چگونه لوازم ورزشی با قیمت مناسب انتخاب کنیم؟(جامع1402)

 1. خانه
 2. »
 3. معرفی تولیدی ها و فروشگاه های ورزشی ایران
 4. »
 5. چگونه لوازم ورزشی با قیمت مناسب انتخاب کنیم؟(جامع1402)
چگونه لوازم ورزشی با قیمت مناسب انتخاب کنیم
5/5 - (1 امتیاز)

خرید لوازم ورزشی و همچنین تجهیزات ورزشی از موضوعات مهمی است که هنگام خرید باید حساسیت زیادی به خرج دهید. هر چند اکثر رشته‌های ورزشی نیاز به لوازم خاصی ندارند. اما برخی رشته‌ها ورزشی که به طور حرفه‌ای دنبال می‌شوند باید همه‌ی تجهیزات آن فراهم باشد. مانند لباس ورزشی و کفش و… که در هر رشته باید لباس و کفش متناسب با آن را پوشید.

اگر پس از یافتن لوازم ورزشی باکیفیت مهم‌ترین مسئله قیمت لوازم ورزشی خواهد بود. اغلب افراد سعی دارند تا با پرداخت قیمت مناسب بهترین محصول را خریداری کنید‌‌. در این مقاله به راهنمای کامل اینکه چگونه لوازم ورزشی با قیمت مناسب انتخاب کنیم؟ خواهیم پرداخت و نکاتی را درباره‌ی محصولاتی که ارزش خرید دارند بیان می‌کنیم تا شما انتخاب راحتی داشته باشید. همچنین به عواملی که بر قیمت لوازم ورزشی تاثیر می‌گذارد خواهیم پرداخت. در صورت تمایل تا انتها همراه ما باشید.

راهنمای خرید لوازم ورزشی

اغلب ورزشکاران به دلیل اینکه لوازم ورزشی ارتباط مستقیمی با سلامت آن‌ها دارد. هنگام خرید علاوه بر قیمت لوازم ورزشی به ویژگی‌های دیگر آن نیز می پردازند تا محصول باکیفیت و با ماندگاری بالا را تهیه کنند‌. زیرا داشتن تجهیزات ورزشی باکیفیت عملکرد آنان را نیز بهتر خواهد کرد. اما به هر حال خرید تجهیزات ورزشی با کیفیت کار ساده‌ای نیست. پس بهتر است به نکاتی که در ادامه بیان می‌کنیم دقت کنید و شامل موارد زیر است:

1- تعیین نیاز

برای اینکه بدانید چگونه لوازم ورزشی با قیمت مناسب انتخاب کنیم؟ ابتدا باید تعیین نیاز کنید. زیرا یک ورزشکار اولین قدم این است که بداند برای پیشرفت و عملکرد بهتر به چه تجهیزاتی نیاز دارد. پس اگر قصد خرید لوازم ورزشی دارید مشخص کردن نوع ورزش شما بسیار مهم است. برای مثال اگر در رشته‌ی دو و میدانی فعالیت می‌کنید مهم‌ترین موضوع برای شما داشتن یک جفت کفش ورزشی مناسب است تا بتوانید به راحتی بدوید.

اما اگر برای رشته بدنسازی می‌خواهید لوازم تهیه کنید. باید دمبل یا وزنه خریداری کنید. پس قیمت لوازم ورزشی بستگی به نوع ورزش شما و اینکه کدام یک ای تجهیزات را بخواهید خریداری کنید، دارد.

2- تحقیق و بررسی

پس مشخص کردن نیاز خود، اکنون باید به خوبی درباره‌ی آن تجهیزات تحقیق کنید و اطلاعات کافی داشته باشید. اگر می‌خواهید تجهیزات باکیفیت تهیه کنید. اولین قدم شناخت انواع تجهیزات و مقایسه‌ی آن‌ها با یکدیگر است. زمانی که برای خرید لوازم ورزشی اقدام می‌کنید، حتما موارد زیر را در نظر بگیرید:

3- کیفیت لوازم ورزشی

تجهیزات ورزشی‌ای که خریداری می‌کنید، در کنار اینکه باید قیمت لوازم ورزشی مناسب باشد، باید کیفیت بالایی نیز داشته باشد. هدف از تهیه تجهیزات باکیفیت این است که بتوانید مدت زمان طولانی‌تری از آن استفاده کنید.

4- ایمنی لوازم ورزشی

حتما تجهیزاتی تهیه کنید که دارای ایمنی بالایی باشند تا در حین ورزش خطری شما را تهدید نکند.

5- قیمت لوازم ورزشی

قیمت لوازم ورزشی به دلیل اینکه از تنوع بالایی برخوردار است بسیار متفاوت است. شما باید تجهیزات ورزشی خود را با توجه به بودجه‌ای که دارید خریدار کنید. همچنین هنگام خرید به قیمت لوازم ورزشی، کیفیت و ایمنی آن توجه کنید.

خرید لوازم ورزشی

خرید لوازم ورزشی

پس از گذراندن مرحله تحقیق و بررسی نوبت به خرید می‌رسد. هنگام خرید لوازم ورزشی باید چندین نکته حتما رعایت شود که شامل موارد زیر است:

سایز محصول ورزشی

تجهیزاتی که خریداری می‌کنید حتما باید با سایز شما متناسب باشد. اگر سایز لباس یا کفشی که از آن استفاده کنید با خود شما متناسب نباشد ممکن است عملکرد شما را دچار اختلال کند.

ظاهر محصول

ظاهر محصول اولین چیزی است که شما با آن مواجه می‌شوید پس بهتر است از ظاهر مناسبی برخوردار باشد.

گارانتی کالای ورزشی

بهتر است سمت تجهیزاتی بروید که دارای گارانتی معتبر باشند. زیرا در صورتی که مشکلی برای محصول شما به وجود آید می‌توانید از خدمات گارانتی استفاده کنید.

استفاده از تجهیزات ورزشی

استفاده از تجهیزات ورزشی

پس از خرید لوازم ورزشی، اکنون شما باید بتوانید که از آن استفاده کنید. بدین منظور می‌توانید از مربی خود کمک بگیرید یا از روی کتاب آموزشی نحوه‌ی استفاده از آن را بیاموزید. در کنار آن حتما موارد زیر را نیز رعایت کنید:

 • حتما قبل از استفاده از تجهیزات، دستورالعمل آن را با دقت بخوانید.
 • از تجهیزاتی که خریداری کرده‌اید در محیط‌های مناسب استفاده کنید.
 • اگر در بدن خود احساس درد دارید از تجهیزات ورزشی استفاده نکنید.
 • اگر این موارد را رعایت کنید ورزش سالمی خواهید داشت‌.

جنس تجهیزات در خرید لوازم ورزشی

مهم‌ترین نکته در هنگام خرید لوازم ورزشی که بر قیمت لوازم ورزشی نیز تاثیر می‌گذارد، توجه به جنس تجهیزات ورزشی است. همچنین اینکه جنس تجهیزات ورزشی از چه موادی باشد می‌تواند تاثیر مستقیم روی ایمنی فرد و دوام خود محصول بگذارد. پس حتما در حین انتخاب جنس و مواد تجهیزات ورزشی به این موارد توجه کنید که شامل موارد زیر است:

نوع ورزش

حتما دقت کنید که نوع جنس و نوع موادی که در تجهیزات ورزشی استفاده شده با نوع ورزش شما هماهنگی داشته باشد. برای مثالی کفشی که برای ورزش دو استفاده می‌شود با کفشی که مناسب فوتبال است کاملا متفاوت است.

ویژگی‌های ورزشی

حتما تجهیزاتی که خریداری کنید باید از جنس و مواد آن از ویژگی‌های لازم برخوردار باشد. مثلا توپی که برای بازی فوتبال استفاده می‌‌شود باید از مواد نرم و منعطفی تشکیل شده باشد تا به راحتی در زمین حرکت کند. پس پیش قیمت لوازم ورزشی باید دقت کنید که محصول ویژگی لازم را داشته باشد.

ایمنی

ایمنی در هر بخشی حائز اهمیت است. پس تجهیزات نیز باید دارای موادی باشد که برای سلامتی ورزشکار هیچ خطری نداشته باشد. به طور مثال اگر توپ بسکتبال نرم نباشد در صورت برخورد با صورت ورزشکار ممکن است به آن آسیب وارد کند.

دوام و ماندگاری

با توجه به اینکه قیمت لوازم ورزشی بسیار زیاد است. باید تجهیزاتی خریداری کنید که جنس و مواد باکیفیتی داشته و پس از سال‌ها استفاده خراب نشود.

جنس مواد در تجهیزات ورزشی بسیار مهم است و عملکرد ورزشکار را تحت الشعاع قرار می‌دهد. برای مثال اگر کفش ورزشکار زیره‌ی آن جنس مطلوبی نداشته باشد ممکن است به پاهای آن در مقابل ضربه آسیب وارد کند.

ایمنی در خرید

ایمنی در خرید

بهتر است بدانید که ایمنی که لوازم ورزشی دارند ممکن است بر قیمت لوازم ورزشی تاثیر بگذارد. در کل ایمنی تجهیزات ورزشی از مسائلی است که هنگام خرید لوازم ورزشی باید بسیار مورد توجه قرار گیرد و شامل موارد زیر است:

داشتن گواهی ایمنی

اگر محصولی دارای گواهی ایمنی باشد می‌توانید با خیال راحت آن را خریداری کنید. البته ممکن است بر قیمت لوازم ورزشی تاثیر بگذارد.

رعایت استاندارد ایمنی

داشتن یک سری استانداردهای ایمنی خاص در تجهیزات ورزشی بسیار مهم است.

داشتن مواد ایمن

اگز تجهیزات ورزشی از مواد ایمنی تشکیل شده باشد، هیچ خطری برای ورزشکار نخواهد داشت.

متناسب با سن و توانایی

برای ایمن بودن تجهیزات ورزشی باید سن، توانایی و قابلیت شخص را در نظر بگیرید.

اما مهم‌ترین نکته داشتن خطرات احتمالی در برخی ورزش‌ها است. برای مثال ورزش رزمی اگر در حین تمرین از تجهیزات حفاظتی آن استفاده نشود، دندان‌های ورزشکار آسیب جدی خواهد دید‌.

نحوه‌ی قیمت‌گذاری تجهیزات ورزشی

نحوه‌ی قیمت‌گذاری تجهیزات ورزشی

عوامل موثری هستند که بر قیمت لوازم ورزشی تاثیر می‌گذارند. اگر شما هم می‌خواهید بدانید که چگونه لوازم ورزشی با قیمت مناسب انتخاب کنیم؟ بهتر است این عوامل را بشناسید که در ادامه به آن می‌پردازیم:

کیفیت مواد

یکی از عواملی که بر قیمت لوازم ورزشی تاثیر مستقیم می‌گذارد کیفیت مواد استفاده شده در آن است. اگر بخواهید محصول با کیفیتی تهیه کنید باید هزینه‌ی بیش‌تری پرداخت کنید.

طراحی و برند

اگر تجهیزات ورزشی از طراحی که برند خاصی باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود‌. اگر برای تجربه هم که شده بخواهید محصول برند تهیه کنید باید به قیمت آن نیز توجه کنید که قیمت لوازم ورزشی برند بسیار گران است.

تولید بر حسب نیاز

تجهیزات ورزشی با توجه به شرایط و نیاز ورزشکاران تولید می‌شوند. اگر محصول تنها برای گروهی خاص تولید شود قیمت لوازم ورزشی آن بسیار زیاد خواهد بود.

نحوه تولید تجهیزات ورزشی

لازم به ذکر است که قیمت لوازم ورزشی بستگی به اینکه یه چه صورت تولید شده است نیز دارد. اگر محصولی به صورت دستی تولید شود قیمت آن بالاتر خواهد بود. اما قیمت لوازم ورزشی صنعتی پایین‌تر است.

میزان هزینه‌های تولید

عواملی که بر قیمت تاثیر می‌گذارد، شامل میزان هزینه‌های تولید، انبارداری، حمل و نقل و کمیسیون می‌شود که تاثیر مستقیمی بر قیمت لوازم ورزشی می‌گذارد.

موقعیت بازار

از دیگر عواملی که بر قیمت لوازم ورزشی تاثیر می‌گذارد و در واقع قیمت لوازم ورزشی را تعیین می‌کند، موقعیت جغرافیایی بازار می‌باشد. زیرا در برخی مناطق به دلیل شرایط اقتصادی و بازاریابی تجهیزات ورزشی قیمت بالاتری دارند.

میزان تقاضا و عرضه

برای اینکه بدانیم چگونه لوازم ورزشی با قیمت مناسب انتخاب کنیم؟ باید به میزان تقاضا و عرضه بازار نیز توجه کنیم‌. اگر محصولی که مد نظر ما است در بازار بسیار تقاضا داشته باشد ممکن است قیمت آن بالاتر باشد.

نحوه‌ی انتخاب کفش مناسب

حال با عوامل موثر بر قیمت لوازم ورزشی آشنا شدید‌. اکنون می‌خواهیم به بررسی نکاتی بپردازیم که در زمینه انتخاب کفش و لباس ورزشی بسیار مهم است. به هر حال اینکه یک ورزشکار حرفه‌ای باشید یا اینکه به تازگی فعالیت ورزشی خود را آغاز کرده‌اید فرقی نمی‌کند‌. از ابتدایی‌تدین تجهیزاتی که برای ورزش نیاز دارید لباس و کفش مناسب است و برای همه‌ی ورزش‌ها کاربرد دارد. استفاده از این تجهیزات بر کارایی و عملکرد شخص تاثیر مستقیم می‌گذارد‌.

پس در ادامه به نکاتی که گفته می‌شود دقت کنید:

انتخاب کفش ورزشی مناسب

هنگام خرید کفش ورزشی حتما به سایز و اندازه آن دقت کنید. زیرا کفش ورزشی باید یک مقدار فضای آزاد برای پنجه و پاشنه داشته باشد و عرض آن نیز مناسب باشد. می‌توانید جهت اطلاعات بیش‌تر با ورزشکاران حرفه‌ای مشورت کنید.

از دیگر مواردی که حین خرید کفش ورزشی باید به آن توجه کنید کفش مناسب با رشته ورزشی شما است.

همچنین کفش باید قابلیت بالشتک و پشتیبانی داشته باشد که پای شما هنگام ورزش راحت باشد. همچنین حتما به کیفیت آن توجه کنید تا بتوانید سالیان سال از آن استفاده کنید.

لباس ورزشی مناسب

هنگام خرید لباس ورزشی مناسب علاوه بر قیمت لوازم ورزشی باید به اینکه آیا این لباس می تواند جذب رطوبت کند یا خیر توجه کنید. برای خرید لباس ورزشی به دنبال پارچه‌هایی باشید که رطوبت‌گیر باشد و عرق پوست شما را به خود جذب کند.

انتخاب پارچه مناسب

هنگام خرید لباس ورزشی اگر نمی‌‌دانید که چگونه لوازم ورزشی با قیمت مناسب انتخاب کنیم؟ بهتر است بدانید که جنس لباس ورزشی بسیار اهمیت دارد و بر قیمت لوازم ورزشی تاثیر می‌گذارد‌. حتما از پارچه‌هایی تهیه کنید که سبک باشد کش بیاید‌. لباس ورزشی باید سایز خود شما باشد تا بتوانید تمام حرکات را به راحتی انجام دهید.

شرایط آب و هوا

نوع لباسی که قصد دارید خریداری کنید به آب و هوای شهر شما نیز بستگی دارد. انتخاب لباسی که عایق مناسبی داشته باشد و در فصل سرما شما را حفظ کند بسیار مهم است.‌ همچنین لباس ورزشی باید شرایط لازم برای محافظت از اشعه ماوراء بنفش را داشته باشد.

برای اینکه بدانید چگونه لوازم ورزشی با قیمت مناسب انتخاب کنیم؟ می‌توانید هم به صورت حضوری به فروشگاه‌ها مراجعه کنید و هم از سایت‌ها استعلام قیمت کنید و قیمت مناسب‌ترین محصول را بدون نیاز به بیرون رفتن از خانه تهیه کنید و رضایت کامل داشته باشید. امروزه افراد زیادی به صورت اینترنتی خریدهای خود را انجام می‌دهند و به راحتی می‌توانند ای قیمت انواع لوازم ورزشی باخبر شوند. سپس با مقایسه قیمت‌ها خرید خود را انجام دهند‌.

سخن آخر

در این مقاله به قیمت لوازم ورزشی پرداختیم و عواملی که بر قیمت لوازم ورزشی تاثیر می‌گذارند را بیان کردیم. اگر شما هم قصد خرید لوازم ورزشی دارید و می‌خواهید بدانید که چگونه لوازم ورزشی با قیمت مناسب انتخاب کنیم؟ باید حتما ابتدا با عوامل موثر بر قیمت لوازم ورزشی آشنایی داشته باشید.

سپس برای یافتن قیمت مناسب‌ترین تجهیزات ورزشی می‌توانید به فروشگاه‌هایی که تخفیف دارند مراجعه کنید که در مقاله‌های قبلی به انواع تخفیف پرداخته‌ایم. برای خرید لوازم ورزشی باید حساسیت زیادی به خرج دهید تا باکیفیت‌نرین محصول را خریداری کنید. زیرا تجهیزات ورزشی سلامتی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. حتما از فروشگاه‌های معتبر که دارای گارانتی و استانداردهای سلامت هستند خرید کنید تا از ایمنی آن اطمینان خاطر داشته باشید.

امیدواریم از این مقاله بهره‌ی کافی برده باشید. از همراهی شما با اسپرت مال سپاس‌گزاریم.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه