بهترین مغازه های لوازم ورزشی | راهنمای جامع 1403

 1. خانه
 2. »
 3. معرفی تولیدی ها و فروشگاه های ورزشی ایران
 4. »
 5. بهترین مغازه های لوازم ورزشی | راهنمای جامع 1403
مغازه های لوازم ورزشی

مغازه های لوازم ورزشی یکی از حوزه‌هایی هستند که به شدت برای سرمایه‌گذاری محبوب شده‌اند. به همین دلیل پیدا کردن بهترین مغازه‌های لوازم ورزشی نیاز به کمی دقت دارد. در این مقاله منظور ما از مغازه های لوازم ورزشی بیشتر به فروشندگان تجهیزات ورزشی خرده اشاره می‌کند.

محصولاتی که در این مغازه‌ها یافت می‌شود اغلب شامل پوشاک و کفش ورزشی برای ورزش‌های معمولی، تناسب اندام، بدنسازی کوچک است.

به همان اندازه که ورزش و فعالیت‌های بدنسازی محبوب‌تر می‌شود نیاز به فروشگاه‌ها و مغازه‌های لوازم ورزشی هم شدت پیدا می‌کند. افزایش تقاضا در بازار، زمینۀ رشدی برای فروشندگان و تولیدکنندگان تجهیزات و لوازم ورزشی فراهم کرده است.

اگر شما هم به این صنعت علاقه دارید، در این حوزه فعالیت می‌کنید یا قصد سرمایه‌گذاری در این صنعت را دارید، با اسپرت مال تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مغازه های لوازم ورزشی

ایده‌های زیادی برای افتتاح یک فروشگاه لوازم ورزشی وجود دارد که شما می‌توانید از بین آنها هر کدام را که برای خود شما جذاب‌تر است انتخاب کرده و در همان زمینه اطلاعات کافی جمع‌آوری کنید. بهتر است با افرادی که در این حرفه تجربه دارند هم مشورت کنید.

از سایت اسپرت مال هم به عنوان بزرگترین منبع آنلاین فروشگاه‌ها و مراکز عمده فروشی و خرده فروشی، مقالات جامع پیرامون تجهیزات ورزشی استفاده کنید.

بر اساس تحقیقات انجام شده پیرامون این صنعت، پیش‌بینی می‌شود درآدمد ثابت مغازه‌ های لوازم ورزشی در سال 2030 به  چیزی در حدود 294 میلیارد دلار برسد و این پژوهش فقط شامل پوشاک ورزشی است.

اگر کفش، لوازم جانبی، اکسسوری‌های ورزشی و غیره را اضافه کنید، اعداد چند برابر خواهد شد. بنابراین، اگر به فکر راه‌اندازی فروشگاه لوازم ورزشی خودتان هستید، الان زمان مناسبی است.

انواع مغازه‌های لوازم ورزشی

تنوع رشته‌های ورزشی و تجهیزات مرتبط با آنها به قدری زیاد است که اگر بخواهیم همۀ آنها را نام ببریم نیاز به چندین مقاله خواهیم داشت. در یک نگاه کلی می‌توان انواع مغازه‌های لوازم ورزشی را به دو گروه کلی تقسیم کرد:

تقسیم‌بندی مغازه های لوازم ورزشی بر اساس نوع فعالیت

دو نوع کلی مغازه‌ های لوازم ورزشیویژگی ها
مغازه‌ های لوازم ورزشی آنلاین
 • در بیشتر مغازه های لوازم ورزشی آنلاین نوع فعالیت به شکل اینترنتی و دیجیتالی است. 
 • هم می‌توانید فروشگاه حضوری داشته باشند هم اینکه فقط یک انبار برای نگهداری محصولات خود. 
 • نوع دیگری از این مغازه ‌ها هم هستند که نه فروشگاهی دارند نه انباری برای نگهداری تجهیزات، آنها به عنوان نماینده یک برند یا فروشگاه بزرگ به شکل آنلاین فعالیت می‌کنند و فقط ارتباطی بین فروشنده و خریدار هستند بدون اینکه سرمایه‌گذاری زیادی انجام دهند. 
 • سایز و متراژ فروشگاه، دکوراسیون و محل جغرافیایی در این نوع از مغازه‌ های لوازم ورزشی چندان مهم نیست. 
 • دسترسی به تبلیغات آنلاین، دنیای بازاریابی دیجیتال و داشتن وب‌سایت و دیگر شبکه‌های اجتماعی در این نوع بسیار مهم و ضروری است. 
مغازه‌ های لوازم ورزشی حضوری
 • در مغازه های لوازم ورزشی حضوری محل جغرافیایی، اندازه و دکوراسیون مغازه بسیار مهم است.
 • در اغلب موارد نیاز به یک انبار برای نگهداری محصولات و تجهیزات ضرورت دارد.
 • حجم زیادی از فعالیت‌ها به شکل حضوری انجام می‌شود. 
 • اعتبار و سابقه فعالیت در این حرفه، برای فروش بیشتر مغازه های لوازم ورزشی حضوری، مهمتر از نوع آنلاین است. 
 • گاهی فروشندگان و صاحب مغازه یکی نیستند. پس نیازمند فروشنده یا فروشنگانی هستند. 
 • هزینه بیشتری نسبت به فروشگاه‌های آنلاین دارند (اجاره انبار، مغازه، حقوق فروشندگان و غیره)

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، سبک کاری و ویژگی ‌های دو نوع مغازه های لوازم ورزشی آنلاین و حضوری بسیار با هم فرق دارد. شما باید در ابتدا به میزان سرمایه، توانایی و علائق خود در نوع فروش توجه کنید. سپس با توجه به این موارد انتخاب کنید کدام یک از انواع کلی بالا برای شما مناسب است.

بیشتر بخوانید: بررسی مراکز پخش لوازم ورزشی آنلاین

تقسیم‌بندی انواع مغازه های لوازم ورزشی براساس تجهیزات

علاوه بر تقسیم‌بندی کلی بالا، مغازه های لوازم ورزشی به تعداد تنوع تجهیزات ورزشی و رشته‌های ورزشی هم گروهبندی می‌شوند. همانطور که می‌بینید در این صنعت تنوع به قدری زیاد است که شما قطعا می‌توانید بر اساس علاقه خود شروع به فعالیت کنید. فقط کافی است ابتدا نوع مغازه را مشخص کرده و سپس اطلاعات تکمیلی را به دست بیاورید.

در این بخش ما رایج‌ترین این مغازه های لوازم ورزشی را ارائه خواهیم کرد.

مغازه های لوازم ورزشی: پوشاک و کفش

لباس‌های ورزشی و کفش ورزشی متناسب با رشته ورزشی، یکی از رایج ترین تجهیزات ورزشی هستند که همه ورزشکاران به آنها نیاز دارند.

واقعا مهم نیست شما آماتور هستید یا حرفه‌ای، ژیمناست هستید یا بوکسور، در هر رشته و سطحی که باشید پوشاک و کفش ورزشی مناسب، عملکرد شما را چه در زمان تمرین و چه زمانی که در یک مسابقه یا شرکت می‌کنید، بهبود می‌بخشد.

اغلب ورزشکاران برای پیدا کردن لباس ورزش که جنس باکیفتی داشته باشد، کفش ورزشی که دوام و راحتی حین تمرین را برای آنها فراهم کند، ساعت‌ها وقت صرف می‌کنند. از طرفی پوشاک و کفش ورزشی یکی از ارزان‌ترین اما ضروری‌ترین ابزارهای لازم برای شروع یا ادامۀ ورزش است.

توجه داشته باشید که دو گروه جنسی زنانه و مردانه هم باید مشخص شده باشد. شاید دوست داشته باشید هر دو مدل را باهم بفروشید.

فروشگاه پوشاک و کفش ورزشی

اگر تصمیم دارید در این بخش فعالیت کنید، به مراکز و فروشگاه‌های فروش عمده تجهیزات ورزشی که در اسپرت مال تهیه شده و اطلاعات کاملی از هر کدام را در دسترس شما قرار می‌دهد، سر بزنید. شما می‌توانید از طریق این لیست با فروشگاه های زیادی در شهر و نزدیکی خودتان تماس بگیرید و برای خرید عمده از آنها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تولیدی پوشاک ورزشی مردانه 

مغازه های لوازم ورزشی: بدنسازی

بدنسازی یکی از شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین ورزش‌هایی است که به ویژه در میان مردان طرفداران زیادی دارد. از گذشته‌های دور به دلیل اهمیت قدرت بدنی و عضلانی مردان این ورزش مهم بوده و امروزه هم مسابقاتی برای بدنسازان برگزار می‌شود.

تجهیزات ورزش بدنسازی اغلب سنگین‌تر و بزرگتر هستند و برای داشتن چنین فروشگاهی حتما باید فضای کافی و سرمایۀ بیشتری را در نظر بگیرید.

به طور کلی مغازه های لوازم ورزش بدنسازی پلتفرمی برای خرید و تهیهّ تجهیزات تناسب اندام و بدنسازی هستند. هدف آنها ارائه تمام تجهیزات لازم برای کاربرانی است که با اهداف مختلف سلامت و تندرستی ورزش بدنسازی را انتخاب کرده‌اند.

حتی بعضی از این فروشگاه‌ها به فروش مکمل‌ها و پروتئین‌های لازم برای بدنسازی هم می‌پردازند. یکی از ایده‌های ابتکاری در این نوع مغازه‌ها ارائه رژیم غذایی و برنامۀ ورزشی است.

مکمل بدنسازی

بیشتر بخوانید: خرید لوازم بدنسازی عمده

مهمترین نکته برای افتتاح فروشگاه لوازم بدنسازی این است که تصمیم بگیرید آیا فقط می‌خواهید تجهیزات بدنسازی بزرگ و سنگین را بفروشید یا هدف شما تجهیزات کوچک و مکمل‌های بدنسازی است. اما خاطرنشان می‌کنیم در هر دو مورد شما می‌توانید موفقیت زیادی داشته باشید چرا که هر روز به تعداد طرفداران ورزش بدنسازی اضافه می‌شود.

اگر برای خرید تجهیزات بدنسازی نیاز به راهنمایی دارید مقاله راهنمای جامع انتخاب تجهیزات بدنسازی اسپرت مال را مطالعه کنید.

مغازه های لوازم ورزشی: دوچرخه

برای بسیاری از ما دوچرخه‌سواری قبل از اینکه یک ورزش باشد، نوعی فعالیت تفریحی و حتی وسیله نقلیه محسوب می‌شود. امروزه به دلیل افزایش آلودگی هوا در اغلب کشورهای جهان و شهرهای ایران توجه به فعالیت‌های محیط زیستی بیشتر شده است. دوچرخه سواری یکی از  راهکاری جالب، شاد و نسبتا ارزان برای کمک به این چالش است.

مغازه های لوازم ورزشی دوچرخه

از طرفی طرفداران دوچرخه به گروه سنی یا جنسی خاصی محدود نمی‌شوند. کودکان، بزرگسالان و زنان و مردان همه از دوچرخه سواری هم لذت می‌برند و هم اوقات خوشی را سپری می‌کنند. مغازه های لوازم ورزشی که به فروش دوچرخه می‌پردازند طیف متنوعی از انواع دوچرخه را عرضه می‌کنند.

برای افتتاح چنین مغازه‌ای در مقایسه با تجهیزات بدنسازی نیازی به فضای خیلی بزرگ ندارید.

دوچرخه‌های کوهستانی، ورزشی، شهری و غیره می‌تواند انواع مختلفی از دوچرخه هایی باشد که شما نیاز دارید. برای خرید دوچرخه‌ها با اطلاعاتی که اسپرت مال برای شما تهیه کرده است، نگران پیدا کردن فروشنده نخواهید بود. به راحتی با یک کلیک به اطلاعات تماس فروشندگان دسترسی خواهید داشت.

لازم به ذکر است که دوچرخه‌های ورزشی ثابت هم یکی دیگر از گزینه‌های است که اگرچه در این گروه قرار نمی‌گیرد ولی می‌تواند یکی از انتخاب‌های دیگری شما باشد. دوچرخه‌های ثابت ورزشی یکی از گزینه‌های محبوب برای افرادی است که تمایل دارند در منزل ورزش کنند و طرفداران زیادی هم در دنیای ورزش دارند.

در این بخش درباره انواع مغازه های لوازم ورزشی صحبت کردیم اما این مبحث همین جا ختم نمی‌شود، مغازه های لوازم ورزشی شنا و غواصی، یوگا، پیلاتس و غیره از دیگر گزینه‌های موجود برای شروع فعالیت در این صنعت است.

شما برای رسیدن به یک تصمیم قطعی باید معیارهای زیادی را در نظر بگیرید. در کنار بحث بازار و مارکتینگ، علاقۀ شما هم بسیار کمک کننده است.

ویژگی های بهترین مغازه های لوازم ورزشی

1- فضای کافی

با توجه به نوع تجهیزاتی که قرار است در فروشگاه خود داشته باشید، لازم است فضای کافی هم داشته باشید. فضای مغازه شما باید به شکلی باشد که هم انواع تجهیزات به خوبی دیده شود، هم مشتری برای بازدید از آنها در فروشگاه شما مشکلی نداشته باشد. نوع چیدمان تجهیزات هم به شما کمک می‌کند.

2- موقعیت جغرافیایی خوب

در دسترس بودن و موقعیت بازاری مناسب داشتن هم یکی از دیگر از ویژگیهای بسیار مهم برای موفقیت است. بهتر است فروشگاه شما جایی باشد که هم ویترین آن به خوبی برای دیگران قابل نمایش باشد و هم رفت و آمد زیادی در آن محدوده وجود داشته باشد.

حضور تعدادی همکار هم می‌تواند کمک کننده باشد. چرا که معمولا بعضی از مناطق در بازار به محلی برای خرید و فروش محصول خاص شناخته می‌شود.

3- دکوراسیون مناسب

ما یک مقاله کامل در اسپرت مال نوشته‌ایم که توضیحات کاملی برای دکوراسیون مغازه لوازم ورزشی در اختیار شما قرار می‌دهد. می‌توانید از این مقاله هم استفاده کنید.

سوالات رایج دربارۀ مغازه های لوازم ورزشی

 • متراژ مغازه های لوازم ورزشی باید چقدر باشد؟

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، متراژ مغازه تحت تاثیر تجهیزاتی که قصد دارید در آن به فروش برسانید، متغیر است. اگر قصد فعالیت آنلاین داشته باشید می‌توانید بدون داشتن مغازه هم شروع کرده و تا وقتی تجربه کافی را کسب کردید به فکر افتتاح حضوری باشید.

 • نوع فروشگاه خود را چطور انتخاب کنیم؟

نوع فرشگاه با توجه به تجربه، بازار مشتریان، سرمایه و علاقه شما تغییر خواهد کرد. اگر علاقه دارید در یک حوزه به روز و با تجهیزات ارزان‌تر فعالیت کنید، یوگا پیشنهاد خوبی است. اما اگر در سرمایه و فضای کافی مشکلی ندارید، بسته به علاقۀ شما طیف وسیعی از بدنسازی تا دیگر ورزش‌ها می‌تواند گزینۀ انتخابی شما باشد.

 •  برای خرید عمده بهترین فروشگاه عمده کدام است؟

با توجه به شهری که در آن هستید می‌توانید فروشگاه‌های مورد نظر خود را انتخاب کرده و بعد از استعلام قیمت بهترین فروشگاه را برای خود انتخاب کنید. علاوه بر بررسی هایی که خودتان انجام می‌دهید سایت اسپرت مال هم اطلاعات کامل و جامعی در اختیار شما قرار داده که به شما کمک خواهد کرد.

سخن آخر

بهترین مغازه های لوازم ورزشی آنهایی هستند که در شناخت نیاز و تقاضای بازار و مشتری موفق عمل کنند. برای موفقیت در این صنعت علاوه بر آشنایی به بازار و ترندهای جهانی باید سرمایه، علاقه و تجارب خود را هم در نظر بگیرید.

پیشنهاد ما این است که در ابتدا بر اساس معیارهای توضیح داده شده در این مقاله نوع مغازۀ خود را انتخاب کنید و شروع کنید. به تدریج با کسب اطلاعات جدید و مفید تجربه کسب کنید.

اسپرت مال یکی از بزرگترین منابع آنلاین و قابل اعتماد برای کسب اطلاعات از انواع تجهیزات ورزشی، رشته‌های ورزشی، انواع مغازه های لوازم ورزشی، چالش‌ها و فرصت‌های فعالیت در این صنعت و همینطور معرفی عمده فروشان و فروشگاه‌های لوازم ورزشی در ایران است.

در اسپرت مال نه تنها به لیست کاملی از فروشندگان و تولیدکنندگان تجهیزات ورزشی دسترسی دارید، بلکه اطلاعا تماس آنان هم در اختیار شما قرار دارد.

امیدواریم این مقاله توانسته باشد به سوالات شما پیرامون مغازه های لوازم ورزشی پاسخ داده باشد.

منبع

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه