راهنمای خرید دستگاه بدنسازی خانگی در سال 2023

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. راهنمای خرید دستگاه بدنسازی خانگی در سال 2023
راهنمای خرید دستگاه بدنسازی خانگی
5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال خرید دستگاه بدنسازی برای منزل خود هستید، این مقاله در مورد راهنمای خرید دستگاه بدنسازی خانگی می‌تواند به شما کمک کند. زمانی که اکثر باشگاه‌های بدنسازی در سراسر کشور در طول همه‌گیری جهانی تعطیل شدند، مردم مجبور شدند در تمرینات خانگی خود خلاقیت به خرج دهند. با اینکه تمرینات حضوری به لطف عرضه واکسن از سر گرفته شده است، بسیاری از افراد همچنان به انجام آنلاین تمرینات و ورزش در خانه ادامه می دهند.

یک نظرسنجی در سال 2020 از TD Ameritrade نشان داد، پنجاه و نه درصد از مردم گفتند که قصد ندارند عضویت باشگاه‌های ورزشی خود را پس از همه‌گیری تمدید کنند. طبق گزارش یاهو فایننس، مطالعه دیگری از بانک آمریکا نشان داد که کل هزینه های عضویت در باشگاه از فوریه 2020 حدود یک سوم کاهش یافته است.(البته این جریان در ایران برعکس است!!!)

زمانی که باشگاه‌ها برای اولین بار تعطیل شدند، اکثر افراد به تمرین در خانه رو آوردند و تعدادی نیز کلا ورزش را از یاد بردند. اما تمرین در خانه نیز نیاز به تجهیزاتی دارد که باید برای انجام روتین ورزشی تامین گردد. از لوازمی که میتوان در خانه استفاده کرد، دستگاه بدنسازی خانگی است، در این مقاله راهنمای خرید دستگاه بدنسازی خانگی به شما ارائه می‌گردد.

تاریخچه استفاده از دستگاه بدنسازی خانگی و باشگاهی

دستگاه های بدنسازی خانگی و باشگاهی برای اولین بار در دهه ۱۹۹۰ رایج شدند و توسط قدرت پا انجام می شدند. کاربران آن دستگاه ها دستگیره‌هایی در سطح شانه را گرفته و از آن‌ها در یک حرکت فشاری یا کششی برای ارائه منبع ثانویه فعالیت هوازی استفاده می‌کردند. در این دستگاه دستگیره‌ها به شکلی بیضوی حرکت می‌کردند، به همین دلیل به این نام معروف شده‌اند.

ویژگی‌های اساسی ماشین‌های بیضوی شامل سیستم محرک، سیستم مقاومت و طول گام است. حرکت قطعات آن‌ها بسیار نرمتر می‌باشد. مدل‌های ارزان قیمت دارای یک سطح مقاومت هستند که باید به صورت دستی تنظیم میشود و طول گام از پیش تعیین شده است. مدل‌های بالاتر دارای نسخه‌های خودکار این ویژگی‌ها هستند.

بیشتر بخوانید: کتل بل چیست | تاریخچه، فواید و انواع کتل بل

تاریخچه استفاده از دستگاه بدنسازی خانگی و باشگاهی

راهنمای خرید دستگاه بدنسازی خانگی

اکثر مردم اتاق اضافی ندارند که بتواند به عنوان یک باشگاه ورزشی در خانه استفاده شود. هنگام خرید تجهیزات ورزشی خود، باید در نظر بگیرید که چقدر فضا دارید و کدام تمرینات را بیشتر انجام می دهید. مایک فنتیگراسی، مدیر ارشد توسعه محصول در آکادمی ملی پزشکی ورزشی، قبلاً در راهنمای ما درباره باشگاه‌های خانگی و سیستم‌های بدنسازی خانگی توصیه کرده بود: «مطمئن شوید که واقعاً می‌خواهید از چیزی که خریده اید، استفاده کنید، قبل از اینکه فضا را با آن اشغال کنید.

نکته دیگری که باید در نظر گرفت هزینه است. تجهیزات بزرگ‌تر مانند دوچرخه ثابت و تردمیل ممکن است چند ده میلیون هزینه داشته باشند، بنابراین کارشناسان می‌گویند تنها در صورتی باید یکی از آن‌ها را خریداری کنید که می‌دانید مکرراً و برای آینده قابل پیش‌بینی می‌خواهید از آن استفاده کنید. این همچنین نیاز به نگهداری اصولی دستگاه بدنسازی خانگی دارد، چیزی که باید از نظر مالی و فیزیکی برای آن آماده باشید.

اگر در یک آپارتمان زندگی می‌کنید یا قصد خرید تجهیزات سنگین را دارید، ممکن است بخواهید از جمله موارد دیگر نیز استفاده کنید، مثلا کف محل ورزش خود را با کفپوش محافظت، بالشتک و.. عایق صدا کنید. برای خنک نگه داشتن محل تمرین، می‌توانید روی یک فن و رطوبت‌گیر نوسانی نیز سرمایه‌گذاری کنید.

راهنمای خرید دستگاه بدنسازی خانگی

بیشتر بخوانید: انواع مچ بند مناسب بدنسازی | اهمیت مچ بند در بدنسازی

دستگاه بدنسازی خانگی چیست؟

در این راهنما، منظورمان از یک دستگاه بدنسازی خانگی یک دستگاه بدنسازی همه‌کاره است، یعنی دستگاهی که به شما امکان می‌دهد چندین تمرین را بدون استفاده از تجهیزات ورزشی دیگر انجام دهید. ابتدایی‌ترین تعریف باشگاه خانگی، فضایی از خانه‌تان است که در آنجا ورزش می‌کنید، اما این اصطلاح برای یک دستگاه بدنسازی مناسب که به شما امکان می‌دهد تمرینات زیادی را انجام دهید نیز به کار می‌رود.

در برخی از کشورها، به عنوان مثال در انگلستان، رایج ترین اصطلاح برای دستگاه همه‌کاره، یک باشگاه چندکاره یا یک دستگاه چند منظوره است. این موضوع که اسم این دستگاه چیست مهم نیست، داشتن این دستگاه مثل داشتن تمامی تجهیزات بدنسازی در یک دستگاه است، بنابراین این دستگاه یک دستگاه بدنسازی همه‌کاره خواهد بود.

دستگاه‌های بدنسازی خانگی جمع و جور هستند، بنابراین به فضای زیادی احتیاج ندارند. در واقع، حتی یک اتاق نسبتاً کوچک یا یک فضای خالی در گاراژ برای نصب و تمرین کافی می‌باشد.

اینکه چقدر تجربه دارید مهم نیست، راهنمای خرید دستگاه های بدنسازی می‌تواند شروع خوبی برای مبتدیان و همچنین ورزشکاران حرفه ای باشد. بسیاری از افراد از این دستگاه ها به صورت جداگانه استفاده می‌کنند و بدون نیاز به تجهیزات دیگر به انجام تمرینات ورزشی فول بادی می‌پردازند.

ورزشکاران باتجربه اغلب تجهیزات دیگری مانند دمبل بدنسازی، نیمکت و رک اسکوات را به عنوان بخشی از تمرینات ورزشی خود به این دستگاه اضافه می‌کنند.

دستگاه بدنسازی خانگی چیست

مزایای دستگاه‌های بدنسازی خانگی همه‌کاره

راحتی یک دستگاه بدنسازی خانگی این است که همه دستگاه‌های مختلف بدنسازی را با هم در یک فضای کوچک ترکیب می‌کند. به جای اینکه وسایل در جاهای مختلف پخش شوند و فضای زیادی را اشغال کنند، دستگاه بدنسازی خانگی طوری طراحی شده است که فضای کمتری اشغال نماید.

این مدل دستگاه ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که به راحتی می‌توانید بعد از یک تمرین، تمرین بعدی را انجام دهید. می‌توانید به سرعت تمرینات ورزشی‌تان را عوض کنید. مثلا می‌توانید یک تمرین معمولی انجام دهید و به سرعت بعد از آن، به انجام تمرین‌های دیگر بدنسازی مشغول شوید.

در مورد انتخاب از میان کارخانه‌های مختلف تولید کننده این دستگاه و انواع مختلف دستگاه‌های تناسب اندام نگران نباشید. انتخاب دستگاه بدنسازی چندکاره برای ورزش انتخابی است که شامل بسیاری از گزینه‌های تمرینی می‌شود.

در این راهنمای خرید به مولفه های زیر هنگام انتخاب دستگاه ورزش در خانه دقت کنید:

 • قیمت: با خرید یک دستگاه بدنسازی خانگی چندکاره در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنید. اگر هر دستگاهی را جداگانه بخرید باید پول بیشتری بپردازید، در حالی که این گونه مدل ها به تنهایی شامل چندین دستگاه می‌شود.
 • جمع و جور بودن: یک دستگاه بدنسازی خانگی خوب که شامل چندین دستگاه می‌شود، باعث صرفه‌جویی در فضا هم خواهد شد. از سوی دیگر، برای استفاده از دستگاه‌های ورزشی جداگانه جهت حفظ ایمنی باید آنها را با فاصله از هم قرار دهید که همین امر باعث می‌شود، فضای بیشتری اشغال کنند. پس داشتن یک آن یک راه حل خوب برای صرفه‌جویی در فضا است. یک دستگاه همه‎‌کاره خوب به شما این امکان را می‌دهد همان تمرینات را بدون نیاز به چندین دستگاه انجام دهید. استفاده از یک دستگاه فضای بیشتری برای انجام تمرینات تناسب اندام دیگر مانند: یوگا، کالیستنیک(تمرین با وزن بدن)، تمرینات میله هالتر/دمبل، یا تمرینات فشرده کتل‌ بل و کیسه شنی در اختیارتان می‌گذارد.
 • سهولت در استفاده: استفاده از دستگاه بدنسازی با کیفیت آسان است. فقط باید نگران تمرینات ورزشی باشید و لازم نیست نگران فرم مناسب یا قرار گرفتن در یک موقعیت ایمن باشید. یک دستگاه بدنسازی خانگی برای انجام ورزش های گوناگون مناسب بوده و به راحتی و سرعت می‌توان از آن استفاده کرد. تنها نگرانی شما تنظیم سنگینی وزنه‌ هایی است که می‌خواهید از آن ها استفاده کنید. چه در حال انجام تمرینات بالاتنه و چه پایین‌تنه باشید، این دستگاه ها به شما این امکان را می‌دهد که خیلی سریع در موقعیت دلخواه خود قرار بگیرید و تمرین را شروع کنید.
 • قابلیت استفاده برای افراد بیشتر: برخی از دستگاه‌های چندکاره این امکان را به 2 یا حتی 3 نفر می‌دهند تا همزمان و با خیال راحت تمرین کنند. ورزش کردن آنها بطور همزمان هیچ مزاحمتی برای دیگری ایجاد نمی‌کند. هر یک از قسمت‌ها در این دستگاه ها با فاصله مناسب از دیگر قسمت‌ها قرار گرفته اند.

از انجام تمرینات همزمان با 1 یا 2 نفر دیگر از اعضای خانواده یا دوستانتان لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: انواع کش پیلاتس چیست

مزایای دستگاه‌های بدنسازی خانگی همه‌کاره

چرا به یک دستگاه بدنسازی خانگی نیاز دارید:

 • با مجبور کردن شما به ورزش، عزم شما را افزایش می‌دهد.
 • بدن شما را برای انجام کارهایی که قبلا نمی توانستید انجام دهید، آماده می‌کند.
 • ظاهر شما را بهبود می‌بخشد و در نتیجه عزت نفس شما را بالا می‌برد.
 • به شما این امکان را می‌دهد که به خانواده خود نزدیک تر باشید.
 • به شما زمان بیشتری می‌دهد تا کارهایی را که دوست دارید انجام دهید یا به سادگی آموزش ببینید.
 • به شما فرصت بیشتری برای ورزش می‌دهد، حتی اگر فقط ۱۵ دقیقه فرصت داشته باشید.

چرا به یک دستگاه بدنسازی خانگی نیاز دارید:

آیا دستگاه‌ های بدنسازی خانگی ایمن اند؟

برای انجام صحیح تمرینات بدون وزنه نیاز به یادگیری تکنیک‌ های صحیح است. اگر خسته باشید یا تمرکز نکنید، به راحتی به خودتان آسیب می‌زنید. مفاصل آسیب پذیر هستند و به راحتی در صورت ایستادن در فرم نامناسب آسیب می‌بینند. ممکن است در ماهیچه‌ها و تاندون‌هایتان درد مزمن ناشی از تمرینات اشتباه را تجربه کنید.

فقط انجام یک حرکت اشتباه به دلیل بی‌توجهی یا شتاب‌زدگی در انجام تمرینات ممکن است به شما آسیب بزند و زمان می‌برد تا بتوانید به حالت عادی برگردید. با استفاده از دستگاه بدنسازی خانگی دیگر نگران انجام نادرست تمرینات که ممکن است سلامتی‌تان را به خطر بیندازد نخواهید بود.

در اینجا به عواملی که باعث می‌شوند یک این دستگاه ها شما را ایمن نگه دارد، اشاره می‌کنیم:

 • این نوع دستگاه ها برای استفاده اصولی طراحی شده است و نیاز نیست نگران سنگینی وزنه، از دست دادن کنترل‌تان یا قرار گرفتن در موقعیت نامناسب باشید.
 • هر قسمت از این دستگاه ها در مکان جداگانه‌ای قرار گرفته است و نیاز نیست برای استفاده از یک قسمت، از روی قسمتی دیگر عبور کنید.
 • وزنه‌ها دور از بدن شما بصورت ثابت قرار می‌گیرند. دیگر نگران سقوط یک وزنه یا دمبل سنگین روی پا یا سرتان نخواهید بود.
 • از آنجا که همه تمرینات در یک دستگاه گنجانده شده اند، تعمیر و نگهداری آن آسان است. به راحتی می‌توانید همه چیز را بررسی کنید تا مطمئن شوید دستگاه‌تان برای تمرینات بدنسازی درست و اصولی کار می‌کند.
 • نیازی نیست نگران نگهداری چند دستگاه تمرین مجزا باشید.

بیشتر بخوانید: توپ پیلاتس چیست

دستگاه چند منظوره بدنسازی
دستگاه چند منظوره بدنسازی

چه ویژگی‌ هایی را هنگام خرید دستگاه بدنسازی خانگی باید بررسی کنید؟

هنگام انتخاب دستگاه چند منظوره مناسب، چندین نکته مهم را باید بررسی کنید:

 • دستگاه های بدنسازی خانگی چقدر از فضای منزل اشغال می‌کند؟

این دستگاه ها جمع و جور هستند زیرا جایگزین چندین دستگاه مجزا می‌شوند، با این حال، این دستگاه‌ها در اندازه‌های مختلف وجود دارند، و در هر یک، چند قسمت بیشتر یا کمتر برای انجام تمرینات طراحی شده است.

 • چقدر هزینه می‌کنید؟

قیمت همیشه نکته مهمی است. دلتان می‌خواهد با بودجه خود بهترین دستگاه بدنسازی را تهیه کنید. و مطمئناً اگر گزینه‌ها و وزنه‌های بیشتری بخواهید، برخی از این دستگاه ها ممکن است حدود 50 میلیون یا بیشتر برایتان آب بخورد.

 • این دستگاه ها چقدر محکم است؟

اگر می‌خواهید از دستگاه به خوبی استفاده کنید یا شاید قصد داشته باشید با یک دوست تمرین کنید، باید دستگاهی انتخاب کنید که به اندازه کافی محکم و مقاوم باشد. دستگاه‌های ساخته شده از فولاد با کیفیت که محکم بهم جوش خورده‌اند با گذشت زمان هیچ مشکلی نخواهند داشت.

 • آیا از وزنه سنگین استفاده خواهید کرد؟

اگر یک ورزشکار حرفه‌ای هستید، به یک دستگاه چند منظوره نیاز دارید تا بتواند وزنه های سنگین را تحمل کند.

هنگام خرید دستگاه بدنسازی خانگی

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید توپ جیم بال

بهترین دستگاه بدنسازی خانگی برای خرید

بهترین دستگاه بدنسازی خانگی را می‌توانید در اسپرت مال بیابید.در زیر فروشگاه های دستگاه های بدنسازی را برای شما آماده کرده ایم که میتوانید با کلیک روی هر کدام می‌توانید به اطلاعات تماس دسترسی پیدا کنید.

امیدواریم مقاله ما در مورد راهنمای خرید انواع دستگاه ها به درد شما خورده باشد. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه