع دیگر است، زیرا بدیهی است چون فقط یک بازو وزن کل بدن شما را تا میله می‌کشد. اسپرت مال می‌گوید، می‌توانید این کار را به یکی از دو روش انجام دهید: مچ دستی را که میله را گرفته است، نگه دارید، سپس از هر دو برای بالا کشیدن خود استفاده کنید.یا فقط از یک بازو بدون هیچ کمکی استفاده کنید.

 • آیا تمرین با میله های بارفیکس شکم را می سازند؟

تمرین عضلات شکم بر روی میله بارفیکس یک روش موثر برای ایجاد عضلات شکمی قوی تر است و می تواند به اندازه تمرینات روی زمین یا تمرینات با بار اضافی موثر باشد. تمرین عضلات شکم بر روی میله بارفیکس به قدرت گرفتن و استقامت نیاز دارد که ممکن است برای برخی افراد یک عامل محدود کننده باشد.

 • کدام نوع بارفیکس راحت تر است؟

چین آپ ساده ترین نوع بارفیکس است و در حالی انجام می شود که کف دست های شما رو به سمت شما باشد، در این تمرین اجازه می دهد تا کمی بیشتر از عضله دوسر استفاده کنید و قطعا اولین نوع کشش است که باید انجام دهید. برای استاد شدن تلاش کن.

 • چند بار بارفیکس در روز برویم؟

روزی چند حرکت بارفیکس باید انجام داد؟ به طور کلی، هرگز نباید هر روز یک نوع ورزش را تمرین کنید. شما فقط نباید بیش از دو تا سه بار در هفته تمرینات بارفیکس را انجام دهید. از 15 تا 24 تکرار  در هر تمرین، عدد خوبی برای هدف گذاری است.

 • آیا بارفیکس باعث عضله سازی می شود؟

بارفیکس یک تمرین قدرتی پایه است که می تواند به شما کمک کند تا عضله بسازید، بدون اینکه چیزی بیشتر از وزن بدن و میله ای محکم داشته باشید. به گفته کارشناسان تناسب اندام، در حالی که آنها به قدرت بالاتنه، ثبات مرکزی و هماهنگی نیاز دارند، حتی افراد مبتدی نیز می توانند انجام بارفیکس کامل را کار کنند.

 • چگونه میله بارفیکس درب را انتخاب کنیم؟

دو بار اندازه گیری کنید… مهم ترین چیز این است که بفهمید کدام میله های بارفیکس در چارچوب درب شما قرار می گیرند. به محدودیت وزن میله فکر کنید. البته محدودیت وزن یکی از جنبه های مهم هنگام انتخاب میله کششی است. در نهایت، نوع مورد نظر خود را  انتخاب کنید.

 • چرا تمرین های کشیدن سخت تر از هل دادن است؟

چون واکنش طبیعی در کشیدن کمتر از هل دادن است و این باعث سختتر شدن تمرینات کشیدنی نسبت به هل دادنی است.

 • آیا بارفیکس برای مردان بزرگتر سخت تر است؟

دامنه حرکت طولانی تر و وزن بیشتر برای بارفیکس به این معنی است که این کار نسبت به افرادی که وزن بدن پایین تری دارند چالش برانگیزتر خواهد بود.

 • چه تعداد تکرار بارفیکس تحسین برانگیز است؟

هیچ دستورالعمل قطعی وجود ندارد، اما تعداد بارفیکس هایی که به طور کلی فرد قوی در نظر گرفته می شوند، برای مردان 12+ و برای زنان 8+ است. اگر بتوانید این تعداد یا بیشتر را انجام دهید، یک ورزشکار پیشرفته در نظر گرفته می شوید. با این حال، اگر بتوانید بیش از 8 (برای آقایان) یا بیش از 3 (برای خانم ها) را داشته باشید، همچنان یک ورزشکار بالاتر از میانگین محسوب می شوید.

 • آیا بارفیکس ها می توانند 6 پک به شما بدهند؟

نه، بارفیکس یک تمرین تفکیک شکم نیست. هنگامی که اینها را انجام می دهید، تمام بدن شما کار می کند، از دست ها شروع می شود و به ساق پا ختم می گردد. با این وجود، توصیه می شود در طول بارفیکس سعی کنید هسته خود را ایزوله کنید. یعنی فشار کمتری به دست‌ها، پاها و سینه‌تان وارد نمایید.

امیدواریم از این مقاله در مورد انواع میله بارفیکس و بررسی مزایا و معایب تمرین با میله بارفیکس استفاده کرده باشید.لطفا از طریق کامنت نظرات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

 • تابان
  20 شهریور 1402 در 11:42

  سلام سوال اینکه دوتا پیچ وسط میل بارفیکس سه لول برای چیست .تشکر بابت راهنمایتون

افزودن دیدگاه