توپ تنیس عمده برای خرید در سال 1402

اگر به دنبال خرید توپ تنیس عمده هستید، به اسپرت مال خوش آمدید. اسپرت مال در زیر فروشندگان عمده توپ تنیس را لیست کرده است تا فقط با یک کلیک بتوانید به اطلاعات تماس ایشان دسترسی داشته باشید.

توپ تنیس عمده (لیست تولیدی های توپ تنیس)

نکات هنگام خرید توپ تنیس عمده

در رشته های ورزش دیگر ممکن است تجهیزات جانبی آن ها نقش چندان مهمی در برد یا باخت ورزشکاران نداشته باشند. اما کیفیت و نوع لوازم جانبی تنیس تعیین کننده برد یا باخت ورزشکاران در بازی تنیس می باشد. چه یک حرفه‌ ای سرسخت باشید و چه یک مبتدی باشید که هنوز راکتی را انتخاب نکرده‌ اید، باید توپ تنیسی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز های شما باشد. زیرا توپ تنیس بخش مهمی از بازی تنیس می باشد و به هیچ وجه مناسب بودن نوع آن با میزان مهارت و زمین بازی خود را نباید فراموش کنید.

برای افراد مبتدی و کسانی که فقط برای تفریح تنیس بازی می کنند، ممکن است همه توپ های تنیس یکسان به نظر برسند. اما ده ها تفاوت بین توپ های تنیس مختلف و بیش از 200 مارک مورد تایید فدراسیون بین المللی تنیس وجود دارد. به همین دلیل تشخیص بهترین توپ های تنیس برای شما می تواند دلهره آور و چالش برانگیز باشد.

نکات هنگام خرید توپ تنیس عمده

در این مقاله نکات مهمی که هنگام خرید توپ تنیس عمده باید در نظر بگیرید را ذکر خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

انواع توپ تنیس بر اساس سطح بازی بازیکنان

سه سطح کیفی اصلی توپ تنیس تولید شده توسط تولید کنندگان برتر عبارتند از:

  • سطح تفریحی
  • سطح قهرمانی
  • سطح حرفه ای

توپ های تنیس مبتدی به عنوان توپ تفریحی در نظر گرفته می شوند و در بازی های تفریحی و تفننی مورد استفاده قرار می گیرند. توپ های تنیس در سطح تفریحی باید فقط برای اهداف تمرینی استفاده شوند و از به کار بردن آن ها در مسابقات خودداری کنید. زیرا بسیاری از لیگ ها به شما اجازه بازی با این نوع توپ های تنیس را نمی دهند. اگر فقط قصد بازی به صورت تفریحی را دارید، در زمان خرید توپ تنیس عمده توپ های تنیس در سطح تفریحی را خریداری کنید.

توپ‌ های تنیس سطح قهرمانی یک پله بالاتر از توپ های تنیس در سطح تفریحی هستند و می‌ توان از آن ها برای بازی در لیگ استفاده کرد. زیرا جهش و احساس بیشتری برای بازیکنان و تنیسور های سطح متوسط ​​دارند.

بهترین نوع توپ های تنیس در سطح حرفه ای می باشند و با مواد اولیه با بالاترین میزان کیفیت تولید می شوند. توپ‌ های تنیس سطح حرفه‌ ای از فناوری بیشتری نسبت به توپ‌ های سطح تفریحی و قهرمانی استفاده می‌ کنند تا قابلیت بازی طولانی‌ تری داشته باشند. زیرا توپ‌ های تنیس حرفه ای معمولاً در تورنومنت های حرفه‌ ای ATP/WTA استفاده می‌ شوند. به همین دلیل می‌ توانید مطمئن باشید که عملکرد بهتری در بازی خواهید داشت و هم کیفیت و دوام و ماندگاری بیشتری را برای بازیکنان پیشرفته‌ تر به ارمغان می آورد.

انواع توپ تنیس

اگر قصد خرید توپ تنیس عمده را برای فروشگاه خود دارید باید انواع مختلف توپ های تنیس بر اساس سطح بازی ها را برای مشتریان خود تهیه و خریداری کنید.

انواع توپ تنیس از نظر ساختار

نکته مهمی که هنگام انتخاب و خرید توپ تنیس عمده  باید به آن توجه داشت، تمایز بین توپ های تنیس تحت فشار و بدون فشار است.

توپ های تنیس بدون فشار معمولاً برای افراد مبتدی، تمرین یا بازی های تفریحی استفاده می شوند. توپ های تنیس بدون فشار دارای هسته های محکم و توپر هستند و از طریق ساختار پوسته لاستیکی خود جهش می یابند. به همین دلیل توپ‌ های تنیس بدون فشار مانند توپ‌ های تنیس استاندارد، جهش خود را از دست نمی‌ دهند. در واقع می توان گفت توپ های تنیس با گذشت زمان و با محو شدن نمد بیرونی پرش خود را از دست نمی‌ دهند. درست است که بسیاری از بازیکنان ممکن است از طول عمر توپ های تنیس بدون فشار لذت ببرند. اما برخی دیگر آن ها را سنگین تر و بازی کردن با آن ها را بسیار سخت تر می دانند.

توپ های تنیس تحت فشار مناسب مسابقات تنیسور ها هستند و توسط تنیسور های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند و بسیار رایج تر هستند. توپ های تنیس تحت فشار دارای هسته توخالی و پر شده با هوا یا نیتروژن هستند که باعث جهش، سرعت و چرخش بیشتر می شود. اما این توپ ها با گذشت زمان به سرعت محو می شوند و ماندگاری بالایی ندارند و بیشتر وقت ها فقط برای یک مسابقه قابل استفاده هستند.

به هنگام خرید توپ تنیس عمده از مراکز و فروشگاه های معتبر به برند ها توجه داشته باشید و انواع مختلف توپ های تنیس بر اساس ساختار را از برند های معروف انتخاب و خریداری کنید.

انواع توپ تنیس بر اساس ارتفاع

وقتی به دنبال خرید توپ تنیس عمده هستید، قطعاً نوع زمینی که در آن بازی می کنید در نوع توپ تنیسی که باید با آن بازی کنید نیز نقش خواهد داشت.

توپ تنیس معمولی

توپ های تنیس معمولی اغلب در زمین های خاکی یا سرپوشیده مورد استفاده قرار می گیرند. این توپ ها به عنوان توپ های زمین نرم نیز شناخته می شوند. زیرا برای زمین های خاکی طراحی شده اند. توپ‌ های تنیس معمولی دارای نمد نازک‌ تر و صاف تری هستند که مقدار خاک رس جذب شده در اثر ضربه را کاهش می‌ دهند. به همین دلیل توپ‌ های تنیس معمولی با جمع‌ آوری رطوبت از خاک رس سنگین نمی‌ شوند. نمد روی توپ تنیس معمولی در اطراف هسته توپ محکم تر به هم بافته می شود و این مانع از پف کردن توپ و افزایش عمر آن می شود. اگر از یک توپ با قابلیت اضافی در زمین خاکی استفاده کنید، رطوبت حاصل از خاک رس به نمد نفوذ می کند و خیلی سریع تر پایین می آید. بنابراین اگر در زمین خاکی تنیس بازی می کنید در زمان خرید توپ تنیس عمده، توپ تنیس معمولی مناسب ترین انتخاب خواهد بود.

توپ تنیس با قابلیت اضافی

اگر در زمین های سخت در فضای باز یا چمن بازی می کنید، توپ تنیس با قابلیت اضافی در زمین های سخت تر و سطوح چمن بهتر است. پس به یاد داشته باشید که اگر در چمن بازی می کنید حتماً در زمان خرید توپ تنیس عمده، توپ های تنیس با قابلیت اضافی را خریداری کنید. زیرا اگر از یک توپ معمولی در زمین سخت در فضای باز استفاده کنید توپ دوام کمتری خواهد داشت و نسبتاً سریع فرسوده خواهد شد.

توپ تنیس مناسب ارتفاع بالا

هنگام انتخاب و خرید توپ تنیس عمده، مهم است که به خاطر داشته باشید که ارتفاع مکانی که در آن بازی می کنید چقدر است. بازی در ارتفاعات بالا می‌ تواند باعث شود که توپ‌ های تنیس با فشار بالا پریده و سریع‌ تر حرکت کنند و برای همه بازیکنان و تنیسور ها چه مبتدی و چه حرفه ای مشکل‌ ساز باشد. ITF ارتفاع بالا را 4000 فوت یا بالاتر در نظر می گیرد. اگر در این ارتفاع یا بالاتر از آن بازی می‌ کنید باید روی توپ‌ های تخصصی تنیس در ارتفاع بالا سرمایه‌ گذاری کنید که برای به حداقل رساندن این مشکلات و ایجاد احساس عادی‌ تری در زمین ساخته شده اند.

توپ تنیس مبتدی

توپ های تنیس در انواع مختلفی برای ارائه به بازیکنان در تمام سطوح مهارتی وجود دارند. توپ تنیس مبتدی توسط تنیسور هایی استفاده می شود که قصد دارند مهارت های خود را توسعه دهند. این توپ‌ ها برای بازی‌ های آهسته‌ تر طراحی شده‌ اند و به بازیکنان این امکان را می‌ دهند تا راحت‌ تر بر تکنیک‌ های اصلی تنیس تسلط پیدا کنند.

توپ تنیس قرمز

این توپ برای کودکان طراحی شده است و عموماً برای مینی تنیس استفاده می شود.

توپ تنیس نارنجی

وقتی بازیکنان بر توپ قرمز مسلط می شوند، شروع به بازی با توپ نارنجی می کنند.

توپ تنیس سبز

توپ سبز شبیه یک توپ تنیس معمولی است. البته بسیار کندتر از نسخه حرفه ای هستند.

در زمان خرید توپ تنیس عمده باید توجه داشته باشید که توپ های تنیس با رنگ های مختلف را برای سطوح مختلف مهارت تنیسور ها برای مشتریان فروشگاه خود تهیه و خریداری کنید. 

سخن پایانی

هنگامی که برای خود یا برای مشتریان فروشگاه خود توپ تنیس می‌ خرید به سطح مهارت و نوع زمینی که قرار است تنیسور ها در آن بازی کنند فکر کنید و توپ های تنیسی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما و تنیسور ها باشند.

در این مقاله نکات مهم و ضروری که به هنگام خرید توپ تنیس عمده باید رعایت کنید و به آن ها توجه داشته باشید را ذکر کردیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله و با توجه به این نکات بتوانید بهترین خرید ممکن را تجربه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه