انواع کلاه تکواندو | راهنمای خرید کلاه تکواندو در 1402

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. انواع کلاه تکواندو | راهنمای خرید کلاه تکواندو در 1402
انواع کلاه تکواندو

مطمئناً شما هم تا به حال نام انواع کلاه تکواندو به گوشتان خورده است و با کاربرد آن که محافظت از سر و صورت ورزشکار می باشد تا حدودی آشنا هستید. در چندین سال اخیر این پوشش به یکی از مهمترین آیتم های محافظتی در ورزش تکواندو تبدیل شده است که تولیدکنندگان و طراحان زیادی دست به طراحی و تولید این کلاه در انواع مختلف زده اند و آن را در دسترس ورزشکاران قرار داده اند. علاوه بر کلاه تکواندو انواع مختلف دیگری از تجهیزات ایمنی نیز در این ورزش وجود دارد اما تاثیری که این کلاه ورزشی در ایجاد امنیت اجزای صورت و سر ورزشکاران دارد قابل توصیف نیست.

این نکته باعث شده تا تمام ورزشکاران به ویژه تکواندو کاران با خیال راحت ورزش کنند. در نتیجه می توان گفت که از آنجایی که این کلاه از اهمیت زیادی برخوردار است باید دقت داشته باشید که کلاه مناسبی را متناسب با بودجه‌ای که در نظر گرفته اید، خریداری کنید.

فاکتورها و نکات مهمی در انتخاب و خرید انواع کلاه تکواندو وجود دارد که توجه به آن در زمان خرید اهمیت زیادی دارد. در این مطلب قصد داریم به انواع کلاه تکواندو، اهمیت و … بپردازیم. بنابراین اگر قصد خرید آن را دارید و در این باره سوالاتی دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

انواع کلاه تکواندو

انواع کلاه تکواندو در چندین رنگ و با جنس های مختلف طراحی و تولید می شود و در اختیار تکواندو کاران قرار می گیرد. در نتیجه ورزشکاران می توانند بر حسب نیاز و سلیقه خود یکی از انواع این مدل‌ها را انتخاب کنند و با استفاده از آن در زمان تمرین و یا مسابقات سبب حفظ سلامتی و امنیت خود شوند.

راهنمای خرید کلاه تکواندو

اکنون قصد داریم چند مدل از انواع کلاه تکواندو را معرفی کنیم. این انواع مدل‌ها به شرح زیر می باشد:

 1. کلاه تکواندو معمولی
 2. کلاه تکواندو فوم درجه ۱
 3. کلاه تکواندو فوم درجه ۲
 4. کلاه تکواندو اسفنجی
 5. کلاه تکواندو تزریقی IDM
 6. کلاه تکواندو نقاب‌ دار

و سایر مدل‌های دیگر که در سایت اینترنتی ما قابل مشاهده است. تمامی این مدل‌های گفته شده برای حفظ سلامتی ورزشکاران استفاده می شود و فقط شکل، ظاهر و جنس آن‌ها کمی با یکدیگر تفاوت دارند. همچنین قابل ذکر است که تمامی این مدل‌های نام برده شده از کیفیت و قدرت جذب ضربات احتمالی مناسبی برخوردار می باشند.

به عنوان مثال کلاه تکواندو نوع اسفنجی مدلی بسیار ایمن و مقاوم می باشد یا کلاه تکواندو معمولی که ساخت ایران است و طرفداران زیادی دارد. همچنین کلاه تکواندو فوم درجه ۲ که مختص افراد مبتدی و غیر حرفه‌ای است که وسیله‌‌ای ایمن برای محافظت از صورت و سر برای ضربات وارده احتمالی می باشد.

بیشتر بخوانید: انواع کمربند تکواندو

تاثیر کلاه تکواندو در تمرینات

در انجام تمرینات ورزش‌های رزمی استفاده از تجهیزات ایمنی مانند کلاه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. جالب است بدانید که استفاده از لوازم ایمنی مناسب باعث می شود تا عضلات بدن ورزشکار به درستی بعد از تمرینات در سریع ترین زمان ممکن منقبض شود.

لوازم ایمنی مورد نیاز در ورزش تکواندو همچنین باعث بالا رفتن مقاومت بدنی فرد می شود و علاوه بر این نکات گفته شده استفاده از لوازم ایمنی استاندارد از جمله انواع کلاه تکواندو مناسب صدمات احتمالی به بدن ورزشکار را به میزان زیادی کاهش می دهد.

بهترین نوع کلاه تکواندو

بهترین نوع کلاه تکواندو

اگر برای شما هم سوال است که بهترین نوع کلاه تکواندو چه کلاهی می باشد باید به صورت مختصر توضیح دهیم که بهترین انواع کلاه تکواندو کلاهی است که دارای استحکام کافی باشد و از موادی با جذب ضربات بالا تولید شده باشد‌.

همچنین این کلاه باید در عین حال کم حجم و سبک نیز باشد و از نظر سایز نیز به گونه‌ای باشد که به طور کامل به سر و صورت ورزشکار بچسبد تا در زمان تمرین یا مسابقات بر اثر ضربه کلاه در سر تکواندو کار نچرخد و یا از سر او بیرون نیفتد که سبب حواس پرتی و کسر امتیاز او شود.

از ویژگی‌های دیگر یک کلاه تکواندو مناسب این است که سر و گوش را کامل بپوشاند اما دید ورزشکار را نیز محدود نکند.

بیشتر بخوانید: ساق بند تکواندو چیست|مشخصات، ویژگی ها، انواع و کاربرد ساق بند تکواندو

نکات مهم در زمان خرید انواع کلاه تکواندو

همانطور که می دانید امروزه مدل‌های مختلفی از انواع کلاه تکواندو در بازار وجود دارد که انتخاب و خرید را برای افراد کمی سخت می کند. کلاه تکواندو مناسب کلاهی است که قابلیت جذب ضربات احتمالی را داشته و نیز از مقاومت زیادی هم برخوردار باشد. البته نکته مهم دیگری که در خرید این کلاه نباید فراموش کرد سبک و کم حجم بودن آن می باشد.

در زمان خرید این وسیله نکات مهمی وجود دارد که خریداران بهتر است به آن توجه کنند تا یک خرید مناسب خود را انجام دهند. در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را با چند تا از مهمترین این نکات آشنا کنیم. نکات مهم در زمان خرید کلاه تکواندو به شرح زیر می باشد:

میزان استحکام و مقاومت کلاه تکواندو

افراد در ورزش تکواندو برای گرفتن امتیاز بیشتر ضربه‌های زیادی را به بدن و سر حریف خود در تمرینات و مسابقات وارد می کنند. بنابراین برای جلوگیری از آسیب رسیدن ورزشکار باید کلاه ایمنی مخصوصی این ورزش را استفاده کند.

این کلاه باید دارای کیفیت خوبی باشد. چرا که کیفیت این کالا رابطه مستقیمی با مقاومتی که در برابر ضربات احتمالی در حین تمرین یا مسابقات از خود نشان می دهد دارد.

توجه به وزن کلاه تکواندو

یکی دیگر از نکات مهم در زمان خرید انواع کلاه تکواندو دقت به وزن کلاه می باشد. در زمان خرید این محصول باید به سبکی و کم حجم بودن آن دقت کنید. چرا که اگر کلاه تکواندو خریداری شده توسط ورزشکار سنگین باشد ممکن است در زمان تمرین یا مسابقات به سر و گردن ورزشکار آسیب وارد نماید.

در مواقعی که ورزشکار از این کلاه استفاده می کند باید بتواند به راحتی سر خود را تکان دهد. کلاه تکواندویی که سنگین باشد سبب محدود کردن حرکات سر و گردن ورزشکار می شود که در مسابقات به ضرر او است.

دقت به سن ورزشکار در زمان خرید کلاه تکواندو

از دیگر نکات مهم در زمان خرید انواع کلاه تکواندو دقت به سن ورزشکار می باشد. چرا که خرید این محصول برای رده‌های سنی پایین با افراد با رده‌های سنین بالاتر متفاوت می باشد. بهتر است برای کودکان خردسال کلاه نقاب دار خریداری کنید چون که ممکن است محافظ لثه برای او آزار دهنده باشد.

میزان ضربه گیر بودن کلاه تکواندو

میزان ضربه گیر بون کلاه تکواندو از دیگر نکات مهم در زمان خرید این محصول می باشد‌. یک کلاه تکواندو مناسب باید توانایی مناسبی برای جذب ضربات وارد شده از سمت حریف را در زمان مسابقات را داشته باشد و مانع از بروز فشار و آسیب به سر ورزشکار شود.

سایز کلاه تکواندو

سایز کلاه تکواندو

همانطور که در قسمت‌‌های بالاتر نیز اشاره کردیم انواع کلاه ایمنی ویژه تکواندو در اندازه‌های مختلفی تولید و طراحی می شوند تا همه افراد بتوانند از این کلاه‌ها استفاده کنند. این اندازه انواع کلاه تکواندو شامل کلاه تکواندو کوچک، کلاه تکواندو متوسط و کلاه تکواندو بزرگ می شود که ورزشکاران باید این نکته مهم را مد نظر خود قرار دهند.

انواع کلاه را متناسب با اندازه سر خود انتخاب و خریداری کنند‌. چرا که اگر کلاه برای سر ورزشکار کوچک باشد به سر فشار می آورد و کلاه‌هایی که از سر بزرگتر باشند روی سر می چرخند‌. بنابراین استفاده آن‌ها فایده‌ای برای ورزشکار و حفظ امنیت او ندارد. بنابراین در زمان خرید دقت داشته باشید که کلاه تکواندو اندازه خود را خریداری می کنید.

بیشتر بخوانید: فروشگاه لباس تکواندو در منیریه |خرید عمده از تولیدی

دقت به جنس کلاه تکواندو

طراحان و سازندگان کلاه ایمنی تکواندو این کلاه را از جنس‌های مختلفی مانند فوم، ابر فشرده، پلاستیک و لاستیک می سازند. بنابراین برای خرید یک کلاه تکواندو مطمئن و مناسب توجه به جنس و کیفیت ساخت آن اهمیت ویژه‌ای دارد. یکی از بهترین انواع کلاه تکواندو، کلاه تکواندو تزریقی می باشد.

این نوع کلاه از نظر میزان جذب ضربات توانایی بالایی دارد و مانع از رسیدن آسیب به سر و صورت ورزشکار می شود. البته نکته حائز اهمیت این است که شما باید با توجه به سلیقه و میزان بودجه خود کلاه تکواندو مناسب خود را انتخاب و خریداری کنید. به این نکته توجه داشته باشید که کلاه تکواندو اصل و غیر اصل در بازار موجود است.

بنابراین در زمان خرید این کلاه به دلیل اینکه از جنس آن مطمئن باشید بهتر است کلاه تکواندو مد نظر خود را از فروشگاه‌های معتبر خریداری نمایید.

خرید کلاه تکواندو

خرید کلاه تکواندو

همانطور که اشاره کردیم انواع کلاه تکواندو از تجهیزات ایمنی ضروری و مهم در زمان مسابقات تکواندو به شمار می رود که بهتر است ورزشکار بهترین نوع آن را انتخاب و خریداری کند.

سر یکی از حساس ترین اعضای بدن انسان می باشد که در زمان مسابقات باید به صورت ویژه‌ای از این قسمت بدن محافظت شود که این حفاظت با انتخاب و خریداری یک کلاه تکواندو مناسب رقم می خورد. در ورزش تکواندو بیشترین امتیاز زمانی به دست می آید که به سر حریف ضربه وارد شود‌.

پس بنابراین ورزشکار باید یک کلاه مناسب خود با ایمنی بالا را انتخاب و خریداری کند تا وجود آن مانع از صدمه به سر او شود. نوع جنس و طراحی دوخت این کلاه به صورتی است که باید تمام سر و گوش ورزشکار را به خوبی پوشش دهد.

کلاه انتخاب شده توسط ورزشکار باید ضربه گیر خوبی باشد. به طور معمول این کلاه در ۲ رنگ بندی آبی و قرمز در سایزبندی‌‌های مختلفی در بازار در دسترس ورزشکاران وجود دارد. باید در زمان خرید به جنس کلاه دقت کنید و همچنین به سایز آن نیز توجه داشته باشید که اندازه دور سر شما باشد تا پوشیدن و درآوردن آن راحت تر باشد.

خرید انواع کلاه تکواندو را بهتر است با توجه به راهنمای خرید آن که در بالاتر بیان کردیم انجام دهید تا بتوانید یک خرید موفق را تجربه کنید.

بیشتر بخوانید: انواع دستکش تکواندو چیست و چه کاربردی هنگام تمرین تکواندو دارد

قیمت کلاه تکواندو

قیمت کلاه تکواندو

قیمت کلاه تکواندو همیشه ثابت نیست چرا که قیمت این محصول به عوامل مختلفی بستگی دارد. قیمت این کلاه بسته به عواملی مختلفی که شامل کیفیت، جنس، سایز، نوسانات بازار و …. می شود متفاوت است و برای انواع گوناگون آن قیمت‌های متنوعی در نظر گرفته می‌ شود.

اگر که به دنبال خرید یک کلاه تکواندو مناسب خود، مطمئن با قیمت مناسب هستید برای خرید آن باید به مراکز خرید معتبر در این زمینه مراجعه کنید همچنین شما می توانید انواع کلاه تکواندو را به صورت اینترنتی از سایت فروشگاه‌های معتبر فروش تجهیزات ایمنی ورزش های رزمی خریداری نمایید.

شما می توانید برای خرید این کلاه با قیمت به صرفه از طریق مجموعه ما و با استفاده از شماره‌های درج شده در سایت با ما ارتباط برقرار کنید.

بیشتر بخوانید: تولیدی کلاه تکواندو(خرید کلاه تکواندو عمده)

جمع بندی نهایی

در این مقاله به انواع کلاه تکواندو، اهمیت، قیمت و راهنمای خرید آن پرداختیم. همانطور که در قسمت های بالاتر این مقاله اشاره کردیم سر به عنوان یکی از اعضای حساس و حیاتی بدن به شمار می رود که باید از آن در برابر ضربات احتمالی در ورزش‌ های رزمی جلوگیری کرد.

از این رو نقش کلاه‌های محافظ در ورزش‌ های رزمی از جمله تکواندو نیز محافظت از سر در برابر ضربات در حین مسابقه می باشد.

جالب است بدانید که کلاه‌ های محافظ سر بسته به نوع رشته رزمی که ورزشکار در آن فعالیت می کند دارای استانداردهای مختلفی می باشد. یک کلاه تکواندو مناسب و دارای استاندارد کلاهی است که محکم بوده و بدون افزایش ابعاد و وزن بالا دارای مواد ضربه گیر نیز باشد. این کلاه می تواند با درستی سبب کاهش نیروی ضربات وارد شده به سر ورزشکار شود.

بهتر است در زمانی که در حال انتخاب و خرید انواع کلاه تکواندو برای تمرینات و مبارزه هستید مطمئن شوید که کلاه تکواندو مورد نظر خود را در اندازه مناسب و ابعاد متناسب با سر خود از فروشگاه های معتبر خریداری کنید تا اگر ضربه‌ای در زمان مسابقات یا تمرینات به شما وارد شد مطمئن باشید که صدمه‌ای نخواهید دید.

امیدواریم که مطالب گفته شده در این مقاله برای شما مفید واقع شود و در زمان خرید کلاه تکواندو به شما کمک کننده باشد. شما می توانید انواع کلاه تکواندو را با قیمت مناسب و کیفیت عالی از ما خریداری کنید و در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با مشاوران ما در ارتباط باشید. سپاسگزاریم که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید.rookieroad

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

آگهی های اخیر

 • آیسان فرهود
  12 می 2024 در 10:57

  سلام ببخشید بهترین جنس کلاه کدوم هست؟

افزودن دیدگاه