انواع کاور ورزشی در بازار سال 1402

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. انواع کاور ورزشی در بازار سال 1402
انواع کاور ورزشی
5/5 - (1 امتیاز)

این که از لباس های ورزشی خود محافظت کنید بسیار اهمیت دارد. شما می توانید به این منظور از کاور ورزشی استفاده کنید. استفاده از انواع کاور ورزشی باعث می شود که طول عمر لباس ورزشی شما افزایش یابد. یکی از کاربرد های کاور ورزشی، استفاده از آن ها در ورزش فوتبال است. کاور ها نقش محافظتی دارند و باعث می شوند که پیراهن ورزشی پاره نشود.

کاور ورزشی در ابعاد و سایز های مختلفی تولید می شوند. یکی از مهمترین ویژگی های کاور های ورزشی این است که وزن سبکی دارند. همین موضوع باعث می شود که ورزشکار احساس سنگینی نکند و بتواند با آزادی عمل تمامی حرکت های ورزشی را اجرا کند.

استفاده از کاور های ورزشی در تمامی فصل های سال امکان  پذیر است. استفاده از کاور ورزشی در تابستان باعث می شود که ورزشکار عرق کند و همچنین دمای بدن ورزشکار زیاد می شود.

انواع کاور ورزشی برای خانم ها و آقایان استفاده می شود که جنس و دوام بسیار خوبی نیز دارند. علت اصلی این موضوع، جنسی است که در تولید آن به کار برده اند. از آن جايى که مهمترین کاربرد این کاور ها محافظت است، جنس در تولید آن حرف اول را می زند.

انواع کاور ورزشی زنانه و مردانه

انواع کاور ورزشی زنانه و مردانه

معمولا تفاوت کاور های ورزشی در سایز و مدل است. انواع کاور های ورزشی که برای خانم ها مورد استفاده قرار می گیرند، نسبت به کاور های ورزشی مردانه سایز کوچک تری دارند. می توان از هر یک از مدل ها در ورزش های مختلف استفاده کرد. اما در ادامه به انواع کاور ورزشی اشاره خواهیم کرد:

 • کاور ورزشی مردانه
 • کاور ورزشی زنانه
 • کاور ورزشی بچه گانه
 • کاور ورزشی توری
 • کاور ورزشی دو رو
 • کاور ورزشی فلامنت

بیشتر بخوانید: کاور ورزشی مدارس | خرید عمده کاور مدارس از تولیدی

ویژگی انواع کاور ورزشی

کاور های ورزشی برای رشته های مختلف ورزشی مانند شنا، فوتبال، بدنسازی و بستکبال مورد استفاده قرار می گیرند که این موضوع نشان دهنده اهمیت بالای استفاده از آن است، از این محصول به عنوان وسیله کمک آموزشی در مدرسه های فوتبال و بسکتبال نیز استفاده می شود.

ویژگی انواع کاور ورزشی

 • جنس

جنس استفاده شده در خط تولید کاور ورزشی بسیار اهمیت دارد و می تواند به سطح کیفی کاور ورزشی در طول زمان استفاده کمک شایانی کند. جنس انواع کاور ورزشی باید سبک و نازک باشد تا ورزشکاران در آن احساس خفگی نداشته باشند و همچنین به کمک سبک بودن آن با آزادی عمل بتوانند تمرین های مختلف ورزشی را انجام دهند و همچنین بتوانند به راحتی در فصل های گرم سال روی لباس های ورزشی خود آن را بپوشند.

 • رنگ

این کالا در مدل ها و رنگ های متنوعی تولید می شود. کاربردی ترین نمونه این کالا، کاور های دورو هستند که هر یک از طرف های آن دارای رنگبندی های متفاوت و زیبایی است.

 • سایز

انواع کاور ورزشی در سایز های مختلف برای کودکان و بزرگسالان تولید می شود به طوری که همه افراد می توانند برای انواع ورزش های گروهی و تکی از آن استفاده کنند و دارای مشخصه های متعددی است که از مهمترین آن ها می توان به خاصیت کشسانی بالای آن ها اشاره کرد.

 • خاصیت کشسانی

کشسانی بالای کاور باعث می شود تا میزان مقاومت و دوام این کالا در برابر پاره شدن تا حد زیادی افزایش یابد و از تعریق بیش از حد ورزشکاران در حین انجام ورزش های سخت جلوگیری کند.

راحتی ورزشکاران در انجام حرکات ورزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد به همین دلیل بهتر است در ورزش های مختلف از هر یک از مدل های انواع کاور ورزشی استفاده کرد.

کاربرد انواع کاور ورزشی

کاربرد انواع کاور ورزشی

 • حمل و نقل و نظافت راحت

اگر به عنوان یک ورزشکار هر روز ورزش را دنبال می کنید و به همراه ساک ورزشی خود راهی باشگاه یا مدرسه می شوید برای شما بسیار اهمیت دارد که از وسایل سبک استفاده کنید تا در طول مسیر اذیت نشوید. کاور ورزشی با توجه به جنسی که دارند بسیار سبک هستند و در این امر کمک زیادی به شما می کنند.

نظافت و حمل کاور های ورزشی توسط دانش آموزان بسیار راحت است و به سادگی می توان آن ها را جمع و مرتب کرد که دلیل اصلی آن سبک بودن کاور ها می باشد. برخی از مدل های این محصول را از الیاف طبیعی تولید می کنند. از این رو ورزشکاران در هنگام حرکت و جابه جایی می توانند به راحتی آن را با خود حمل کنند و هیچ مشکلی برای آن ها ایجاد نخواهد شد.

 • ماندگاری لباس ورزشی

همان طور که در مطالب قبلی بیان شد، استفاده از کاور ورزشی بسیار اهمیت دارد و به ماندگاری هر چه بیشتر لباس های ورزشی کمک زیادی می کند. انواع کاور های ورزشی در دو نوع ساده و طرحدار تولید می شوند.

 • تقسیم بندی کردن بازیکنان

از دیگر کاربرد های استفاده از کاور ورزشی در مدارس، می توان به تقسیم بندی دانش آموزان به گروه های مختلف اشاره کرد که با توجه به رنگ متفاوت کاور ها به شناسایی دانش آموز ها توسط مربی بسیار کمک می کند. دیگر دلیل مهم استفاده از انواع کاور ورزشی برای بازیکنان، افزایش دادن شعاع دید است.

برای ‌مثال در یک بازی گروهی مانند بسکتبال یا فوتبال بازیکنان یک تیم از یک کاوری یکسان و یک رنگ استفاده می‌کنند تا در حین بازی بتوانند به آسانی هم گروهی خود را پیدا کنند. اگر هر بازیکن با لباس شخصی در زمین بازی حاضر شود شناخت آن توسط هم تیمی سخت می شود و در نتیجه سرعت نقل و انتقال توپ کاهش می‌یابد.

همچنین اشتباهات تیمی افزایش می یابد. به همین منظور استفاده از کاور ورزشی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 • حمل و نقل و نظافت راحت

اگر به عنوان یک ورزشکار هر روز ورزش کردن را دنبال می کنید و به همراه ساک ورزشی خود راهی باشگاه یا مدرسه می شوید برای شما بسیار اهمیت دارد که از وسایل سبک استفاده کنید تا در طول مسیر اذیت نشوید. انواع کاور ورزشی با توجه به جنسی که دارند بسیار سبک هستند و در این امر کمک زیادی به شما می کنند.

نظافت و حمل کاور های ورزشی توسط دانش آموزان بسیار راحت است و به سادگی می توان آن ها را جمع و مرتب کرد که دلیل اصلی آن سبک بودن کاور ها می باشد. برخی از مدل های این محصول را از الیاف طبیعی تولید می کنند. از این رو ورزشکاران در هنگام حرکت و جابه جایی می توانند به راحتی آن را با خود حمل کنند و هیچ مشکلی برای آن ها ایجاد نخواهد شد.

 • شست و شوی آسان

رعایت بهداشت یکی از مواردی است که باید همه مردم به خصوص ورزشکاران به آن توجه داشته باشند. زیرا ورزشکاران در حین بازی به دلیل تحرک زیاد عرق می کنند و اگر دائم و به صورت مرتب لباس‌ هایشان را عوض نکنند بوی بدی به خود می‌گیرند.

علاوه بر بوی بد لباس وجود طولانی مدت عرق بر روی لباس می تواند باعث رشد باکتری و قارچ های مختلف شود که در نهایت موجب انواع بیماری های پوستی می شود. به همین منظور لازم است که لباس های ورزشی شسته شوند. انواع کاور ورزشی با توجه به جنسی که دارند به سرعت شسته و تمیز می شوند.

همچنین به دلیل نازک بود ان ها به سرعت خشک می شوند و برای استفاده بعد بسیار سریع آماده می شوند.

بیشتر بخوانید: کاور ورزشی عمده (خرید عمده)

بهترین جنس کاور ورزشی

بهترین جنس کاور ورزشی

از بهترین جنس هایی که در تولید کاور ورزشی استفاده می شود، می توان به فلامنت اشاره کرد. جنس آن به گونه ای است که حتی در صورت کشیده شدن نیز پاره نمی شود.

مشخصه ها و ویژگی های متعددی می توان برای این که یک کاور ورزشی خوب و مرغوب باشد، در نظر گرفت. اصلی ترین ویژگی آن ها این است که از عرق سوز شدن ورزشکاران جلوگیری کند و این موضوع به جنسی بستگی دارد که در تولید کاور ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از انواع کاور ورزشی که کیفیت و جنس خوبی داشته باشد و همچنین مناسب باشد، همانند کفش و لباس ورزشی می تواند تاثیر زیادی بر روی عملکرد  ورزشکار داشته باشد.

تنوع در کاور های ورزشی از لحاظ رنگ و مدل بسیار زیاد است که از جدید ترین مدل های آن می توان به نمونه هایی که از جنس تور تولید شده اند اشاره کرد و بیشتر برای فصل تابستان و هوای گرم مورد استفاده قرار می گیرند، کاور توری باعث جریان هر چه بهتر و بیشتر هوا در حین انجام فعالیت های ورزشی می شود و این موضوع همچنین مانع از افت فشار ورزشکار ها در هوای گرم می شود.

کاور روی لباس ورزشی استفاده می شود. که بیشترین کاربرد آن هنگام گروه بندی کردن بازیکنان است و همچنین محافظت از پیراهن ورزشی. این لباس با در نظر گرفتن مزایا و معایبی که دارد نظر ورزشکاران زیادی را به خود جلب کرده است.

همانطور که گفته شد مهمترین کاربرد انواع کاور ورزشی گروه بندی و تقسیم کردن بازیکنان یک تیم در باشگاه های ورزشی یا مدارس است. از آن جايى که این موضوع توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده، از این رو تولید انواع کاور ورزشی در طرح و رنگ های مختلف به شدت افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید فوم رولر

قیمت انواع کاور ورزشی

قیمت انواع کاور ورزشی

انواع کاور ورزشی علاوه بر این که کاربرد و مزایای فراوانی دارند، قیمت مناسبی نیز دارند و هزینه زیادی بر روی دوش ورزشکار نمی گذارند. شما می توانید با هزینه مناسب یک کاور تهیه کنید و از لباس ورزشی خود محافظت کنید. به خصوص در ورزش هایی همچون فوتبال که صدمه و برخورد زیاد است.

همچنین اگر مدارس و باشگاه های ورزشی قصد خرید داشته باشند می توانند به صورت عمده خریداری کنند که در کاهش هزینه ها تاثیر زیادی دارد.

در این مقاله در مورد انواع کاور ورزشی و مشخصات آن صحبت کردیم و به نکات مربوط به آن پرداختیم. در پایان از توجه شما بسیار ممنونیم که تا انتها ما را همراهی کردید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • سمیرا
  23 اردیبهشت 1403 در 10:58

  سلام کاور‌ بچگونه هم دارین؟

افزودن دیدگاه