انواع صفحه هالتر 1402

در واقع هالتر فقط یک میله آهنی به طول حدود دو متر است که انواع صفحه هالتر با وزن های مختلف روی آن فشار داده می شود. بدون برق، بدون نمایشگر، بدون کابل و قرقره، بدون مکانیک پیچیده. فقط دو بست برای اینکه صفحه ها از هالتر لیز نخورند.

چه بازیکنان فوتبال، چه بازیکنان حرفه ای تنیس، چه دوچرخه سواران و چه ورزشکاران سه گانه بیشتر ورزشکاران رقابتی، هالتر را از تمرینات قدرتی اضافی یا حتی از فیزیوتراپی می شناسند.

کریستین زیپل نویسنده کتاب مبانی هالتر، مربی شخصی و دکترای فلسفه است و می گوید جای تعجب نیست. این فیلسوف آموزش دیده توضیح می دهد که مردم وقتی با مقاومت روبرو می شوند رشد می کنند و وقتی آسان می گیرند کوچک می شوند و بنابراین با ماشین ها تفاوت دارند.

بیشتر بخوانید: تولیدی صفحه هالتر {خرید و قیمت}

انواع صفحه هالتر

جنس صفحه های هالتر معمولا از نوعی لاستیک سفت شده است. به طور معمول در ساخت این صفحه ها از لاستیک بازیافتی یا به بیان دیگر خرد شده، لاستیک نو که با آن لاستیک خالص هم می گویند و یا اورتان استفاده شده است.

شما می توانید با توجه به نوع تمرین و بودجه ای که در اختیار دارید، بهترین صفحه را با انتخاب شکل و ظاهر آن با در نظر گرفتن سلیقه تان، انتخاب و برای تمرین خانگی خریداری کنید.

وزنه هایی که از لاستیک خرد شده ساخته شده اند، با توجه به این که از مواد بازیافتی ساخته شده اند، قیمت مناسب تری دارند. اما این نکته را نیز باید در نظر گرفت که این نوع از صفحه ها بوی خوبی ندارند و همچنین مصرف کنندگان علاوه بر بوی آن، از رنگ کدر و خسته کننده آن نیز شکایت دارند. اما انواع صفحه هالتر با جنس لاستیک نو دیگر این معایب را ندارند.

انواع صفحه هالتر

صفحه هایی که از اورتان ساخته شده اند، بهترین نوع از انواع صفحه هالتر هستند. چرا که این ماده بسیار با دوام است و باعث افزایش کیفیت و دوام صفحه هالتر می شود. مقاومت اورتان در انواع شرایط آب و هوایی بسیار خوب است و همچنین از ظاهر خوبی نیز برخوردار می باشد.

اما قیمت بالای این نوع از صفحه هالتر را نیز نسبت به صفحه هایی با جنس لاستیک را نیز باید در نظر گرفت.

بیشتر بخوانید: خرید عمده پد اسکات | فروش عمده پد هالتر (ابر هالتر عمده)

دیگر جنس های صفحه هالتر

صفحات پلاستیکی نیز وجود دارند که با آب یا ماسه پر می شوند. صفحات چدن، صفحات چدن کروم اندود و صفحات چدن با روکش لاستیکی نیز از دیگر انواع صفحه هالتر می باشند.

انواع صفحه هالتر با سوراخ های 30 میلی متری و 50 میلی متری موجود هستند. هنگام خرید وزنه باید به این سایز ها توجه کنید.

درجه بندی وزن از 0.5 کیلوگرم تا 25 کیلوگرم است. هرچه دامنه صفحات وزن مختلف شما بیشتر باشد، می توانید تمرینات متنوع تری داشته باشید.

صفحات وزنه ای نیز وجود دارد که دارای دسته هستند. این امر به ویژه در وزنه های سنگین بسیار کاربردی است و تعویض صفحات وزنه را آسان تر می کند.

اگر از قبل هالتر یا انواع صفحه هالتر ندارید، ست هالتر می تواند گزینه ارزانی برای شما باشد.

انواع صفحه هالتر2

کاربرد انواع صفحه هالتر

خوشبختانه دورانی که تمرینات عضلانی با هالتر فقط مختص بدنسازان بود به پایان رسیده است. تمرین با هالتر یک تمرین قدرتی چند وجهی و بسیار موثر برای همه است.

صرف نظر از اینکه مبتدی هستید یا تمرینات قدرتی بلند پروازانه انجام می دهید، تمرینات قدرتی با هالتر به شدت توصیه می شود.

شما به راحتی می توانید شدت را از طریق صفحه و تعداد تکرارها یا ست های تمرین خود تنظیم کنید.

تمامی ورزشکاران می توانند از انواع صفحه هالتر استفاده کنند. افرادی که می خواهند با تمرین های قدرتی عضله هایشان را قوی تر کنند می توانند از هالتر استفاده کنند. همچنین دیگر ورزشکاران در رشته های کراس فیت، وزنه برداری، پاورلیفتر، بدنسازی می توانند استفاده کنند.

شما می توانید به راحتی با توجه به نوع تمرینتان بهترین نوع صفحه هالتر را خریداری کنید. برای کسانی که قصد شرکت در مسابقات را دارند، خرید صفحه های هالتر کالیبره شده با تحمل وزن کم و همچنین قطر دهانه استاندارد توصیه می شود.

اگر شما از آن دسته از ورزشکارانی هستید که حرکات لیفت هالتر به بالای سر را انجام می دهید و یا دائم میله را رها می کنید، توصیه می کنیم که از وزنه هایی با درجه سختی سنجی بالاتر استفاده کنید. زیرا کمک می کند تا هنگام رها کردن میله، وزنه به بالا نپرد.

بیشتر بخوانید:خرید هالتر باشگاهی از تولیدی هالتر

کاربرد انواع صفحه هالتر

سوراخ صفحه صفحه هالتر

دو نوع صفحه هالتر با سوراخ هاى كوچك و بزرگ وجود دارد.

اگر سوراخ هالتر 50 است، بايد از ميله هاي هالتر آستين دار استفاده كرد. چرا كه با در نظر گرفتن آستين كنار ميله توانايى نصب صفحه با اندازه سوراخ ياد شده را دارند.

ميله هاي هالتر بدون آستين نيز مناسب انواع صفحه هالتر با اندازه سوراخ 25 هستند.

به بيان دقيق تر، شما بايد هنگام خريد صفحه هالتر، به قطر سوراخ آن توجه كنيد و متناسب با ميله اى كه از قبل داريد خريداري كنيد.

بیشتر بخوانید:هالتر چیست | معرفی 8 تا از انواع هالتر بدنسازی

شکل صفحه یا وزنه هالتر

شكل وزنه هاي هالتر معمولا دايره اى و گرد است. اما انواع صفحه هالتر با شكل هاى چند ضلعى نيز در بازار موجود مى باشد.

شايد فكر كنيد نوع گرد و چند ضلعى صفحات هالتر تفاوتى با يكديگر ندارند و انتخاب آن كاملا سليقه اى است. اما بايد اين نكته را بگوييم كه صفحات هالتر چند ضلعى بهتر از نوع دايره اى هستند. زيرا انواع صفحه هالتر گرد روى زمين ميلغزند و حركت مي كنند اما صفحات چند ضلعى با توجه به شكل ظاهرى متفاوتى كه دارند، ديگر اين عيب را ندارند و مناسب تر هستند.

شکل صفحه یا وزنه هالتر

نتيجه گيرى

با توجه به رشته ورزشى و نوع حركتى كه با هالتر ميخواهيد بزنيد، بايد از صفحه ها با وزن هاى مختلف استفاده كنيد. انواع صفحه هالتر در وزن هاى مختلف و شكل هاى ظاهرى متفاوت در بازار موجود مى باشند كه شما مى توانيد با توجه به سليقه و نيازتان آن را انتخاب و خريدارى كنيد.ویکی

ما در اينجا سعي كرديم تا در مورد انواع صفحه هالتر صحببت كنيم و شما را با آن ها آشنا كنيم. در نهايت از توجه شما بسيار ممنونيم كه تا انتها با ما بوديد.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه