لباس مناسب پینگ پنگ و ویژگی های آن {جامع1402}

همانطور که می دانید در هر نوع ورزشی پوشیدن لباس ورزشی مناسب و مختص آن ورزش ضروری می باشد. زیرا پوشیدن لباس مناسب به راحتی ورزشکار و بالا رفتن سطح عملکرد او برای موفقیت در تمرین و مسابقات کمک خواهد کرد. ورزش پینگ پنگ مانند تمام رشته های ورزشی لباس مختص به خود را دارد. لباس مناسب پینگ پنگ از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که شامل یک تیشرت آستین کوتاه، شلوارک، جوراب ساق بلند (البته از جوراب فوتبال ساق کوتاه تری دارد) و کفش مناسب می باشد.

از حائز اهمیت ترین نکات در انتخاب لباس های مناسب پینگ پنگ بعد از کفش، شلوارک و تیشرت است که باید برای راحتی بازیکن از کیفیت بالایی برخوردار باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم تا در مورد لباس مناسب پینگ پنگ، ویژگی های آن و راهنمای خرید آن صحبت کنیم. تا انتهای این مقاله همراه اسپرت مال باشید.

ست لباس مناسب پینگ پنگ زنانه و مردانه

برای داشتن لباس مناسب پینگ پنگ باید مواردی رعایت شود که این موارد به شرح زیر می باشد:

 • مناسب بودن جنس لباس
 • ضد عرق بودن لباس
 • ضد بو بودن لباس
 • وزن مناسب لباس
 • رنگ مناسب لباس
 • قیمت مناسب لباس

همانطور که می دانید لباس پینگ پنگ دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد. این لباس به طور معمول برای خانم ها شامل یک تونیک آستین بلند دارای جیب و از جنس نخ فلامنت است که به همراه یک لگ ورزشی پوشیده می شود. لباس مناسب خانم ها باید کمی چسبان باشد تا هنگام تمرین یا رقابت ورزشی، ورزشکار را اذیت نکند و برای اون حس راحتی در زمان سرویس زدن ایجاد کند.

این لباس در کشور های اروپایی شامل تیشرت و یک دامن کوتاه می باشد‌. لباس مناسب پینگ پنگ آقایان نیز شامل یک تیشرت و شلوارک است. این شلوارک نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه و چسب است. زیرا باید به گونه ای باشد که ورزشکار به راحتی حرکت کند‌. تیشرت های پینگ پنگ دارای یقه گرد هستند که بسیار مناسب تمرینات بوده و برای مسابقات نیز از پیراهن های سه دکمه یا زیپ دار استفاده می شود.

سایز های این لباس بر اساس سایز بندی های اروپایی انجام می شود همچنین این لباس باید بر اساس قوانین بازی بررسی شود تا بیش از حد گشاد و آزاد یا بیش از حد تنگ و چسبان نباشد تا مانع حرکت و کند شدن ورزشکار شود.

بیشتر بخوانید: ست لباس پینگ پنگ | خرید عمده لباس پینگ پنگ ایرانی از تولیدی

ست لباس مناسب پینگ پنگ زنانه و مردانه

خصوصیات لباس پینگ پنگ استاندارد

در ورزش پینگ پنگ استفاده از لباس های همرنگ با توپ پینگ پنگ ممنوع است. به طور مثال اگر توپ مورد استفاده در حین بازی سفید باشد، استفاده از لباس های سفید رنگ ممنوع است یا باید رنگ توپ پینگ پنگ را از رنگ سفید به نارنجی تغییر داد و یا از لباس مناسب پینگ پنگ غیر سفید استفاده کرد.

خصوصیات لباس پینگ پنگ استاندارد

قوانین لباس پینگ پنگ

در این ورزش یک سری قوانین وجود دارد که بازیکنان در طول مسابقات رسمی باید این قوانین را رعایت کنند‌.

 • بازیکنان در طول مسابقات رسمی باید لباس مناسب پینگ پنگ را به تن کنند‌. این لباس شامل: شورت یا شلوار، تیشرت آستین کوتاه یا بدون آستین، جوراب و کفش ورزشی است.
 • به غیر از یقه و آستین، رنگ اصلی پیراهن، شلوار یا شلوارک باید با رنگ توپی که استفاده می شود متمایز باشد.
 • اگر هر دو تیم یک رنگ لباس را انتخاب کرده باشند و هیچ کدام حاضر به عوض کردن رنگ لباس خود نباشند، قرعه کشی تعیین می کند که کدام تیم باید رنگ لباس خود را تغییر دهند.
 • بازیکن نباید از لباس یا وسایلی استفاده کند که باعث بازتاب نور شود زیرا این کار دید حریف را سخت تر می کند.

بیشتر بخوانید: خرید عمده توپ پینگ پنگ

قوانین لباس پینگ پنگ

اطلاعات مفید در مورد خرید لباس پینگ پنگ

با توجه به نوع بازی پینگ پنگی که انجام می دهید (حرفه ای یا تفریحی) انتخاب لباس متناسب با آن متفاوت می باشد. با این حال نکته حائز اهمیت که در هر نوع بازی ای ثابت است، این است که پوشیدن لباس های راحت برای داشتن بهترین عملکرد و لذت بردن از بازی پینگ پنگ همیشه بهترین گزینه می باشد‌.

اگر که قصد دارید در یک بازی پینگ پنگ حرفه ای یا تفریحی بازی کنید، بهتر است قبل از انتخاب لباس قوانین بازی را بررسی کنید تا بتوانید لباس مناسب پینگ پنگ را تهیه کنید. لباس های تنگ در این بازی باعث محدود شدن حرکات سریع می شوند و تمرکز بازیکن را مختل می کند. همچنین لباس های بیش از حد گشاد و بلند ممکن است با توپ یا راکت بازیکن در زمان بازی برخورد کنند، کیفیت بازی را کاهش دهد و از سرعت بازی کم کند.

همانطور که اشاره کردیم لباس پینگ پنگ شامل یک تیشرت آستین کوتاه یا یقه دار آستین کوتاه، یک شلوارک نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند و نیز یک جفت جوراب تا ماهیچه های ساق پا می باشد‌. این جوراب ها به بلندی جوراب های فوتبال نیستند. کیفیت جوراب به دلیل قرار گرفتن در کفش و میزان احساس راحتی پا اهمیت زیادی دارد. مهم است که بازیکن همیشه یک دست لباس گرمکن برای بعد از بازی همراه خود داشته باشد‌.

زیرا بازی پینگ پنگ بازی بسیار پر تحرک و سریع می باشد و باعث تعریق زیادی می شود‌. به همین دلیل بعد از بازی، پوشیدن سریع گرمکن از سلامت بازیکن حمایت خواهد کرد و در نهایت رنگ لباس های حریفان در این بازی باید به گونه ای متفاوت باشد تا طرفداران هر بازیکن را به راحتی مشاهده کنند‌.

بیشتر بخوانید: تور پینگ پنگ ارزان

اطلاعات مفید در مورد خرید لباس پینگ پنگ

قیمت لباس مناسب پینگ پنگ

لباس ورزش پینگ پنگ در قیمت و مدل های مختلفی به بازار عرضه می شود‌. فروشگاه های معتبر ورزشی، لباس پینگ پنگ را در طرح و سایز های متفاوت تولید کرده تا دست خریداران در انتخاب و خرید این لباس باز باشد‌. شما می توانید این لباس را در سایز و ابعاد مختلف و در رنگ بندی متفاوت به صورت عمده از فروشگاه های اینترنتی معتبر تولیدی لباس پینگ پنگ با قیمت مناسب خریداری کنید.

تولیدی لباس مناسب پینگ پنگ

همانطور که بیان کردیم انواع لباس مناسب پینگ پنگ در جنس و کیفیت های متنوعی تولید و در بازار موجود می شوند که با هم تفاوت هایی دارند. این لباس ها توسط تولید کنندگان ایرانی با قیمت های مختلفی تولید و طراحی شده است. در واقع خرید این لباس از آنجایی که طرفداران منحصر به فرد خود را دارد، می تواند برای فروش گزینه ی بسیار‌ مناسبی باشد‌.

اما نکته مهم پیدا کردن یک تولیدی معتبر با قیمت مناسب است‌ تا افراد بتوانند این لباس را به صورت عمده با قیمت های مناسب تهیه کنند. شما عزیزان می توانید انواع مدل مناسب این لباس را با قیمتی مناسب به صورت عمده و با کیفیت بالا از فروشگاه های تولیدی عمده لباس پینگ پنگ تهیه کنید.

تولیدی لباس مناسب پینگ پنگ

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تا نکات مهمی درباره خرید لباس پینگ پنگ مناسب را به شما ارائه دهیم. همانطور که اشاره کردیم در زمان انجام این ورزش، پوشیدن یک لباس مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. لباس مناسب سبب می شود تا بازیکن عملکرد بهتری داشته باشد و حتی در طول مدت بازی با پوشیدن لباس مناسب ایمن تر شود‌. فرقی نمی کند که به صورت حرفه ای یا تفریحی این ورزش را انجام می دهید.racketinsight

در هر صورت به خاطر داشته باشید که برای انجام بهتر بازی پینگ پنگ لباس شما باید راحت و قابل تنفس باشد. همچنین عرق را جذب کند. امیدواریم مطالب گفته به شما در انتخاب لباس مناسب پینگ پنگ مخصوص خودتان کمک کند. ممنون که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه