قیمت لوازم ورزشی: راهنمای کامل برای انتخاب محصولات با ارزش در 1402

 1. خانه
 2. »
 3. معرفی تولیدی ها و فروشگاه های ورزشی ایران
 4. »
 5. قیمت لوازم ورزشی: راهنمای کامل برای انتخاب محصولات با ارزش در 1402
قیمت لوازم ورزشی راهنمای کامل برای انتخاب محصولات با ارزش
5/5 - (1 امتیاز)

خرید انواع لوازم و تجهیزات ورزشی از موضوعات بسیار مهمی است که توجه به آن در شروع هر رشته ورزشی ضروری است. البته تمامی رشته‌های ورزشی نیازمند لوازم خاصی نیستند و فقط برخی از انواع ورزش‌ها به تجهیزات خاصی مانند لباس ورزشی مخصوص و همچنین کفش ورزشی نیازمند هستند.

به دلیل اینکه امروزه تنوع لوازم ورزشی بسیار زیاد است یک ورزشکار باید به این موضوع مهم توجه کند که برای خرید تجهیزات خود باید به کدام فروشگاه مراجعه کند و یا اینکه در زمان خرید تجهیزات ورزشی باید به چه نکات مهمی توجه نماید.

قیمت لوازم ورزشی نیز از دیگر بحث‌های مهمی است که برای ورزشکاران اهمیت دارد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم راهنمای کامل برای انتخاب محصولات با ارزش ورزشی را خدمت شما ارائه دهیم و علاوه بر آن به عوامل موثر بر قیمت لوازم ورزشی اشاره کنیم.

راهنمای خرید لوازم ورزشی

امروزه یک ورزشکار در هنگام خرید تجهیزات ورزشی نه تنها باید به قیمت لوازم ورزشی بلکه به دیگر ویژگی‌های مهمی نیز توجه کند تا بتواند تجهیزات با کیفیت و با ماندگاری بالایی خریداری کند. دقت کنید که لوازم و تجهیزات ورزشی مانند لباس‌ و یا کفش‌های ورزشی می‌توانند به صورت مستقیم بر سلامتی ورزشکار اثر بگذارند و حتی عملکرد آن‌ها را تغییر دهند. اما انتخاب تجهیزات ورزشی کار ساده‌ای نیست و به همین دلیل در ادامه قصد داریم به نکات مهمی در این زمینه اشاره کنیم.

راهنمای خرید لوازم ورزشی

1- تعیین نیاز

اولین مرحله که مهم‌ترین آن در هنگام خرید تجهیزات ورزشی به شمار می‌آید، تعیین نیاز است. یک ورزشکار باید مشخص کند که دقیقا به چه نوع تجهیزاتی برای افزایش عملکرد و پیشرفت نیاز دارد. آیا قصد دارید لوازم ورزشی خریداری کنید؟ و یا هدف اصلی شما خرید لباس و کفش ورزشی است؟ در صورت تمایل به خرید تجهیزات ورزشی باید در ابتدا نوع ورزش را مشخص کنید.

به عنوان مثال در صورتی که ورزش مورد نظر شما دو باشد، باید حتما یک جفت کفش ورزشی مناسب دویدن خریداری کنید. اما اگر قصد دارید برای بدنسازی لوازم ورزشی خریداری کنید، باید اقدام به خرید دمبل و یا وزنه کنید. بنابراین می‌توان به این امر نیز اشاره کرد که قیمت لوازم ورزشی به این امر نیز بستگی دارد که شما قصد دارید کدام یک از انواع تجهیزات ورزشی را انتخاب و خریداری کنید.

2- تحقیق و بررسی

پس از اینکه نیاز خود نسبت به تجهیزات ورزشی را مشخص کردید، باید در مورد آن‌ها به خوبی تحقیق کنید. یک ورزشکار برای اینکه بتواند تجهیزات با کیفیت خریداری نماید باید در ابتدا بتواند با انواع تجهیزات موجود در بازار آشنا شود و ویژگی‌های آن‌ها را مقایسه کند. در زمان انجام تحقیق و بررسی لازم در زمینه تجهیزات ورزشی، باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • کیفیت: تجهیزات ورزشی باید دارای کیفیت بالایی باشند تا بتوانید برای مدت زمان زیادی از آن‌ها استفاده کنید و به عبارتی دوام و ماندگاری لازم را داشته باشد.
 • ایمنی: تجهیزات ورزشی باید ایمنی لازم را داشته باشند تا هیچ نوع خطری برای افراد ایجاد نکنند.
 • قیمت: قیمت لوازم ورزشی به دلیل تنوع بالای آن‌ها، متفاوت است. شما باید با دقت به بودجه خود لوازم و تجهیزاتی را انتخاب و خریداری کنید که علاوه بر قیمت مناسب، کیفیتی و ایمنی لازم را نیز داشته باشند.

3- خرید

پس از اینکه تحقیق و بررسی‌های لازم را انجام دادید، می‌توانید برای خرید لوازم و تجهیزات ورزشی اقدام کنید. شما باید در زمان خرید لوازم ورزشی به نکات زیر دقت کنید:

 • سایز: لوازم و تجهیزات ورزشی حتما باید با سایز شما متناسب باشند. چرا سایز می‌تواند بر عملکرد شما اثر بگذارند.
 • ظاهر: تجهیزات ورزشی باید ظاهر مناسبی داشته باشند.
 • گارانتی: برخی از تجهیزات ورزشی گارانتی دارند. شما باید حتما تجهیزاتی را انتخاب و خریداری کنید که گارانتی معتبری داشته باشند تا در هنگام ایجاد مشکلات مختلف بتوانید از خدمات گارانتی بهره ببرید.

4- استفاده از تجهیزات

پس از اینکه لوازم و تجهیزات ورزشی را خریداری کردید، باید در ابتدا نحوه استفاده از آن‌ها را به درستی یاد بگیرید. شما می‌توانید از مربیان خود و یا حتی کتاب‌های آموزشی برای یادگیری نحوه استفاده از تجهیزات کمک بگیرید. علاوه بر این باید حتما نکات زیر را نیز در نظر بگیرید:

 • پیش از استفاده از تجهیزات، دستورالعمل‌های موجود را با دقت مطالعه و به آن‌ها عمل کنید.
 • از تجهیزات ورزشی حتما باید در محیط‌های مناسب استفاده کنید.
 • در صورتی که در برخی قسمت‌های بدن خود درد و یا ناراحتی احساس می‌کنید، نباید از تجهیزات ورزشی استفاده کنید.
 • با رعایت و دقت به این مراحل نام برده شده، شما می‌توانید خرید موفقی داشته و با خیال راحت به ورزش کردن بپردازید.

استفاده از تجهیزات

5- جنس تجهیزات در خرید لوازم ورزشی

در ابتدا لازم است ذکر کنیم که توجه به جنس تجهیزات ورزشی از مهم‌ترین نکاتی است که در زمان خرید باید به آن دقت کنید. لازم به ذکر است که جنس و مواد به کار گرفته شده برای تولید تجهیزات ورزشی از جمله عواملی است که بر قیمت لوازم ورزشی اثر می‌گذارد. همچنین این مواد می‌توانند به صورت مستقیم بر عملکرد، ایمنی و دوام آن‌ها موثر باشند. در زمان انتخاب جنس و مواد تجهیزات ورزشی باید نکات زیر توجه کنید:

 • نوع ورزش: نوع جنس و مواد استفاده شده در تجهیزات ورزشی باید حتما با نوع ورزش مورد نظر شما سازگار باشند. به عنوان مثال جنس کفشی که برای دویدن استفاده می‌شود حتما با جنس کفش‌های فوتبالی دارای تفاوت‌هایی است.
 • ویژگی‌های ورزشی: جنس و مواد تجهیزات ورزشی باید ویژگی‌ها لازم را داشته باشند. برای مثال توپ فوتبال باید دارای جنس و مواد نرم و منعطف باشد تا توپ بتواند به راحتی حرکت کند.
 • ایمنی: تجهیزات ورزشی باید دارای جنس و مواد ایمن باشند تا هیچ نوع خطری برای ورزشکار ایجاد نکنند. به عنوان مثال توپ بسکتبال باید دارای جنس نرم باشد تا در صورت داشتن برخورد با ورزشکار آسیبی به آن‌ها نرسانند.
 • دوام و ماندگاری: جنس و مواد تجهیزات ورزشی باید دوام و ماندگاری لازم را داشته باشند تا با گذشت زمان خراب نشوند.

گاهی اوقات جنس و مواد استفاده شده برای تولید تجهیزات ورزشی می‌توانو تا حد بسیار زیادی بر عملکرد و ایمنی آن‌ها اثرگذار باشند. به عنوان مثال در زمان خرید کفش‌های ورزشی، باید حتما به جنس و مواد زیره آن‌ها توجه کنید. زیره کفش در واقع باید از موادی تولید شده باشد که بتواند از پاهای شما در مقابل ضربه محافظت نماید و علاوه بر این انعطاف پذیری لازم را داشته باشد تا ورزشکار بتواند به راحتی حرکت کند.

6- ایمنی در خرید لوازم ورزشی

لازم به ذکر است که ایمنی برخی از تجهیزات ورزشی نیز ممکن است بر قیمت لوازم ورزشی اثر بگذارد. به طور کلی دقت به ایمنی تجهیزات از دیگر نکات مهمی است که در هنگام خرید آن‌ها باید مورد نظر بگیرید. در زمان انتخاب و خرید تجهیزات ورزشی ایمن باید به نکات زیر توجه کنید:

 • ارائه گواهینامه ایمنی: لوازم و تجهیزات ورزشی ایمن باید حتما گواهینامه ایمنی داشته باشند که ایمنی آن‌ها را تایید کند.
 • رعایت استانداردهای ایمنی: تجهیزات ورزشی باید از یک سری استانداردهای ایمنی خاص پیروی نمایند.
 • به کار بردن مواد ایمن: تجهیزات ورزشی ایمن باید حتما از مواد ایمن نیز ساخته شده باشند که هیچ گونه خطر برای اشخاص ایجاد نکنند.
 • مناسب بودن برای سن و توانایی اشخاص: تجهیزات ورزشی برای اینکه بتوانند ایمن باشند باید با سن، توانایی و قابلیت اشخاص مناسب باشند.

لازم به ذکر است که گاهی اوقات، تجهیزات ورزشی ممکن است خطرات بسیار زیادی را برای افراد ایجاد کند. به عنوان مثال در ورزش‌های رزمی، به کار بردن تجهیزات حفاظتی همانند کلاه‌های ایمنی و یا محافظ دندان می‌توانند از آسیب‌های جدی جلوگیری کنند.

قیمت تجهیزات ورزشی چگونه مشخص می‌شوند؟

قیمت لوازم ورزشی بر حسب عوامل مختلفی مشخص می‌شود. در ادامه این مقاله قصد داریم به برخی از عوامل مهم و موثر بر قیمت تجهیزات ورزشی اشاره کنیم.

قیمت تجهیزات ورزشی چگونه مشخص می‌شوند؟

کیفیت مواد

از مهم‌ترین عواملی که بر قیمت لوازم ورزشی اثر می‌گذارد می‌توان به کیفیت مواد استفاده اشاره کرد. عمدتا مواد و جنس‌های باکیفیت دارای هزینه بیشتری هستند و ممکن است به صورت مستقیم بر قیمت محصولات ورزشی اثر بگذارند.

طراحی و برند

لوازم و تجهیزات ورزشی با طراحی‌هاب خاص و برندهای معروف ممکن است دارای هزینه‌های بیشتری باشند. در واقع افراد ممکن است برای تجربه کردن محصولات از برندهای مشهور ترغیب شوند که این امر می‌تواند باعث افزایش قیمت لوازم ورزشی شود.

تولید بر حسب نیازها

تجهیزات ورزشی مختلف ممکن است برای شرایط و یا حتی نیازهای مختلف تولید شوند.دقت کنید که اگر محصولات بر اساس نیازها و یا شرایط خاصی طراحی و تولید شوند، این احتمال نیز بیشتر می‌شود که قیمت لوازم ورزشی افزایش داشته باشند.

نحوه تولید محصولات ورزشی

لازم است بدانید که محصولات و تجهیزات ورزشی ممکن است به صورت دستی و یا صنعتی تولید شوند. تجهیزات تولید شده به شکل دستی عمدتا دارای هزینه تولید بیشتری نسبت به محصولات صنعتی هستند. در واقع اگر که تجهیزات ورزشی به شکل دستی تولید شوند، قیمت لوازم ورزشی نیز بیشتر حساب خواهد شد.

میزان هزینه‌های تولید

میزان هزینه‌های تولید، انبارداری، حمل‌ونقل و همچنین کمیسیون می‌توانند از جمله عوامل موثر بر قیمت لوازم ورزشی به حساب آیند.

موقعیت بازار

جالب است بدانید که از جمله دیگر عواملی که بسیاری از افراد آن‌ها را نادیده می‌گیرند اما می‌تواند بر قیمت لوازم ورزشی اثر بگذارد، موقعیت جغرافیایی و بازار است. برای مثال در برخی مناطق و نواحی، تجهیزات ورزشی ممکن است به دلایل اقتصادی و بازاریابی دارای قیمت‌های بیشتری باشند.

میزان تقاضا و عرضه

میزان تقاضا و عرضه از جمله دیگر عوامل موثر به شمار می‌روند. در صورتی که تقاضا بیشتر باشد، قیمت محصولات نیز ممکن است افزایش یابد. بنابراین میزان تقاضا و عرضه می‌تواند بر قیمت لوازم ورزشی اثر بگذارد.

نحوه انتخاب کفش و لباس ورزشی مناسب

نحوه انتخاب کفش و لباس ورزشی مناسب

اکنون که با عوامل موثر بر قیمت لوازم ورزشی آشنا شدید، در این قسمت قصد داریم شما را با نکات مهمی در زمینه نحوه انتخاب کفش و لباس‌های ورزشی آشنا کنیم. در واقع چه شما یک ورزشکار حرفه‌ای باشید و یا حتی به تازگی قصد شروع ورزش را دارید، کفش و لباس ورزشی از جمله تجهیزاتی هستند که عمدتا برای تمامی ورزش‌ها به کار می‌روند. این نوع تجهیزات برای افزایش کارایی و عملکرد دارای اهمیت بسیار زیادی هستند و باید در زمان خرید آن‌ها به برخی نکات توجه کنید.

در ادامه شما را با برخی از نکات مهم در این زمینه آشنا می‌کنیم.

1- انتخاب کفش ورزشی مناسب

از جمله نکات مهمی که در هنگام انتخاب کفش ورزشی مناسب باید به آن‌ها توجه کنید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اهمیت سایز و اندازه: مطمئن شوید که کفش‌های مورد نظر شما دارای فضای کافی برای پنجه و پاشنه باشند و همچنین عرض لازم را داشته باشند. برای اطلاع از سایز دقیق خود می‌توانید با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید.
 • انتخاب نوع کفش مناسب برای ورزش: لازم به ذکر است که انواع ورزش‌ها وجود دارند که هر یک از آن‌ها به نوع خاصی از کفش‌های ورزشی نیاز دارند. به عنوان مثال کفش‌های مخصوص دویدن با کفش‌های مناسب رشته ورزشی بسکتبال دارای تفاوت‌هایی هستند. بنابراین باید کفشی را انتخاب و خریداری کنید که برای انجام حرکات و ضربات مختلف در حین ورزش طراحی و تولید شوند.
 • ویژگی‌های بالشتک و پشتیبانی کفش: کفش مورد نظر شما باید دارای بالشتک و پشتیبانی مناسبی باشد که راحتی لازم را برای پا در هنگام ورزش ایجاد کند. بنابراین دقت کنید که کفش مورد نظر حتما بتواند ضربات مختلف را جذب کند و پایداری لازم را داشته باشد.
 • در نظر گرفتن دوام و ماندگاری: کفش‌های ورزشی مناسب باید حتما به اندازه کافی دوام و ماندگاری داشته باشند تا در برابر ضربات مختلف مقاومت لازم را در اختیار شما قرار دهند. علاوه بر این دقت کنید که کفش مورد نظر باید حتما قابلیت تنفس پذیری داشته باشد تا پاهای شما بتوانند خشک و خنک بمانند.

2- انتخاب لباس ورزشی مناسب

اکنون لازم است بدانید که انتخاب لباس ورزشی نیز نیازمند رعایت و توجه به نکات خاصی است. در این قسمت قصد داریم شما را با برخی از نکات مهم در زمینه انتخاب لباس ورزشی مناسب آشنا کنیم.

 • راحتی: لباس‌های ورزشی باید بتوانند آزادی و راحتی در زمان انجام حرکات ورزشی و همچنین انعطاف پذیری را در اختیار ورزشکار قرار دهند. لازم است به نوع ورزش خود دقت کرده و لباسی را انتخاب و خریداری کنید که بتوانید به راحتی حرکات مختلف ورزشی را انجام دهید.
 • جذب رطوبت و قابلیت تنفس:لازم است حتما به دنبال لباس‌هایی باشید که پارچه آن‌ها رطوبت‌گیر باشد و بتواند عرق را از پوست بدن شما بگیرد و علاوه بر آن تبخیر را افزایش دهد. همچنین بدن شما را در طی انجام فعالیت‌های ورزشی خشک نگه دارد. لباس‌های دارای قابلیت تنفس پذیری همچنین در تنظیم دمای بدن کمک کننده هستند.
 • انتخاب پارچه مناسب: پارچه مناسب دارای اهمیت و اثرات بسیار زیادی بر ورزشکاران است. لازم است که لباس‌هایی را انتخاب و خریداری کنید که پارچه آن‌ها سبک و کشش لازم را داشته باشند و علاوه بر آن پشتیبانی لازم را فراهم کنند. دقت کنید که لباس‌های ورزشی سایز و تناسب لازم را در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید طیف وسیعی از حرکات را انجام دهید.
 • در نظر گرفتن شرایط آب و هوا:شرایط آب و هوایی در انتخاب نوع لباس اهمیت بسیار زیادی دارند. بهتر است لباسی را انتخاب و خریداری کنید که دارای عایق مناسب در زمان فصول سرد باشد و همچنین شرایط لازم را برای محافظت در مقابل اشعه ماوراء بنفش را داشته باشد. سایت

جمع بندی

در این مقاله از راهنمای کامل برای انتخاب محصولات با ارزش ورزشی سعی بر این بود که شما را با نکات مهمی در زمینه انتخاب لباس‌های ورزشی آشنا کنیم. علاوه بر آن سعی کردیم شما را با عوامل موثر بر قیمت لوازم ورزشی آشنا کنیم. تجهیزات ورزشی می‌توانند به صورت مستقیم بر عملکرد ورزشکاران اثر بگذارند و به همین دلیل یک ورزشکار باید در زمان خرید این نوع تجهیزات دقت و توجه کافی داشته باشند و تمامی نکات ذکر شده در این مقاله را در نظر بگیرند.

در اسپرت مال شما به راحتی می توانید استعلام قیمت لوازم ورزشی مورد نیاز خود را از هر تولیدی فقط با یک تلفن و یا یک پیام در واتس اپ ایشان انجام دهید. برای خرید لوازم ورزشی فقط به یک سایت نیاز دارید و آن هم اسپرت مال است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه