توپ پیلاتس چیست با معرفی 3 نوع اصلی توپ پیلاتس با ذکر کاربرد و فواید

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. توپ پیلاتس چیست با معرفی 3 نوع اصلی توپ پیلاتس با ذکر کاربرد و فواید
توپ پیلاتس چیست و انواع توپ های پیلاتس کدامند
5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله از اسپرت مال توضیح می‌دهیم توپ پیلاتس چیست و انواع توپ های پیلاتس را مورد بررسی قرار می دهیم. توپ پیلاتس از ملزومات ورزش پیلاتس است که باید قبل از شروع پیلاتس تهیه کنید. در این مقاله ما تا جای ممکن به شما در انتخاب توپ پیلاتس مد نظرتان کمک خواهیم کرد، پس با اسپرت مال همراه باشید. فرقی نمی‌کند که تازه‌ پیلاتس کار میکنید و به فکر خرید تجهیزات می‌باشید یا حرفه‌ای هستید و می‌خواهید تجهیزات بیشتر داشته باشید، توپ پیلاتس می‌تواند ابزاری آسان و در عین حال مؤثر برای تمرینات شما باشد.

توپ پیلاتس چیست؟

توپ پیلاتس چیست؟ توپ پیلاتس یک توپ کوچک بادی است که معمولاً 9 اینچ قطر دارد، که در حین انجام تمرینات پیلاتس به ثبات مرکز و پیشگیری از آسیب کمک می کند. برخی از تمرینات پیلاتس با در نظر گرفتن توپ طراحی شده اند تا چالش بیشتری را اضافه کنند.

توپ پیلاتس چیست

حمل و نقل توپ های پیلاتس آسان است، زیرا می توانید در صورت نیاز هوای آن را خالی کنید، همچنین انواع توپ های پیلاتس، ارزان هستند. انجام تمرینات با توپ پیلاتس تعادل شما را بهبود می بخشد و به شما کمک می کند تا روی فرم و کنترل خود تمرکز کنید و توپ را در میانه تمرین رها نکنید. با این حال اگر آن را رها کنید هم چیز مهمی نیست! همیشه می‌توانید آن ها را دوباره بردارید، نفسی بکشید و دوباره تلاش کنید. بدن شما برای تثبیت خود هنگام برخی تمرینات پیلاتس، سخت کار می کند و به همین دلیل، هسته شما را نیز فعال می کند.

انواع توپ های پیلاتس

در میان تمام وسایل کوچک، توپ‌هایی مانند توپ تعادل و توپ اوربال، بدون شک همه‌کاره‌ترین و مؤثرترین ابزارها برای تقویت بدن در تمرین پیلاتس هستند. انواع توپ های پیلاتس می توانند تقریباً برای هر تمرینی چالش ایجاد کنند و ماهیچه ها را به گونه ای هدف قرار دهند که سایر وسایل نمی توانند.

مزیت دیگر: انواع توپ های پیلاتس ارزان هستند و به راحتی میتوانند در دستان شما قرار گیرند. حتی برخی از آنها را میتوانید در باشگاه ورزشی محلی خود بیابید. در واقع، افرادی که به طور منظم به باشگاه می روند، احتمالاً از قبل با توپ پیلاتس آشنا هستند و مزایای استفاده از آن را می دانند.

با این حال، اگر از علاقه مندان به پیلاتس نباشید، با انواع توپ پیلاتس برخورد نخواهید کرد. و این بدان معناست که آنها را در برنامه تناسب اندام خود قرار نمی دهید. اگر اینطور باشد، مزایای فیزیکی ناشی از استفاده منظم را از دست خواهید داد.

1- توپ های پیلاتس تعادلی

توپ تعادل به عنوان توپ تناسب اندام، بدنسازی یا توپ سوئیسی شناخته می شود و از الاستیک نرم ساخته شده و پر از هوا است.

توپ‌های پایداری در اندازه‌های مختلف (از 45 سانتی‌متر تا 85 سانتی‌متر قطر) هستند تا برای افراد با قدهای مختلف مناسب باشند و برای تمرین‌های مختلف کارایی داشته باشند.

علی‌رغم اندازه‌های مختلف، این توپ ها هنوز بزرگ‌ترین وسایل کوچک ورزشی هستند و به همین دلیل معمولاً برای تمرینات اصلی و تمرینات فول بادی استفاده می‌شوند.

انواع توپ های پیلاتس تعادلی
توپ تعادل پیلاتس

کاربرد توپ پیلاتس تعادلی

توپ تعادل یک کیت همه کاره است که می تواند به طرق مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

در محافل ورزشگاهی، توپ اغلب به عنوان جایگزینی برای وزنه استفاده می شود. با این حال، در پیلاتس، توپ پایداری بیشتر برای حرکاتی به کار میرود که به سبک تجهیزاتی که کل بدن را درگیر میکند، نیاز دارد.

یک نمونه از این تمرینات، تمرین معکوس شکم است. همانطور که از نام آن پیداست، این تمرین ناحیه شکم را هدف قرار می دهد. با این حال، به لطف اضافه شدن توپ تعادل، قسمت بالایی بدن از جمله بازوها و شانه ها نیز در طول این تمرین درگیر می‌شوند.

توپ تعادل هنگامی که برای تقویت عضلات همسترینگ و باسن استفاده می شود نیز موثر است. تمرینات متداول روی این توپ شامل پیچش همسترینگ و رانش باسن است. شما همچنین شاید دوست دارید از این توپ برای اضافه کردن چالش به پل پیلاتس استفاده کنیم.

هنگامی که توپ به روش درست استفاده شود، سطح منحنی توپ همچنین می تواند جایگزین خوبی برای بشکه نردبان برای افرادی باشد که می خواهند تمرینات پیلاتس را خارج از محیط استودیو انجام دهند.

بیشتر بخوانید:راهنمای خرید توپ جیم بال در سال جدید با ۱۰ سوال مهم هنگام خرید

بیشتر بخوانید: انواع توپ فوتبال و فرق توپ فوتبال و فوتسال

کاربرد توپ پیلاتس تعادلی

فواید توپ پیلاتس تعادلی

مانند یک ریفورماتور روی یک فنر سبک، سطح ناپایدار توپ زمانی که تمرینات روی آن انجام می شود، به طور خودکار فعالیت عضلات بیشتری را در بدن ایجاد می کند. به همین دلیل، توپ نیاز به تعادل و هماهنگی بیشتری نسبت به زمانی دارد که مثلاً یک پل را روی یک سکوی ثابت اجرا می‌کردید. به طور کلی، این بدان معنی است که تمرینات پیلاتس با استفاده از یک توپ تعادل دشوارتر از تمریناتی است که فقط روی تشک انجام می شود.

علاوه بر اضافه کردن چالش‌ها، توپ همچنین می‌تواند در طول تمرینات پیلاتس از شما پشتیبانی کند. به عنوان مثال، سطح منحنی برای عمل کردن مانند لوله نردبان و حمایت از ستون فقرات به سمت امتداد (به عنوان مثال خمیدگی پشتی) در خارج از محیط استودیو عالی است.

فواید توپ پیلاتس تعادلی
فواید توپ پیلاتس تعادلی

خب، وقتی تمرینات اکستنشن به درستی انجام شود، تحرک ستون فقرات بالایی را افزایش می دهد، ناحیه ای که اغلب سفت است. ایجاد حرکت در قسمت میانی کمر وضعیت بدن را بهبود می بخشد و می تواند مواردی مانند درد گردن و شانه را کاهش دهد.

2- توپ های پیلاتس اوربال

اووربال یک توپ نرم و پر از هوا به اندازه یک توپ معمولی است. بسته به کاربرد مورد نظر می توان آن را کاملا باد کرد یا بصورت جزئی باد کرد تا کم باد شده و برای برخی تمرینات پیلاتس مورد استفاده قرار گیرد.

بیشتر بخوانید : انواع دستکش بدنسازی

انواع توپ های پیلاتس اوربال

کاربرد توپ پیلاتس اوربال

Over Ball یک افزودنی مفید هم برای تجهیزات ورزشی و هم برای تمرینات تشک است. برخلاف توپ تعادل، اوربال به ویژه برای فعال سازی و تقویت هدفمند عضلات مناسب است.

به عنوان مثال، این توپ تا حدی باد شده است، این توپ را می توان در پشت استخوان خاجی روی ریفورمر یا روی تشک قرار داد یا از ناحیه کمر و پایین شکم حمایت کرد یا به چالش کشید.

در همان حالت، از این توپ می توان برای افزایش چالش در تمریناتی مانند حرکات پا با تشک یا ریفورمر یا سری فنر به پشت روی میز ذوزنقه استفاده کرد.

در بین تیغه های شانه، یک توپ کاملا باد شده اوربال نیز می تواند برای حرکات کششی استفاده شود.

کاربرد توپ پیلاتس اوربال

فواید توپ پیلاتس اوربال

توپ Over را می توان به صورت فشرده بین زانوها در حرکت پا روی ران اصلاح شده برای تقویت قسمت داخلی ران و در نتیجه کف لگن استفاده کرد. بدون فشار، این توپ همچنین می تواند صرفاً به عنوان یک راهنما برای حفظ تراز خوب در پاها و جلوگیری از چرخش زانوها و پاها به داخل استفاده شود.

هنگامی که در پشت استخوان خاجی استفاده می‌شود، توپ Over می‌تواند عنصر بی‌ثباتی را در حین تمرین‌هایی مانند حرکت پا روی ریفورمر و قوس‌های مرده/فمور روی تشک اضافه کند تا فعال شدن قسمت تحتانی شکم را افزایش دهد.

قرار دادن توپی که قسمتی از هوای آن خالی شده پشت سر می تواند به شل شدن گردن و کاهش تنش در آن ناحیه کمک کند.

فواید توپ پیلاتس اوربال

3- توپ های پیلاتس ماساژ

توپ های فرانکلین، توپ های سیخ دار، توپ های پینکی، این ها برخی از کوچک ترین وسایلی هستند که در استودیو های پیلاتس مورد استفاده قرار میگیرد.

بیشتر آنها اندازه توپ تنیس هستند. به جز توپ فرانکلین، که پلاستیک جامد و سخت است.

اسپرت مال از مزایای این وسایل طراحی شده آگاه است. ما روزانه از آنها برای مشتریان خود استفاده می کنیم. با این حال، یک توپ تنیس ساده می تواند جایگزینی ارزان و اغلب به همان اندازه موثر برای این وسایل تخصصی باشد.

بیشتر بخوانید: انواع طناب ورزشی

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید راکت بدمینتون با 5 نکته مهم

انواع توپ های پیلاتس ماساژ
توپ های خود ماساژ و بازتاب درمانی

کاربرد توپ پیلاتس ماساژ

عموماً از این توپ ها برای کار ماساژ و رهاسازی استفاده می شود.

آنها زمانی که برای کاهش تنش در نواحی مانند شانه ها، پاها و باسن استفاده می شوند، موثر تر هستند. در واقع، ما اغلب به مشتریان خود توصیه می کنیم که پس از یک تمرین سخت یا یک روز طولانی در دفتر، وقت خود را با استفاده از این وسایل بر روی این قسمت ها صرف کنند.

فواید توپ پیلاتس ماساژ

برخلاف فوم رولر که روشی موثر برای ماساژ نواحی بزرگ بدن است، توپ سیخ دار یا پینکی روشی موثر برای هدف قرار دادن و رها کردن نواحی واقعاً خاصی از عضلات سفت و گره‌دار است.

نظر اسپرت مال:

آنها را با هم استفاده کنید و حتی نتایج بهتری خواهید داشت. در ترکیب، توپ ماساژ و غلتک فوم (فوم رولر) روش موثری برای خود ماساژ هستند. استفاده منظم از این وسایل به این روش می تواند محدودیت های حرکتی را از بین ببرد و به شما در جلوگیری از آسیب کمک کند.

هنگامی که روی پاها استفاده می شود، این توپ های ماساژ همچنین یک راه عالی برای تمرین تنش در پاها و همچنین بیدار کردن گیرنده های عصبی در آنجا هستند. اسپرت مال این را راهی عالی برای شروع یک جلسه پیلاتس می داند. ما همچنین پیشنهاد می کنیم این کار را در پایان یک روز طولانی با پوشیدن کفش های محدودکننده امتحان کنید. اما این کار را در حالت نشسته انجام دهید تا از هرگونه کبودی جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید: انواع هالتر بدنسازی

بیشتر بخوانید: انواع میله بارفیکس در سال 2023 با معرفی فواید و مضرات تمرین بارفیکس

فواید توپ پیلاتس ماساژ

توپ پیلاتس خاردار بهتره یا ساده؟

در ادامه مقاله درباره هر کدام توضیحاتی میدهیم که بهتر است با دقت بخوانید تا بفهمید توپ پیلاتس خاردار بهتره یا ساده

توپ پیلاتس خاردار

برخی از توپ های پیلاتس که دارای خارهای کوچکی بر روی سطح خود هستند مخصوص حرکات کششی و تعادلی هستند. تفاوت توپ خاردار با توپ ساده در خاصیت ماساژ دهی آن ها است.

توپ-پیلاتس-خاردار
توپ-پیلاتس-خاردار

توپ خاردار در حین انجام تمرین با اجزایی که رویش قرار گرفته، فرد را ماساژ می دهد. همچنین اگر بر روی سطحی صاف قرار بگیرد به دلیل داشتن آج های کوتاهی که در فاصله های استاندارد قرار گرفته اند از سرخوردن و لغزیدگی فرد جلوگیری می کند. این نوع توپ برای افراد مبتدی برای اینکه بتوانند تعادل خود را به راحتی حفظ کنند بسیار مناسب است.

قابل ذکر است که توپ های پیلاتس خاردار علاوه بر کاربردهای توپ ساده در جهت ماساژ و تحریک عضلانی  خصوصا در تریگر پوینت مورد استفاده قرار می گیرد.

تریگر پوینت
تریگر پوینت

تریگر پوینت نقاطی روی بافت عضلانی هستند. که به دلیل فعالیت های زیاد کاری یا نشستن غلط و ایستادن نادرست یا حتی برخورد فیزیکی به وجود می آیند. اگر بر روی این ناحیه فشار وارد شود، فرد احساس درد می کند. این نقاط در هر جای بدن مانند: کمر، شانه ها ، ران و… وجود دارند. به همین دلیل این توپ به صورت گسترده ای برای بافت های عضلانی مورد استفاده قرار می گیرد.

توپ پیلاتس ساده

اکثر توپ هایی که در بازار عرضه می شوند سطحی صاف دارند. این توپ ها برای تمرینات بدنسازی، یوگا و پیلاتس کاربرد دارند. در برخی موارد خطوط دایره ای شکلی روی آن ها ایجاد می کنند که در هنگام انجام تمرینات در زوایای مختلف برای حفظ جهت حرکت تمرین کمک کننده است.

توپ پیلاتس ساده
توپ پیلاتس ساده

به دلیل اینکه توپ پیلاتس خاردار برای برخی افراد اذیت کننده بوده و نمی توانند تمرینات را به خوبی با آن انجام دهند؛ یا اینکه در تمرینات سطح بالایی قرار دارند و راحت می توانند تعادل خود را حفظ کنند از توپ های ساده استفاده می کنند.

استفاده از این توپ ها برای ورزشکاران حرفه ای بهتر است؛ چون کمک می کند بیشتر بدن خود را به چالش بکشند و برای حفظ تعادل از قدرت بیشتری استفاده کنند.

با توجه به مطالب ذکر شده استفاده از این دو توپ تفاوت چندانی ندارد. ورزشکار می تواند به راحتی و با توجه به وضعیت خود یکی از این دو توپ پیلاتس ساده یا خاردار را انتخاب کند.

خرید توپ پیلاتس عمده و خرده

در زیر فروشگاه ها و تولیدی های  فروش عمده و خرده توپ پیلاتس را مشاهده می کنید که با کلیک روی آگهی هر کدام میتوانید به اطلاعات تماس ایشان دسترسی پیدا کنید.

خلاصه

ما در اینجا به انواع توپ های پیلاتس اشاره کرده ایم که همه آنها دارای کاربردها و فواید منحصر به فردی هستند.

اما در حالی که می دانیم گنجاندن هر یک از آنها در برنامه تمرینی شما مزایای بسیار زیادی دارد، می دانیم که ممکن است نخواهید بیرون بروید و تعداد زیادی لوازم مخصوص پیلاتس را خریداری کنید.

راه حل ما؟ پیشنهاد می‌کنیم قبل از سرمایه‌گذاری در این دستگاه‌ها ابتدا آنچه را که در اطرافتان است امتحان کنید و ببینید چه تفاوتی ایجاد می‌کند. برای مثال از توپ تنیس برای کارهای ماساژ و از توپ تعادل برای بریجینگ و ورزش شکم در باشگاه استفاده کنید.

منبع

لطفا سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با این مقاله در زیر با ما در میان بگذارید. با تشکر

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید تردمیل در سال جدید {تردمیل چی بخرم؟}

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید توپ والیبال + قیمت بهترین توپ والیبال جهان(5 مارک برتر!)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • رسول
  16 بهمن 1401 در 13:39

  اندازه های مختلف توپ های پیلاتس چیست؟

  • اشرفی (اسپرت مال)
   16 بهمن 1401 در 13:51

   توپ های ورزشی در اندازه های استاندارد صنعتی عرضه می شوند: 55 سانتی متر، 65 سانتی متر و 75 سانتی متر. این اندازه ها ارتفاع یا قطر توپ را در صورت باد شدن کامل نشان می دهند.

 • احسان نگینی
  16 بهمن 1401 در 13:41

  توپ چه سایزی برای پیلاتس بهتره؟

  • اشرفی (اسپرت مال)
   16 بهمن 1401 در 13:50

   یک توپ ورزشی 9 اینچی برای تمرینات یوگا، پیلاتس، تقویت عضلات مرکزی، تعادل یا فیزیوتراپی مناسب است تا به تقویت کل بدن شما کمک کند.

 • darbedar
  16 بهمن 1401 در 13:43

  آیا توپ پیلاتس ارزش خرید داره واقعا؟

  • اشرفی (اسپرت مال)
   16 بهمن 1401 در 13:49

   استفاده از توپ های ورزشی در حین ورزش می تواند فواید شگفت انگیزی مانند سلامت کمر و ستون فقرات، ثبات مرکزی بدن، وضعیت بهتر بدن و تعادل عضلانی را به همراه داشته باشد. منطقی به نظر می رسد که استفاده مکرر یا طولانی تر از آنها می تواند کمک بیشتری کند.

 • مصطفی
  16 بهمن 1401 در 13:45

  سلام یه سوال داشتم آیا انجام هر روز پیلاتس اشکالی ندارد؟

  • اشرفی (اسپرت مال)
   16 بهمن 1401 در 13:48

   سلام مصطفی…پیلاتس به اندازه کافی برای انجام هر روزه ایمن است. در ابتدا ممکن است بخواهید این کار را هر روز انجام دهید تا ریتم داشته باشید و سازگار شوید. پس یک هدف خوب این است که آن را یک روز در میان انجام دهید و بعدا هر روز پیلاتس تمرین کنید.

افزودن دیدگاه