مشخصات تور تنیس و ویژگی‌های آن در 2024

یکی از ورزش‌های جذابی که بیشتر گروه های سنی طرفدار آن هستند و تمایل زیادی دارند که در این ورزش فعالیت و بازی کنند، ورزش تنیس است. این ورزش بی نظیر باعث شده تا افرادی که در این ورزش مشغول به تمرین و فعالیت هستند، تناسب اندام بی نظیری داشته باشند و از نظر جسمانی در وضعیت فوق العاده‌ای قرار داشته باشند. برای انجام این ورزش لازم است تا وسایل مورد نیاز آن را فراهم کنید و با شروع یادگیری و آموزش می‌توانید قدم به قدم در این ورزش پیشرفت کنید.

شما در کنار اینکه راکت تنیس مناسب، توپ تنیس خوب و کفش و لباس مناسب این ورزش را تهیه می‌کنید، باید دقت کنید که زمینی که برای انجام تمرینات و بازی انتخاب می‌کنید، استاندارد باشد. همچنین توری که در زمین بازی تنیس وجود دارد از ویژگی‌هایی باید برخوردار باشد تا بتواند بهترین کارایی را داشته و حتی در فرایند بازی به بازیکنان کمک کند و در جریان بازی مشکلی به وجود نیاید.

به همین خاطر شما باید با ویژگی‌ها و مشخصات تور تنیس آشنایی داشته باشید تا اگر نیاز داشتید که این تور را برای استفاده در زمین بازی تنیس خریداری کنید، بتوانید به راحتی با دانستن این مشخصات و ویژگی‌ها بهترین و مناسب‌ترین تور تنیس را پیدا کرده و تهیه کنید.

آشنایی با ورزش تنیس

اگر به دنبال یکی از ورزش‌های محبوب در دنیا می‌گردید و علاقه‌مند هستید که پس از آشنایی با این ورزش در آن شروع به فعالیت و بازی کنید، ما ورزش تنیس را به عنوان یکی از وررش‌های محبوب و پرطرفدار به شما معرفی می‌کنیم. ورزش تنیس از آن دسته از ورزش‌هایی است که هم بازیکنان می‌توانند به صورت حرفه‌ای آن را دنبال کنند و هم آن را به صورت آماتور انجام بدهند.

در بازی تنیس افراد می‌توانند به صورت انفرادی یعنی با دو نفر و یا به صورت دوبل یعنی چهار نفر در زمین این بازی را انجام بدهند. شما براي انجام ورزش تنیس لازم است که توپ و راکت تنیس مناسب و لباس و کفش ورزشی مخصوص این بازی را داشته باشید. همچنین باید مراقب باشید تجهیزاتی مثل تور تنیس که در زمین بازی تنیس نصب می‌شود، تمامی مشخصات تور تنیس با کیفیت و مناسب را داشته باشد.

بیشتر بخوانید: انواع زمین تنیس

آشنایی با ورزش تنیس

مشخصات تور تنیس

برای انجام بازی تنیس علاوه بر اینکه شما باید وسایلی همچون راکت، توپ، کفش و لباس مناسب را تهیه کنید و به کیفیت و کارایی آن‌ها توجه کنید، باید به زمین بازی که انتخاب می‌کنید و کیفیت و مشخصات تور تنیس آن زمین نیز دقت کنید. در ادامه می‌خواهیم که برای شما مشخصات تورهای تنیسی که برای استفاده در زمین‌های تنیس مناسب هستند، صحبت کنیم و مطالبی را درباره‌ی این موضوع برای شما بیان کنیم‌‌.

ابعاد تور تنیس

یکی از مشخصات تور تنیس که شما باید در اولین قدم و گام در زمان خریدن تور تنیس به آن توجه کنید، ابعاد توری است که می‌خواهید برای استفاده در زمین بازی تنیس خریداری کنید. فدراسیون این ورزش برای راحتی و همچنین استاندارد بودن تورهای تنیس ‌که بتوان از آن‌ها در زمین‌های بازی تنیس استفاده کرد، ابعادی را در نظر گرفته و اعلام کرده است.

بر اساس قوانین این فدراسیون ابعاد استاندارد تور زمین بازی تنیس بدین صورت است که باید عرض این زمین در بازی‌های دوبل برابر  ۱۲.۸ متر که معادل ۴۲ فوت است،  باشد. همچنین اگر بازی تنیس به صورت انفرادی انجام می‌شود عرصه تور تنیس مورد استفاده در زمین بازی باید ۱۰.۹۷ متر که معادل ۳۶ فوت است، باشد.

البته ارتفاع تور تنیس زمانی که در زمین بازی نصب می‌شود نیز اهمیت زیادی دارد. ارتفاع این تور باید در وسط زمین برابر ۰.۹۱۴ متر که برابر است با ۳ فوت باشد. در کناره‌های زمین هم ارتفاع تور باید برابر با ۱.۰۷ متر که معادل ۳.۵ فوت است، باشد. بنابراین شما با دانستن از این مورد از مشخصات تور تنیس می‌توانید با توجه به سبک بازی که انفرادی است یا دوبل، تور مناسبی را پیدا کرده و تهیه کنید.

ابعاد تور تنیس

مواد استفاده شده برای ساخت تور تنیس

طراحان و سازندگان تورهای مورد استفاده در بازی تنیس در زمان طراحی و ساختن این تورها به نکته‌های زیادی دقت می‌کنند و یکی از این نکات جنس تورهای تنیس است. با توجه به اینکه از این تورهای ورزشی ممکن است در هر شرایطی آب و هوایی استفاده شود و در منطقه‌های مختلف جغرافیایی نیز نصب شوند و مورد استفاده قرار بگیرند، آن‌ها را در جنس‌هایی تولید میی‌کنند که مقاومت خوبی داشته باشد.

معمولا تورهای تنیسی که تولید می‌شود از جنس نایلون یا پلی اتیلن است که دوام خیلی زیادی دارد و می‌تواند برای مدتی طولانی البته با توجه به نوع آب و هوا از آن استفاده کرد. اگر شما در زمان خرید تور تنیس به این ویژگی هم از مشخصات تور تنیس مناسب و خوب دقت کنید، به خوبی می‌توانید توری با جنس مناسب تهیه کنید.

ساختار تور تنیس

اگر به شکل ظاهری تورهای تنیس دقت کنید متوجه می‌شوید که دارای بافت‌هایی هستند تا بتوانند به خوبی به توپ‌هایی که به آن‌هه برخورد می‌کند جواب بدهند و آن‌ها را به همان سمتی که به آن‌ها ضربه زده شده است، بازتاب می‌دهند. نوع بافت تورهای مناسب بازی تنیس باید به صورتی باشد که چشمه‌های موجود در آن بیش از اندازه بزرگ نباشد که توپ تنیس بتواند از داخل این چشمه‌ها عبور کند.‌

چمشه‌های درون تور بافته شده‌ی تنیس باید تازه ندهند که توپ بعد از برخورد کردن با آن از آن عبور کند و وارد زمین طرف مقابل بشود.

اگر شما این مورد از مشخصات تور تنیس را مدنظر قرار بدهید و توری را نخرید که چمشمه‌ها و فضاهای خالی آن بسیار بزرگ باشد، می‌توانید خیلی راحت آن را در زمین بازی تنیس نصب کنید و از نتیجه‌ی بازی تنیس در چنین زمینی مطمئن باشید. زیرا اگر توپ به هر دلیلی به تور برخورد کند به زمین طرف مقابل وارد نمی‌شود و در زمین شخص ضربه زننده به توپ باقی می‌ماند و همین شمارش امتیاز‌ها و یا خطاها را برای داور راحت‌تر می‌کند.

لبه‌های تور تنیس

مورد بعدی از مشخصات تور تنیس که باید به آن بسیار دقت کنید و توجه کنید که حتما از کیفیت خوبی برخودار باشد، لبه‌های تور تنیس است. در لبه‌ی تور تنیس بافته شده از نوارهای مقاومی استفاده می‌کنند و آن‌هه را به تور تنیس می‌دوزند. جنس این لبه‌ها بسیار سخت و مقاوم است و برخی از آن‌ها از جنس وینیل است. دلیل دوختن این لبه‌ها کمک کردن به استحکام بیشتر تور تنیس و زیاد کردن عمر این تورها است.

این لبه‌ها اجازه نمی‌دهد که تور تنیس به راحتی پاره شود و از بین برود و شما می‌توانید برای زمان طولانی‌تری از آن استفاده کنید.

پایه‌های نصب کننده تور تنیس

پایه‌های نصب کننده تور تنیس

برای اینکه بتوانید تور تنیس را در زمین بازی تنیس نصب کنید و از آن استفاده کنید، نیاز دارید که پایه‌هایی محکم داشته باشید که در دو طرف خطوط زمین بازی به صورت ایمن و سفتی به زمین متصل شده باشد. این پایه‌ها باید به شیوه‌ای به زمین وصل شده باشند که در برابر ضربه و یا بادهای شدید از زمین جدا نشوند و همچنان محکم به زمین متصل باشند.

چنین پایه‌ای با این ویژگی‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا تور تنیسی که با دقت آن را خریداری کردید را بتوانید به راحتی به آن متصل کنید و از زمین بازی تنیس استفاده کنید.

رنگ تور تنیس

مورد بعدی از مشخصات تور تنیس که اهمیت زیادی در جریان بازی دارد و باعث می‌شود که بازیکنان حاضر در زمین تنیس بتوانند راحت‌تر تور را ببینند، رنگ تور تنیس است. رنگ تور تنیس با توجه به عوامل مختلفی مثل نوع بازی تنیس، زمین تنیسی که برای برگزاری مسابقه انتخاب شده و… بستگی دارد. اما به طور کلی شما می‌توانید در بیشتر زمین‌های تنیس مشاهده کنید که از تورهای تنیسی با رنگ سفید و مشکی استفاده شده است‌.

این دو رنگ در طول بازی چشم بازیکن را خسته نمی‌کنند و موجب انحراف دید او نمی‌شوند و به راحتی در شرایط مختلفی قابل دیدن و رویت کردن هستند. به همین دلایل هم معمولا از این دو رنگ نسبت به بقیه‌ی رنگ‌ها بیشتر استفاده می‌شود و بیشتر تورهای تنیس زمین‌های بازی تنیس به رنگ سفید و مشکی است.

نصب کردن و تنظیم کردن تور تنیس

اگر دنبال یکی دیگر از مشخصات تور تنیس خوب و باکیفیت هستید باید بگوییم که شما علاوه بر توجه کردن به سایر مشخصاتی که برای شما در بالا بیان کردیم باید به نحوه‌ی نصب کردن و تنظیم کردن تور تنیس هم دقت کنید. توری که شما می‌خرید باید به راحتی و آسانی وصل بشود و شما زحمت زیادی نباید از بابت وصل کردن آن بکشید و فقط در زمان نصب کردن آن به این مورد دقت کنید که تور را به صورتی نصب کنید که کشش و ارتفاع خوب و مناسبی داشته باشد.

برای اینکه این مورد عملی بشود یک سری مکانیزم‌های تنظیم کننده در پایه‌ها و یا لبه‌ی تور تنیس وجود دارد که شما می‌توانید بعد از نصب کردن تور آن را با توجه به نکته‌ای که برای شما گفتیم، تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: لباس مناسب ورزش تنیس چیست و چه ویژگی هایی دارد

نکته‌های مهم در زمان خریدن تور تنیس

نکته‌های مهم در زمان خریدن تور تنیس

حالا که به طور کامل با مشخصات تور تنیس آشنا شده‌اید، می‌توانید برای خریدن تور مناسب این بازی به بازار بروید و توری که مدنظر دارید را بخرید، باید نکاتی را هم بدانید که بتوانید با کمک آن‌ها بهترین توری که در بازار موجود است و تمام مشخصات تور تنیس را نیز دارد، بخرید. در زیر چند مورد از این نکته‌های مهم و قابل توجه را براش شما بازگو می‌کنیم.

راحت بودن نصب و جمع کردن تور

اگر شما ‌میخ‌امید که تور تنیسی که می‌خواهید را به صورت مکرر باز نصب کنید و بعد از تمام شدن بازی تنیس آن را باز کنید، دقت کنید که تور تنیسی که می‌خرید هم روش نصب راحتی داشته باشد و هم به آسانی و بدون دردسر بتوان آن را جمع کرد.

قیمت تور تنیس

وقتی که برای خریدن تور تنیس به بازار می‌روید، علاوه بر این‌که بررسی می‌کنید تور تنیسی که انتخاب کرده‌اید، تمام مشخصات تور تنیس با کیفیت را داشته باشد، به قیمت آن هم حتما توجه کنید. شما باید خرید تور تنیس را با توجه به میزان بودجه‌ای که در اختیار دارید، انجام بدهید و با میزان بودجه‌ای که دارید، بهترین تور تنیسی که در بازار موجود است را پیدا کنید و بخرید.

مقاومت و دوام تور تنیس

نکته‌ی مهم بعدی و خیلی مهمی که اگر در زمان خریدن تور تنیس به آن توجه نکنید، ممکن است ضرر زیادی بکنید، در خصوص مقاومت تور است. حواستان باشد توری که انتخاب می‌کنید، مقاومت خیلی خوبی داشته باشد و بتواند برای مدت زمان نسبتا طولانی دوام بیاورد تا شما بتوانید در جریان ورزش و انجام بازی‌های تنیس از آن استفاده کنید.

مقاومت و دوام تور تنیس

بررسی کردن نظرات و تجربیات استفاده کنندگان از تور تنیس

وقتی که می‌خواهید تور تنیس خوبی بخرید، علاوه بر اینکه باید با مشخصات تور تنیس آشنا باشید، خوب است که قبل از اقدام کردن به خرید نظرات افرادی که این تورها را خریداری کرده‌اند، استفاده کنید.

به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که حتما قبل از اینکه برای خریدن تور تنیس به مراکز یا فروشگاه‌های معتبر فروش لوازم ورزشی بروید و یا به صورت اینترنتی این وسیله‌ی ورزشی را سفارش بدهید، نظرات کاربرانی که از تور تنیس استفاده کرده‌اند را بخوانید و با توجه به مواردی که آن‌ها گفته‌اند برای خریدن تور تنیس اقدام کنید‌.

اگر شما به تمامی مواردی که برایتان بازگو کردیم توجه کنید، بدون شک می‌توانید بهترین مدل تور تنیسی که پاسخگوی نیازهای شما برای انجام بازی تنیس است را پیدا کنید و بخرید.

بیشتر بخوانید: لباس تنیس منیریه | خرید عمده لباس تنیس از تولیدی های منیریه

بیشتر بخوانید: فروش عمده مایو شنا

بیشتر بخوانید: تولیدی مچ بند بدنسازی

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با مشخصات تور تنیس که یکی از وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای انجام این ورزش است، آشنا کنیم. همچنین درباره‌ی نکته‌های مهمی که اگر در زمان خریدن تور تنیس به آن‌ها دقت کنید، می‌توانید بهترین توری که پاسخگوی نیازهای شما باشد را پیدا کنید و بخرید، صحبت کردیم و به مواردی مثل قیمت تورهای تنیس، نظرات خریداران این تورها، مقاومت و دوام تورهای تنیس و… اشاره کردیم.

از اینکه تا آخر این مقاله ورزشی ما را شایسته نگاه گرم و صمیمی خود دانسته‌اید و ما را همراهی کرده‌اید، از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم.

منبع: networldsports

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه