راهنمای خرید دستگاه دوچرخه ثابت

در این مقاله از اسپرت مال راهنمای خرید دستگاه دوچرخه ثابت به شما ارائه میگردد.با اسپرت مال همراه باشید.

ملاک های اساسی برای خرید دستگاه دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت همانند سایر دستگاه های مدرن ورزشی با توجه به اهدافی که هر کس دنبال می کند ، ویژگی ها و طراحی های متفاوتی دارد. اگر قصد تمرین های هوازی را دارید که شدت بالایی داشته باشد باید از دوچرخه های ثابتی استفاده کنید که تحمل اصطحلاک بالای پدال زدن سریع را داشته باشند. اگر وزن شما زیاد است و قصد چربی سوزی دارید باید از دوچرخه هایی استفاده کنید که مقاومت بدنه بالایی داشته باشد. و زمانیکه قصد دارید برای منزل تهیه کنید و کاربران این دستگاه اعضای خانواده می باشد باید دستگاهی تهیه کنید که نیازهای همه را برطرف کند. کالا ورزش به شما دوچرخه ثابت ایستاده را پیشنهاد می دهد که تقریبا می تواند تمام نیاز ها را برطرف کند.

تنطیم قدرت  دستگاه

این امر به دو صورت انجام می شود. روش اول به صورت مکانیکی انجام می شود به این صورت که شما برای تنظیم قدرت دستگاه نیاز است که پیچی که در کنار پدال های تعبیه شده است را با توجه به نیاز خود تنظیم کنید. در روش دوم به صورت دیجیتالی است.  شما به راحتی از طریق صفحه نمایشگر دستگاه به فشار دکمه های تعبیه شده سختی و قدرت دستگاه را تعیین می کنید.

سیستم تعبیه شده برای مقاومت دستگاه

دوچرخه ثابت بر خلاف دوچرخه های معمولی دنده ندارد، اما برای تنظیم مقاومت پدال زدن به یک سیستم تنطیم مقاومت مجهز شده است. به طور معمول این سیستم به دو روش تسمه نمدی و مگنتی امکان پذیر است. در سیستم تسمه ای که به مقاومت دوچرخه های معمولی شباهت دارد. در این نوع دستگاه دستگیره ای وجود دارد که اگر آن را فشار دهیم، تسمه نمدی دستگاه سفت تر شده و شما باید برای پدال زدن قدرت بیشتری را اعمال کنید. در تسمه های مگنتی این کار به صورت پیشرفته تری صورت می گیرد. به فشار یک دکمه آهنرباهایی که در کنار پدال های قرار دارد به پدال ها نزدیگتر شده و پدال زدن برای شما سختر می شود. این نوع تسمه بسیار اصطحلاک کمتری داشته و صدای کمتری دارد.

امکان برنامه‌دهی

دوچرخه های ثابت قدیمی معمولا دارای سیستم برنامه دهی نمی باشند. اگر به دنبال وسیله ای هستید که به شما برنامه لاغری و تمرین بدهد باید حتما به فروشنده بگویید که دستگاه پیشرفته تری به شما عرضه کند.

دستگاه دوچرخه ثابت
دستگاه دوچرخه ثابت

داشتن صفحه ‌نمایش

هرچه امکانات یک دستگاه مشابه امکاتات باشگاه های ورزشی باشد، کاربر انگیزه بالاتری برای استفاده از آن دستگاه را پیدا می کند. صفحه نمایش دستگاه به شما میزان کالری که سوخته شده، مسافت طی شده، سرعت و میزان ضربان قلب شما را نشان می دهد. بعضی ازین دستگاه ها دارای بلوتوث و امکان پخش موزیک بوده و لذت ورزش کردن را برای شما دو چندان می کند.

تنظیمات زین دستگاه

قبل از خرید دوچرخه ثابت بهتر است زین آن را چک کنید که برای بدن شما مناسب و راحت سات. زین هایی که قابلیت تنظیم ندارند برای کمر بسیار آسیب زاست و بهتر است دوچرخه هایی تهیه کنید که قابلیت تنظیم زین داشته باشند که خوشبختانه اکثر دوچرخه های امروز این قابلیت را به صورت مکانیکی و دیجیتالی دارند.

میزان تحمل وزن دستگاه

بهتر است دوچرخه ای را انتخاب کنید که متناسب با فیزیک بدن شما باشد. بهتر است از اندازه پدال های اطمینان خاطر کسب کنید که هم برای پاهای چاق و هم لاغر طراحی شده باشند. و حتما وزن خود را به فروشنده بگویید تا بهترین دوچرخه متناسب با وزن شما ارائه دهند.

بیشتر بخوانید: قیمت لوازم ورزشی اورجینال

بیشتر بخوانید: چگونه از تخفیفات بهترین قیمت لوازم ورزشی بهره‌مند شویم

بیشتر بخوانید: چگونه لوازم ورزشی با قیمت مناسب انتخاب کنیم

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه