خرید لوازم ورزشی خود را اینترنتی انجام دهیم یا حضوری در 1402

 1. خانه
 2. »
 3. معرفی تولیدی ها و فروشگاه های ورزشی ایران
 4. »
 5. خرید لوازم ورزشی خود را اینترنتی انجام دهیم یا حضوری در 1402
خرید لوازم ورزشی خود را اینترنتی انجام دهیم یا حضوری
5/5 - (1 امتیاز)

زمانی که صحبت از ورزش می شود داشتن تجهیزات و لوازم ورزشی مناسب می تواند تفاوت زیادی را در عملکرد شما در رشته ورزشی تان ایجاد کند. چه یک ورزشکار با تجربه باشید و چه تازه شروع کرده اید و ورزشکار مبتدی به شمار می روید، انواع مختلفی از تجهیزات و لوازم ورزشی، از کفش و لباس ورزشی گرفته تا لوازم محافظ ورزشی و تجهیزات ورزشی، برای کمک به بهبود عملکرد و حفظ امنیت شما در زمان ورزش کردن وجود دارد.

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که بهتر است خرید لوازم ورزشی خود را اینترنتی انجام دهیم یا حضوری؟

به همین دلیل در ادامه ی این مقاله قصد داریم مزایا و معایب خرید حضوری و اینترنتی لوازم ورزشی را ارائه دهیم تا شما کاربران عزیز بتوانید با در نظر گرفتن مزایا و معایب خرید حضوری یا اینترنتی لوازم ورزشی و اولويت های خودتان، خرید حضوری یا اینترنتی را انتخاب کنید. با ما همراه باشید.

مزایا و معایب خرید اینترنتی لوازم ورزشی

خرید تجهیزات و لوازم ورزشی به صورت اینترنتی مزایا و معایب خود را دارد که در ادامه به خوبی ها و بدی های خرید اینترنتی لوازم ورزشی خواهیم پرداخت.

مزایا و معایب خرید اینترنتی لوازم ورزشی

مزایا خرید لوازم ورزشی به صورت اینترنتی

از خانه خرید می کنید

خرید اینترنتی بهترین تجربه خرید لوازم ورزشی را از خانه به شما می دهد. به این شکل می توانید بدون رفتن به بازار، در هر زمان و مکانی که ترجیح می دهید به راحتی لوازم ورزشی مورد نیاز خود را خرید کنید.

در پول صرفه جویی می کنید

خریداران اینترنتی با پیشنهادات، تخفیف‌ ها و کوپن‌ های هیجان‌ انگیز بسیار سایت های اینترنتی فروش لوازم ورزشی در هزینه‌ های خود صرفه‌ جویی می‌ کنند. همچنین پیشنهادات تابستانی، پیشنهادات زمستانی و فروش های مناسبتی مثل مناسبت هایی همچون شب یلدا و عید نوروز، همیشه وجود دارد.

بسیاری از کارت های هدیه نیز هزینه ها را کاهش می دهند.

گزینه های بیشتر برای انتخاب لوازم ورزشی دارید

تنها با گشتن در صفحات وب سایت های مختلف فروش لوازم ورزشی، می توانید با مطالعه دقیق و هوشمندانه نظرات، لوازم ورزشی مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری کنید.

صرفه جویی در زمان

به جای این که مثل گذشته ساعت های بسیاری را صرف گشتن در بازار برای انتخاب و خرید لوازم ورزشی کنید، می توانید با توجه به زمان خود در هر مکانی که هستید، به راحتی خرید کرده و سفارش خود را ثبت کنید. به این شکل می توانید در وقت گران بهای خود صرفه جویی کرده و از آن برای انجام کار های مهم تر خود استفاده کنید.

مقایسه آسان لوازم ورزشی

چندین صفحه وب فروشگاه های آنلاین و اینترنتی لوازم ورزشی را باز کنید و لوازم ورزشی مورد نیاز خود را با یک دیگر و با چندین گزینه دیگر مقایسه کنید.

بررسی ها و تحلیل های خود را انجام دهید و لوازم ورزشی را از نظر کیفیت و قیمت یا هر معیاری که مد نظر خودتان است، با هم مقایسه کنید و در نهایت تصمیم بگیرید که کدام یک از لوازم ورزشی را از کدام سایت بخرید.

معایب خرید لوازم ورزشی به صورت اینترنتی

خرید اینترنتی لوازم ورزشی معایبی هم دارد. معایب خرید آنلاین و اینترنتی لوازم ورزشی عبارتند از:

 • امکان مشاهده و لمس لوازم ورزشی وجود ندارد.
 • مشکلات مربوط به بررسی کردن معتبر بودن سایت فروش مورد نظر برای خرید لوازم ورزشی
 • مشکلات مربوط به پرداخت و امنیت در اینترنت.
 • برخی از محصولات به هر دلیلی نیاز به بازگشت و مرجوع شدند دارند که مرجوع کالا نیز دردسر های خود را دارد و متاسفانه برخی از سایت ها مرجوع کالای فروخته شده را نمی پذیرند.

مزایا و معایب خرید حضوری لوازم ورزشی

خرید کردن لوازم ورزشی به صورت حضوری نیز محاسن و مزایا و معایب خاص خود را دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

مزایا و معایب خرید حضوری لوازم ورزشی

مزایا خرید لوازم ورزشی به صورت حضوری

دریافت راحت لوازم ورزشی

با خرید حضوری می توانید به فروشگاه بروید و بدون معطلی در خرید لوازم ورزشی آن چه را که می خواهید دریافت کنید. همچنین در صورتی که لوازم ورزشی را نیاز داشته باشید که باید فوری به دستتان برسید، خرید حضوری بهترین گزینه می باشد.

با این روش برخلاف خرید اینترنتی و آنلاین دیگر برای دریافت و تحویل گرفتن لوازم ورزشی نیازی نیست بین 5 تا 7 روز منتظر بمانید تا لوازم ورزشی که از سایت اینترنتی فروش لوازم ورزشی خریداری کرده اید، به دستتان برسد.

 با تجربه انتخاب کنید

در خرید حضوری می توانید هر لوازم و تجهیزات ورزشی که نیاز دارید را با تجربه شخصی خود انتخاب کنید. تجهیزات و لوازم ورزشی مورد نظر خود را ابتدا لمس کرده و احساس کنید و بررسی کنید که کیفیت و جنس آن چگونه است. سپس در صورت تمایل خرید کنید. خرید اینترنتی لوازم ورزشی این گزینه و امتیاز را به شما نمی دهد.

توصیه شخصی از کارکنان

هنگامی که شما بخواهید لوازم ورزشی مورد نیاز خود را به صورت آنلاین و اینترنتی انجام دهید، قبل از خرید هر کالای ورزشی زمان زیادی برای تحقیق و بررسی لازم دارید. اما زمانی که به صورت حضوری بخواهید خرید کنید، برخی از کارکنان و فروشندگان فروشگاه ها هر روز مشتریان زیادی را مدیریت می کنند و می دانند چه چیزی برای آن ها مناسب است.

بنابراین می‌ توانید قبل از خرید تجهیزات و لوازم ورزشی، پیشنهادات و توصیه‌ های شخصی از آن ها دریافت کنید و سپس برای خرید کردن لوازم ورزشی مورد نیازتان تصمیم بگیرید.

امنیت در پرداخت هزینه لوازم ورزشی

در پرداخت های الکترونیکی ممکن است پول شما گیر کرده یا به موقع پرداخت نشود و یا حتی حساب بانکی شما در صورتی که سایت مورد نظر معتبر نباشد، هک شود. در خرید های حصوری لوازم ورزشی پرداخت هزینه بسیار شفاف تر از پرداخت های اینترنتی است.

اندازه و سایز لوازم ورزشی

برخی از لوازم ورزشی را باید با توجه به متناسب بودن اندازه و سایز آن انتخاب کنید. به همین دلیل در خرید لوازم ورزشی  به صورت حضوری در صورت نیاز می‌ توانید در فروشگاه‌ های لوازم ورزشی به عنوان مثال با پوشیدن کفش ورزشی یا دست کش ورزشی متناسب بودن سایز آن را چک کرده و سپس با رضایت و اطمینان اقدام به خرید کنید.

در صورتی که در خرید اینترنتی این امکان وجود ندارد.

معایب خرید لوازم ورزشی به صورت حضوری

خرید حضوری لوازم ورزشی نیز معایبی دارد که عبارتند از:

 • خرید لوازم ورزشی به صورت حضوری محدودیت‌ های زمانی و مکانی دارد.
 • ممکن است قیمت‌ ها در فروشگاه‌ ها بالا تر باشد.
 • در روزهایی که هوا آلوده است و یا شیوع آنفلوآنزا زیاد شده است، خرید حضوری لوازم ورزشی مشکل است.

سخن پایانی

از هر کجا که قصد خرید لوازم ورزشی را داشته باشید، چه به صورت اینترنتی یا حضوری، باید در هر مورد هوشیار باشید.

انواع مختلفی از مشکلات وجود دارد که ممکن است در خرید اینترنتی و آنلاین و یا خرید حضوری لوازم ورزشی با آن مواجه شوید. هم خرید حضوری لوازم ورزشی و هم خرید اینترنتی و آنلاین لوازم ورزشی ویژگی های متمایز خود را دارند که ترجیحات و نیاز های مختلف را برآورده می کنند.

در این مقاله سعی کردیم مزایا و معایب خرید لوازم ورزشی چه به صورت اینترنتی و چه به صورت حضوری را برای شما عزیزان ارائه دهیم تا با دانستن همه مزایا و معایب خرید تجهیزات و لوازم ورزشی به صورت حضوری یا اینترنتی، بتوانید در نهایت روش مورد علاقه خود را بسته به معیار های شخصی خودتان برای خرید انتخاب کنید.

اما به طور کلی از آن جایی که لوازم ورزشی مثل کفش، لباس ورزشی، دستکش ورزشی و… نیاز به پرو کردن و پوشیدن دارند تا متوجه شوید که سایز آن ها برای شما مناسب است یا نه، برای خرید چنین لوازم ورزشی باید خرید حضوری را انتخاب کنید.

اما دیگر لوازم ورزشی را می توانید به راحتی به صورت اینترنتی نیز خریداری کنید. پس برای خرید لوازم ورزشی، ترکیبی از خرید حضوری و اینترنتی، بهترین انتخاب ممکن می باشد.

Sporting Goods

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه