خصوصیات کفش بدمینتون در سال 1402

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. خصوصیات کفش بدمینتون در سال 1402
خصوصیات کفش بدمینتون

ریشه ورزش بدمینتون Badminton از کشور هندوستان است. در گذشته این بازی یک رقابت زیبا در هند بود. امروزه بدمینتون در میان بزرگسالان و کودکان جایگاه ویژه‌ای را پیدا کرده است. ورزش بدمینتون باعث بالا رفتن تحرک می‌شود و انجام دادن آن بسیار ساده و راحت است. خصوصیات کفش بدمینتون در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

در ورزش بدمینتون ورزشکاران همواره سعی می‌کنند بهترین کفش را انتخاب کنند. برخی از بازیکنان بدمینتون با کفش‌های مخصوص دویدن یا کفش‌های راحتی این ورزش را انجام می‌دهند. معمولاً کفش نامناسب و کفشی که مخصوص بدمینتون نیست محافظت کافی را ندارد و ممکن است به انگشتان پا آسیب جدی برساند یا باعث پا درد و کمر درد شود.

اینجاست که برای ما سوال پیش می‌آید که خصوصیات کفش بدمینتون چیست؟ در این مقاله سعی داریم انواع کفش ورزشی را بررسی کرده و سپس جواب این سوال را بدهیم.

بیشتر بخوانید: قیمت کفش بدمینتون

انواع کفش ورزشی

کفش استوک دار (shoe cleat)

کفش استوک دار (shoe cleat)

این نوع کفش مناسب ورزش‌هایی است که روی چمن یا زمین انجام می‌شوند. به طور معمول این کفش‌های استوک‌دار کفش را درگیر زمین می‌کنند و از لغزش و تغییر سریع مسیر خودداری می‌کنند.

این نوع کفش باید سبک باشد و جلوی آن انعطاف پذیر باشد. این کفش‌ها میخ دار هستند و میخ در جلو و سینه کفش تعبیه شده‌اند. این کفش می تواند با انواع بسیار زیادی از سطوح هم‌ساز شود. بیشتر دوندگان المپیک از کفش‌های دارای طراحی ویژه استفاده می کنند که نوک تیز هستند تا باد را بشکافند.

بیشتر بخوانید: فروش توپ بدمینتون بصورت عمده

 کفش فوتبال (shoe Soccer)

 کفش فوتبال (shoe Soccer)

چون فوتبال روی چمن انجام می‌شود زیر کفش‌های فوتبالی دارای استوک‌هایی هستند که باعث درگیر شدن کفش با زمین می‌شوند.

نوعی کفش که مخصوص ورزش‌هایی طراحی شده است که روی چمن یا زمین خاکی انجام می شود مثل ورزش‌های بیسبال و فوتبال که روی زمین انجام می‌شوند. به طور معمول در زیر این کفش استوک‌های بزرگی تعبیه می شود که درگیری کفش با زمین را افزایش می دهد و از لغزش جلوگیری می کند. همچنین به تغییر دادن سریع مسیر حرکت کمک می کند.

کفش بدمینتون (Shoe Badminton)

کفش بدمینتون (Shoe Badminton)

این کفش باید به خوبی با زمین درگیر شود و حالت بالشتی داشته باشد و قسمت جلوی آن انعطاف پذیرتر‌ باشد.

کفش بدمینتون را نباید در جایی غیر از زمین بازی بدمینتون پوشید چون حالت چسبندگی آن به زمین که مخصوص این بازی است و کارایی‌های خود را از دست می‌دهد. در این مقاله سعی داریم این نوع از کفش‌های ورزشی را بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید: خرید تور بدمینتون

ابزار لازم برای ورزش بدمینتون چیست؟

مهم‌ترین وسیله در انجام ورزش بدمینتون راکت و توپ است. بعد از این موارد لباس و کفش مناسب بدمینتون از مهم‌ترین ابزار ورزش بدمینتون است و کفش مناسب بدمینتون بسیار مهم است و روی کیفیت بازی و سلامتی تاثیر می‌گذارد.

خصوصیات کفش بدمینتون

 • چسبندگی بالا در کفش بدمینتون: یکی از مهم‌ترین ویژگی این کفش چسبندگی کفی آن است.

اگر کفش شما چسبندگی بالایی داشته باشد، شما آزادی بیشتری در هنگام بازی دارید و برعکس اگر کفی کفش شما چسبندگی زیادی نداشته باشد در حین بازی ممکن است لیز بخورید و این یکی از پیامد‌های کفش نامناسب است و ممکن است پیامد‌های دیگری مثل شکستگی مچ‌ پا، دررفتگی یا کشیدگی رگ‌های مچ پا را به همراه داشته باشد.

 • تنفس پذیر بودن کفش

در حین بازی بدمینتون ممکن است پای شما عرق کند و اگر کفش شما خاصیت تنفس پذیری نداشته باشد علاوه بر بو‌ گرفتن کفش باعث زخم و یا تاول‌زدن پای شما می‌شود. خاصیت تنفس پذیر بودن یک مسئله مهم در خصوصیات کفش بدمینتون است چون اگر این موضوع را نادیده بگیریم باعث بروز مشکلات پوستی و قارچ‌های پوستی می‌شود.

به شما توصیه می‌کنیم کفشی را انتخاب کنید که خاصیت تنفس پذیری بالایی داشته باشد. با این حال خودتان نیز می‌توانید از عرق‌گیر و پودر‌های موجود برای حل این مشکل استفاده کنید.

 • یک کفش مناسب باید سبک و راحت و استاندارد باشد و سنگینی کفش در هنگام بازی باعث بروز پیچ‌خوردگی می‌شود.
 • طراحی کفش ورزشی باید با توجه به ورزش شما صورت بگیرد. بهتر است در زمان انجام ورزش بدمینتون کفش مخصوص آن را بپوشید و بازی راحت و سالمی داشته باشید.
 • کفش بدمینتون باید لایه‌ای از کربن را داشته باشد. زیرا لایه کربنی مانع پیچ خوردگی پا می‌شود.
 • کفش بدمینتون با خاصیت محافظت از مچ پا: کفش‌های بدمینتون معمولا ساق‌های بلند‌تری نسبت به سایر کفش‌ها دارند. این خاصیت باعث می‌شود بازیکن در زمان بازی آسیب جدی نبیند.
 • کفش بدمینتون با ظاهر زیبا: یکی از مهم‌ترین خصوصیات کفش بدمینتون ظاهر آن است. ظاهر کفشی که شما می‌خرید بسیار مهم است و کفش‌های ورزشی در رنگ‌ها و طرح‌های گوناگون تولید می‌شوند.
 • انعطاف پذیری یکی از خصوصیات کفش بدمینتون: یک کفش مناسب باید انعطاف بالایی داشته باشد. اگر انعطاف پذیری آن به اندازه کافی نباشد انرژی که بازیکن به توپ یا زمین وارد می‌کند به خود او برمی‌گردد و بازیکن خیلی سریع خسته می‌شود.
 • خصوصیات کفش بدمینتون مناسب: کفش بدمینتون باید حالت بالشتی داشته باشد و انعطاف‌پذیر باشد. بهتر است برای یک بازی راحت و لذت بخش کفش مخصوص بدمینتون را تهیه کنید و از کفش‌های پیاده روی و ورزش‌های دیگر استفاده نکنید.

این کفش یک نوع کفش سالمی است اما بهتر است برای هر ورزش کفش مخصوص آن را بپوشید. به طور مثال این کفش مناسب حرکات روبه‌جلو است.

بیشتر بخوانید: قیمت لباس بدمینتون زنانه و مردانه

نکات مهم در خرید کفش بدمینتون

قبل از شروع ورزش دلخواه خود بهتر است از ابتدا ابزار آن را تهیه کنید. در ورزش بدمینتون نیز خرید یک کفش ورزشی از اهمیت خاصی برخوردار است و باید در هنگام خرید کفش مناسب بدمینتون نکات زیر را رعایت کرد:

نکات مهم در خرید کفش بدمینتون

 • شناسی نوع و فرم پا:

باید کفش بدمینتون را متناسب با فرم پا انتخاب‌کنید، اگر فرم پای شما معمولی است، می‌توانید از کفش‌های معمولی استفاده کنید. اما اگر کفش پای شما صاف است یا قوس کمی دارد باید کفش بدمینتون مخصوص را تهیه و استفاده کنید.

 • خرید کفش بدمینتون پاشنه‌دار:

یکی از خصوصیات کفش بدمینتون، پاشنه آن است. بهتر لست کفش بدمینتون پاشنه کمی داشته باشد. زیرا این مورد باعث افزایش طول عمر کفش می‌شود. اما اگر قسمت‌های زانو و یا مچ‌پایتان درد گرفت، کفش بدمینتون بدون پاشنه بهترین انتخاب است.

جنس زیرین کفش بدمینتون بهتر است از جنس لاستیک باشد زیرا لاستیک برای تغییر ناگهانی وضعیت و کشش بالا مناسب‌تر است.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که کفش شما باید قابلیت جذب و کنترل رطوبت مناسبی داشته باشد .

قیمت کفش بدمینتون

در موارد بالا به خصوصیات کفش بدمینتون اشاره کردیم. اما در آخر یکی باید قیمت این کفش را نیز بررسی کنیم. قیمت کفش بدمینتون به عواملی مانند: برند کفش، دوام آن، طرح، جنس آن و سایر موارد این چنین بستگی دارد. شما می‌توانید کفش مناسبتان را با توجه به بودجه‌ای که دارید خریداری کنید.bgbadminton

در مقاله بالا سعی کردیم خصوصیات کفش بدمینتون را بررسی کنیم. امیدواریم مطالب مفید واقع شده باشد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه