انواع ساق بند رزمی برای خرید در سال 1402

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. انواع ساق بند رزمی برای خرید در سال 1402
انواع ساق بند رزمی
5/5 - (2 امتیاز)

یکی از انواع ورزش‌هایی که امروزه توانسته طیف گسترده‌ای از افراد در هر رده سنی را به خود جذب کند، ورزش‌های رزمی است. امروزه انواع ساق بند رزمی در این نوع ورزش‌ها در سراسر کشور اهمیت زیادی دارد. البته لازم به ذکر است که ورزش‌های رزمی خود دارای انواع بسیار مختلفی هستند.

از جمله نکات مهم در زمینه شروع به فعالیت در این نوع ورزش‌ها که باید به آن‌ها اشاره کرد، تجهیزات لازم برای انجام این نوع ورزش‌ها است. به عبارتی بهتر برای اینکه بتوانید عملکرد مناسبی در ورزش‌های رزمی داشته باشید و همچنین از وارد شدن آسیب‌های جدی به بدن خودداری کنید، لازم است تا ابتدا تجهیزات مهم و لازم برای این نوع ورزش‌ها را انتخاب و خریداری کنید‌‌.

از جمله تجهیزات لازم برای انجام فعالیت‌های رزمی، انواع ساق بند رزمی هستند. از آن‌جایی که ساق بندهای بسیار مختلفی در بازار وجود دارند، در این مقاله قصد داریم به معرفی آن‌ها بپردازیم‌. پس اگر شما نیز قصد خرید ساق بند رزمی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

ورزش رزمی چیست؟

در ابتدا و پیش از معرفی انواع ساق بند رزمی لازم دانستیم یک معرفی کلی در مورد ورزش رزمی به شما ارائه دهیم‌. به طور کلی لازم است بدانید که منظور از ورزش‌های رزمی در واقع طیف وسیعی از روش‌های رزمی سنتی و مدرن است که تکنیک‌ها، استراتژی‌ها و یا حتی جنبه‌های فرهنگی مختلفی مربوط به مبارزه و یا دفاع شخصی را در بر می‌گیرد.

ورزش‌های رزمی به طور کلی با اهداف مختلفی مانند دفاع شخصی، آمادگی جسمانی، رشد و توسعه شخصی، حفظ فرهنگ‌ها و یا به منظور رقابت انجام می‌شوند. عمدتا ورزش‌های رزمی ریشه در سنت‌های قدیمی داشته و طی قرن‌ها و با گذشت زمان و مشارکت انواع فرهنگ‌ها و یا افراد مختلف توسعه و تکامل پیدا کرده‌اند‌.

تمرینات ورزش‌های رزمی عمدتا بر آمادگی جسمانی، ایجاد هماهنگی، افزایش انعطاف پذیری، ایجاد تعادل، سرعت، قدرت و استحکام تاکید می‌کنند. لازم به ذکر است که ورزش‌های رزمی خود دارای انواع بسیار زیاد و گسترده‌ای هستند.

بیشتر بخوانید:  خرید عمده کفش ورزشی

مهم‌ترین تجهیزات ورزش‌های رزمی

مهم‌ترین تجهیزات ورزش‌های رزمی

بر خلاف بسیاری از ورزش‌های دیگر که برای انجام و شروع آن‌ها نیازمند تجهیزات بسیار زیاد و گسترده‌ای هستید اما در ورزش‌های رزمی به تجهیزات بسیار گران و زیادی نیاز نخواهید داشت. در ادامه این قسمت قصد داریم شما را با مهم‌ترین تجهیزاتی که برای ورزش‌های رزمی نیاز خواهید داشت، آشنا کنیم.

لباس

اولین و مهم‌ترین تجهیزاتی که البته برای تمامی ورزش‌ها باید به آن توجه کنید، لباس و یا همان فرم مورد نیاز برای رشته ورزشی مورد نظر است. لازم است بدانید که ورزش‌های رزمی به دلیل اینکه دارای انواع مختلفی هستند، لباس هر کدام از آن‌ها نیز دارای تفاوت‌هایی است.

در واقع انتخاب لباس مورد نیاز برای ورزش رزمی با توجه به نوع آن انجام می‌شود. برای مثال اگر قصد دارید تکواندو را تمرین کنید به یک دوبوک نیاز خواهید داشت این در حالی است که ممکن است در دیگر رشته‌های رزمی به این نوع فرم لباس نیاز نداشته باشید. علاوه بر این کمربندها نیز در ورزش‌های رزمی اهمیت بسیار زیادی دارند، چرا که نشان دهنده سطح شما هستند.

محافظ دهان

نوع دیگر از تجهیزات لازم و ضروری برای انواع ورزش‌های رزمی، محافظ دهان است. لازم به ذکر است که در رشته‌های رزمی آسیب‌هایی مانند دررفتگی فک، شکستگی دندان‌ها و یا جابه‌جایی آن‌ها بسیار رواج دارند. با کمک محافظ دهان شما نه تنها از بیرون رفتن دندان‌ها جلوگیری می‌کنید، بلکه مطمئن خواهید شد که فک به صورت درست و در موقعیت صحیحی قرار گرفته و همین امر می تواند از دررفتگی فک جلوگیری کند.

محافظ سر

نوع دیگری از تجهیزات لازم برای ورزش‌های رزمی، محافظ سر است. در واقع محافظت کردن از سر و گوش در این نوع رشته‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. البته ممکن است برخی از افراد محافظ سر را تنها در مسابقات استفاده کنند که توصیه می‌شود حتی در طی تمرینات مختلف نیز اقدام به استفاده از آن‌ها کنید.

کیف ورزشی

حتما می‌دانید که از دیگر مهم‌ترین تجهیزات ورزشی که بدون آن‌ها ممکن به مشکلات مختلفی برخورد کنید، کیف‌های ورزشی هستند‌. زمانی که انواع وسایل حفاظتی و لباس‌های ورزشی را با خود به همراه دارید، لازم است تا حتما به همراه خود یک کیف بزرگ و محکم داشته باشید که همه آن‌ها را آن نگهداری کنید‌.

ساق بند رزمی

نوع دیگری از تجهیزات لازم برای ورزش‌های رزمی، ساق بندها هستند. این نوع از تجهیزات برای محافظت از استخوان‌ها در برابر آسیب‌های جدی بسیار مهم هستند. با توجه به رشته خود و البته میزان تمریناتی که انجام می‌دهید می‌توانید یکی از انواع ساق بند رزمی را انتخاب و خریداری کنید. در این مقاله نیز به صورت اختصاصی قصد داریم انواع ساق بند رزمی را برای شما معرفی کنیم.

معرفی انواع ساق بند رزمی

معرفی ساق بند رزمی

ساق بند رزمی از جمله مهم‌ترین لوازم و تجهیزات در زمینه ورزش‌های رزمی است. همان طور که احتمالا می‌دانید رشته‌هایی از جمله تکواندو، شمشیر بازی، کیک بوکسینگ، ووشو و موارد دیگری از انواع رشته‌های رزمی به شمار می‌آیند‌. این نوع رشته‌ها همگی ترکیبی از ضربات هماهنگ دست‌ها و یا پاها می‌باشند و بر این اساس احتمال اینکه این دو عضو از بدن در معرض ضربات و آسیب‌های خطرناکی باشند، وجود دارد.

به همین دلیل امروزه انواع پوشش‌های محافظتی توسط شرکت‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند که ورزشکار بتواند با استفاده کردن از آن‌ها با خیال راحت به انجام فعالیت‌های خود بپردازد. تمامی این لوازم می‌توانند صدمات احتمالی به بدن توسط این نوع ورزش‌ها را کاهش دهند. برای مثال انواع ساق بند رزمی امروزه در بازار وجود دارند که همگی برای جلوگیری از وارد شدن ضربه‌های جبران ناپذیر به بدن کارآمد هستند.

چرا که می‌تواند از ساق پا و یا قسمت‌های مختلفی مانند پاشنه پا، کف و یا روی پاها را بپوشاند.

ویژگی‌های ساق بند رزمی

در این قسمت قصد داریم شما را با ویژگی‌‌ها و مشخصات ساق بند رزمی به طور کلی آشنا کنیم‌:

 • انواع ساق بند رزمی دارای طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی هستند‌‌.
 • عمدتا به صورت جفت عرضه می‌شوند، به این معنی که برای هر دو ساق پا می‌توانید آن‌ها را استفاده کنید.
 • برای قسمت پایینی بدن مناسب هستند‌.
 • دارای قابلیت و قدرت بالایی در ضربه گیری هستند.
 • معمولا قسمت رویه آن دارای جنس چرم و قسمت داخلی آن از فوم مرغوب تهیه می‌شود.
 • انواع ساق بند رزمی عمدتا برای خانم‌ها و آقایان طراحی می‌شوند.
 • محدودیت سنی نداشته و هر شخصی می‌تواند آن‌ها را استفاده کند.
 • راحت و سبک هستند.
 • قابلیت تمیز کردن دارند.
 • دارای قیمت مناسبی است.

بیشتر بخوانید:  خرید گرمکن شلوار عمده

ساق بند رزمی چه انواعی دارد؟

امروزه ساق بند دارای اهمیت بسیار زیادی است، چرا که می‌تواند از وارد شدن آسیب‌های جدی جلوگیری کند. این نوع تجهیزات دارای تنوع بسیار بالایی هستند که در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با مهم‌ترین آن‌ها آشنا کنیم‌.

ساق بند رزمی چه انواعی دارد

1- ساق بند اسپارینگ

از جمله انواع ساق بند رزمی می‌توان به ساق بند اسپارینگ اشاره کرد. ساق پا و یا روی پا از جمله قسمت‌های بدن هستند که احتمال آسیب رسیدن به آن‌ها در زمان انجام فعالیت‌های مختلف ورزشی و به ویژه ورزش‌های رزمی بسیار زیاد است. در واقع از آن‌جایی که در اغلب ورزش‌های رزمی برای ضربات مختلف از دست‌ها و پاها استفاده می‌شود، تجهیزات ایمنی برای حفاظت از آن‌ها طراحی و عرضه شود.

از جمله مهم‌ترین انواع ساق بند رزمی که در طی سال‌های اخیر به ویژه مورد توجه ورزشکاران رشته‌های کیک بوکسینگ و موی تار قرار گرفته، ساق بند و روپایی اسپارینگ است. این نوع ساق بند تقریبا برای تمامی رشته‌های رزمی رینگی قابل استفاده است. از جمله مزایای استفاده از این نوع ساق بند می توان به این امر اشاره کرد که بسیار سبک هستند و جذب عالی در برابر ضربات مختلف دارند‌.

به کار بردن ساق بند روپایی اسپارینگ بر اساس آن‌چه که از نام آن نیز مشخص است در هنگام تمرینات اسپارینگ است و بدین طریق از آسیب رسیدن ساق پا و یا روی پای ورزشکار جلوگیری می‌کند. جنس رویه این نوع ساق بند معمولا چرم یا فوم بوده و جنس داخلی آن عمدتا از پلی اتیلن و با فوم سرد می‌باشد. همچنین در سایزها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند.

2- ساق بند روپایی کاراته

از دیگر انواع ساق بند رزمی که در ورزش‌های رزمی مانند شوتوکان و یا شیتوریو استفاده می‌شود، ساق بند روپایی کاراته است. این نوع ساق بند مورد تایید فدراسیون جهانی کارته است. در این مدل در واقع روپایی از ساق بند جدا شده و با کمک یک چسب به آن وصل می‌شود. جنس رویه آن عمدتا از PU و قسمت داخلی آن فوم سرد است. خرید این نوع ساق بند عمدتا برای مسابقات کاراته ضروری می‌باشد.

3- ساق بند روپایی جورابی

ساق بند روپایی جورابی به جوراب شبیه است و داخل آن پلی اتیلن یا فوم سرد وجود دارد که در زمان استفاده از آن بسیار سبک بوده و جذب پا می‌شود و همین امر نیز موجب شده تا این مدل از انواع ساق بند رزمی طرفداران بسیار زیادی پیدا کند. ساق بند جورابی عمدتا در انواع مدل‌ها و طرح‌ها مانند ساق روپایی جورابی چهار تکه، طرح لاک پشتی و یا موارد دیگری تولید و به بازار عرضه شده است.

از لحاظ رنگ‌بندی و سایز بندی نیز باید دقت کنید که دارای انواع تنوع بالایی هستند. اغلب مربیان عمدتا توصیه می‌کنند که از این نوع ساق بند برای تمرینات روزمره استفاده کنید.

4- ساق بند تکواندو

همان طور که می‌دانید در رشته ورزشی تکواندو برای اینکه از پا محافظت شود، از روپایی انگشتی استفاده می‌کنند و بنابراین برای محافظت از ساق پا در مقابل ضربات، باید از ساق بند تک استفاده کرد‌ که در انواع مدل‌ها، جنس‌ها و حتی سایزهای مختلف تولید و عرصه می‌شوند. این نوع از انواع ساق بند رزمی فقط در رشته رزمی تکواندو قابل استفاده است.

5- روپایی انگشتی تکواندو

از تجهیزات ایمنی بسیار ضروری در مسابقات ورزش‌های رزمی مانند تکواندو، روپایی انگشتی است. این نوع روپایی شباهت بسیار زیادی به جوراب دارد که انگشتان و پاشنه پا در آن آزاد می‌باشد. این نوع از روپایی دارای دو مدل است.

6- روپایی انگشتی معمولی

نوع دیگری که در این مقاله انواع ساق بند رزمی قصد معرفی آن را داریم در اصل همانی است که برای مبارزات عادی و روزمره قابل استفاده است که البته قیمت بسیار مناسبی نیز دارد.

7- روپایی انگشتی سنسور دار

در مسابقاتی که از تجهیزات الکترونیکی داوری استفاده می‌شود که داخل آن و در قسمت‌های متفاوت آن 11 آهنربای کوچک وجود دارد، ورزشکاران از روپایی انگشتی سنسوردار استفاده می‌کنند. در واقع در زمان تماس با کلاه و یا هوگوی حریف به طور اتوماتیک برای ورزشکار امتیاز ثبت می‌شود‌‌. دقت کنید که روپایی سنسور دار معمولی عمدتا دارای قیمت بسیار بالاتری نسبت به دیگر انواع طرح‌ها دارد.

8- قوزک بند پا

در این قسمت از معرفی انواع ساق بند رزمی قصد داریم به قوزک بند پا اشاره کنیم. از جمله انواع ساق بند رزمی که علاوه بر رشته‌های رزمی در رشته‌های ورزشی دیگر نیز قابل استفاده است، قوزک بند پا است که از لحاظ ظاهری به جوراب شباهت دارد اما پاشنه و نوک انگشتان پا از آن بیرون می‌مانند و به دلیل اینکه خاصیت کشسانی زیادی دارد، موجب کاهش فشار بر روی مچ پا شده و بدین طریق از شدیدتر شدن مصدومیت جلوگیری می‌کند.

قوزک بند پا یکی از انواع تجهیزات بسیار مهمی است که از جمله مزایای آن می‌توان به جلوگیری از وارد شدن آسیب دیدگی، پیچ خوردن پا، رگ به رگ شدن قوزک پا، بهبود وضعیت پایدار بدن در زمان انجام انواع حرکات ورزشی اشاره کرد. جالب است بدانید که این نوع ساق بند حتی برای درمان کردن آسیب دیدگی از راه انقباض و افزایش گردش خون در محلی که آسیب دیده است، استفاده می‌شود.

لازم است بدانید که مفصل مچ پا نقش بسیار مهمی در انواع حرکات شما دارد که در زمان راه رفتن حدود 1.5 برابر و در زمان دویدم حدود 8 برابر وزن را تحمل می‌کند. برخی از انواع ساق بند رزمی و یا قوزک بند پا که به طور ویژه برای ورزش‌های رزمی تولید می‌شوند، محافظ‌هایی دارند که در کنار استخوان قوزک پا و روی پا قرار می‌گیرند تا علاوه بر محافظت از پا در برابر کشیدگی و یا پیچ خوردگی، پا را در برابر ضرباتی که به قسمت‌های پایینی وارد می‌شود، در امان نگه دارد.

جمع بندی

همان طور که می‌دانید امروزه ورزش‌های رزمی به یکی از محبو‌ب‌ترین ورزش‌ها تبدیل شده است. اما نکته‌ای که لازم است به آن اشاره کنیم این است که این نوع ورزش‌ها ممکن است باعث آسیب‌های جدی به بدن و به ویژه پاها شوند. به همین دلیل شما باید پیش از انجام این نوع ورزش‌ها تجهیزات لازم را خریداری کنید. انواع ساق بند رزمی امروزه تولید و در بازار وجود دارند که باعث حمایت از پاها می‌شوند. در این مقاله سعی بر این بود که شما را با انواع این نوع تجهیزات آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید: عمده فروشی لباس ورزشی بچه گانه

بیشتر بخوانید: لباس تیمی فوتسال

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه