راهنمای خرید راکت بدمینتون با 7 نکته {بهترین راهنمای خرید در کل ایران}

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. راهنمای خرید راکت بدمینتون با 7 نکته {بهترین راهنمای خرید در کل ایران}
راهنمای خرید راکت بدمینتون با 7 نکته مهم
5/5 - (1 امتیاز)

مهمترین آیتم در ورزش بدمینتون راکت آن است که باید دقت کنید تا راکت مناسبی را تهیه نمایید. در این مقاله از اسپرت مال، راهنمای خرید راکت بدمینتون ارائه می‌شود. هر راکت ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد که در هنگام خرید آن باید آن ویژگی ها را بشناسید. اسپرت مال به شما در شناخت این ویژگی ها کمک می کند. با ما همراه باشید تا از این مقاله در مورد راکت بدمینتون استفاده لازم را ببرید.

راکت بدمینتون چیست؟

راکت بدمینتون قطعه ای از تجهیزات ورزش بدمینتون است که دارای یک قاب دسته دار با حلقه باز با شبکه ای از رشته هایی از جنس پلاستیک است که محکم کشیده شده اند. از راکت بدمینتون برای ضربه زدن به توپ بدمینتون در مسابقات و تمرینات بدمینتون استفاده می شود.

راکت های مدرن از کامپوزیت فیبر کربن ساخته شده اند که سفت است، نسبت استحکام به وزن آن ها خوب است و انتقال انرژی جنبشی مناسبی را ارائه می دهد. قبل از استفاده از کامپوزیت فیبر کربن، راکت بدمینتون از چوب ساخته می شد. در حالی که اندازه و شکل راکت بدمینتون توسط استانداردها محدود شده است، طرح های راکت بسیار متنوعی وجود دارد و راکت های مختلف دارای ویژگی هایی هستند که برای بازیکنان مختلف جذاب است.

در شکل زیر ابعاد استاندارد راکت بدمینتون را مشاهده می کنید:

ابعاد استاندارد راکت بدمینتون
ابعاد استاندارد راکت بدمینتون: راکت های بدمینتون دارای طول کلی 66 الی 68 سانتیمتر بوده، عرض سر بین 22 الی 23 سانتیمتر و قطر دسته 25 میلیمتر است. وزن یک راکت بدمینتون استاندارد بین 70 الی 100 گرم می باشد.

بیشتر بخوانید: خصوصیات کفش بدمینتون 

مشخصات راکت بدمینتون خوب

در ادامه به 5 نکته که از مهم ترین مشخصات راکت بدمینتون خوب، اشاره می شود:

مشخصات راکت بدمینتون خوب
مشخصات راکت بدمینتون خوب

1- شکل صفحه راکت بدمینتون

در کل، دو شکل راکت بدمینتون در بازار موجود است که با توجه به شکل متفاوتشان ویژگی های مخصوص به خود را دارند. شکل اول راکت بیضی شکل که قدرت ضربه ها را بیشتر متمرکز می کند و شکل دوم راکت مربع شکل که صفحه بزرگتری دارد و دقت ضربه ها را بیشتر می کند و در ضربات خارج از منطقه حضور بازیکن موفق تر خواهد بود. هنگام خرید راکت بدمینتون خود بهتر است این مسئله را در نظر بگیرید.

2- جنس راکت بدمینتون

در زیر انواع جنس راکت بدمینتون را مشاهده می کنید که بهتر است قبل از خرید آن ها را بررسی کنید.

راکت بدمینتون آلومینیومی

راکت بدمینتون آلومینیومی
راکت بدمینتون آلومینیومی: سبک تر از راکت فولادی ولی سنگین تر از راکت فیبر کربن هستند. انعطاف آن ها هم بین راکت فولادی و فیبر کربنی است.

راکت بدمینتون فولادی

راکت بدمینتون فولادی
راکت بدمینتون فولادی: سنگین ترین نوع راکت های بدمینتون هستند و برای ضربات قدرتی عالی می باشند. همچنین بسیار مستحکم اند.

راکت بدمینتون گرافیتی و فیبر کربنی

راکت بدمینتون گرافیتی
راکت بدمینتون گرافیتی و فیبر کربنی از سبکترین راکت های موجود در بازار هستند و انعطاف و دوام زیادی دارند اما تنها ایراد این ها هزینه بالای آن ها نسبت به سایر انواع راکت های بدمینتون است.

برای افراد آماتور و کسانی که برای تفریح بدمینتون بازی می کنند راکت با جنس آلومینیوم و فولاد مناسب است. ولی اگر بازیکن حرفه ای هستید راکت هایی آیرودینامیکی با جنس فیبر کربنی بسیار مناسب است زیرا بسیار سبک هستند. پس متوجه شدید که هنگام خرید راکت بدمینتون باید چه جنسی را برای خود تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: فروش توپ بدمینتون بصورت عمده 

3- مرکز ثقل راکت بدمینتون

بالانس راکت بدمینتون به شما اطلاعاتی می دهد که برای انتخاب راکت بسیار مهم است. اگر مرکز ثقل راکت از دسته دورتر بوده و به سمت سری آن باشد، سر راکت سنگین تر است. در راکت های سر سنگین زدن ضربه های قدرتی راحت تر است. در راکت هایی که مرکز ثقل آن به سمت دسته می باشد سبک بوده و بازیکن در انجام حرکت های حرفه ای مانور، ابتکار عمل بیشتری دارد.

شما بسته به مهارت و قدرت بدنی خود می توانید مشخصات راکت بدمینتون خوب خود را انتخاب کنید.

جدا از وزن، راکت ها را می توان بر اساس نقطه تعادل آنها یا جایی که وزن راکت تا حد زیادی در آن قرار دارد (مرکز ثقل)، دسته بندی کرد. برای تعیین نوع تعادلی که راکت شما دارد، انگشت خود را کمی زیر سر راکت قرار دهید تا ببینید راکت به کدام سمت کج می‌شود. سه نوع مرکز ثقل در راکت بدمینتون وجود دارد:

مرکز ثقل راکت بدمینتونویژگی منحصر به فرد
مرکز ثقل در سمت سر (سر سنگین تر)قدرت ضربه بیشتر
مرکز ثقل در سمت دسته (دسته سنگین تر)سرعت ضربه بیشتر
راکت های متعادلبیشتر برای مبتدیان قبل از انتخاب سبک بازی

الف) راکت سر سنگین تر

راکت سر سنگین تر
راکت سر سنگین تر

یک راکت سر سنگین جرم بیشتری به سمت سر راکت دارد. این راکت ها می توانند قدرت را در ضربات افزایش دهند و برای بازیکنانی مناسب هستند که دوست دارند یک بازی قدرتمند را انجام دهند. این نوع راکت مخصوصاً برای رالی مفید است، بنابراین قطعاً یک سلاح برای کسانی است که بازی آنها حول مبادلات طولانی توپ می چرخد.

ب) راکت دسته سنگین تر

راکت دسته سنگین تر
راکت دسته سنگین تر

از طرف دیگر یک راکت هد لایت(راکت دسته سنگین تر) وزن کمتری نسبت به سر راکت دارد. از این رو، کنترل و چرخاندن راکت بسیار آسان‌تر است و در بین بازیکنان دو نفره که نیاز به واکنش سریع در برابر ضربه‌های حریف دارند، محبوب هستند. دستکاری و چرخاندن این نوع راکت بسیار ساده تر است و در نتیجه زمان واکنش را کاهش می دهد. همچنین سرعت بسیار بیشتری را در تور ارائه می دهد و به شما امکان می دهد یک بازی را در زمین جلو ببرید.

ج) راکت های متعادل

راکت های متعادل
راکت های متعادل

همانطور که از نام آن پیداست، این راکت با تعادل یکنواخت طراحی شده است تا حد وسط بین راکت تعادل سر سنگین و هد لایت را فراهم کند. اگر مطمئن نیستید که به دنبال چه نوع سبک بازی هستید، یک راکت متعادل در این مورد مناسب ترین است. اگر به تازگی بازی را شروع کرده اید، این راکت بهترین گزینه برای شروع خواهد بود. هنگامی که سبک بازی خود را مشخص کردید، سپس می توانید برای بهبود کلی بازی خود به نسخه های Head-Heavy یا Head-Light بروید.

 • اگر یک بازیکن حرفه ای تک نفره هستید، راکت سر سنگین را انتخاب کنید.
 • اگر شما دو نفره بازی می‌کنید، راکت‌های سر سبک یا متعادل را انتخاب کنید.

هنگام خرید توصیه های این راهنمای خرید راکت بدمینتون در مورد محل مرکز ثقل راکت را رعایت کنید تا راکت بدمینتونی را تهیه کنید که میخواهید.

بیشتر بخوانید: خرید تور بدمینتون

4- وزن راکت بدمینتون

هرچه وزن راکت کمتر باشد سرعتی که برای انتقال ضربه به دسته وارد می شود، بیشتر خواهد بود ولی کنترل شما بر ضربات کمتر می شود. این میزان از انعطاف پذیری در انجام ضربات کاملا به سطح بازی و وزن راکت بستگی دارد. وزن راکت بدمینتون به طور رایج بین 80 تا 100 گرم می باشد. این وزن راکت است که سرعت ضربات و میزان کنترل دسته را مشخص می کند. راکت های سنگین تر به ضربات قدرتی تر و راکت های سبک تر به مانور و سرعت ضربات کمک می کنند و این انتخاب شماست که با توجه به مهارت خود کدام دسته را انتخاب می کنید.

وزن راکت معمولا با “U” نشان داده می شود. هرچه این عدد کوچکتر باشد، وزن راکت بدمینتون بیشتر است. سبکترین وزن راکت بدمینتون F نامیده می شود اما یک راکت بدمینتون معمولاً بین 70 تا 100 گرم وزن دارد.

جدول رده بندی وزن راکت بدمینتون
اسم واحد راکت بدمینتونوزن راکت بدمینتون
F70 تا 74 گرم
5U75 تا 79 گرم
4U80 تا 84 گرم
3U85 تا 89 گرم
2U90 تا 94 گرم
U95 تا 100 گرم

راکت های سبک بدمینتون برای مبتدیان بسیار توصیه می شود. آنها باید بین 85 گرم تا 89 گرم (3U) وزن داشته باشند زیرا کنترل این راکت‌ها معمولا آسان‌تر است.

راکت های سبک وزن نیز امکان سرعت نواخت ضربه و ریکاوری سریع را فراهم می کنند. شما می توانید سرویس های سریع ارائه دهید و به راحتی به حالت های مختلف تغییر موقعیت دهید. راکت های سبک وزن روی مچ دست و شانه ها نیز فشار کمتری وارد میکند و احتمال آسیب دیدگی را کاهش می دهد.

بازیکنان تک معمولاً از راکت‌های کمی سنگین‌تر مانند راکت‌های 3U برای اطمینان از ثبات استفاده می‌کنند در حالی که بازیکنان دو نفره از راکت‌های 4U برای سرعت بیشتر استفاده می‌کنند که به آنها امکان می‌دهد در مقابل حریفان خود سریع‌تر واکنش نشان دهند.

چگونه باید وزن مناسب راکت بدمینتون را انتخاب کنم؟

انتخاب وزن برای راکت بدمینتون بستگی به سبک و مهارت بازی شما دارد. وزن و تعادل راکت زمانی تغییر می‌کند که راکت را بند می‌زنند یا هر گونه مورد اضافی به آنها وصل می‌کنند. شما الان میتوانید با استفاده از این راهنمای خرید راکت بدمینتون بهترین وزن راکت مناسب برای خود را انتخاب و خرید خود را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: فروش لباس بدمینتون | بصورت عمده در تولیدی

5- برند و کمپانی سازند راکت بدمینتون

شما با تحقیق و مشورت با مربی خود می توانید برند مناسب را با توجه به نیازهای خود انتخاب کنید. ویلسون، یونکس، ویش از برندهای معروف و قابل اعتمادی هستند که امروزه در بازار کالاهای ورزشی موجود است. البته این برند های خارجی هستند که اگر وارد ایران شوند قیمت های نجومی پیدا می کنند در حالی که با همین کارایی برند هایی که پایینتر معرفی می شوند نیز راکت های بدمینتون خوبی را در بازار ایران بفروش می رسانند.

6- میزان کشش سیم های راکت بدمینتون

میزان کشش سیم های راکت را با فشار دادن کف دست خود روی سیم‌ها تست کنید و ببینید چقدر فرو می‌رود. عمق فرورفتگی 1 میلی متری سیم کشش ایده آل برای اکثر بازیکنان است.

اگر تمایل دارید نیروی بیشتری را به ضربات خود وارد کنید، به کشش بالاتری برای رشته های راکت خود نیاز خواهید داشت. برای مبتدیان، 10 تا 10.5 کیلوگرم تنش خوبی برای شروع است. توجه داشته باشید که استانداردهای کشش از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است به دلیل اینکه دما چگونه بر تنش رشته ها تأثیر می گذارد.

معمولاً برای افرادی که در مناطق گرمسیری زندگی می کنند به تنش های راکت بالاتر نیاز است زیرا رشته ها در مکان های گرم تر کش می یایند.

میزان کشش سیم های راکت بدمینتون

7- جنس و نوع دسته راکت بدمینتون

دو عامل عمده نوع و اندازه راکت بدمینتون بر گرفتن راکت بدمینتون تأثیر می‌گذارند.

انواع جنس دسته بدمینتون

دو نوع دسته بدمینتون وجود دارد:

 • جنس دسته راکت حوله ای

دسته های حوله ای نرم تر هستند و برای جذب عرق خوب می باشند. با این حال، این آنها را مستعد تجمع میکروب ها و باکتری ها می کند. به این ترتیب، دستگیره های حوله در مقایسه با دستگیره های مصنوعی نیاز به تعویض مکرر دارند.

جنس دسته راکت حوله ای
جنس دسته راکت حوله ای
 • جنس دسته راکت مصنوعی

از طرف دیگر، دستگیره های مصنوعی کمتر نرم هستند. با این حال، به دلیل توانایی ضعیف در جذب عرق، آنها را بهداشتی تر می کند ولی احتمال سر خوردن آن ها از دست نیز بیشتر است.

جنس دسته راکت مصنوعی
جنس دسته راکت مصنوعی

اندازه ضخامت دسته های بدمینتون

بیشتر گریپ‌های بدمینتون در چهار اندازه به بازار عرضه می‌شوند. بازیکنانی که برای تولید قدرت بیشتر احساس سفت‌تر را ترجیح می‌دهند، دستگیره‌های بزرگ‌تر مورد علاقه بازیکنانی است. از سوی دیگر، بازیکنانی که دوست دارند از فریب در بازی‌های خود استفاده کنند، دستگیره‌های کوچک‌تری را ترجیح می‌دهند زیرا مانورپذیری بهتری را ممکن می‌سازد.

بنابراین اگر نوع بازی شما قدرتی است از دسته های ضخیم‌تر استفاده کنید و اگر سبک بازی‌تان کنترلی یا سرعتی می باشد از دسته نازک‌تر استفاده کنید. معمولا ضخامت دسته ها را با حرف G و یک عدد در کنار آن نشان می‌دهند. معمولا هرچه این عدد بزرگ‌تر می‌شود دسته نازک‌تر می‌شود. یعنی G۶ از G۵ نازک‌تر است. محبوب‌ترین گریپ همان G۵ است که محیط آن حدود ۸۱ میلی‌متر است.

پیشنهاد می‌کنیم از ابتدا یک راکت با دسته نازک‌تر انتخاب کنید، بعد اگر خواستید می‌توانید با بستن نوار های گریپ آن را ضخیم‌تر کنید. اما اگر از اول راکت بدکینتون را با دسته ضخیم انتخاب کنید بعد نمی‌توانید ضخامتش را کم کنید. کودکانی که از ابتدا با گریپ‌های ضخیم شروع به کار می‌کنند، بعدها قادر نخواهند بود از انگشت‌هایشان به‌خوبی استفاده کنند. زیرا در شروع کار عادت می‌کنند روی بازوهایشان تکیه کنند. برای کودکان راکت با دسته های نازک‌تر بخرید.

توجه داشته باشید که در بازار ایران راکت‌های ارزانی وجود دارند که درجه‌بندی ضخامت ندارند و همه با یک ضخامت عرضه می‌شوند. اگر راکتی که خریده‌اید سایزبندی دسته ندارد، می‌توانید خودتان گریپ را تهیه کنید و به ضخامت آن اضافه کنید. گریپ‌ها در انواع و طرح‌های مختلف صاف، متخلخل، مات، براق و طرح‌دار وجود دارند.

رایج‌ترین گریپ از جنس لاستیکی یا پلی‌اورتان است. گریپ‌های جایگزینی از همه گران‌تر هستند و اورگریپ‌ها نازک‌ترین و ارزان‌ترین نوع گریپ هستند. بهترین برندهای گریپ که در ایران هم موجود است ویکتور و یونکس است.

بیشتر بخوانید: قیمت کفش بدمینتون

راهنمای خرید راکت بدمینتون

خرید راکت بدمینتون برای کودکان

خیلی‌ از افراد سؤال می‌کنند که آیا باید برای کودک خردسال باید راکت بدمینتون مخصوص خودشان را خرید یا نه؟

کودکان با توجه به این که قدشان کوتاه تر است ممکن است هنگام استفاده از راکت های استاندارد هم خودشان دچار مشکل شوند و هم با زمین زدن راکت آن را نابود کنند، بهتر است راکت های بدمینتون مناسب برای کودکان را خریداری کرد.

به‌طور کلی دو طول استاندارد برای راکت بدمینتون وجود دارد. یکی ۶۷٫۵ سانتی‌متر (۶۷۵میلی‌متر) است و دیگری از ۵۲ تا ۵۸ سانتی‌متر است که با عنوان راکت بدمینتون جونیور شناخته می‌شود و مخصوص کودکان است. این در حالی است که بزرگسالان انتخابی درباره طول راکت بدمینتون ندارند.

هرچند معمولا برای تطبیق قد کودکان با طول راکت، راکت کوتاه‌تر را پیشنهاد می‌دهند اما این همیشه بهترین انتخاب نیست.

دلیلش این است که استفاده از راکت کوتاه‌تر ممکن است به‌ضرر بازیکنان جوان که در حال پرورش تکنیک‌های بازی هستند، باشد. زمان‌بندی و تنظیم سرعت برای راکت کوتاه‌تر با راکتی که اندازه نرمال دارد فرق می کند.

همچنین وزن راکت کوتاه‌تر به نسبت راکت مشابه آن با طول بلندتر کمتر است. مثلا اگر توپ بدمینتون را برای کودکی پرتاب کنید که از راکت کوتاه‌تر استفاده می‌کند، باید کمی دیرتر حرکت چرخش را آغاز کند، چرا که بالاترین نقطه تماس توپ به راکت، پایین‌تر است. وقتی که بعدها این کودک بزرگ می‌شود و می‌خواهد از اندازه نرمال راکت استفاده کند، باید دوباره روی کل عمل چرخش کار کند و آن را یاد بگیرد.

بنابراین اگر از راکت کوتاه‌تر استفاده می‌کنید فقط برای کودکان ۴ تا ۵ سال باشد.

اگر قد کودک طوری است که راکت معمولی به زمین می‌خورد یا خیلی به آن نزدیک می‌شود بهتر است از سایز کوتاه‌تر راکت بدمینتون استفاده کنید. دلیلش این است که خود برخورد راکت به زمین روی چرخش اثر منفی می‌گذارد. در غیر این‌صورت اگر کودک توانایی کنترل راکت بزرگسال را دارد و قدش طوری است که راکت به زمین نمی‌خورد، از همان برایش خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: انواع توپ تنیس

بیشتر بخوانید: انواع میله بارفیکس

بیشتر بخوانید: انواع توپ بسکتبال

سوالات متداول در مورد راکت بدمینتون

 • اهمیت راکت بدمینتون چیست؟

راکت ضروری ترین وسیله است، یا می توان گفت مهمترین وسیله ای است که برای بازی بدمینتون لازم است. راکت‌ها عمدتاً با در نظر گرفتن سبک بازی طراحی می‌شوند و بر اساس آن قیمت و کیفیت دارند.

انتخاب راکت بدمینتون مناسب یک موضوع مهم برای بازی کلی یک بازیکن است. بسته به فیزیک و سبک بازی بازیکن، برخی راکت ها نقاط قوت بازیکن را بهینه می کنند در حالی که برخی دیگر نقاط ضعف را برجسته می کنند. علاوه بر این، انتخاب راکت اشتباه در نهایت می تواند منجر به آسیب دیدگی شود.

 • انواع راکت بدمینتون چیست؟

به طور کلی، راکت های تنیس به یکی از چهار دسته تقسیم می شوند:
راکت های قدرتی
راکت های کنترلی
راکت های توینر
راکت بازیکنان مدرن

 • چرا به آن راکت می گویند؟

کلمه فرانسوی requette به معنای “کف دست” است و راکت در اصل به بازی تنیس مانندی گفته می شود که با ضربه زدن به توپ با دست انجام می شود.

 • مهمترین مهارت در بازی بدمینتون چیست؟

در بدمینتون، فورهند اولین و ضروری ترین مهارتی است که تازه کارها باید یاد بگیرند. بیشتر مبتدیان یادگیری بدمینتون را با گذراندن مسابقات رالی آغاز می‌کنند تا جایی که ممکن است به طور مداوم به توپ بدمینتون(شاتل) در بالا ضربه بزنند.

 • ترکیب مواد راکت بدمینتون من چگونه باید باشد؟

برخی از راکت‌های بدمینتون سطح ابتدایی از آلومینیوم یا فولاد ساخته شده‌اند که برای خریداران، مقرون به صرفه هستند. با این حال، همچنین توصیه می شود که روی فیبر کربن یا راکت “گرافیت” سرمایه گذاری کنید، به عنوان مثال: Yonex Carbonex 7000 یا HEAD Inferno 70 (راکت تفریحی ساخته شده از گرافیت).

همه راکت‌های میانی و پیشرفته یا “گرافیت کامپوزیت” یا “100% گرافیت” هستند، این راکت‌ها با فناوری‌های مواد پیشرفته مانند نانو کربن عرضه می‌شوند. این راکت‌های سبک وزن، بادوام‌تر و عملکرد بالا نسبت به ترکیبات آلومینیومی یا فولادی هستند.

 • شکل سر راکت بدمینتون من چگونه باید باشد؟

اکثر راکت‌های بدمینتون دارای شکل سر «ایزومتریک» هستند، یعنی نیمه بالایی پهن‌تر از راکت‌های معمولی بیضی شکل دارند. این شکل مربعی یا ایزومتریک راکت بدمینتون یک محل ضربه بزرگ را به بازیکنان ارائه می دهد در حالی که راکت های معمولی احساس و کنترل متمرکز تری را به راکت ارائه می دهند.

راکت بدمینتون

 • سفتی تور راکت بدمینتون چقدر باید باشد؟

سفتی به انعطاف پذیری است که راکت ارائه می دهد. تور های سفت با تکنیک های پیشرفته همراه با چرخش سریع و قدرتمند، برای بازیکنان کار می‌کند. راکت‌های با سختی متوسط برای بازیکنانی که تکنیک‌های در حال توسعه و سرعت بازو کمتری دارند ایده‌آل هستند. تور های انعطاف پذیر مناسب برای مبتدیان بوده و قدرت و سرعت بیشتری را برای بازیکنان با سرعت بازوی آهسته ارائه می دهد. این راکت ها به راحتی قابل مانور هستند.

 • کدام رشته را انتخاب کنم و با چه تنشی؟

می‌توان با سیم‌های مختلف و تنش‌های مختلف برای بهینه‌سازی ترکیب قدرت و کنترل با توجه به تکنیک و سبک خود، بازی کرد. سیم های چند رشته ای مصنوعی، محبوب و بادوام هستند. اینها پرکاربردترین رشته ها در بازار هستند. به عنوان مثال، رشته یونکس BG65.

تنش بالا: اگر بازیکنی حرفه ای و ضربه زننده هستید، باید از راکت های بدمینتون با تنش بالا استفاده کنید. بازیکنان می توانند راکت های خود را با کشش بالای 25 پوند را به دست آورند. با این کشش بالاتر، راکت بدمینتون برای مدت کوتاهی با توپ در تماس بوده و قدرت کمتر و کنترل بیشتری را به ضربات شما منتقل می کند.

تنش پایین: اگر یک بازیکن مبتدی یا متوسط ​​هستید، باید تنش کمتری در راکت بدمینتون خود داشته باشید. مبتدیان باید راکت های بدمینتون خود را با کشش کم یا حدود 18 تا 20 پوند به دست آورند. راکت های بدمینتون 21-23 پوند با این کشش کمتر، قدرت بیشتری در ضربات وارد می کنند.

راهنمای خرید راکت بدمینتون

 • آیا راکت های سبک بدمینتون بهتر است؟

راکت های سبک بدمینتون برای مبتدیان بسیار توصیه می شود. آنها باید بین 85 گرم تا 89 گرم (3U) وزن داشته باشند زیرا کنترل این راکت‌ها معمولا آسان‌تر است. راکت های سبک وزن نیز امکان سرعت ضربه و ریکاوری سریع را فراهم می کنند. شما می توانید سرویس های سریع ارائه دهید و به راحتی به حالت های مختلف تغییر مکان دهید.

 • آیا راکت بدمینتون گران قیمت بهتر است؟

راکت‌های بدمینتون گران‌تر معمولاً مورد نیاز بازیکنان حرفه‌ای و سطح بالا هستند، زیرا آنها راکت‌های خود را در تنش‌های بالاتر می‌بندند و به مواد گرافیتی گران در آن راکت‌ها نیاز دارند تا این تنش های بالاتر را تسهیل کنند.

 • کدام شکل بدمینتون بهتر است؟

ناحیه ای که ناحیه زهی را محدود می کند “سر” راکت بدمینتون نامیده می شود. در حال حاضر، شکل سر به طور کلی بیضی است که توسط بازیکنان حرفه ای استفاده می شود که معمولاً قدرت بیشتری را در ضربات خود ترجیح می دهند. شکل سر بیضی بهتر است.

 • آیا حرفه ای ها از راکت های سبک استفاده می کنند؟

بسیاری از بازیکنان حرفه ای از راکت های واقعا سنگین با وزنه های بالا استفاده می کنند، اما نه همه آنها. من تنیس‌بازان حرفه‌ای را دیده‌ام که از راکت‌هایی با وزن کم استفاده می‌کنند و هنوز هم هیولایی توپ پینگ پنگ را شلاق می‌زنند. عمدتاً به دو چیز مربوط می شود: تکنیک خوب و سرعت سر راکت.

 • چند راکت بدمینتون باید داشته باشم؟

اگر حداقل 3 بار در هفته بازی می کنید و مقدار زیادی چرخش به ضربات خود اضافه می کنید، پیشنهاد می کنیم حداقل 2 راکت داشته باشید. این اطمینان حاصل می کند که در صورت پاره شدن رشته ها، یک راکت پشتیبان برای استفاده در زمانی که اولین راکت شما در حال سیم عوض کردن است، خواهید داشت.

راهنمای خرید راکت بدمینتون

 • بهترین سایز راکت بدمینتون چیست؟

طول یک راکت معمولی بین 665 تا 675 میلی متر است و نباید از 680 میلی متر تجاوز کند. راکت‌هایی با طول بین 674 تا 680 میلی‌متر گاهی اوقات به عنوان راکت «خیلی بلند» نامیده می‌شوند، زیرا طول بسیاری از راکت‌ها حدود 665 تا 670 میلی‌متر است. یک راکت بلندتر در مقایسه با راکت کوتاه‌تر قدرت بهتر و بیشتری به شما می‌دهد.

 • آیا راکت بدمینتون به راحتی می شکند؟

هر راکتی دارای طیفی از کشش است که می تواند تحمل کند. اگر فراتر از آن بروید، این احتمال وجود دارد که نه تنها سیم های شما، بلکه راکت شما نیز به راحتی بشکند.

 • 5 قسمت اصلی راکت بدمینتون چیست؟

راکت بدمینتون دارای 5 قسمت اصلی است: قسمت سیمی، سر، گلو، شفت و دسته. راکت به طور کامل فریم نامیده می شود. این قاب می تواند حداکثر طول 680 میلی متر داشته باشد در حالی که عرض کلی آن به 230 میلی متر محدود شده است.

 • اولین راکت بدمینتون چه بود؟

اولین راکت بدمینتون حول یک قاب چوبی ساده ساخته شد. این راکت ها نه سبک وزن بودند و نه انعطاف پذیر. راکت های بدمینتون کامپوزیت فیبر کربن مدرن در وزن های بسیار کم هم قدرت و هم انعطاف پذیری را ارائه می دهند.

 • چه کسی راکت بدمینتون را اختراع کرد؟

بازی‌هایی با استفاده از شاتلکاک برای قرن‌ها در سرتاسر اوراسیا انجام می‌شود، اما بازی مدرن بدمینتون در اواسط قرن نوزدهم در میان افسران مهاجر هند بریتانیایی به‌عنوان گونه‌ای از بازی قبلی جنگ‌دور و شاتل‌کاک توسعه یافت. (“Battledore” یک اصطلاح قدیمی تر برای “راکت” بود.)

راهنمای خرید راکت بدمینتون

 • خاستگاه بدمینتون چیست؟

خاستگاه بدمینتون احتمالاً در بازی‌های شاتل‌کاک است که بیش از 2000 سال پیش در یونان، چین و هند انجام می‌شد، اما بازی بریتانیایی در گلوسسترشایر در سال 1873، در بدمینتون، املاک روستایی دوک بوفورت متولد شد. اولین باشگاه رسمی بدمینتون در سال 1877 در باث تأسیس شد.

 • بهترین مهارت در بدمینتون چیست چرا؟

در بین تمام مهارت های اولیه در بدمینتون، دراپ شات فنی ترین مهارت است. شوت‌های دراپ بدمینتون، شوت‌های بدمینتون ظریفی هستند که می‌توانند امتیازاتی را برای شما به ارمغان بیاورند که هدفشان کسب امتیاز در فریب است. بازی با بک هند و فورهند برای انتقال حریف به زمین جلو استفاده می شود.

 • مزیت های بازی بدمینتون چیست؟

بازی بدمینتون نه تنها به حفظ تناسب اندام به بدن شما کمک می کند، بلکه خطر ابتلا به بیماری های مختلف تهدید کننده زندگی را کاهش می دهد، عضلات و استخوان های شما را تقویت می کند و به بهبود انعطاف پذیری و تحرک کمک می نماید. این بازی به کاهش استرس و اضطراب کمک کرده و رفلکس شما را تقویت می کند.

 • چرا به توپ بدمینتون شاتلکاک می گویند؟

قسمت “شاتل” نام از حرکت رفت و برگشت آن در طول بازی گرفته شده است، که شبیه شاتل یک ماشین بافندگی قرن چهاردهمی است، در حالی که قسمت “کاک(خروس)” نام از شباهت پرها گرفته شده است. پر هایی که روی خروس هستند.badmintonhq

بیشتر بخوانید: فروش عمده راکت بدمینتون

خرید راکت بدمینتون عمده و خرده

برای خرید راکت بدمینتون عمده یا خرده به فروشگاه های زیر سر بزنید. اگر روی هر کدام کلیک کنید، میتوانید به اطلاعات زیادی شامل آدرس و شماره تماس ایشان دسترسی پیدا کنید و برای سفارش و خرید با ایشان تماس بگیرید. برند های زیر تولید کننده و وارد کننده راکت بدمینتون برای خرید عمده هستند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • مهتا مبارکی
  18 تیر 1403 در 18:22

  عذر میخوام وزن راکت کجای راکت نوشته شده؟

  • محمدی (اسپرت مال)
   18 تیر 1403 در 18:26

   سلام دوست عزیز
   اسپرت مال، معرفی کننده تولیدکنندگان، فروشگاه های ورزشی سطح کشور و عمده فروشان می‌باشد.

   • محمدی (اسپرت مال)
    19 تیر 1403 در 10:55

    سلام دوست عزیز
    با شماره‌های آگهی تماس بگیرید و با خود مجموعه ارتباط برقرار کنید.
    اسپرت مال، معرفی کننده تولیدکنندگان، فروشگاه های ورزشی سطح کشور و عمده فروشان می‌باشد.

افزودن دیدگاه