عواملی که باید هنگام خرید لوازم ورزشی دست دوم در نظر گرفت(جامع1402)

 1. خانه
 2. »
 3. معرفی تولیدی ها و فروشگاه های ورزشی ایران
 4. »
 5. عواملی که باید هنگام خرید لوازم ورزشی دست دوم در نظر گرفت(جامع1402)
خرید لوازم ورزشی دست دوم
5/5 - (1 امتیاز)

خریدن لوازم و وسایل ورزشی مناسب برای اینکه ورزش کردن را شروع کنید و به سلامت بدنتان کمک کنید و روز به روز هم میزان سلامتی بدن خودتان را زیاد کنید، در دسته یکی از کارهای مهم قرار می‌گیرد. اما اگر بخواهید که لوازم ورزشی و یا وسایل ورزشی را به صورت نو و جدید بخرید باید پول زیادی را برای این کار کنار گذاشته باشید.

در چنین شرایطی نیز ممکن است که لازم باشد شما آن وسایل و یا لوازم ورزشی را مجبور باشید، عوض کنید. در این زمان یکی از بهترین راه حل‌هایی که ممکن است هر کسی آن را به شما پیشنهاد بدهد، این است که به جای دادن پول زیاد برای خریدن وسیله‌ی ورزشی نو و جدید، وسیله‌ی ورزشی دست دوم اما با کیفیت بخرید.

از جمله مکان‌ها و جاهایی که شما می‌توانید خیلی راحت وسیله‌ی ورزشی دست دوم ولی کاربردی و با کیفیت بخرید، فروشگاه‌ها و مرکز خریدهایی هستند که در این زمینه فعال هستند و از این نظر دارای اعتبار شهرت می‌باشند.

اما یک مورد خیلی مهم و با اهمیت که اگر از توجه کردن به آن غافل شوید باعث می‌شود، ضرر کنید، عوامل مهم در زمان خرید لوازم ورزشی دست دوم است. اگر این نکته‌ها و عوامل برای شما مهم باشد و به آن‌ها توجه کنید، می‌توانید بهترین وسیله یا لوازم ورزشی که در بازار وجود دارد را پیدا کنید و بخرید.

اگر شرایط این را ندارید که وسیله ورزشی نو بخرید و یا پول خریدن لوازم ورزشی نو و جدید را ندارید و به پیشنهاد داده شده توسط افراد مختلف که خریدن این وسایل به صورت دست دوم است، راضی شده‌اید، می‌توانید تا آخر این مقاله ورزشی مفید و کاربردی ما را همراهی کنید تا به شما در انجام دادن این کار کمک کنیم و شما را راهنمایی کنیم.

دلیل افراد برای خرید لوازم ورزشی دست دوم

همه‌ی ادم‌هایی که روز کره‌ی زمین زندگی می‌کنند، می‌دانند که اگر یک وسیله‌ را به صورت نو و به عنوان اولین کسی که از آن وسیله استفاده می‌کند، بخرند از هر نظری خیلی بهتر است.

اما بعضی وقت‌ها شرایطی به وجود می‌آید که باعث می‌شود افراد با وجود اینکه می‌دانند خریدن لوازم و وسایل به صورت نو بهتر است، به اجبار وسیله‌هایی را به صورت دست دوم بخرند. این مورد برای خرید هر وسیله‌ای به ویژه خرید لوازم ورزشی هم وجود دارد.

در واقع این شرایط و دلایل افراد است که آن‌ها را به سمت خریدن لوازم ورزشی دست دوم سوق داده و هدایت می‌کند. از جمله این دلایل دو دلیل زیر جزو مهم‌ترین دلیل‌ها شناخته می‌شوند.

 • درگیر بودن یک سری افراد به خاطر شغل و کاری که دارند، باعث شده نتوانند زمان کافی در طول روز داشته باشند تا با مبلغ اندکی به باشگاه بروند و از وسیله های باشگاه برای ورزش استفاده کنند. برای همین هم به خریدن لوازم ورزشی دست دوم برای ورزش کردن در خانه راضی می‌شوند.
 • اینکه کسی پول کافی نداشته باشد تا بتواند وسیله‌ی ورزشی نو و جدیدی را برای ورزش کردن بخرد هم دلیل مهمی است که باعث شده تا افراد خریدن لوازم ورزشی دست دوم را به خریدن لوازم ورزشی نو ترجیح بدهند.

این دو دلیل در لیست‌ دلیل‌های افراد برای خریدن لوازم ورزشی دست دوم به عنوان دلیل‌های مهم شناخته می‌شوند و افراد زیادی وجود دارند که به خاطر این دو دلیل از خریدن لوازم های ورزشی دست کشیده اند و لوازم ورزشی دست دوم خریده‌اند.

افرادی که به خریدن وسیله و لوازم ورزشی دست دوم راضی شده‌اند، عواملی که باید هنگام خرید لوازم ورزشی دست دوم در نظر گرفت را باید بدانند و به این عامل‌ها دقت زیادی بکنند.

چند عامل مهم برای خرید لوازم ورزشی دست دوم

چند عامل مهم برای خرید لوازم ورزشی دست دوم

در بین افرادی که علاقه‌مند به ورزش هستند، افرادی وجود دارند که با توجه به دلایلی که در قسمت قبل گفتیم و دلایل دیگری تصمیم می‌گیرند برای شروع کردن و انجام دادن ورزش و حرکات آن از وسیله‌های ورزشی دست دوم کمک بگیرند. آن‌هه باید در زمان خریدن این وسایل و لوازم‌های ورزشی به یک سری عامل‌ها توجه کنند.

اما از جمله عواملی که باید هنگام خرید لوازم ورزشی دست دوم در نظر گرفت، می‌توانیم به چند عامل مهم زیر اشاره کنیم.

وضعیت وسیله ورزشی مورد نظر

اگر تجربه‌ای برای خریدن لوازم ورزشی دست دوم ندارید و نمی‌دانید باید از کجا برای خریدن آن وسیله اقدام کنید، در اولین قدم چک کردن وضعیت وسیله‌ای که بعد از جست و جوی زیاد پیدا کردید و به نظر می‌رسد با معیارهای شما هماهنگ است را باید انجام بدهید.

در بررسی کردن وضعیت وسیله و لوازم ورزشی باید چند مورد را به خوبی چک کنید و بررسی‌هایی را از این نظیر انجام دهید. این چند مورد شامل ضربه خوردن وسیله ورزشی، داشتن خراش، وجود ترک در وسیله‌ی ورزشی، چروک و یا پارگی در آن وسیله‌ها یا لوازم ورزشی است.

اگر وسیله یا لوازم ورزشی دست دومی که دیدید از این نظر بدون آسیب بود، می‌توانید با دقت و توجه به بقیه‌ی عواملی که باید در هنگام خرید لوازم ورزشی دست دوم در نظر گرفت، نسبت به خریدن و استفاده کردن از آن اقدام کنید.

مقایسه کردن قیمت لوازم ورزشی نو و دست دوم

در زمان خریدن یک وسیله‌ ورزشی یا لوازم ورزشی که نیاز دارید حتما به قیمت آن توجه کنید و قیمتی را که فروشنده به شما پیشنهاد کرده است را با قیمت همان وسیله‌ی ورزشی که برای اولین بار به فروش می‌رود مقایسه کنید. با انجام دادن این کار می‌فهمید که آیا قیمت این وسیله‌ی ورزشی دست دوم برای خریدن به صرفه است یا نه.

بعضی اوقات ممکن است که قیمتی که وسیله ورزشی دست دوم دارد چندان از نظر خرید به صرفه نباشد و در این زمان اینکه آن وسیله را نخرید، بهترین کار ممکن است.

برند وسیله‌ی ورزشی و کیفیت آن

برند وسیله‌ی ورزشی و کیفیت آن

خریدن بهترین برند در بین انبوهی از برندهایی که وسیله و لوازم ورزشی تولید می‌کنند، یکی از بهترین کارهایی است که شما می‌توانید انجام بدهید.

معمولا برند‌های معروف و مطرح که وسیله و لوازم ورزشی طراحی و تولید می‌کنند، بیشتر استاندارد‌هایی که وجود دارد را رعایت می‌کنند و همین باعث می‌شود تا شما بتوانید بهتر از سلامتی خود در زمان ورزش کردن مراقبت کنید.

به همین دلیل هم در زمان خریدن لوازم ورزشی دست دوم به سراغ وسیله‌ها و لوازم ورزشی برند بروید. این وسیله‌ها کیفیت بالاتری نسبت به بقیه‌ی برندها دارند و شما می‌توانید برای مدت‌های طولانی از آن‌ها استفاده کنید. بنابراین علاوه بر عوامل مختلف این عامل را هم هنگام خرید لوازم ورزشی مد نظر بگیرید و در گوشه‌ی ذهنتان داشته باشید.

توجه کردن به تاریخ تولید لوازم ورزشی

بیشتر وسیله‌ها و لوازم ورزشی بعد از اینکه تولید می‌شوند لیبی بر روی آن‌ها زده می‌شود که تاریخ تولید و در حقیقت زمان ساخته شدن تن را نشان می‌دهد. وقتی که می‌خواهید یک وسیله‌ و یا لوازم ورزشی دست دوم بخرید حتما به این تاریخ دقت و توجه کنید.

از این راه و روش شما می‌توانید که بفهمید برای چه مدتی از آن وسیله استفاده شده و چند سال دیگر وسیله یا لوازم ورزشی موردنظرتان می‌تواند به صورت مفید قابل استفاده باشد و کارایی لازم را داشته باشد.

هر چقدر که از تاریخ تولید و ساختن آن بیشتر فاصله گرفته باشیم، ارزش آن وسیله کمتر می‌شود و قیمت آن هم باید کمتر بشود. بنابراین علاوه بر دقت به سایر عواملی که باید در هنگام خرید لوازم ورزشی دست دوم  در نظر گرفت به این عامل به طور ویژه‌ای دقت کنید.

پیدا کردن یک مرکز فروش معتبر

قبل از اینکه دنبال یک وسیله‌ یا لوازم ورزشی دست دوم بگردید، دنبال این موضوع باشید که  یک مرکز فروش یا به عبارت دیگر مرکز خریدی را پیدا کنید که که لوازم و وسیله‌های ورزشی دست دوم باشد و از اعتبار و شهرت کافی برخوردار باشد در چنین بازاری احتمال اینکه به شما لوازم ورزشی بفروشند که تقلبی یا دارای مشکل جدی باشد، خیلی کم است.

اما حواستان را هم جمع کنید که در زمان خریدن لوازم ورزشی حتما بقیه‌ی عواملی که باید در هنگام خرید لوازم ورزشی دست دوم در نظر گرفت را رعایت کنید تا بتوانید یکی از بهترین لوازم و وسایل ورزشی را بخرید و از آن در زمان ورزش کردن خود استفاده کنید.

امتحان کردن و تست کردن وسیله‌ی ورزشی دست دوم

بعد از اینکه تمام عواملی که در بالا گفتیم را رعایت کردید و در نظر گرفتید در مرحله‌های آخر بعد از اینکه وسیله‌ یا لوازم ورزشی دست دوم مورد نظر شما از هر نظری خوب و باکیفیت بود و دوست داشتید که آن را بخرید، به این عامل هم توجه کنید که اگر ممکن است قبل از دادن پول و پرداخت کردن بها و ارزش آن وسیله‌ی ورزشی، آن را امتحان کنید.

وقتی که وسیله‌ی ورزشی دست دومی که امکان تست و آزمایش کردن دارد را انتخاب کردید، می‌توانید با آزمایش کردن و تست کردن آن متوجه بشوید که آن وسیله یا لوازم ورزشی دست دوم برای چه مدت زمانی می‌توانند به خوبی به شما خدمت رسانی کنند و برای شما قابل استفاده هستند.

همچنین بهای استفاده و خرید لوازم ورزشی و یا وسیله‌ی ورزشی دست دوم را نیز به صورت حدودی متوجه می‌شوید و می‌توانید بفهمید که آیا قیمتی که فروشنده بیان کرده برای وسیله یا لوازم ورزشی دست دوم مناسب است یا خیر.

توجه کردن به میزان تخفیف

وقتی که در مرکز خرید لوازم ورزشی دست دوم در حال گشتن و پیدا کردن یک وسیله‌ی ورزشی دست دوم با کیفیت و مورد تایید عواملی که در بالا گفتیم هستید، به این عامل هم توجه کنید که در بین مغازه‌هایی که قصد فروش این وسیله یا لوازم ورزشی دست دوم را دارند.

کدامیک علاوه بر داشتن محصولات خوب از تخفیف هم برخوردار هستند. در این حالت شما می‌توانید یکی از بهترین وسایل یا لوازم ورزشی دست دوم را که قیمت خوبی پیدا کرده و شامل تخفیف شده است را بخرید و از خرید لوازم ورزشی و یا وسایل ورزشی دست دوم مورد نیاز خود لذت ببرید.

اولین کار برای خرید لوازم ورزشی دست دوم

اولین کار برای خرید لوازم ورزشی دست دوم

برای خریدن لوازم ورزشی دست دوم گفتیم که لازم است که یک سری از عوامل را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین وسیله یا لوازم ورزشی دست دوم را بخرید. اما قبل از اینکه به این عامل‌ها توجه کنید و یا به عبارت دیگر برای خریدن لوازم ورزشی دست دوم به بازار بروید، باید نیاز‌های خودتان را بدانید و از اینکه به چه وسیله‌های ورزشی نیاز دارید، آگاه باشید.

اگر شما بدانید که اصلا هدف شما و یا نیاز شما برای خریدن وسیله‌ی ورزشی دست دوم چه چیزی است و همینطور این را هم بدانید که ورزشی که دوست دارید آن را انجام بدهید با استفاده از چه وسیله‌های ورزشی انجام می‌شود، می‌توانید خیلی راحت و آسان وسیله‌ی ورزشی دست دوم مناسبی را پیدا کنید و بخرید.

 قیمت وسیله‌ها و لوازم ورزشی دست دوم

اگر درباراه‌ی قیمت خرید لوازم ورزشی دست دوم دوست دارید که چیزهایی را بدانید و از ان‌ها آگاهی پیدا کنید، خیلی خوب است که مطلبی که در این قسمت برای شما می‌گوییم را به دقت بخوانید.

قیمت وسیله‌های ورزشی به چیز‌های مختلفی بستگی دارد و در واقع با توجه به آن‌ها است که فروشندگان برای هر وسیله یا لوازم ورزشی که کار کرده است و به صورت دست دوم به فروش می‌رسد، قیمت می‌گذارند. چند تا از مورد‌های خیلی مهم‌ این عامل‌ها که روی قیمت لوازم ورزشی و وسیله‌های ورزشی تاثیر گذاشته و یا می‌گذارد، به شرح زیر هستند.

 • برند وسیله‌ی ورزشی دست دوم
 • مدت زمان و میزانی که از وسیله‌ی ورزشی دست دوم استفاده شده است.
 • مدل وسیله یا لوازم و وسیله‌های ورزشی دست دوم
 • سالم بودن و میزان کیفیت هر کدام از وسیله‌ها یا لوازم ورزشی دست دوم
 • و…

کلام آخر

در این مقاله‌ی ورزشی عواملی که باید هنگام خرید لوازم ورزشی دست دوم در نظر گرفت را برای شما گفتیم تا شما هم از این عامل‌ها آگاه و مطلع بشوید و خریدن لوازم ورزشی دست دومی که احتیاج دارید را بر اساس این عامل‌ها انجام بدهید.

همچنین شما را هم درباره‌ی اولین کاری که قبل از خریدن وسیله‌ی ورزشی باید انجام بدهید، آگاه کردیم و گفتیم که چه چیزی باعث می‌شود تا قیمت وسیله‌ی ورزشی دست دومی که مشابه هستند با یکدیگر فرق بکند.

از شما بابت همراهی کردن ما با و نگاه گرمتان بسیار تشکر می‌کنیم.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه