راهنمای خرید دستگاه الپتیکال یا اسکی فضایی(2023)

  1. خانه
  2. »
  3. اسپرت مگ
  4. »
  5. راهنمای خرید دستگاه الپتیکال یا اسکی فضایی(2023)
راهنمای خرید دستگاه الپتیکال ورزشی یا اسکی فضایی
5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله از اسپرت مال راهنمای خرید دستگاه الپتیکال برای شما ارائه می شود. امید است که به شما در خرید دستگاه الپتیکال مورد نظرتان کمک کند. در دنیای پر سرعت امروز، پیدا کردن زمان برای رفتن به باشگاه و انجام یک تمرین خوب همیشه آسان نیست. به همین دلیل است که افراد بیشتری تصمیم می‌گیرند که تجربه باشگاه را با دستگاه‌های مختلف بدنسازی به خانه بیاورند.

مخصوصاً تمرینات دستگاه الپتیکال در حال تبدیل شدن به یکی از سریع‌ترین مسائل در حال رشد در دنیای تناسب اندام است زیرا بهترین‌ تمرین های پله‌نوردی، اسکی صحرایی و دویدن را در تمرینات موثر و متنوع ترکیب می‌کند.

راهنمای خرید دستگاه الپتیکال

قبل از خرید یک الپتیکال، باید مطمئن شوید که برای شما، فضا و اهدافتان مناسب است. این راهنما به شما اطلاعاتی در مورد آنچه که باید قبل از تصمیم گیری در مورد الپتیکال در نظر بگیرید، ارائه می دهد.

الپتیکال را در نظر بگیرید اگر که به دنبال اضافه کردن تمرینات کاردیوی خانگی برای سلامتی، کمک به کاهش وزن، کاهش استرس، تقویت قدرت پس از آسیب، ظاهر و احساس عالی هستید. الپتیکال می تواند تنها چیزی باشد که شما را در مسیر رسیدن به اهداف تناسب اندام خود قرار دهد.

دستگاه الپتیکال یا اسکی فضایی چیست؟

الپتیکال ها به دلیل حرکت آسان پا که حرکت پیاده روی یا دویدن را تقلید می کند و در عین حال از مفاصل در برابر ضربه محافظت می کند، نامگذاری شده اند. چرا الپتیکال را انتخاب می کنید؟ چند پاسخ وجود دارد که به سرعت به ذهن می رسد. یک الپتیکال خانگی می‌تواند به راحتی یک تمرین هوازی شگفت‌انگیز را برای شما فراهم کند و در عین حال احتمال آسیب‌های ناشی از ضربه را کاهش دهد.

این یک ماشین بسیار جالب است، که اکثر کاربران با آموزش کم یا بدون آموزش میتوانند کار کنند و از آنجایی که بیشتر دستگاه های الپتیکال شما را تشویق می‌کنند که هم بالاتنه و هم پایین‌تنه‌تان را حرکت دهید، تمرین خود را به حداکثر می‌رسانید تا کالری بیشتری بسوزانید.

دستگاه الپتیکال چیست
راهنمای خرید دستگاه الپتیکال

دستگاه الپتیکال می‌تواند حرکت دویدن (و بالا رفتن از پله‌ها) را با کمترین ضربه تقلید کند، زیرا برخلاف تردمیل، الپتیکال از پدال‌هایی استفاده می‌کند که به عرشه متصل هستند، پاشنه‌های فرد را در تماس با پدال‌ها نگه می‌دارد و استرس ماهیچه‌ها و تاندون‌ها را کاهش می‌دهد. ورزشکاران به صورت سیال حرکت می کنند و می توانند فعالیت نسبی کمتری (RPE) داشته باشند. به عبارت دیگر، فرد احساس نمی کند که به اندازه واقعی سخت کار می کند. به علاوه، دستگیره های متحرک دستگاه و مقاومت قابل تنظیم نیز به شما امکان می دهد تمرین شدیدتر و فول بادی را ایجاد کنید.

بنابراین، اگر به دنبال یک دستگاه بدنسازی خانگی هستید، تا برای سالم‌تر شدن و شادتر شدن و تناسب اندام خود تلاش کنید، یا فقط به یک تمرین قلبی سریع برای مبارزه با یک روز پر استرس نیاز دارید، یک دستگاه الپتیکال ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که شما نیاز دارید.

بیشتر بخوانید: خرید دستگاه های بدنسازی

بسیاری از الپتیکال ها اکنون در دسته تجهیزات تناسب اندام متصل قرار می گیرند: با استفاده از یک برنامه و با ثبت نام برای اشتراک ماهانه، می توانید به آموزش آنلاین، کلاس های تناسب اندام متناسب و انگیزشی و حتی خدمات مربیگری آنلاین دسترسی داشته باشید. این یک بعد کاملاً جدید به یک باشگاه ورزشی خانگی اضافه می کند. در کلاس های گروهی شرکت کنید و هیجان و تاثیر آموزش شخصی را بدون ترک خانه احساس نمایید.

انواع دستگاه الپتیکال یا اسکی فضایی

سه نوع اصلی از ماشین های الپتیکال وجود دارد که در ادامه بررسی میکنیم:

دستگاه الپتیکال استاندارد

یک الپتیکال استاندارد رایج ترین نوع است که عمدتاً بر تمرینات قلبی عروقی برای پایین تنه شما تمرکز دارد. فلایویل وجود دارد که می تواند در هر یک از سه موقعیت رایج باشد و تمرینات دارای ضربه کمتر و شدت کمتری هستند.

الپتیکال استاندارد
راهنمای خرید دستگاه الپتیکال – الپتیکال استاندارد

دستگاه الپتیکال کراس

یک الپتیکال کراس شبیه یک دوچرخه ثابت با صندلی و پدال است و در واقع گزینه نشستن در حین تمرین و همچنین ایستادن را ارائه می دهد. برخلاف دوچرخه ثابت، فرمان نیز همراه با شما حرکت می کند. این یک تمرین خوب برای بالاتنه، هسته و پشت و همچنین پایین تنه شما را فراهم می کند. اگر به دنبال تمرین کامل بدن هستید، بهترین گزینه میباشد.

الپتیکال کراس
راهنمای خرید دستگاه الپتیکال – الپتیکال کراس

دستگاه الپتیکال گلایدر

گزینه دیگر الپتیکال گلایدر است که دارای پدال هایی است که به جای فلایویل روی گلایدر کار می کنند. این بدان معناست که نسبت به انواع دیگر ساکت‌تر و فشرده‌تر هستند و اگر فضای محدودی برای سالن بدنسازی در خانه دارید، گزینه ایده‌آلی هستند.

الپتیکال گلایدر
راهنمای خرید دستگاه الپتیکال – الپتیکال گلایدر

برای الپتیکال با فلایویل، می توان آن را به سه روش اصلی بیان کرد:

یک الپتیکال محرک عقب برای شبیه‌سازی دقیق‌تر حرکت دویدن با طول گام کمی بیشتر شناخته شده است. واحدهای با فلایویل محرک عقب معمولاً کمی ساکت‌تر هستند و قطعات متحرک کمتری نسبت به الپتیکال های محرک جلو دارند و در نتیجه نیاز به سرویس کمتری دارند.

الپتیکال های جلویی مانند بالا رفتن از پله، وزن شما را بیشتر به سمت جلو نگه می دارند. اغلب، ماشین‌های درایو جلو کمی فضای کمتری را اشغال می‌کنند، و سوار و پیاده‌شدن از الپتیکال درایو جلو آسان‌تر است، زیرا لازم نیست از روی دستگاه رد شوید.

برخی از واحدهای جدیدتر دارای فلایویل های مرکزی کوچکتر در هر طرف پدال هستند. این باعث تعادل دستگاه با دسترسی آسان به پدال ها می شود و اغلب جای کوچکتری را با عملکردی صاف و نسبتاً بی صدا پر می کند.

بیشتر بخوانید: مزایای فوم رولر هنگام ورزش برای بدن

بهترين الپتيكال خانگی

هنگام انتخاب بهترین الپتیکال خانگی، باید چند سوال از خود بپرسید و چند چیز را در نظر بگیرید.

بهترین الپتیکال برای فضای خانه شما

اولین چیزی که باید تعیین کنید این است که چه نوع فضایی در خانه شما وجود دارد. اگر مکانی برای استفاده از آن ندارید، خرید یک دستگاه الپتیکال غول پیکر فایده ای ندارد. اگر فضای کوچکی دارید، بهترین ماشین الپتیکال برای خانه شما یک دستگاه فشرده تر است، مانند یک گلایدر الپتیکال ، یا دستگاهی که می تواند برای نگهداری در زمانی که از آن استفاده نمی کنید، جمع شود.

یک مدل آن چرخ‌هایی دارد تا بتوانید به راحتی آن را از اتاقی به اتاق دیگر منتقل کنید، اگر می‌خواهید در مکان‌های مختلف ورزش کنید یا آن را از اتاق مهمان خارج کنید. مثلاً زمانی که در شرکت هستید، مفید خواهد بود.

بهترین الپتیکال با قابلیت های مقاومتی

در مرحله بعد، به قابلیت های مقاومت دستگاه، دامنه حرکت، نویز دستگاه و برنامه ها نگاه کنید. همه الپتیکال ها دارای مقاومت متغیر هستند. اطمینان حاصل کنید که پایین‌ترین تنظیم مقاومت به راحتی پدال را حرکت میدهد و پدال زدن در حدود 75 درصد بالاترین تنظیمات دشواری الپتیکال است. این مقداری فضا برای رشد فراهم می کند.

مقاومت در یک ماشین الپتیکال معمولاً توسط فلایویل و آهنربا کنترل می شود. هرچه چرخ فلایویل سنگین‌تر و گزینه‌های مقاومت قوی‌تر باشد، حرکت نرم‌تر و تمرین‌های چالش‌برانگیزتری توسط دستگاه می‌تواند ارائه شود.

به خاطر داشته باشید که این افزایش مقاومت باعث افزایش وزن دستگاه و معمولاً هزینه بیشتر نیز می شود. کنترل‌های مقاومت خودکار جریان را به آهنربای الکتریکی با فشار یک دکمه تنظیم می‌کنند، در حالی که مقاومت دستی به این معنی است که برای تنظیم باید تمرین خود را قطع کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کفپوش برای باشگاه بدنسازی

طرز استفاده از دستگاه الپتیکال

آیا گروه عضلانی خاصی دارید که می خواهید هدف قرار دهید؟ اگر برای مسابقه ای مانند یک ماراتن کامل یا نیمه ماراتن تمرین می کنید، ممکن است دستگاهی بخواهید که تا حد زیادی دویدن را تقلید کند تا بتوانید روزهای تمرینی کم تاثیر را در بین دویدن در فضای باز بگنجانید.

اگر می‌خواهید بدنی بسازید تا کارداشیان‌ها حسادت کنند، ممکن است بخواهید به دنبال واحدی با قابلیت شیب یا حرکت الپتیکال و بالا رفتن از پله بگردید.

چگونه از الپتیکال جدید خود استفاده خواهید کرد
راهنمای خرید دستگاه الپتیکال

آیا الپتیکال حرکت “پله” دارد؟ دستگاه پله و الپتیکال اگرچه از نظر ظاهری شبیه به هم هستند اما به روش های بسیار متفاوتی استفاده می شوند و انواع مختلفی از تمرینات را در اختیار شما قرار می دهند. اگر الپتیکال حرکت پله ای را نیز ارائه می دهد، شما همین جا تنوع تمرینی خود را دو برابر کرده اید!

همچنین، اگر دستگاه یک حرکت «معکوس» ارائه دهد، نه تنها به برنامه تمرینی خود تطبیق پذیری می‌بخشید، بلکه خطر آسیب‌های ناشی از استفاده مکرر را که در برخی از کاربران تردمیل و پله‌نوردان رایج است را نیز کاهش می‌دهید. با این حال، اکثر بیضوی ها این گزینه را دارند. شیب قابل تنظیم نیز بسیار مهم است، و چیزی است که یک بیضوی را به یک ماشین تمرینی متقابل واقعی تبدیل می‌کند، زیرا تنظیم شیب، تمرکز بر روی گروه‌های عضلانی را تغییر می‌دهد و راهی عالی برای افزودن تنوع به روتین تمرینی است.

منبع

امیدواریم از این مقاله راهنمای خرید دستگاه الپتیکال ورزشی استفاده کرده باشید. لطفا نظرات پیشنهادات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

  • محسن
    21 آبان 1402 در 15:17

    سلام نحوه تعویض تسمه الپتیکال برند کیپ فیت

افزودن دیدگاه