راهنمای خرید کلاه شنا

به دنبال راهنمای خرید کلاه شنا هستید؟ ادامه مقاله را بخوانید.کلاه شنا از جمله اقلام کالاهای ورزشی ای می باشد که قیمت خیلی زیادی ندارد ولی به خاطر تنوع زیاد ممکن است انتخاب های زیادی انجام دهید و این امر منجر می شود که مخارج شما بالا برود. در بازار کالاهای ورزشی کلاه شنا در جنس، سایز، رنگ و اشکال متنوعی یافت می شود. در این مقاله اسپرت مال به شما نگاه اجمالی در مورد خرید کلاه شنا می دهد.

آیا کلاه شنا در خشک نگاه داشتن موهای شما تاثیری دارد؟

یک تصور اشتباه در میان مردم وجود دارد که کلاه شنا موها را در استخر کاملا خشک نگاه می دارد. کلاه شنا با هر جنس و مدلی که باشد، همیشه مقداری آب به آن رسوخ می کند. اگر مایل هستید موهایتان اصلا خیس نشود، اصلا سر خود را زیر آب نبرید.

دلایل استفاده از کلاه شنا

استفاده از کلاه شنا یک استاندارد بین المللی است که پوشیدن آن را ضروری می کند. دلایل آن عبارتند از:

  • موهای شما را در برابر کلر موجود در آب محافظت می کند.
  • اگر موی شما بلند است موهای شما را از صورت و چشمهای شما کنار می زند و جمع می کند.
  • سر شناگر را در آبهای سر و به خصوص استخرهای روباز گرم نگاه می دارد.
  • اگر شناگری در آبهای آزاد شنا می کند با کلاه شنا در آب شناسایی شده و خطر برخورد قایق ها با شناگران را کم می کند.
  • سرعت شنای شما را با کاهش اصطحلاک آب با سر شما را بیشتر می کند.

جنس های مختلف کلاه شنا

کلاه شنای لاستیکی یا لاستیک کشی: قدیمی ترین نوع جنس کلاه شنا محسوب می شود و بین شناگران حرفه ای بسیار محبوبیت دارد چرا که بسیار محکم و متناسب بر روی سر قرار می گیرد و این منجر به افزایش شنای شناگر می شود. این نوع کلاه ها مقاومت و دوام بالایی داشته و اصولا در بازار تک رنگ یافت می شود. نکته این کلاه ها این است که اگر به لاستیک آلرژی دارید بهتر است ازین نوع کلاه ها استفاده نکنید.

کلاه شنای سیلیکونی: این نوع کلاه ها برای افرادی که به لاستیک آلرژی دارد طراحی شده است. قیمت این کلاه ها بالاتر بود و با طراحی ها ی چند رنگ در بازار موجود است. انعطاف پذیری بالایی دارد و به راحتی می توان روی سر کشید.

کلاه شنای لایکرا: این نوع کلاه از جنس نخ یا نوعی پارچه به نام Spandex می باشد. پوشیدن این کلاه بسیار ساده تر از کلاه های لاستیکی و سیلیکونی بوده و مقاومت بیشتری نسبت به آنها دارد. این کلاه به راحتی از سر در می آید و در آب بسیار لغزنده می باشد و از موهای شما در برابر کلر آب محافظت نمی کند.

کلای شنای نئوپرین: گرانترین نوع کلاه شنا می باشد و جنس آن از نوعی لاستیک است. ضخامت این کلاه بیشتر از سایز کلاه ها بوده و از سر شما در برابر سرما به خوبی محافظت می کند. این کلاه بهترین گزینه برای شنا در آبهای آزاد است.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه