راهنمای خرید توپ جیم بال با 10 نکته مهم برای خرید موفق!

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. راهنمای خرید توپ جیم بال با 10 نکته مهم برای خرید موفق!
راهنمای خرید توپ جیم بال در سال جدید
5/5 - (1 امتیاز)

آیا به دنبال راهنمای خرید توپ جیم بال هستید؟ ما فقط یک راهنما برای کمک به شما در انتخاب درست داریم. در این مقاله اطلاعاتی در مورد توپ جیم بال به شما ارائه می‌شود پس با اسپرت مال همراه باشید تا از راهنما خرید جیم بال استفاده کنید. به شما توضیح می‌دهیم توپ جیم بال چیست، کاربرد توپ جیم بال، فواید توپ جیم بال و انواع توپ جیم بال را مورد بررسی قرار می‌دهیم. با اسپرت مال همراه باشید و نظرات خود را به ما منتقل کنید.

توپ جیم بال چیست؟

توپ جیم بال (همچنین به عنوان توپ سوئیسی، توپ تعادل، توپ ثبات، توپ ورزشی، توپ بدن، توپ تناسب اندام، توپ بدنسازی، توپ ژیمناستیک، توپ فیزیو، توپ یوگا، توپ پیلاتس، توپ درمانی، توپ تولد و غیره نیز شناخته می شوند.) توپ های بادی بسیار فشرده و سنگینی هستند که هنگام ورزش مورد استفاده قرار می گیرند. قطر آنها بین 18 تا 30 اینچ (حدود 45 تا 75 سانتی متر) است و ممکن است از وینیل یا پلاستیک (الاستیک) ساخته شوند. توپ های جیم بال در هدف قرار دادن بالاتنه، پایین تنه و هسته شما عالی عمل می کنند. همچنین، توپ های سوئیسی گزینه های سرگرم کننده و موثری برای تمرینات قلبی و قدرتی ارائه می دهند.

توپ جیم بال چیست

توپ جیم بال توپی است که از الاستیک نرم ساخته شده است، معمولاً در 5 قطر افزایشی 10 سانتی متری، از 35 سانتی متر (14 اینچ) تا 85 سانتی متر (34 اینچ) ساخته می شود و پر از هوا است. فشار هوا با برداشتن یک میل سوپاپ و پر شدن با هوا یا اجازه دادن به توپ خالی می شود. جیم بال بیشتر در فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای تمرین با وزنه استفاده کرد همچنین جیم بال به طور معمول به منظور انجام حرکات کششی و مقاومتی و تقویت عضلات هسته بدن نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد توپ جیم بال

کاربردهای متعدد توپ جیم بال طیفی از سطوح دشواری را دنبال می کند و مزایای آن برای بیماران دارای کمردرد در هر سطح قابل احساس است. از فقط نشستن روی توپ ورزشی گرفته تا انجام تمرینات هوازی ساختار یافته، باعث تقویت اساسی عضلات پشت و شکم میشود.

کاربرد توپ جیم بال

توپ جیم بال را می توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد، از جمله:

 • موقعیت خنثی ستون فقرات را پیدا کنید
 • وضعیت بدنی مناسب را تمرین کنید
 • میتواند افزایش تحرک کمر را باعث شود
 • افزایش قدرت عضلات شکم و پشت
 • تعادل و ثبات را افزایش می دهد
 • کنترل کلی و قدرت عضلات مرکزی بدن را توسعه دهد

بیشتر بخوانید: فواید، کاربرد و انواع کش پیلاتس

طرز استفاده از توپ جیم بال

به عنوان مقدمه ای برای ورزش روی توپ جیم بال، اغلب توصیه می شود که به سادگی 30 دقیقه در روز روی یک آن بنشینید و به آرامی بپرید و به طور مداوم تعادل را روی توپ پیدا کنید و حفظ نمایید.

یکی دیگر از اولین قدم های توصیه شده در مورد توپ ورزشی، یافتن وضعیت خنثی (لوردوتیک) ستون فقرات کمر است.

 • کمی روی توپ تمرینی خم شوید، قسمت پایین و بالای کمر را گرد کنید.
 • به آرامی روی توپ تمرین را شروع کنید.
 • به بدن اجازه دهید به طور خودکار حالت صاف شده را پیدا کند، که باعث حفظ تعادل در حالی که به پرش روی توپ ورزشی ادامه می دهد.

طرز استفاده از توپ جیم بال

به این موقعیت متعادل روی توپ تمرینی یافتن مرکز ثقل نیز گفته می شود، جایی که بالاتنه روی یک پایه لگنی ثابت متعادل است. حتی یک تغییر جزئی در این وضعیت حالت خنثی، مرکز ثقل را تغییر می‌دهد و برای ماندن روی توپ تمرینی نیاز به اصلاح دارد. ماهیچه های معده باید تمام مدت کار کنند تا این وضعیت متعادل و خنثی را حفظ کنند.

بیشتر بخوانید: مکث اسپرت تولید و پخش لوازم بدنسازی، کراس فیت، پیلاتس و یوگا

کاربردهای روزمره توپ جیم بال

بلند کردن اجسام یکی از دلایل مکرر آسیب کمر و کشیدگی عضلانی است و تمرینات خاصی با توپ جیم بال می تواند ابزار مفیدی در آموزش مکانیک و وضعیت مناسب بدن در هنگام بلند کردن اجسام باشد.

بالابر ارگونومیک

بالابر ارگونومیک

 • توپ جیم بال را روی دیواری در قسمت کوچک پشت قرار دهید، پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید و 30 تا 60 سانتی متر جلوتر از باسن قرار دهید.
 • با دستان روی باسن و زانوها کمی خم شده؛ بدون اینکه به پشت به توپ تمرینی متمایل شوید، در نیمه راه چمباتمه بزنید، اما اجازه دهید توپ موقعیت کمر را هدایت کند. زانوها نباید روی انگشتان پا کشیده شوند.
 • به حالت ایستاده برگردید. 5 بار تکرار کنید.
 • با نگه داشتن اسکوات به مدت 10 ثانیه دشواری را افزایش دهید.

می توانید با اجازه دادن به یک توپ جیم بال برای هدایت موقعیت بالای کمر شما در حین اسکات، تکنیک مناسب بلند کردن را تمرین کنید.
این تمرین حرکت خوبی برای تمرین با یک متخصص ستون فقرات (مانند فیزیوتراپیست یا کاردرمانگر) است که می تواند راهنمایی هایی را برای شناسایی موقعیت مناسب، برای بلند کردن بدن ارائه دهد.

نشستن روی توپ جیم بال

از توپ جیم بال می توان به عنوان جایگزینی برای صندلی در محل کار یا منزل استفاده کرد. حرکت توپ تمرینی برای حفظ مرکز ثقل و حفظ تعادل روی توپ نیاز به واکنش عضلانی دارد. این عضلات عمیق‌تر تنه (مولتی‌فیدوس و شکم عرضی) را که در حمایت از ستون فقرات مهم هستند، تحریک می‌کند و بار استاتیکی را بر روی هر ساختاری در ستون فقرات کاهش می‌دهد.

توپ ورزشی برای حمایت در دوران بارداری

برای خانم‌های باردار، توپ‌های جیم بال می‌توانند کمکی در ورزش باشند و در عین حال وزن اضافی و تغییر مرکز ثقل ناشی از بارداری را تحمل کنند. در دوره بارداری، از توپ ورزشی می توان برای حمایت از موقعیت های خاص، حرکات موزون و جهش ملایم و غیره استفاده کرد.

راهنمای خرید توپ جیم بال

با تنوع های زیاد موجود، انتخاب انواع توپ های جیم بال می تواند یک چالش باشد، اما راهنمای زیر به اکثر سوالات شما پاسخ خواهد داد. در اینجا با ویژگی های کلیدی توپ های جیم بال که باید در حین خرید آن ها را کنترل کنید و نکات دیگری که می تواند به شما در جلوگیری از خرید تولیدات بی کیفیت کمک کند، آشنا خواهید شد.

1- مواد تشکیل دهنده یک توپ جیم بال چگونه بر خواص آن تأثیر می گذارد؟

در حالی که توپ های جیم بال معمولاً از PVC نرم ساخته می شوند، مواد دیگری مانند TPE، NBR و لاستیک نیز در ساخت آن ها مورد استفاده قرار می گیرند. توپ های پی وی سی یا از محتوای بازیافتی ساخته شده اند یا تولید سازگار با محیط زیست دارند.

توپ‌های سازگار با محیط زیست در رنگ‌های مات هستند، خاصیت ارتجاعی بیشتری دارند و در برابر سایش و پارگی مقاوم‌ترند. از سوی دیگر، به نظر می‌رسد توپ‌های جیم بال بازیافتی، کم تولید شده‌اند و با بوی قوی و ظاهری براق‌تر هستند.

استفاده از توپ های ورزشی با ساخت پی وی سی مقاوم در برابر ترکیدن که بسیار الاستیک و سخت است، دارای ایمنی بیشتری است. هرچه پی وی سی ضخیم تر باشد، احتمال منفجر شدن آن در حین استفاده کمتر خواهد بود. پی وی سی با کیفیت خوب حتی پس از مدتی نشستن روی آن یا استفاده از آن در تمرینات با شدت بالا، توپ شما را در حالت خوبی نگه می دارد. این ماده اصلی پلاستیک توپ یوگا است که آن را قابل گسترش می‌کند و به آن نیرویی که برای استفاده در باشگاه نیاز دارید، می‌دهد.

راهنمای خرید توپ جیم بال در سال جدید
راهنمای خرید توپ جیم بال

پی وی سی یا پلی وینیل کلراید نیز به شکل اصلاح نشده موجود است که حالت آن درست پس از پلیمریزاسیون می‌باشد. با این حال، این هنوز هم برای استفاده در توپ های جیم بال مناسب نیست، بنابراین از مواد افزودنی برای ساخت پی وی سی با برخی تغییرات مطلوب در خواص آن استفاده می شود. این افزودنی ها ممکن است هر چیزی باشند، از بازدارنده های شعله گرفته تا تثبیت کننده های حرارتی یا اصلاح کننده های ضربه استفاده میشود.

در حالی که توپ های ورزشی لاستیکی بسیار نادر هستند، برخی ممکن است دارای لاتکس به عنوان یک ماده باشند. اگر به مواد حساس هستید، همیشه باید مطمئن شوید که یک توپ بدنسازی بدون لاتکس دریافت می کنید.

بیشتر بخوانید: انواع دستکش بدنسازی

NBR Yoga Ball
NBR Yoga Ball-راهنمای خرید توپ جیم بال
Rubber Yoga Ball
Rubber Yoga Ball-راهنمای خرید توپ جیم بال
PVC Yoga Ball
PVC Yoga Ball-راهنمای خرید توپ جیم بال

2- کدام سایز توپ جیم بال را باید انتخاب کنم؟

توپ های تناسب اندام در اندازه های مختلف موجود است. اینها برای افراد با قدهای مختلف استفاده می شوند تا بتوانند فرم مناسب خود را در طول ورزش حفظ کنند. قطر یک توپ جیم بال چیزی است که برای نشان دادن اندازه آن استفاده می شود. پایداری توپ خود را به طور کامل اندازه گیری کنید و از یک متر نوار دور وسط آن استفاده نمایید تا قطر آن را پیدا کنید. بهترین اندازه برای انتخاب، تناسب با قد شما و فعالیتی است که برای استفاده از توپ در نظر دارید تعیین می شود.

روی توپ ورزشی مانند روی صندلی بنشینید. اگر به نظر می رسد زانوهای شما به سمت بالا هستند و ران های شما در سطح پایین تری قرار دارند، به یک توپ بزرگتر نیاز دارید. متناوبا، اگر پاهای شما به راحتی زمین را لمس نمی کند، به یک توپ جیم بال کوچکتر نیاز دارید.

سایز توپ جیم بال
راهنمای خرید توپ جیم بال
سایز توپ جیم بال
سایز توپ جیم بال-راهنمای خرید توپ جیم بال

ما همیشه توصیه می کنیم به دنبال یک توپ بزرگتر بروید اگر:

 • شما پاهای بلندی دارید
 • شما اضافه وزن دارید
 • از مشکلات کمر رنج می برید
 • برای کشش فقط به یک توپ تعادل نیاز دارید

اگر پاهای کوتاه تری دارید یا BMI کمتری دارید، توپ جیم بال کوچکتر برای شما بهتر است. آیا نمی دانید هنگام خرید آنلاین چگونه اندازه مناسب خود را تعیین کنید؟ شما فقط به مقداری نوار اندازه گیری و کمی تلاش نیاز دارید.

بیشتر بخوانید: انواع طناب ورزشی

سایز توپ جیم بال
راهنمای خرید توپ جیم بال
 • در حالی که پشت به دیوار قرار دارید
 • ران های خود را به موازات زمین بیاورید
 • زانوهای خود را در زاویه قائم خم کنید.
 • دیوار را در سطح لگن خود علامت بزنید و فاصله بین کف و این علامت را اندازه بگیرید.
 • این قطر کاملا باد شده توپ مناسب برای شماست! با این حال، قبل از اینکه روی اندازه توپ تناسب اندام بیش از حد استرس داشته باشید، باید بدانید که آنها تا حدودی قابل تنظیم هستند.
 • اگر باسن و زانوهای شما در زوایای نامتعارف قرار دارند، همیشه می‌توانید مقداری هوا به آن اضافه یا کم کنید تا متناسب‌تر شود.

3- آیا وزن توپ جیم بال در هنگام خرید مهم است؟

بله، شما همچنین باید وزن توپ های یوگا را کنترل کنید. به عنوان یک قانون کلی، برای توپ های ورزشی به همان اندازه بزرگ، همیشه به سراغ توپ های سنگین تر بروید. هنگام خرید توپ تناسب اندام، وزن آن را از سازنده بپرسید تا از کیفیت آن مطلع شوید. تولید کنندگانی که توپ‌های جیم بال با کیفیت بالا ارائه می‌کنند، اغلب وزنی را دارند که قبلاً در بین مشخصات محصول ذکر شده است.

4- چه عواملی بر خواص ضد ترکیدن توپ جیم بال تأثیر می گذارد؟

یافتن همه توپ های جیم بال با برچسب ضد ترکیدن یا مقاوم در برابر ترکیدن معمول است. این نشان می‌دهد که لازم نیست نگران ترکیدن آن‌ها باشید و در صورت سوراخ شدن، می‌توانید انتظار داشته باشید که به آرامی (و ایمن) باد آن‌ها تخلیه می‌شود.

مواد بهتر و روش ساخت دقیق آن چیزی است که توپ جیم بال ضد ترکیدن ایده آل را می سازد. به عنوان مثال، برخی از توپ های سوئیسی دارای ساختارهای لانه زنبوری هستند که حباب های ضد ترکیدن زیادی روی سطح توپ ایجاد می کنند. این حباب ها از گسترش بیشتر هر گونه ترک یا سوراخ جلوگیری می کند و از انفجار جلوگیری می نماید. برخی دیگر دارای ویژگی ضد انفجار مانند کیل هستند که در داخل آنها افزوده شده است که آنها را حتی در فشار زیاد سخت می کند.

ضخامت پی وی سی عامل مهمی است که کیفیت توپ ورزشی شما را تعیین می کند. هرچه توپ نازک تر باشد، به طور کلی کیفیت پایین تری دارد و خطر ترکیدن آن در حین استفاده بیشتر است. برای اطمینان از ایمنی و به حداکثر رساندن دوام، همیشه توپ های PVC ضخیم را انتخاب کنید.

بهتر است قبل از خرید توپ جیم بال خود را از نظر خاصیت ضد ترکیدن آزمایش کنید. این برای اطمینان از ایمنی شما در حین استفاده ضروری است. توپی که به آرامی باد می‌شود، همیشه انتخاب درستی است به جای آن که در صورت سوراخ شدن تصادفی در زیر شما منفجر شود!

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که توپ هایی که برچسب “ضد ترکیدن” دارند نیز در برخی موارد می توانند ترکیده شوند. به همین دلیل است که باید قبل از شروع هر جلسه تمرینی، علائم ساییدگی را بررسی کنید. زمین را خالی کنید تا فضایی برای تمرین توپ ایجاد کنید، اشیایی را که در صورت زمین خوردن ممکن است به شما آسیب برسانند را کنار بگذارید و از توپ تناسب اندام خود فقط در داخل خانه استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: هالتر چیست

5- چه ویژگی هایی ضد لغزش بودن توپ های ورزشی را تعیین می کند؟

ویژگی های ضد لغزش توپ های جیم بال برای جلوگیری از هر گونه تصادف در هنگام استفاده و سقوط از روی توپ ضروری است. توپ هایی با طراحی ضد لغزش کنترل بهتری را ارائه می دهند و به طور کلی ورزش کردن با آنها ایمن تر هستند.

بافت یک توپ ورزشی می تواند نشان دهنده خاصیت ضد لغزش آن باشد. آنچه شما نیاز دارید چیزی است که به آرامی حرکت کند، اما همچنان به اندازه کافی گیرایی را برای ماندن در محل، در حین ورزش ارائه دهد. سطوح بسیار صاف می توانند باعث شوند که توپ ها در حین استفاده به طور خطرناکی به اطراف سر بخورند. با این حال، بافت های خیلی چسبنده، در حالی که از لغزش اجتناب می کنند، می توانند با گرفتن پرز، مو و گرد و غبار سریع کثیف شوند.

6- محدودیت وزن پشتیبانی شده توسط یک توپ جیم بال چقدر است؟

توپ های تناسب اندام مختلف برای تحمل وزن های مختلف ساخته می شوند. محدودیت توپ بدن برای تحمل وزن ثابت و وزن متحرک متفاوت است. حداکثر وزنی که یک توپ جیم بال تحمل می کند، وزنی است که آن وزن روی آن حرکت نمی کند، حد وزن ثابت آن است. حداکثر وزن متحرکی که یک توپ فیزیکی بدون ترکیدن تحمل می کند، مانند حداکثر وزن فردی که با آن ورزش می کند، حد وزن بدن است.

اکثر توپ ها دارای محدودیت وزنی حدود 250 پوند یا 113 کیلوگرم هستند. با این حال، بیشتر توپ های سنگین ممکن است دارای محدودیت وزن ثابت تا 2200 پوند و محدودیت وزن بدن حدود 500 پوند باشند.

توپ جیم بال
راهنمای خرید توپ جیم بال

7- دوام توپ های جیم بال چقدر است؟

اگر مصمم به خرید توپی هستید که پس از استفاده های زیاد در شرایط خوبی باقی بماند، باید از خرید توپ های نازک و شل و ول خودداری کنید. به سراغ یکی از مواد ضخیم بروید. توپ های پایداری نیز محدودیتی در قابلیت استفاده دارند. اکثر تولید کنندگان استفاده از آن را بعد از یک سال توصیه نمی کنند و به جای آن پیشنهاد می کنند آن را دور بیندازید.

8- چند نکته و تکنیک برای باد کردن توپ های جیم بال چیست؟

قبل از اینکه بتوانید از آن استفاده کنید، باید توپ تناسب اندام خود را به درستی باد کنید. در حالی که برخی از توپ ها هنگام خرید دارای پمپ هستند، اکثر آنها خوب نیستند. این بدان معنی است که شما باید خودتان مراقب باد کردن توپ باشید.

می توانید با استفاده از تجهیزاتی مانند کمپرسور هوا یا پمپ دوچرخه، یک توپ جیم بال را به تنهایی باد کنید. همانطور که در توضیحات ذکر شده است، اطمینان حاصل کنید که آنها را به اندازه قطر صحیح خود پر کرده اید. توپ های ورزشی برخی از مارک ها نباید بلافاصله پس از بیرون آوردن از جعبه به طور کامل باد شوند. آنها باید کمی کشش داشته باشند، بنابراین توصیه می کنیم یک توپ جدید را تا 80٪ پر کنید، آن را یک شب رها کنید و هوای باقی مانده را روز بعد اضافه کنید.

در اینجا ساده ترین راه برای دانستن اینکه آیا توپ را به اندازه مناسب باد کرده اید یا خیر وجود دارد:

 • دیواری را با مداد به اندازه توپ جیم بال خود علامت بزنید. برای مثال، اگر قرار است قطر توپ شما 65 سانتی‌متر باشد، روی دیواری در ارتفاع 65 سانتی‌متری از زمین علامت بزنید.
 • در حالی که توپ را در کنار دیواری که علامت گذاری کرده اید نگه داشته اید باد کنید. به اضافه کردن هوا ادامه دهید تا جایی که بالاترین نقطه آن با علامت مداد شما مطابقت داشته باشد.
 • روی توپ بنشینید تا مطمئن شوید که آن را درست پر کرده اید – باید حدود 2 تا 3 اینچ زیر وزن شما فرو رود.

9- توپ های جیم بال چه مدت بدون نیاز به باد کردن مجدد شکل خود را حفظ می کنند؟

غیرمعمول نیست که یک توپ ورزشی به آرامی در طول زمان تخلیه شود. این باعث از بین رفتن استحکام و در نهایت نامناسب شدن آن برای استفاده می شود. یک توپ تناسب اندام که در طول زمان به خوبی در هوا نگه داشته شود یک موهبت است زیرا نیازی به باد کردن مجدد مکرر ندارد که می تواند دردسرساز باشد.

سخت است که بگوییم یک توپ پایداری تا چه حد کاملاً باد شده باقی می ماند. می‌توانید انتظار داشته باشید که تمرین‌های باکیفیت برای چندین جلسه تمرینی بدون از دست دادن هوا به خوبی انجام می‌شود، اما باز هم بستگی به نوع تمرین‌هایی دارد که از آن استفاده می‌کنید و مدت زمانی که توپ تحت فشار قرار می‌گیرد. علاوه بر این، عوامل محیطی مانند دما و رطوبت فضای تمرین شما نیز بر مدت زمانی که توپ می‌تواند شکل خود را حفظ کند، تأثیر می‌گذارد.

بیشتر بخوانید: انواع دمبل های بدنسازی

10- آیا توپ های جیم بال بو می دهند؟

برخی از توپ‌های جیم بال بو می‌دهند، در حالی که برخی دیگر بوی ندارند. بوی توپ جیم بال می تواند نشان دهنده خوبی باشد که آیا از مواد غیر سمی یا ایمن ساخته شده است. مواد با کیفیت بالا معمولاً هیچ بویی از خود نمی دهند. از سوی دیگر، مواد سمی و ارزان قیمت، بوی پلاستیک قوی را به توپ های جیم بال می دهند. یکی از راه‌های اطلاع از ایمنی یا سمی بودن مواد توپ تناسب اندام، گواهی GS آن (تست TUV) است.

 

خرید عمده و خرده توپ جیم بال

در زیر تولیدی ها و فروشگاه های خرید توپ جیم بال را مشاهده میکنید که با کلیک روی هر کدام میتوانید به اطلاعات تماس ایشان دسترسی پیدا کنید. شماره هر تولیدی و یا فروشگاه ورزشی داخل آگهی آن قرار دارد که شما اگر با گوشی موبایل هستید، پس از ورود کافی است روی شماره کلیک کنید تا زنگ بزنید و اگر با کامپیوتر هستید، شماره ها قابل مشاهده و شماره گیری با گوشی است.

امیدواریم از این راهنمای خرید توپ جیم بال استفاده کرده باشید.اگر مطلبی وجود دارد که ما از قلم انداخته ایم در زیر برای ما کامنت کنید.همچنین ما منتظر سوالات نظر ها و پیشنهادات شما هستیم.در زیر برای ما کامنت بنویسید:)

منبع

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه