وسایل بدنسازی در خانه کدامند (بهترین تجهیزات تناسب اندام خانگی)

وسایل بدنسازی در خانه، بهترین و سریع‌ترین راه برای رسیدن به تناسب اندام است. این که چه دستگاه و تجهیزات بدنسازی را برای خانه خود می‌خواهید بخرید، به عوامل متعددی بستگی دارد. از آنجا که اکثر آپارتمان‌های امروزی متراژ بالایی ندارند، بنابراین، وسایل تناسب اندام نیز باید ابعاد فشرده و جمع و جوری داشته باشند.

شاید تا همین الان فقط با دوچرخه ثابت، تردمیل، هالتر و ازین قبیل آشنایی داشته باشید. باید بگوییم که به لطف پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های بدنسازی به‌قدری متنوع شده‌اند که با توجه به خانه خود می‌توانید آنها را تهیه کنید. شما همیشه نمی‌توانید به باشگاه بروید. بنابراین، باید به فکر گردآوری وسایلی باشید که بتوانید در خانه هم به تمرین بپردازید. اگر بخواهیم صادق باشیم، تنها با داشتن انگیزه می‌توان به تناسب اندام رسید. با این وجود با در اختیار داشتن تجهیزات خانگی، بهتر می‌شود به بدنسازی مشغول شد.

ما در اسپرت مال با در اختیار داشتن مربیان حرفه‌ای، بیش از 100 دستگاه بدنسازی خانگی را بررسی کرده‌ایم. در ابتدا قرار است بگوییم که چه معیارهایی باعث شد از میان انبوه وسایل، تعدادی از آنها را به شما معرفی کنیم. بعد از این که با دلایل آشنا شدید، وسایل بدنسازی در خانه را به شما همراه با مزایا و معایب‌شان ارائه می‌دهیم.

معیارهای انتخاب وسایل بدنسازی برای خانه

در مجموعه ورزشی اسپرت مال، تیمی از بدنسازان با سابقه حضور دارند که وسایل و تجهیزات بدنسازی را تست می‌کنند. قبل از این که نوبت استفاده و بررسی آنها برسد، ما دستگاه‌ها را طبق معیار ابعاد آنها جدا کردیم. بر آن سعی داشتیم که حتی برای تست، بهترین تجهیزات تمرینی فشرده را در اختیارشان قرار دهیم. برخی از این فاکتورها و معیارهای منطقی برای انتخاب وسایل تناسب اندام خانگی عبارت‌اند از:

 • ابعاد: ما به دنبال وسایلی گشتیم که بتوان از آنها در یک اتاق نشیمن نیز استفاده کرد.
 • قابلیت حمل: جابجایی راحت دستگاه‌ها، برای اسپرت مال حائز اهمیت بود.
 • نصب آسان: به تجهیزات تناسب اندامی که قابلیت نصب و جمع آوری آسانی داشتند، امتیاز ویژه‌ای دادیم.
 • چندکاره بودن: ما از میان دستگاه‌های بدنسازی خانگی، موارد چندکاره آنها را انتخاب کردیم.

بسیاری از تجهیزات تناسب اندام معرفی شده در این مقاله، در خانه های بدنسازان اسپرت مال وجود دارند. آنها به خوبی می‌دانند که تعامل روزانه با این وسایل خانگی چگونه است. برای راهیابی این دستگاه‌ها به خانه عوامل متعددی مانند دوام، عملکرد، سهولت استفاده و ارگونومی مورد بررسی قرار گرفته است.

اگر خانه‌ای بزرگ ندارید و یا فرصت رفتن به باشگاه را پیدا نمی‌کنید، نگران نباشید. معرفی و ارائه وسایل بدنسازی در خانه را به تیم مربیان ما بسپارید. در ادامه، به بررسی موارد کلیدی می‌پردازیم:

ابعاد وسایل بدنسازی خانگی

ابعاد وسایل بدنسازی خانگی

اکثر افرادی که می‌خواهند برای خانه خود وسایل بدنسازی تهیه کنند، دغدغه کمبود فضا را دارند. بنابراین، آنها بیش از پیش به ابعاد تجهیزات تناسب اندام خانگی اهمیت می‌دهند. یک رک اسکات، هالتر و وزنه‌های صفحه‌ای می‌توانند فضای زیادی از زمین را اشغال کنند. حال اگر بخواهید یک دستگاه کاردیو نیز خریداری کنید که دیگر نور علی نور است. این تجهیزات معمولا بیش از حد سنگین بوده و ابعاد بزرگی دارند.

قبل از هر چیزی، فضاهای خالی و بلا استفاده خانه را محاسبه و اندازه گیری کنید. سپس با توجه به آن، به دنبال وسایل بدنسازی خانگی باشید. علاوه بر این، نباید ابعاد بزرگ یک وسیله، شما را از خرید آن منصرف کند! محصولاتی مانند تردمیل ها و دوچرخه های تاشو وجود دارند که محاسبات شما را تغییر می‌دهند.

جابجایی دستگاه های بدنسازی در خانه

ممکن است مثل من بخواهید از هر قسمتی از خانه خود، به‌عنوان یک باشگاه ورزشی بهره ببرید. پیش آمده که گاهی اوقات، رک اسکات خود را به آشپزخانه جابجا کرده‌ام. هرچه باشد احساس ضعف خود را باید با یک میان وعده مقوی برطرف کنم.

قبل از اینکه بخواهم یک دستگاه بدنسازی خانگی بخرم، مدام بررسی می‌کنم ببینم چقدر راحت می‌شود آن را در خانه جابجا کرد. برخی از عوامل مهم که به انتخابی بهتر کمک می‌کنند، عبارت‌اند از:

 • داشتن چرخ برای حمل و نقل
 • وزن دستگاه
 • اندازه وسیله بدنسازی متناسب با خانه

اگر مدام در حال مسافرت هستید، باید وسایلی برای بدنسازی خانگی بخرید که به خوبی قابل حمل باشند. در این‌صورت حتی هنگام طی جاده‌های پیچ در پیچ نیز، روال تناسب اندام شما حفظ می‌شود. نوارهای مقاومتی (کش پیلاتس) و تشک های یوگا از بهترین گزینه‌ها برای این منظور هستند.

چندکاره بودن دستگاه بدنسازی خانگی

چندکاره بودن دستگاه بدنسازی خانگی

من بیشتر به تجهیزاتی علاقه دارم که ضمن اشغال کم‌ترین فضا، قابلیت انجام تمرین‌های متنوع خانگی را نیز ارائه کنند. دمبل های قابل تنظیم یکی از فوق‌العاده‌ترین محصولاتی است که توجه من را به خود جلب کرده است. با آنها می‌توانید حرکات ددلفیت و اسکات را به‌خوبی انجام دهید. همچنین برای حمل و نقل و کارهای جانبی قادر هستید که تا جای ممکن دمبل های متغیر را سبک نگه دارید.

اکثر تجهیزات تناسب اندام خانگی، تنها یک مورد استفاده دارند. این در حالی است که اغلب تجهیزات بدنسازی موجود در لیست اسپرت مال، چندکاره هستند.

دستگاه های کاردیو معرفی شده، با برنامه‌های تعاملی همراه هستند. اغلب آنها شامل کلاس‌های یوگا و تمرین قدرتی می‌شوند. با وسایل بدنسازی در خانه، می‌توانید تمرین‌هایی عالی برای کل اعضای بدن انجام دهید.

مقررات خرید وسیله بدنسازی برای خانه

عاقلانه است که از ریزترین جزئیات نیز هنگام خرید وسیله بدنسازی برای خانه مطلع شوید. فرقی ندارد شی کوچکی می‌خواهید تهیه کنید و یا اصلی‌ترین تجهیزات تناسب اندام خانگی را. در هر صورت، 3 مورد زیر را حتما مدنظر قرار دهید:

 1. عدم/وجود گارانتی و میزان آن
 2. سیاست‌های مرجوعی و بازگشت کالا
 3. دوره آزمایشی اولیه: دوره زمانی که می‌شود از دستگاه استفاده کرده و درصورت عدم رضایت، عودت دهید.

ارزش خرید به نسبت کیفیت

هنگام خرید وسایل بدنسازی فشرده، درنظر گرفتن بودجه یکی از مهم‌ترین نکات است. بهتر است جنسی را تهیه کنید که جدای قیمت، شامل چند ویژگی کاربردی باشد. به‌عبارت دیگر اگر دستگاه شما چندکاره باشد، از اهمیت فاکتور قیمت کاسته می‌شود. دلیلش این است که به جای چند تجهیزات، تنها یک وسیله بدنسازی برای خانه خریده و در هزینه کلی صرفه‌جویی می‌شود.

بیشتر بخوانید: راه اندازی مغازه لوازم ورزشی

بهترین تجهیزات تناسب اندام خانگی (وسایل بدنسازی خانه)

بهترین تجهیزات تناسب اندام خانگی

بهترین تجهیزات تناسب اندام خانگی، برای هر شخصی با توجه به اهداف، بودجه و متراژ خانه‌اش متفاوت است. در قسمت بالایی مقاله، به معرفی تمام فاکتورهای دخیل در انتخاب نهایی پرداختیم. حال قرار است بهترین انواع وسیله بدنسازی که در خانه می‌توان از آنها استفاده کرد را معرفی کنیم.

بهترین دوچرخه بدنسازی: NordicTrack S22i

مزایا معایب
نمایشگر 22 اینچی HD و لمسی قیمت گران
قابلیت تنظیم شیب منفی و مثبت عضویت در iFit ضروری نیست، ولی دوچرخه را کاربردی‌تر می‌کند
هماهنگ با برنامه iFit راه‌اندازی و نصب سخت
صندلی قابل تنظیم درصورت نگهداری در پارکینگ و گاراژ، برند آن را از گارانتی خارج می‌سازد
دسته‌های قابل تنظیم جابجایی سخت و وزن بیش از 200 پوندی
پدال‌های دو طرفه
فن
همراه با دو دمبل 3 پوندی
24 سطح مقاومت دیجیتال

بهترین دوچرخه بدنسازی NordicTrack S22i

به‌طور کلی دوچرخه‌های ثابت خانگی، یکی از جمع‌وجورترین دستگاه‌های کاردیو هستند که می‌توانید پیدا کنید. آنها معمولا از الپتیکال‌ها و تردمیل‌ها کوچک‌ترند. بنابراین هنگام تعیین بهترین دوچرخه برای استفاده در خانه، اسپرت مال زیاد به ابعاد آن اهمیت نداد. باید میزان ارزش افزوده‌ای را که از این تجهیزات دریافت می‌کنید، مدنظر قرار دهید. با این حساب، گزینه‌ای بهتر از برند NordicTrack و مدل S22i پیدا نخواهید کرد.

از همین ابتدا احتمالا می‌دانید که S22i (و مدل مشابه آن، S15i)، چیزی بیش از دوچرخه‌های ورزشی خانگی هستند. آنها از برنامه تعاملی iFIT استفاده می‌کنند (با خرید دوچرخه، یک دوره آزمایشی 30 روزه رایگان دریافت می‌کنید). با این برنامه نه تنها به تمرینات دوچرخه سواری، بلکه به تمرینات قدرتی، یوگا و مجموعه‌ای از کلاس‌های بدنسازی در خانه دسترسی خواهید داشت. هر دو دوچرخه دارای صفحه نمایش چرخشی هستند. با این ویژگی می‌توانید نمایشگر را بچرخانید تا تمرین HIIT را در طرفین ادامه دهید.

از همان لحظه‌ای که پاهای‌تان را روی پدال قرار دهید و شروع به حرکت کنید، عاشق این دوچرخه بدنسازی خانگی می‌شوید. اگر بخواهیم ریزبین باشیم، Commercial S22i تا حدود زیادی شبیه یکی از بهترین دوچرخه‌های Peloton است. صفحه نمایش لمسی 22 اینچی، وجود برنامه تعاملی (شامل کلاس‌های زنده و درخواستی) و یک جفت دمبل از وجه اشتراک‌های این دو دستگاه تناسب اندام است.

بیشتر بدانید: راهنمای خرید دستگاه دوچرخه ثابت

بهترین ست دمبل بدنسازی برای خانه‌های کوچک: دمبل قابل تنظیم REP Quickdraw

مزایا معایب
بسیار بادوام و مقاوم در برابر افتادن‌های پیاپی طول زیاد هنگام رسیدن به حداکثر وزن
گارانتی مادام‌العمر محدودیت وزنه‌ها تا 60 پوند
مدل‌های متنوع برای خرید از 30 تا 60 پوند
امکان تعویض سریع صفحات

بهترین ست دمبل خانه REP Quickdraw

اگر در فضای کوچکی زندگی می‌کنید، مسلما نمی‌توانید 10 جفت دمبل با همدیگر داشته باشید. گرفتن یک جفت از بهترین دمبل های قابل تنظیم، بهترین راه است. در این صورت، شما چندین وزنه متوع را تنها با یک خرید در اختیار خواهید داشت.

دمبل‌های قابل تنظیم REP Quickdraw تنها کمی بزرگ‌تر از یک جعبه کفش هستند. علاوه بر آن، صفحات وزنه‌ای برابر با کل قفسه دمبل‌های ثابت سنتی را فراهم می‌کنند. شما با خرید این محصول، هشت وزن متفاوت از 5 تا 60 پوند را در اختیار خواهید داشت. دمبل بدنسازی REP Quickdraw که در خانه می‌شود از آن استفاده کنید، تقریباً تمام فلزی است.ارتفاع آنها را می‌توانید تا 32 اینچ کاهش دهید. این میزان از قابلیت تنظیم، در بسیاری از محصولات هم‌سری آن وجود ندارد. بنابراین حین تمرین بدنسازی با آن، حسی مانند یک دمبل سنتی احساس خواهید کرد.

در طی بررسی انواع دمبل بدنسازی برای فضاهای کوچک، دمبل‌های قابل تنظیم زیادی از جمله محصولات برندهای Powerblock و NÜOBELL را تست کردیم. یکی شبیه به دمبل‌های سنتی نبود و دیگری به دلیل حجم زیاد پلاستیک در ساختارش، احتمال ترک خوردن داشت. همه اینها به این معنی است که دمبل‌های قابل تنظیم REP، بهترین گزینه‌ایست که ما در آزمایش‌های خود به آن رسیده‌ایم.

بهترین دستگاه بدنسازی قایقرانی در خانه: Concept2 RowErg

مزایا معایب
پرفروش‌ترین دستگاه قایقرانی خانگی در جهان قیمت بالا در حدود 1000$
راه‌اندازی و نصب آسان تمرینات داخلی محدود
مناسب برای استفاده افراد تا وزن 220 کیلو و 2 متر قد
صندلی و فرمان ارگونومیک
فن مخصوص برای ایجاد باد و مقاومت هوایی
نمایشگر نشان دهنده عملکرد
زنجیر فولادی با روکش نیکل
زیرپایی قابل تنظیم
گارانتی 5 ساله

دستگاه بدنسازی قایقرانی در خانه Concept2 RowErg

اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم، بهترین ماشین‌های قایقرانی برای استفاده در خانه واقعا جمع و جور نیستند. آنها حداقل 6 تا 7 فوت طول دارند. با این حال، می‌توانید ماشین‌های پارویی تاشو و آنهایی را که در حالت ایستاده جمع می‌شوند، پیدا کنید. مربیان اسپرت مال، Concept2 RowErg را برای این لیست انتخاب کرده‌اند. باید درنظر بگیرید که این وسیبه بدنسازی، تاشو نیست. با این حال، به راحتی در حالت عمودی می‌ایستد و وزن آن فوق‌العاده سبک است. با احتساب این ویژگی‌ها، جابجایی آن نیز آسان است.

در باشگاه ورزشی اختصاصی اسپرت مال، ما بیش از 5 سال است که از یک Concept2 استفاده می‌کنیم. شاید متعجب شوید اگر بگوییم که هنوز هم، این دستگاه Rowing مانند روز اول کار می‌کند. چندبار مجبور به جابجا کردن مکان آن شده‌ایم. با این وجود، هیچ تغییری در کیفیت و کارایی قطعات آن مشاهده نکردیم.

بر مبنای امکان حمل و نقل و جابجایی، این وسیله بدنسازی خانگی امتیاز 5 از 5 را دریافت می‌کند. وزن 25 کیلوگرمی، جابجایی آن را بسیار آسان کرده است. این دستگاه قایقی را می‌توانید روی فرش، چوب سخت، چمن و حتی کفپوش لاستیکی بدون کوچک‌ترین مشکلی استفاده کنید. برای جمع کردن وسیله، فقط آن را به صورت عمودی روی چرخ های جلو و فلایویل قرار دهید.

با تجربه پیمودن هزاران مایل، به جرات می‌گوییم که Concept2، دستگاه قایقی است که دوامی بی‌نظیر دارد. ما هیچ وقت مشکلی برای تعمیر و نگهداری آن نداشتیم. اگر با کراس فیتر کار کرده باشید می‌دانید که چقدر نیاز به تمیز کردن دارند و مانیتورهای آن زود به زود خراب می‌شود.

بهترین نوار مقاومتی خانگی برای بدنسازی: نوارهای مستحکم بدون لاتکس Fringe Sport

مزایا معایب
ساخته شده از رابر پزشکی بدون لاتکس قیمت بالا؛ ولی درصورت استفاده مکرر ارزش دارند
شش سطح مقاومتی برای انجام تمرینات دقیق عدم ارائه کیف برای نگهداری و حمل و نقل
امکان خرید یک نوار به‌صورت تکی و یا ست
گارانتی یک ساله و ارسال رایگان
ارائه دستورالعمل استفاده در وبسایت Fringe

وسایل بدنسازی فشرده برای استفاده در خانه، با کیفیت فوق‌العاده خود کمک می‌کنند که در فضایی کم به تمرینات خود مشغول شوید. شما می‌توانید از کش‌ها و نوارهای پیلاتس به روش‌های مختلف استفاده کنید. مربیان ما چندین نوار مقاومتی را از برند Fringe Sport مورد آزمایش قرار دادند.بهترین گزینه، بندهای مقاومتی هستند که در تولید آنها از لاتکس استفااده نشده است. این مواد برای بعضی از ورزشکاران حساسیت‌زا هستند.

بیایید در مورد فضای محدود خانه صحبت کنیم. نوارهای مقاومتی Fringe جمع و جور، سبک و قابل حمل هستند. هر کدام فقط یک اونس وزن دارند و به راحتی در کشو یا سبد قرار می‌گیرند. همچنین می‌توانید آنها را به قلاب‌هایی در گاراژ خانه آویزان کنید.

وقتی صحبت از استفاده کاربردی نوار مقاومتی برای انجام تمرینات بدنسازی در خانه می‌شود، کارهای زیادی می‌توان انجام داد:

 • تمرینات گرم کردن بدن مانند حرکات کششی
 • حرکات قدرتی مانند پرس و اسکات
 • کمک حال شما برای بارفیکس رفتن

طبق بررسی‌های کارشناسان سایت اسپرت مال، باندهای مقاومت برندهای مختلف، بسیار شبیه به هم هستند. چیزی که ما در مورد باندهای Fringe Sport دوست داریم، لاستیک پزشکی مورد استفاده در ساخت آنها و قیمت مناسب است. از لحاظ قیمتی، این محصولات کاملاً با نوارهای Rogue قابل مقایسه هستند. با توجه به اینکه این کش‌ها بدون لاتکس هستند، قیمت کاملا منصفانه‌ای دارند.

بهترین تردمیل بدنسازی در خانه: NordicTrack EXP7i

مزایا معایب
نمایشگر تعاملی 7 اینچی با قابلیت دسترسی به iFit نمایشگر کوچک
طراحی تاشو عدم پایه نگهدارنده موبایل و تبلت
سطح دویدن بزرگ به نسبت سایر تردمیل‌های تاشو وزن زیاد
سکوی دویدن بالشتکی
عضویت خانوادگی یک ماهه در برنامه iFit

NordicTrack EXP7i

تعداد زیادی تردمیل تاشو در بازار وجود دارد. با این حال،  NordicTrack EXP7i یکی از جمع و جورترین آنهاست. هنگام تاکردن دستگاه، ابعاد آن به 10 اینچ خلاصه می‌شود. می‌توانید این تردمیل بدنسازی را به‌صورت افقی زیر تخت خانه قرار دهید. امکان این نیز وجود دارد که آن را روی چرخ‌های جلو به سمت بالا برگردانید تا عمودی روی دیوار یا پشت در بایستد.

چیزی که این تردمیل را از سایر گزینه‌ها متمایز می‌کند، مکانیسم تاشو شوک گاز است. با این مکانیسم، تردمیل هنگام تا کردن به ناگهان ضربه بازگشتی (کیک‌بک) نمی‌زند و می‌تواند از صدمات جلوگیری کند. با وجود وزن 222 پوندی، به‌لطف چرخ‌های حمل و نقل، جابجایی آن بسیار آسان است.

ما معتقدیم که دستگاه EXP7i، یکی از بهترین تردمیل‌ها برای انجام بدنسازی در خانه است. این موضوع را حتی با توجه به نحوه مونتاژ آن می‌گوییم. نحوه نصب و راه‌اندازی آن به‌قدری آسان است که خودتان تعجب خواهید کرد!

جمع بندی وسایل بدنسازی در خانه

در این مقاله از اسپرت مال به معرفی بهترین انواع وسایل بدنسازی که مناسب استفاده در خانه هستند، پرداختیم. چنانچه نظر و یا پیشنهادی دارید، از طریق بخش نظرات می‌توانید مطرح کنید.

منبع: garagegymreviews

به این نوشته امتیاز دهید-:)

نظر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه