لیست وسایل دفاع شخصی|9 مورد از لوازم دفاع شخصی کاربردی

در این مقاله از اسپرت مال به لیست وسایل دفاع شخصی خواهیم پرداخت. اگر میخواهید از لیست لوازم دفاع شخصی اطلاع پیدا کنید، این مقاله از اسپرت مال را با دقت مطالعه نمایید. برخی از افراد به دلیل شغل حساس خود و برخی به دلیل زندگی در محیط ناسالم و خطرناک به دنبال وسایل دفاع شخصی می باشند تا از خود در برابر تهدید های مختلف محافظت کنند. در اینجا چند مورد از این لوازم مورد بررسی قرار می گیرد.

لیست وسایل و لوازم دفاع شخصی

اسپری فلفل

اسپری فلفل، اسپری اولئورسین فلفل، اسپری OC یا اسپری کپسایسین یک محصول اشک آور می باشد که حاوی ترکیب کپسایسین به عنوان ماده فعال است و باعث تحریک چشم ها شده و سوزش، احساس درد و کوری موقت ایجاد می کند.

فرمول اسپری فلفل از نوعی روغن است که از گیاهان خانواده فلفل چیلی تهیه می‌شود و به همین دلیل آن را اینگونه نامیده اند. همانطور که بسیاری از شما می دانید، لمس چشمان خود پس از برخورد فلفل چیلی می تواند بسیار ناراحت کننده باشد زیرا مواد شیمیایی موجود در گیاه باعث احساس سوزش شدید می شود. این خاصیت است که اسپری فلفل را به یک ابزار بسیار موثر برای دفاع شخصی تبدیل می کند. اثربخشی آن به حدی است که برخی از نیروهای پلیس و امنیتی نیز از آن استفاده می کنند.

هنگامی که اسپری فلفل به صورت مهاجم اسپری شود، چشم ها، دهان، گلو و ریه های او را می سوزاند. شدت ناراحتی به طور موقت بسیاری از مهاجمان را کور می کند و به شما فرصت فرار می دهد. همچنین مدتی طول می کشد تا آنها بهبود یابند، تا آن زمان امیدواریم در مکانی امن باشید.

هنگامی که به دنبال اسپری فلفل هستید، به نوع محصول توجه ویژه ای داشته باشید. بهتر است محصولی مانند تفنگ اسپری فلفل را انتخاب کنید که استفاده از آن را آسان کند و بتواند از فاصله نسبتاً ایمن مورد هدف قرار دهد. اگرچه اسپری فلفل می تواند بسیار دردناک باشد، به ندرت ممکن است آسیب دائمی ایجاد کند. با این حال، هنوز هم باید با احتیاط استفاده شود، به خصوص در اطراف افرادی که از مشکلات تنفسی رنج می برند.

اسپری گرز و فلفل اغلب به صورت مترادف استفاده می شوند اما دو محصول متفاوت هستند اگرچه هر دو یک کار را انجام می دهند. یکی از تفاوت‌های اصلی این است که بسیاری از محصولات ماس به عنوان نوعی گاز اشک‌آور در نظر گرفته می‌شوند و استفاده از گاز اشک‌آور در ایران غیرقانونی است. باید دوباره بررسی کنید که از کدام یک استفاده می کنید و اینکه آیا مجوز حمل و استفاده اسپری فلفل را دارید یا نه.

شوکر یا تیزر تفنگی

شوکر یک وسیله کاربردی است که در درجه اول برای ناتوان کردن افراد استفاده می شود و به افراد اجازه می دهد به شیوه ای ساده و ایمن به مهاجم نزدیک شده و با آنها برخورد شود. شوکر ها در انواع مختلفی تولید شده اند و بسیار کاربردی می باشند.

این بهترین گزینه برای وسایل دفاع شخصی غیر کشنده است. برخی هر روز آن را روی کمربند خود حمل می کنند و دلیلی کاربردی برای آن وجود دارد. در واقع، این احتمالاً بهترین ابزاری است که برای متوقف کردن مهاجم وجود دارد. حتی شلیک های خوب از یک اسلحه گرم به احتمال زیاد بلافاصله کسی را ناتوان نمی کند.

شوکر در مقایسه با اسپری فلفل، بسیار بدتر و دردناک تر است. در ایران فروش و داشتن شوکر ممنوع است و برای آن باید مجوز های لازم اخذ شود.

تیزر تفنگی

شوکر تفنگی دارای دو لیزر هدف گیری است که به شما نشان می دهد خارها کجا با هدف تماس خواهند گرفت و همچنین یک چراغ برای کمک به شناسایی هدفتان دارد. یکی از مناطقی که پالس در آن متفاوت است، طول ناتوانی می باشد. چرخه انتقال الکتریسیته به مدت 5 ثانیه روشن می شود و ما این گزینه را داریم که دوباره چرخه را ادامه دهیم. چرخه به مدت 30 ثانیه نیز قابل تنظیم می باشد. این مدت زمان زیادی برای زجر دادن مهاجم می باشد. همچنین دارای برد 4 الی 5 متر است که برای اکثریت قریب به اتفاق سناریوهای خطرناک بسیار خوب است.

درک نحوه عملکرد سیستم شوکر بسیار مهم است. هنگامی که ایمنی را برگردانید و ماشه را می‌کشید، 2 دارت به بیرون شلیک می‌کنند و در جایی که لیزر هدف گیری نشان می‌دهد تماس پیدا می‌کند. اگر هر دو پروب با هم تماس داشته باشند، این امر باعث ناتوانی کامل NMI یا سیستم عصبی-عضلانی می شود.

از نظر فیزیکی عضلات شما قفل می شوند و نمی توانید آگاهانه آنها را حرکت دهید. اگر فقط یک دارت بچسبد، شما فقط یک شوک موضعی بسیار دردناک دارید، اما قفل نمی کنید. پالس به گونه ای طراحی شده است که به شما این امکان را می دهد که به مهاجم خود شلیک کنید و سپس اسلحه را در حالی که آنها قفل شده اند روی زمین قرار دهید و به شما اجازه می دهد تا به یک منطقه امن بدوید و با پلیس تماس بگیرید.

از وسایل دفاع شخصی باتوم های بازشو هستند که میتوانند بسیار موثر باشند و حتی از بروز درگیری نیز جلوگیری کنند. باتوم های بازشو در اندازه های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود.

باتوم بازشو یا تلسکوپی

این محصول دفاع شخصی کمتر کشنده که همچنین با نام های باتوم جمع شونده، باتوم تلسکوپی، شیره، قمه، چوب شب یا بلک جک نیز شناخته می شود، می تواند بسیار کاربردی باشد. این یک سلاح غیر کشنده عالی است که قابلیت حمل، اثربخشی و تأثیر روانی موثر روی اهداف را ارائه می دهد. با این ابزارها و وسایل دفاع شخصی غیر کشنده ای که در اختیار دارید، می توانید به طور موثر از خود و خانواده خود محافظت کنید.

باتوم های قابل گسترش یک ابزار دفاع شخصی موثر و ترسناک هستند که آنها را به یکی از بهترین سلاح های ضربه ای موجود تبدیل می کند. باتوم قابل انبساط از یک شفت بیرونی دایره ای شامل 2 یا 3 شفت فولادی داخلی تلسکوپی تشکیل شده است که در صورت منبسط شدن به یکدیگر قفل می شوند. این باتوم ها توسط نیروهای پلیس، نگهبانان امنیتی و پرسنل نظامی در سراسر جهان استفاده می شوند.

یکی از دلایلی که باتوم های بازشو بسیار عالی هستند این است که فاصله ای بین شما و مهاجم شما ایجاد می کنند. فاصله همه چیز نیست، اما اگر مهارت خاصی در دفاع از خود ندارید، بهتر است مهاجم خود را دورتر نگه دارید. باتوم های قابل گسترش را می توان هم برای حمله و هم برای دفاع، برای ضربه زدن و مسدود کردن استفاده کرد.

وقتی زمان استفاده از آن فرا رسید، کافی است مچ دست خود را به شدت تکان دهید تا آن را به اندازه کامل باز کنید، و آماده دفاع هستید. برای بستن آن، به سادگی نوک باتوم را روی زمین سخت فشار دهید. هنگامی که بسته می شود، باتوم قابل گسترش می تواند به عنوان یک چوب کوبوتان استفاده شود و تطبیق پذیری بیشتری را در طیف وسیع تری از باتوم ها یا چماق های با طول ثابت ارائه می دهد.

یکی دیگر از مزایای داشتن باتوم قابل افزایش این است که می تواند یک شکل عالی از ارعاب روانی باشد. در بسیاری از شرایط، ظاهر و صدایی که ایجاد می‌کند به اندازه کافی برای دلسرد کردن یک مهاجم بالقوه کافی است.

باتوم های بازشو به راحتی حمل می شوند و می توانند کاملاً در جیب ها، کیف پول ها یا کیف های آموزشی قرار بگیرند. با این حال، شخصاً، من فکر می‌کنم که آنها می‌توانند برای برخی افراد، به خصوص زنان با هیکل کوچک، کمی دست و پا گیر و دشوار باشند.

باتوم یک سلاح استوانه ای شکل است که از چوب، لاستیک، پلاستیک یا فلز ساخته شده است. این به عنوان یک ابزار سرکوب و سلاح دفاعی برای افسران مجری قانون، کارکنان اصلاح و تربیت، نگهبانان امنیتی و پرسنل نظامی استفاده می شود. نام باتوم از کلمه فرانسوی bâton گرفته شده است که از Baston فرانسوی قدیمی از لاتین bastum گرفته شده است.

یک باتوم ممکن است چیزی ترسناک به نظر برسد و هرگز نمی خواهید به شما برخورد کند. شما حتی نیازی به دانستن نحوه استفاده از آن ندارید. فقط کافی است آن را بیرون بیاورید و به مهاجم خود ضربه بزنید تا به آنها آسیب برساند.

 باتوم های ساده و شوکر دار

توصیه می کنیم باتوم های بازشو را تهیه کنید که بالاتر توضیح دادیم تا بتوانید به راحتی آنها را در کیف یا جیب خود قرار دهید. چیزی که ما در مورد این نوع باتوم دوست داریم این است که عمل تکان دادن آن و به اندازه کامل تبدیل شدن آن یک چیز وحشتناک برای مشاهده است. البته، باید با اعتماد به نفس آن را تکان دهید، تا مهاجم خود را بترسانید و از درگیری جلوگیری کنید.

باتوم یک ابزار همه کاره است، زیرا می توان از آن به دلایل مختلفی از جمله دفاع شخصی استفاده کرد. باتوم ها از ابتدایی ترین سلاح های دفاع شخصی یعنی چوب تقلید می کنند که استفاده از آن را برای هر فردی بسیار آسان می کند. همانطور که گفته شد، اگر می خواهید برای اهداف دفاعی حمل کنید، من به شدت توصیه می کنم تکنیک های دفاع شخصی باتوم را آموزش ببینید. این به این دلیل است که وقتی برای محافظت فیزیکی استفاده می شود، باتوم می تواند از یک کاربر بی تجربه گرفته شود و متعاقباً علیه آنها استفاده شود. همچنین در ایران غیرنظامیان اجازه حمل باتوم را ندارند، بنابراین قبل از خرید این سلاح دفاع شخصی، حتما قوانین را بررسی کنید یا مجوز های لازم را اخذ نمایید.

چاقو ابزار یا سلاحی با لبه یا تیغه برنده است که معمولاً به دسته یا قبضه متصل می شود. یکی از اولین ابزارهای مورد استفاده بشر، چاقوها حداقل 2.5 میلیون سال پیش ظاهر شدند، همانطور که ابزار اولدووان نشان می دهد.

چاقو و کارد مخفی دفاع شخصی

چاقوی مخفی یک سلاح دفاع شخصی است که بسیار کوچک است. در میان بسیاری از تیغه های مخفی موجود در بازار می توان به چاقوی گردن، خودکار، رژ لب و چاقوی چکمه ای و غیره اشاره کرد. می توان یکی از این تیغه های کوچک را به عنوان لباس مبدل در برابر مهاجم استفاده کرد. آنها همچنین سبک وزن و ساده برای استفاده هستند که یک مزیت اصلی برای سیستم دفاع شخصی شما است.

پنجه بوکس یک سلاح سرد است که عمدتاً در نبردهای تن به تن استفاده می شود. آنها برای پوشیدن در اطراف بند انگشتان دست انسان ساخته و طراحی شده اند. آنها اغلب از فلزات برنج، استیل، پلاستیک یا الیاف کربن و ساخته می شوند.

پنجه بوکس

می توانید پنجه بوکس را در اطراف بند انگشتان خود محکم کنید و از آنها به عنوان سلاح دفاع شخصی خود استفاده نمایید. شما می توانید با این پنجه بوکس به صورت مهاجم بکوبید و او را پس بزنید. سپس، می توانید برای نجات جان خود فرار کنید. سعی کنید هیچوقت از این وسایل دفاع شخصی استفاده نکنید مگر زمانی که جانتان در تهدید جدی قرار بگیرد. استفاده از پنجه بوکس میتواند صدمات جبران ناپذیری به بار آورد.

اسلحه گرم هر نوع تفنگی است که برای حمل آسان و استفاده توسط یک فرد طراحی شده است. این اصطلاح از نظر قانونی در کشورهای مختلف بیشتر تعریف شده است.

اسلحه گرم

اسلحه گرم یکی از موثرترین و کارآمدترین سلاح‌هایی است که تا به حال ساخته شده است و از ابزار های دفاع شخصی عالی برای زنان است، مشروط بر اینکه به صورت قانونی تهیه، حمل و در شرایط بسیار ضروری استفاده شود.

قوانین و مالکیت اسلحه گرم در ایران موضوعی حساس و دقیق است، اما ما نمی‌توانیم قابلیت‌های دفاع شخصی سلاح‌های گرم را نادیده بگیریم. نکته اصلی این است که اسلحه ها را می توان برای سرکوب دقیق و مؤثر یک شکارچی شیطانی از فاصله دور، صرف نظر از اندازه یا قدرت آنها استفاده کنیم که اساساً به هر زنی اجازه می دهد از خود در برابر هر مهاجمی دفاع کند.

مزایای اسلحه گرم

 • اثربخشی: اسلحه های گرم بدون در نظر گرفتن اندازه یا قدرت، موثرترین سلاح برای دفاع از خود در برابر مهاجمان هستند.
 • برد: اسلحه ها را می توان از فاصله دور استفاده کرد، به این معنی که شما مجبور نیستید خطر گرفتن و خلع سلاح مهاجم را بپذیرید.

معایب اسلحه گرم

 • هزینه: اسلحه، مهمات، لوازم جانبی، نگهداری، مجوزهای قانونی و آموزش می تواند برای بسیاری از زنان گران و مقرون به صرفه نباشد.
 • دفاع مرگبار: اسلحه های گرم سلاح های کشنده ای هستند که می توانند به زندگی یک نفر پایان دهند که در صورت سوء استفاده عواقب قانونی و اخلاقی قابل توجهی به همراه خواهد داشت.
 • عملی نبودن: زنانی که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند ممکن است حمل اسلحه با خود در طول فعالیت‌های معمول روزانه‌شان عملی نباشد، همچنین حمل سلاح گرم در ملاء عام غیرقانونی می باشد.

اسلحه یکی از بهترین و قابل اعتمادترین سلاح های دفاع شخصی برای زنان است. سایر سلاح‌های دفاع شخصی دارای مزایایی مانند کارایی و عملی بودن هستند، اما هیچ یک از آن ها طیف کاملی از قابلیت‌های دفاع شخصی به اندازه یک تفنگ برخوردار نیستند. دقیقاً به همین دلیل است که موانع قانونی بیشتری برای تهیه اسلحه وجود دارد و ممکن است برای بسیاری هزینه زیادی داشته باشد.

Kubotan یک علامت تجاری عمومی برای یک سلاح کلیدی دفاع شخصی است که توسط Sōke Takayuki Kubota در اواخر دهه 1960 ساخته شد. به طور معمول طول آن بیش از  5.5 اینچ و قطر آن حدود 0.5 اینچ است، کمی ضخیم تر یا به اندازه یک خودکار است. این ماده معمولاً یک پلاستیک سخت با ضربه بالا مانند Lexan می باشد.

کیوباتوم

Kubotan بسیار شبیه به قلم تاکتیکی است، همچنین سبک وزن، حمل آسان، ساده برای استفاده بوده و زمانی که با قصد دفاعی استفاده می شود بسیار موثر است. می‌توانید از این نوع سلاح‌ها برای ضربه زدن به جناغ مهاجم استفاده کنید یا به منظور حمایت از کسی یا در بدترین حالت، به گردن یا صورت مهاجم ضربه بزنید تا از حمله شدیدتر جلوگیری کنید. کیوباتوم ها را می توان به راحتی در کیف یا جیب حمل کرد و به خوبی روی جاکلیدی ها قرار می گیرد.

 

شوکر طرح گوشی همراه

شرکت‌هایی وجود دارند که اسلحه‌های شوکر را به شکل گوشی هوشمند می‌فروشند. آنها کاربردی هستند، اما شما باید دو تلفن همراه داشته باشید (یکی واقعی و دیگری یک شوکر).

 

انواع کش یوگا

انواع کش یوگا در 2024

ورزش یوگا به عنوان یک شیوه جذاب فیزیکی و ذهنی برای بهبود تناسب اندام و رسیدن به آرامش ذهنی و افزایش تمرکز در سراسر دنیا

ادامه مطلب »
4/5 - (6 امتیاز)

نظر

 • محمد
  6 آذر 1402 در 08:35

  سلام آیا شوکر گوشی موبایل دارید و اینکه داشتنش مشکلی ایجاد نمیکنه یعنی مسیولیتی نداره ؟

 • Ethan Denis
  10 دی 1402 در 11:30

  سلام چطور میتونم وسایل دفاع از خود رو خرید کنم از وبسایت چرا گزینه ی خرید نداره محصولات دفاع شخصیتون؟

افزودن دیدگاه