راهنمایی برای انتخاب مرکز پخش لوازم ورزشی اورجینال: چگونه امکان تقلب را از بین ببریم؟ 2024

  1. خانه
  2. »
  3. معرفی تولیدی ها و فروشگاه های ورزشی ایران
  4. »
  5. راهنمایی برای انتخاب مرکز پخش لوازم ورزشی اورجینال: چگونه امکان تقلب را از بین ببریم؟…
مرکز پخش لوازم ورزشی
5/5 - (1 امتیاز)

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که لوازم ورزشی بی کیفیت را با قیمت های بالا به جای لوازم ورزشی های اورجینال خریده باشید. بنابراین در چنین مواقعی شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که چگونه می توان لوازم ورزشی برندهای شناخته شده و اورجینال را از لوازم ورزشی های فیک تشخیص داد؟ آیا از ظاهر این تجهیزات می توان اصل بودن کالا مشخص شود؟!

به طور کلی هر لوازم ورزشی که در بازار مشاهده می کنید حتما دارای یک نام تجاری می باشد اما مسئله این است که چه چیزی باعث می شود که این نام تجاری به یک برند تبدیل شود؟

برای اینکه نام تجاری لوازم ورزشی به برند و نشانه اعتبار آن شرکت و تجهیزات هایش تبدیل شود نیاز دارد که در روند طراحی و تولید لوازم ورزشی از اجناس مرغوب و با کیفیت، مواد اولیه مناسب استفاده کند تا در نهایت بتواند با تنوع مدل و کیفیت بالای اجناس خود خریداران را از خود و نام تجاری اش راضی نگه دارد.

به عنوان مثال باید ذکر کنیم که در بازار هزاران مدل کفش با نام و برندهای مختلف عرضه شده است اما همه می دانند که برند آدیداس، نایک و… برند های معتبر و شناخته شده ای هستند و همه اجناس این برند ها را به عنوان کفش های اورجینال می شناسند. حال اگر شما قصد خرید لوازم ورزشی را دارید و به دنبال انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا به شما بگوییم چگونه امکان تقلب را از بین ببرید.

نکات مهم در زمان انتخاب مرکز پخش لوازم ورزشی اورجینال

نکات مهم در زمان انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال

همانطور که می دانید لوازم ورزشی از آنجایی که رابطه مستقیمی با سلامتی افراد دارند باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشند و مطابق با استانداردهای مشخص شده طراحی و تولید شده باشند. بنابراین بهتر است که در زمان خرید لوازم ورزشی حتما لوازم و تجهیزات مورد نیاز خود را از مراکز پخش اورجینال که برندهای معتبر را به فروش می رسانند انتخاب کرده و خریداری کنید. اما همانطور که در قسمت بالاتر اشاره شد همیشه پیدا کردن جنس اورجینال و تشخیص آن می تواند با کمی چالش رو به رو باشد.

چرا که فروشندگان زیادی در بازار وجود دارند که جنس های فیک و غیر اصل را به جای لوازم اورجینال به خریداران می فروشند. بنابراین برای جلوگیری از این کلاهبرداری و خرید جنس اصل نکات مهمی وجود دارد که باید در زمان انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال به آن توجه داشته باشید تا بتوانید لوازم ورزشی با کیفیت و اصل مورد نیاز خود را خریداری کنید. نکات مهم در زمان انتخاب مرکز پخش اورجینال به شرح زیر می باشد:

تحقیق در مورد فروشندگان

یکی از نکاتی که باید در زمان انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال از همان ابتدا جزو اولویت های خود قرار دهید این است که در مورد فروشندگان مختلف موجود در بازار تحقیق کنید. چرا که به طور کلی قبل از خرید هر کالایی ابتدا بهتر است که در مورد آن تحقیقات لازم را انجام دهید. شما به دو شکل می توانید لوازم ورزشی اورجینال را خریداری کنید.

روش اول این است که به صورت حضوری در بازار و مکان هایی که جنس های برند ارائه می دهند، به دنبال یک فروشنده یا مغازه باشید تا بتوانید خرید مورد نیاز خود را انجام دهید.

روش دوم نیز به این صورت است که خرید خود را باید غیر حضوری و از طریق وب سایت های معتبر انجام دهید. اما نکته حائز اهمیت این است که در هر ۲ صورت باید قبل از خرید، فروشنده های زیادی را مورد جستجو قرار دهید و متوجه شوید که آیا آنها جنس اصل اراده می دهند یا خیر.

به عنوان مثال اگر تصمیم دارید که خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید، ابتدا بررسی کنید که آیا وب سایت مورد نظر شما از اعتبار بالایی برخوردار است یا نه؟ همچنین می توانید برای اطمینان بیشتر نظرات کاربران دیگر را در قسمت نظرات سایت مشاهده کنید تا متوجه شوید که افرادی که از این سایت خرید خود را انجام داده اند از خرید خود راضی می باشند یا خیر؟

بنابراین قبل از خرید و انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال حتماً در خصوص فروشنده مورد نظر خود تحقیق کنید تا بتوانید یک کالای با کیفیت و اورجینال را خریداری کنید.

انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال

مقایسه قیمت فروشگاه های مختلف

از نکات مهم دیگر در زمان خرید و انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال باید به آن توجه داشته باشید تا بتوانید یک کالای مناسب و اصل را خریداری کنید این است که قیمت فروشگاه های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. چرا که قیمت کالاها می تواند همیشه یک نشانه برای تشخیص محصولات اصل از غیر اصل باشد.

اگر در فروشگاهی مشاهده کردید که تجهیزات ورزشی با قیمت خیلی پایین به فروش می رسد پس قبل از اقدام به خرید آن کالا کنید، بهتر است بدانید لوازم ورزشی اصل با قیمت پایین می تواند یک عامل برای نامعتبر بودن و تقلبی بودن آن باشد. پس به موضوع قیمت گذاری دقت کنید وسریعاً برای خرید آن کالا وسوسه نشوید. درنتیجه اگر قیمت کالایی پایین تر از قیمت بازار است، احتمالا این کالا فیک می باشد.

دقت به بسته بندی محصول

مورد دیگری که در زمان انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال باید به آن دقت کنید بسته بندی کالا می باشد. به طور معمول کالاهای برند دارای بسته بندی شیک و مناسبی هستند. پس باید توجه داشته باشید که بسته بندی کالا به شکل حرفه ای و با کیفیتی انجام شده باشد. همچنین به برچسب و رنگ بسته بندی نیز توجه داشته باشید.

توجه به جزئیات و مشخصات فیزیکی لوازم ورزشی

نکته مهم دیگر در هنگام انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال این است که به جزئیات و مشخصات فیزیکی لوازم ورزشی دقت داشته باشید. توجه داشته باشید که محصولات برند دارای یک سری جزئیات مخصوص به خود می باشد. پس شما در زمان خرید بررسی کنید که آیا جزئیات و بخش های مختلف کالا با دقت و کیفیت طراحی و ساخته شده است. شما با بررسی جزئیات می توانید تا حد زیادی به اصل یا فیک بود یک محصول پی ببرید.

لوازم ورزشی

گارانتی و تضمین کالا

مورد دیگری که باید به آن در انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال آن را مورد توجه خود قرار دهید خدمات بعد از فروش یک کالا و تامین گارانتی را نیز است که به عنوان یک فاکتور مهم در پیدا کردن و انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال برای خرید لوازم ورزشی محسوب می شود.

باید در زمان خرید کالای مورد نظر خود توجه داشته باشید که فروشگاهی که از آن لوازم ورزشی مورد نیاز خود را خریداری می کنید محصولات خود را از نظر کیفیت، قیمت، سلامت فیزیکی و سایر موارد دیگر تضمین کند. همچنین دارای خدمات پس از فروش نیز باشد. زیرا فروشندگان معتبر که برندهای شناخته شده را به مشتریان خود عرضه می کنند به صورت معمول تصمیمات لازم و گواهینامه های مربوطه را در مورد اصالت کالا ارائه می دهند.

بنابراین در زمان انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال دقت داشته باشید که چنین خدماتی را از سمت مرکز مورد نظر خود دریافت کنید.

مشاهده تصاویر و ویدیوهای محصول

لازم به ذکر است که یکی از روش هایی که می توانید یک کالای اصل را از غیر اصل آن تشخیص دهید مشاهده تصاویر و ویدیوهای متنوع از محصول مورد نظرتان می باشد. شما می توانید تصاویر و ویدیوهای کالا ورزشی اصل مورد نظر خود را بررسی کنید تا با نحوه ساخت و شکل آن به صورت کامل آشنا شوید.

در اینترنت می توانید به راحتی تصاویر و ویدیوهایی از کالای مورد نظر خود که اصل است را پیدا کنید و با مقایسه با کالایی که قصد خرید آن را دارید، می توانید تشخیص دهید که آیا این محصولی که در دست دارید اصل است یا خیر. بنابراین به راحتی با استفاده از چنین ترفندی می توانید با آگاهی بیشتری کالای اصل مورد نظر خود را خریداری کنید.

نظر خواستن از افراد متخصص در این زمینه

یکی از روش های دیگری که می توانید برای انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال از آن استفاده کنید این است که از افراد متخصص که در این زمینه تجربه کافی دارند نظر بخواهید. بهتر است که قبل از اینکه بخواهید برای خرید لوازم اورجینال اقدام کنید از افرادی که در این زمینه حرفه ای می باشند نظر بخواهید. چرا که بدون شک افراد متخصص تجربه بیشتری در زمینه خرید لوازم اورجینال دارند‌.

همچنین اگر چنین شخصی در دسترس شما نبود کمک از یک فروشگاه لوازم معتبر به صورت آنلاین یا حضوری می تواند گزینه مناسبی باشد. همچنین می توان در زمان خرید لوازم اورجینال از مشاوران و کارشناسان بخش فروش سایت نیز راهنمایی های لازم خود را دریافت کنید.

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش نیز جزو نکاتی است که باید در زمان انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال به آن توجه داشته باشید. هنگام خرید ورزشی اورجینال توجه داشته باشید که فروشنده خدمات پس از فروش را به شما ارائه دهد و به این کار حسن شهرت داشته باشد. چرا که لوازم اورجینال به دلیل قیمت بالایی که دارند نیاز به خدمات پس از فروش درست و حسابی نیز خواهند داشت.

همچنین به این موضوع نیز دقت داشته باشید که فروشگاه مورد نظر شما از خدمات عودت کالا نیز برخوردار باشد. زیرا اگر محصول عرضه شده به شما دارای کیفیت مناسبی نباشد و یا متوجه شوید که اصل نیست از سیاست های بازگشت کالا استفاده کنید و در صورت لزوم بتوانید محصول مورد نظر خود را عوض یا بازپرداخت کنید.

استفاده از کدهای امنیتی

استفاده از کدهای امنیتی نیز می تواند یکی از روش هایی باشد که می توانید با استفاده از آن لوازم ورزشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهید. اگر برای شما سوال است که کد امنیتی چیست باید به صورت مختصر بگوییم که بعضی از برندهای معتبر برای این که به مشتریان خود نشان دهند که کالاهای عرضه شده توسط آن‌ها اورجینال است و افراد سودجو نتوانند کالاهای متفرقه را به اسم این برند به فروش برسانند از کدهای امنیتی به خصوص یا QR استفاده می کنند.

با اسکن این کدها می توانید متوجه شوید که این محصول اصل است یا خیر و اصالت کالا را مورد بررسی قرار دهید. بنابراین در زمان انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال توجه داشته باشید که کالاهای موجود دارای کدهای امنیتی باشد تا شما بتوانید با خیال راحت تری این تجهیزات را خریداری کنید.

لوازم ورزشی اورجینال

جمع بندی نهایی

نکات بسیاری وجود دارند که شما باید به هنگام خرید لوازم اورجینال به آن‌ها توجه و دقت کافی را داشته باشید و زمانی که قصد خریداری لوازم اورجینال را دارید بهتر است حتما آن نکات مهم و ضروری را مد نظر بگیرید. برخی از این نکات و اصول مهم برای پیدا کردن و انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال شامل موارد زیر می شود:

مشورت و نظر خواستن از افراد حرفه ای، مقایسه قیمت فروشگاه ها با همدیگر، برخورداری از خدمات پس از فروش، ارائه محصولات با کیفیت و گارانتی مورد نظر شما می باشد.

در زمان خرید لوازم و تجهیزات اورجینال حتما به نکات دیگری همچون راحتی دستگاه ها و سهولت استفاده از آن ها برای افراد و انتخاب فروشگاه و عمده فروشی لوازم ورزشی معتبری که اطمینان و اعتماد کافی را از این مسئله داشته باشید که محصولاتی که خریداری می کنید حتما اورجینال هستند. نکته حائز اهمیت این است که در زمان خرید لوازم اورجینال و برند توجه داشته باشید که حتما از مراکز مورد اطمینان خرید خود را انجام می دهید.

چرا که برای جنس های اصل و اورجینال به طور حتم هزینه زیادی صرف می شود. بنابراین در زمان خرید این مدل کالاها باید دقت داشت که در دام افراد سودجو و کلاهبردار نیفتاد. همچنین اگر خرید خود را به صورت اینترنتی انجام می دهید بهتر است راجع به سایت مورد نظر خود تحقیقات لازم را انجام داده و قسمت نظرات کاربران را حتما مطالعه کنید.

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مفیدی را در خصوص نکات لازم در زمان پیدا کردن و انتخاب مرکز پخش لوازم اورجینال در اختیار شما همراهان گرامی قرار دهیم تا بتوانیم در زمان خرید محصولات اورجینال مورد نظر شما به شما کمک کرده باشیم. بسیار سپاسگزاریم که تا به انتهای این مقاله همراه ما بودید.

mddionline

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه