پد گردنی اسکات| انواع، ویژگی ها و کاربرد

  1. خانه
  2. »
  3. اسپرت مگ
  4. »
  5. پد گردنی اسکات| انواع، ویژگی ها و کاربرد
پد گردنی اسکات
5/5 - (2 امتیاز)

پد گردنی اسکات یا پد اسکات و به نام دیگر پد هالتر یکی از تجهیزات کاربردی و ضروری در ورزش بدنسازی است که به فرد این امکان را می‌دهد تا هنگام انجام تمرینات اسکات و تمرین با هالتر راحتی بیشتری را تجربه کند. عموما پد گردنی اسکات از پلی اورتان و فوم تولید می‌شود که جنس رویه از نفوذ عرق به داخل فوم جلوگیری می‌کند. قطر داخلی فوم هم تضمین می‌کند که پد گردنی اسکات می‌تواند برای اغلب تمرینات با هالتر و اسکات مورد استفاده قرار بگیرد.

اگر بدنسازی کار می‌کنید، صاحب باشگاه هستید یا حتی فروشنده تجهیزات ورزشی، این مقاله می‌تواند اطلاعات مفیدی را  پیرامون پد هالتر یا پد گردنی اسکات به شما بدهد. اغلب بدنسازان حرفه‌ای حداقل هفته‌ای سه باز از هالتر یا اسکات استفاده می‌کنند. از آنجایی که ایمنی و مراقبت از بدن در طول تمرینات ورزشی یکی از اصول حیاتی است، ضرورت استفاده از پد گردنی اسکات مشخص خواهد شد.

به طور کلی پد گردنی اسکات نوعی فوم ضخیم است که برای پیچیده شدن دور میله هالتر بدنسازی طراحی شده است. هدف اصلی آن محافظت از گردن و شانه ورزشکار هنگام تمرین با هالتر است. این محصول ضربه گیر بوده و خطر آسیب دیدگی و تمرکز وزن در یک نقطه خاص را کاهش می‌دهد.

اگر در انتخاب فروشنده و تولیدکننده این پدها دچار چالش شده‌اید این مقاله و همینطور لیستی که در ادامه خواهید دید به شما کمک می‌کند. چرا که در ادامه اسامی و اطلاعات تماس تعدادی از عمده‌فروشان و تولیدکنندگان سراسر ایران را در اختیار شما قرار خواهیم داد که می‌توانید با یک کلیک به اطلاعات تماس آنها دسترسی داشته باشید.

معرفی پد گردنی اسکات، مزایای استفاده از آن و ویژگی‌ها

معرفی پد گردنی اسکات

پد اسکات هالتر، همچنین به عنوان پد اسکات هالتر یا پد گردن نیز شناخته می شود، یک وسیله فومی محافظ است که برای قرار دادن در اطراف هالتر هنگام انجام تمریناتی مانند اسکات، لانژ و غیره طراحی شده است. هدف اصلی این پد ارائه راحتی و پشتیبانی، کاهش فشار و ناراحتی بر روی گردن، شانه‌ها و قسمت بالایی کمر است که می‌تواند در اثر تماس مستقیم با هالتر ایجاد شود.

بیشتر بخوانید: خرید عمده پد اسکات | فروش عمده پد هالتر

معرفی پد گردنی اسکات

تاریخ دقیق اختراع پد اسکوات هالتر به درستی ثبت نشده، اما توسعه آن را می‌توان به محبوبیت روزافزون وزنه برداری و تمرینات قدرتی در اواسط قرن بیستم ربط داد. همان قدر که افراد بیشتری درگیر این فعالیت‌ها بودند، نیاز به تجهیزات حفاظتی برای افزایش راحتی و ایمنی هم بیشتر احساس می‌شد. وزنه برداران اولیه اغلب از راه حل‌های موقتی مانند حوله یا لایه‌های فوم‌مانند برای محافظت از گردن و سرشانه‌هاهنگام اسکات و سایر تمرینات استفاده می‌کردند.

اختراع پد گردنی هالتر تاثیر قابل توجهی بر صنعت تناسب اندام داشته است. این وسیله تمرین وزنه برداری و قدرتی را برای طیف وسیع‌تری از افراد، از مبتدی تا ورزشکاران باتجربه، در دسترس و راحت‌تر کرده و با کاهش ناراحتی و خطر آسیب، پد گردنی اسکات به ورزشکاران این امکان را می‌دهد که بیشتر روی تمرین و عملکرد خود تمرکز کنند و در نهایت به نتایج بهتر تمرین کمک می‌کند.

مزایای استفاده از پد گردنی اسکات

همانطور که اشاره شد پد گردنی اسکات با ایجاد یک مانع محافظ بین هالتر و بدن فرد در اجرای حرکت و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی تاثیر دارد. استفاده از پد گردنی اسکات برای تمرین مزایای زیادی دارد. استفاده از پد هالتر می‌تواند تجربه وزنه برداری را با ایجاد راحتی، محافظت و بهبود عملکرد کلی به میزان قابل توجهی افزایش دهد. در ادامه مزایای کلیدی استفاده از پد گردنی اسکات در برنامه تمرینی ذکر خواهد شد.

تقسیم فشار و محافظت از گردن

پد گردنی اسکات نقاط تماس بین هالتر و بدن را محافظت می‌کند و وزن را به طور یکنواخت روی گردن، شانه‌ها و باسن ورزشکار توزیع می‌کند. این کار فشار و ناراحتی را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود بلند کردن هالتر قابل کنترل‌تر باشد. استفاده از پد گردنی اسکات در طول تمرین می‌تواند به طور موثر فشار بار را روی نقاط خاصی از گردن و پشت کاهش دهد و بار را به طور مساوی توزیع کند.

کاهش تمرکز بار، احتمال درد طولانی مدت ستون فقرات را به حداقل می‌رساند. بدون پد، هالتر می‌تواند روی پوست و ماهیچه‌های فشار ایجاد کند و باعث درد و کبودی احتمالی شود. پد گردنی اسکات از تماس مستقیم جلوگیری می‌کند، درد را به حداقل می‌رساند و تجربه راحت‌تری از بلند کردن بدن را فراهم می‌کند.

استفاده از پد گردنی اسکات در طول تمرین، تمرینات موثر بدون خستگی سریع ممکن را فراهم می‌کند، محدود کردن استرس فیزیکی و خستگی بدن را کاهش و موجب لذت بیشتری از تمرینات خواهد شد. تعادل و تراز مناسب بدن در طول تمرین برای دستیابی به بهترین نتیجه بسیار مهم است و استفاده از پد گردنی اسکات موجب خواهد شد هیچکدام از مفاصل بدن، رباط‌ها یا تاندون‌ها تحت فشار قرار نگیرند و ناراحتی ایجاد نکنند.

در نتیجۀ چنین مزایا و فوایدی که ایجاد می‌کند وضعیت بدن به طور خودکار بهبود می‌یابد و تمرکز روی کنترل و تعادل بدن هم حین تمرینات بیشتر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تولیدی صفحه هالتر

تقسیم فشار هنگام استفاده از پد گردنی اسکات

افزایش ظرفیت وزنی و ایمنی

استفاده از پد گردنی اسکات از نواحی حساس مانند ستون فقرات، گردن و سرشانه‌ها در برابر ضربه مستقیم هالتر محافظت می‌کند. این امر خطر کبودی، ساییدگی و سایر صدمات جزئی را که می‌تواند حین بلند کردن رخ دهد، کاهش می‌دهد. پد گردنی اسکات با فراهم کردن شرایط بلند کردن راحت‌تر، موجب تمرکز بر فرم صحیح بدن و تکنیک مناسب می‌شود. هنگامی که هالتر با درد یا ناراحتی همراه نباشد، می‌توان روی حفظ وضعیت و هم ترازی صحیح تمرکز کرد.

با افزایش راحتی و کاهش درد، ورزشکار اغلب می‌تواند وزنه‌های سنگین‌تر را با اطمینان بیشتری بلند کند. این پد به بدنساز اجازه می‌دهد تا محدودیت‌های خود را با خیال راحت پشت سر بگذارد که به طور بالقوه منجر به افزایش قدرت و عملکرد بهتر در طول زمان می‌شود. کاهش ناراحتی به این معنی است که می‌توان جلسات تمرینی طولانی‌تری را بدون احساس فشار روی گردن و شانه‌های خود تحمل کرد.

تنوع کاربردی و سهولت در استفاده

پد گردنی اسکات فقط برای تمرین اسکات مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. آنها را می‌توان برای انواع تمرینات از جمله لانژ، هیپ تراست و حرکت ساق پا با دستگاه calf raises استفاده کرد. این تنوع کاربردی آنها را به یک مکمل ارزشمند برای طیف وسیعی از تمرینات بدنسازی تبدیل می‌کند و راحتی و پشتیبانی را برای ورزشکاران و بدنسازان فراهم می‌کند.

پد گردنی اسکات را می‌توان به راحتی به هالتر متصل و از آن جدا کرد. هنگامی که دیگر نیازی به استفاده از آن ندارید می‌توانید به راحتی آن را از میله هالتر جدا کنید. این سازگاری تضمین می‌کند هر زمان که نیاز بود از پد استفاده و در غیر این طورت آن را جدا و در جای مطمئن نگهداری کنید.

بیشتر بخوانید: وسایل بدنسازی در خانه کدامند؟ (بهترین تجهیزات تناسب اندام خانگی)

ویژگی‌های مهم پد گردنی اسکات  مزایای استفاده از پد گردنی اسکات 
جنس مرغوب: در دوام و کاربرد مناسب پد گردنی اسکات تاثیر دارد. تقسیم فشار و محافظت از گردن: استفاده از پد موجب تقسیم و توازن فشار روی تمام نواحی به طور یکسان می‌شود.
طراحی منحنی: موجب جاگیری درست پد و در نتیجه هالتر روی گردن می‌شود. افزایش ظرفیت وزنی و ایمنی: در اثر استفاده از پد گردنی اسکات، راحتی بیشتر و درد کاهش پیدا خواهد کرد، در نتیجه ورزشکار می‌تواند وزنه‌های سنگین‌تر را با اطمینان بیشتری تحمل کند.
لایه خارجی چرم مصنوعی یا نئوپرن: این ویژگی به ثبات پد در جای خود حین تمرینات کمک می‌کند. تنوع کاربردی و سهولت در استفاده: یک پد مناسب با ویژگی‌های ضروری می‌تواند در طیف وسیعی از حرکات بدنسازی و ورزش‌ها استفاده شود.

ویژگی‌های پد گردنی اسکات

پد گردنی اسکات یک سرمایه‌گذاری بلند مدت است، بنابراین قبل از انتخاب و خرید آن بهتر است به ویژگی‌هایی که در کیفیت و عملکرد رضایت‌بخش آن تاثیر دارد دقت کنید. اسپرت مال در ادامه قصد دارد دربارۀ این ویژگی‌ها با شما صحبت کند.

هنگام انتخاب پد گردنی اسکات شناخت جنس مرغوب و موادی که در آن به کار رفته است به خریدار کمک می‌کند تا خریدی مقرون به صرفه داشته باشند. مواد داخلی این پدها معمولا فوم و روکش خارجی آنها چرم مصنوعی یا نئوپرن است. استفاده از یک جنس غیر لغزنده و مقاوم در برابر عرق برای لایه خارجی بسیار مهم است چون موجب می‌شود پد گردنی اسکات هنگام تمرین در جای خود ثابت بماند و سُر نخورد.

پد گردنی اسکات معمولاً دارای یک طراحی منحنی است که به خوبی در اطراف هالتر قرار می‌گیرد و توزیع یکنواخت وزن را فراهم و خطر لیز خوردن را به حداقل می‌رساند. دقت داشته باشید که پد گردنی اسکات باید برای طیف وسیعی از تمرینات مناسب و به اندازه کافی پهن و قطر مناسبی هم داشته باشد.

یکی دیگر از نکاتی که باید در انتخاب پد گردنی اسکات به آن توجه کرد، استفاده راحت آن برای همه بدنسازان در همه سطوح مهارتی است. هم یک بدنساز مبتدی و هم یک بدنساز حرفه‌ای باید به راحتی از این پد استفاده کند و مشکلی در دسترسی به آن نداشته باشد. این پد برای مبتدیان عامل نگرانی از آسیب دیدن گردن و سرشانه را کاهش و برای بدنسازان باتجربه راحتی بیشتری را برای انجام تمرینات چالش‌برانگیز فراهم می‌کند.

انواع پد گردنی اسکات

پدهای وزنه‌برداری و بدنسازی انواع متنوعی دارند که هنگام انتخاب و خرید باید به این تنوع دقت کرد. اگرچه هدف و کاربرد اصلی همه آنها مشترک و یکسان است ولی ترجیحات شخصی و سطح مهارتی بدنسازانی که قصد استفاده از آنها را دارند می‌تواند در انتخاب نوع خاصی از پد گردنی اسکات موثر باشد.

1- پد گردنی اسکات کلاسیک

پد گردنی کلاسیک هم برای تمرینات سبک و هم سنگین مانند لانژ، هیپ تراست و حرکت ساق پا با دستگاه calf raises مورد استفاده واقع شود. این پد گردنی به طور معمول دارای طولی به اندازۀ 44 سانتیمتر و ضخامت 3.3 سانتیمتر است.

2- پد گردنی اسکات با روکش پارچه‌ای

این نوع پد گردنی با پارچه یا چرم مصنوعی دارای سطحی ناصاف است که به آن نقاط ضد لغزندگی هم گفته می‌شود. برای جلوگیری از ناراحتی موقع استفاده روی آن با یک پارچه نرم‌تر پوشیده می‌شود تا روی پوست احساس ناراحتی و ناخوشایندی نداشته باشد. این پد گردنی دارای طولی به اندازۀ  44 سانتیمتر و ضخامت: 3.3 سانتیمتر است.

انواع پد گرذنی اسکات

3- پد گردنی اسکات حرفه‌ای

این نوع پد گردنی بیشتر برای تمرینات ورزشی سنگین و افراد حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاربرد این پد گردنی بیشتر در هیپ تراست و حرکت ساق پا با دستگاه calf raises است. این پد گردنی دارای طولی به اندازۀ  55 سانتیمتر و ضخامت 6 سانتیمتر است.

سوالات متداول

  • هدف از به کار بردن پد گردنی اسکات در تمرینات بدنسازی چیست؟

هدف از به کار بردن پد گردنی اسکات ایجاد پشتیبانی و محافظت در طول تمرینات وزنه برداری است که شامل قرار دادن هالتر در عرض شانه، گردن یا پا است، هدف اولیه کاهش ناراحتی و جلوگیری از کبودی یا درد ناشی از تماس مستقیم هالتر با بدن است. با توزیع یکنواخت وزن، راحتی افزایش و به ورزشکاران اجازه می‌دهد تا روی فرم بدن و تکنیک مناسب تمرکز کند و وزنه‌های سنگین‌تر را با اطمینان بیشتری بلند کند.

  • آیا استفاده از پد گردنی اسکات برای همه وزنه برداران ضروری است؟

استفاده از پد گردنی اسکات برای همه ورزشکاران ضروری نیست با این حال استفاده از آن بسیار مفید است، به خصوص برای کسانی که هنگام بلند کردن وزنه‌های سنگین ناراحتی یا درد را تجربه کرده‌اند. تاثیر استفاده از  پد گردنی اسکات برای افراد مبتدی و افرادی که توده عضلانی کمتری دارند محسوس‌تر است.

  • چگونه پد گردنی اسکات مناسب را انتخاب کنیم؟

اسپرت مال در این مقاله ویژگی‌ها مهم و کاربردی پد گردنی اسکات را معرفی و توضیح داد. اما به طور خلاصه توجه به جنس داخلی و رویه، اندازه و شکل منحنی، پهنای کافی پد از جمله مهمترین ویژگی‌هایی هستند که باید به آن توجه داشته باشید.

سخن آخر

از اینکه تا انتهای این مقاله با اسپرت مال همراه بودید از شما قدردانی می‌کنیم. خوشحالیم که اسپرت مال به عنوان بزرگترین و اولین پاساژ آنلاین تجهیزات و پوشاک ورزشی با سالها تجربه و پشتکار در زمینه ورزش و اطلاعات ورزشی فعالیت می‌کند و می‌تواند هم اطلاعات مفیدی را برای شما گردآوری و منتشر کند و هم در خرید و فروش تجهیزات و پوشاک ورزشی با معرفی صاحبان کسب و کار این صنعت مفید واقع شود.

پد اسکوات گردنی یک وسیله جانبی ارزشمند برای افرادی است که تمرینات هالتر و اسکات را در برنامه بدنسازی خود انجام می‌دهند. این پد راحتی و پشتیبانی ضروری را برای ورزشکاران مبتدی و حرفه‌ای فراهم می‌کند. استفاده از آن خطر آسیب را کاهش می‌دهد و شرایطی را فراهم می‌کند تا ورزشکار تمرکز بیشتری بر روی فرم بدن و عملکرد خود داشته باشد.

چه به عنوان یک ورزشکار مبتدی یا یک ورزشکار باتجربه، استفاده از پد گردنی اسکات در برنامه تمرینی تجربۀ بهتر و مطمئن تری از بلند کردن هالتر فراهم می‌کند و به بدنسازان کمک می‌کند تا با سهولت و راحتی بیشتری روی اهداف تناسب اندام خود تمرکز داشته باشند.

پیشرفت در مواد و طراحی در اواخر قرن بیستم موجب شد پد گردنی اسکات از راه حلی اولیه به یکی از تجهیزات رایج و پیشرفته در تناسب اندام تبدیل شود. این ابتکار راحتی و ایمنی در وزنه برداری، اسکات و استفاده از هالتر را بسیار افزایش داد و آن را به ابزاری ضروری در باشگاه تبدیل کرد.

منبع

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه