راهنمای انتخاب قلم بند فوتبال (جامع در 2023)

  1. خانه
  2. »
  3. اسپرت مگ
  4. »
  5. راهنمای انتخاب قلم بند فوتبال (جامع در 2023)
راهنمای انتخاب قلم بند فوتبال
3.3/5 - (3 امتیاز)

همانطور که میدانیم فوتبال بازی است که با احتمال مصدومیت‌های زیادی همراه می‌باشد پس این راهنمای انتخاب قلم بند فوتبال را با دقت بخوانید. می‌توان گفت که در این بازی احتمال زخم شدن پا و ایجاد چنین حوادثی بسیار بالاست. البته در این حوادث اکثرا ساق پا دچار مشکل می‌شود. این موضوع دلایل متفاوتی دارد. با این حال روش‌های متفاوتی برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از بازی و دویدن وجود دارد. یکی از این روش‌ها استفاده از قلم بند می‌باشد. پس این راهنمای انتخاب قلم بند فوتبال را با دقت بخوانید چون قلم بند فوتبال محصولی مفید است که می‌تواند تا حد زیادی از بروز حوادث جلوگیری کند.

همچنین قلم بند‌ها امروز انواع متفاوتی دارند و در استانداردهای گوناگونی ساخته می‌شوند. برای این منظور و انتخاب بهترین مدل، لازم است راهنمای انتخاب قلم بند فوتبال را به طور کامل بررسی کنیم و تمامی قلم بند ها را از نظر سایز، استاندارد، نوع، محافظت و… شناسایی کنیم. در واقع قلم بند خوب فوتبال باید تمامی ویژگی‌ها را داشته باشد که بتواند از ساق پا به طور کامل محافظت کند.

بررسی استاندارد‌های قلم بند مناسب

جالب است بدانید که برای بررسی راهنمای انتخاب قلم بلند فوتبال، بهتر است استاندارد‌های لازم برای این محصول بررسی شود. از معروف‌ترین استانداردها می‌توان به استاندارد NOCSAE اشاره کرد. این استاندارد به عنوان یک کمیت است که در طراحی لباس‌های ورزشی و تجهیزات فوتبالی وجود دارد. به طوری که این استاندارد تعیین می‌کند که قلم بند فوتبال چه ویژگی‌هایی داشته باشد و طراحی آن به چه صورت باشد تا بتواند در همه شرایط و حوادث زمین فوتبال، از ساق پا محافظت کند.

در واقع توجه به این استاندارد به عنوان یکی از راهنمای انتخاب قلم بند فوتبال به حساب می‌آید. بنابراین اگر قلم بندی ویژگی‌های ‌مناسب را داشته باشد بر روی جعبه محصول مهر تایید این شرکت زده میشود.

بررسی استاندارد‌های قلم بند مناسب

بیشتر بخوانید: لباس فوتبال چیست | 8 تا از خصوصیات لباس فوتبال تیمی

انواع قلم بند فوتبال

یکی از موضوعاتی که در راهنمای انتخاب قلم بند فوتبال باید بررسی شود، انواع قلم بند فوتبال است. لازم است بدانید که انواعی از قلم بند فوتبال وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های متفاوتی دارند. به طور کلی قلم بند‌های فوتبال شامل قلم بند بدون تسمه، قلم بند تسمه‌دار، قلم بند بدون تسمه به همراه یک جوراب نگهدارنده، قلم بند محافظ مچ پا و… می‌باشند که در این متن به بررسی ویژگی‌های هر کدام به طور جداگانه در راهنمای انتخاب قلم بند فوتبال می‌پردازیم.

قلم بند بدون تسمه

یکی از رایج‌ترین قلم بند‌های مورد استفاده در فوتبال قلم بند بدون تسمه می‌باشد. این نوع قلم بند‌ها بدون هرگونه تسمه نگهدارنده تولید می‌شوند. از طرفی طراحی این قلم بند به طوری است که شبیه ترمزگیر عمل می‌کند. همچنین در این قلم بند از موادی بهره گرفته شده است که این مواد سبب شده‌اند‌ که قلم بند‌ ثابت باشد. استفاده از این قلم بند در فوتبال مزایای زیادی دارد به طوری که با استفاده از این قلم بند امکان جابجایی و حرکت ساده برای بازیکنان وجود دارد.

از طرفی حرکت آزادانه با وجود این محصول، از دیگر ویژگی‌های قلم بند بدون تسمه می‌باشد. لازم به ذکر است که مواد داخل این محصول سبب استحکام زیاد این نوع قلم بند شده‌اند. به همین سبب می‌توان گفت که استفاده از این محصول با محافظت بالا از ساق پا همراه است. البته نمی‌توان از معایب این محصول چشم پوشی کرد. چرا که این قلم بند جابجایی بیش از حدی دارد.

بنابراین لازم است که این محصول به میزان زیادی تنظیم شود. با این حال وجود یک تسمه اضافی در این محصول کمک می‌کند که قلم بند در سر جای خودش ثابت نگه داشته شود.

ناگفته نماند که بیشتر بازیکنان حرفه‌ای از این قلم بند استفاده می‌کنند.

قلم بند بدون تسمه
قلم بند بدون تسمه

قلم بند تسمه‌دار

در این راهنمای انتخاب قلم بند فوتبال به شما میگوییم که این محصول نوعی دیگر از قلم بند می‌باشد که حدودا به قلم بندهای بدون تسمه شبیه است. تنها تفاوت این محصول وجود یک تسمه است. به طوری که با استفاده از این تسمه میتوان به طور کامل میزان شل و سفت بودن را به اندازه مناسب تنظیم کرد. از طرفی مزایای این قلم بند سبب شده است که استفاده از این محصول گسترده باشد. به طور مثال در این محصول تسمه سبب شده است که قلم بند سر جای خود ثابت باشد. قلم بند تسمه‌دار را می‌توان رایج‌ترین نوع قلم بند دانست. بنابراین استفاده از این محصول توسط بازیکنان زیاد است.

قلم بند تسمه‌دار
قلم بند تسمه‌دار

قلم بند همراه با جوراب نگهدارنده بدون تسمه

امروزه قلم بندها با طراحی‌های جدید و پیشرفته‌ای تولید و عرضه می‌شوند. یک نوع از این محصولات قلم بند به همراه یک جوراب نگهدارنده می‌باشد. این قلم بندها به صورت آزاد و بدون تسمه تولید می‌شوند. از طرفی وجود جوراب‌های نازک در این محصولات سبب شده است تمامی قلم بندها پوشیده شود. بنابراین می‌توان گفت که این قلم بندها نسبت به قلم بندهای تسمه‌دار به میزان بیشتری ثابت هستند.

قلم بند‌های دارای جوراب متصل

نوع دیگری از این محصولات، قلم بند به همراه جوراب متصل است. لازم به ذکر است که این قلم بند به طور گسترده‌ای در بازار وجود دارد که به طور کلی از پا به طور کامل محافظت می‌کند. در این محصول جوراب، متصل به قلم بند است و قلم بند به صورت یک جوراب پوشیده می‌شود. از مزایای این محصول می‌توان به سطح محافظت بسیار بالای آن اشاره کرد. از طرفی این نوع قلم بند از لغزش به میزان جلوگیری می‌کند. از ویژگی‌های مرغوب این قلم بند می‌توان به سبک بودن آن اشاره کرد.

این قلم بند همچنین در برندهای متفاوتی تولید می‌شود که از بهترین آن‌ها می‌توان به برند g-form اشاره کرد.

قلم بند‌های دارای جوراب متصل
قلم بند‌های دارای جوراب متصل

قلم بند محافظ پا

همانطور که می‌دانید بیشتر قلم بندها فقط از ساق پا محافظت می‌کنند اما این نوع قلم بند علاوه بر حفاظت از پا، از مچ پا نیز محافظت می‌کند. لازم به ذکر است که این قلم بند یک تسمه دارد و دارای یک بند اصلی نیز می‌باشد. همچنین این قلم بند شبیه به پارچه‌ای ضخیم است که به وسیله یک بند میتواند در زیر پا ثابت نگه داشته شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کفش فوتبال در سال 2023

اجزای قلم بند

یکی از مواردی که در راهنمای انتخاب قلم بند مناسب فوتبال باید به آن توجه داشت، اجزای قلم بند است. به طوری که قلم بند از بخش‌های متفاوتی تشکیل شده است که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. بنابراین قلم بند دارای سه بخش سطح حفاظتی رویه، سطح حفاظتی داخلی و وسایل جانبی در کنار قلم بند می‌باشد. بخش حفاظتی داخلی در قلم بند به طور همزمان چندین وظیفه دارد.

این قسمت در قلم بند باید شوک‌های وارد شده را به طور کامل جذب و خنثی کند. از طرفی با این کار سطح داخلی به سطح خارجی نیز کمک می‌کند. لازم به ذکر است که سطح حفاظتی داخل قلم بند باید از جنسی ساخته شود که بتواند مانند یک ترمز عمل کند یعنی در جای خود ثابت بماند. از طرفی این قسمت باید نرم و انعطاف پذیر باشد. این ویژگی به این سبب است که بتواند از خراشیده شدن پا و اذیت شدن بازیکن جلوگیری کند.

ناگفته نماند که معمولا بخش حفاظتی داخل قلم بند از جنس فوم می‌باشد که می‌تواند با درجه نرمی‌های متفاوت ساخته شود. در این صورت می‌توان گفت که قلم بند به طور استاندارد طراحی شده است و می‌تواند از بازیکن در برابر حوادث مختلف مراقبت کند. دیگر بخش قلم بند سطح حفاظتی رویه آن می‌باشد. در این بخش بیشترین فشار ضربات و حوادث وجود دارد بنابراین این بخش باید فشار بیشتری را تحمل کند.

سطح حفاظتی رویه قلم بند به طور کلی از جنس پلاستیک سفت است. همچنین پلاستیک مورد استفاده در این قلم بند معمولا فشرده است و از فیبر کربن ساخته میشود. بنابراین می‌توان گفت که در این قسمت از قلم بند باید تحمل جذب بالا باشد چرا که بیشترین میزان شوک به این قسمت وارد می‌شود.

سبک بودن نیز از دیگر ویژگی‌هایی است که سطح حفاظتی رویه باید داشته باشد. وسایل جانبی نیز به عنوان دیگر اجزای قلم بند شناخته می‌شوند. به طوری که تسمه‌های جدا و متصل، جوراب‌های نگهدارنده جدا و متصل، مچ بند‌های قلم بند و… از وسایل جانبی در این محصول به حساب می‌آیند که معمولا همراه با فروش قلم بند عرضه می‌شوند.

اجزای قلم بند
اجزای قلم بند

انتخاب قلم بند مناسب بازیکن

یکی از راهنمای انتخاب قلم بند فوتبال، انتخاب آن بر اساس پست بازیکن است. این موضوع در انتخاب نوع قلم بند نقش بسزایی دارد. با این حال می‌توان گفت که اهمیت پست بازیکن بسیار زیاد است اما به طور کلی مدافعین در بازی فوتبال، بهتر است از قلم بندهایی استفاده کنند که از مقاومت بالایی برخوردار می‌باشند. چرا که این افراد در بازی درگیری بیشتری دارند و نیاز به قلم بندی دارند که بتواند از پا به طور کامل محافظت کند.

لازم به ذکر است که انتخاب قلم بند برای مدافعین بازی باید به گونه‌ای باشد که بتواند از مچ پای بازیکن نیز محافظت کند. همچنین در بازی بهتر است هافبک ها از قلم بند‌هایی استفاده کنند که آزادی بالایی دارند. به طوری که مانع از حرکت آن‌ها و دویدن زیاد هافبک‌ها نشوند.

از طرفی مهاجمان بازی باید از قلم بند‌هایی استفاده کنند که همراه با محافظت بالا، سبک باشند و علاوه بر ساق پا از مچ پا نیز محافظت کنند. دروازه بانان نیز می‌توانند از قلم بند با میزان محافظت معمولی استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: فروشندگان توپ فوتبال

سایز و اندازه قلم بند‌های فوتبال

از دیگر مواردی که هنگام بررسی راهنمای انتخاب قلم بند فوتبال باید به آن اشاره کرد، اندازه قلم بند‌های فوتبال است. به طور کلی قلم بندهایی که با استاندارد تولید می‌شوند دارای اندازه بر حسب اینچ هستند. بنابراین هنگام خرید این قلم بندها بهتر است به ارتفاع ساق پا توجه شود. لازم به ذکر است که ارتفاع ساق پا، زیر زانو تا بالای مچ پا را تشکیل می‌دهد. همچنین سایت‌های معتبر قلم بندها را با اندازه های معین و استاندارد تولید کرده‌اند که هر بازیکن بتواند بر اساس سایز ساق پا، قلم بند مخصوص به خود را انتخاب کند.

نکات خرید قلم بند مناسب

همانطور که گفته شد توجه به راهنمای انتخاب قلم بند فوتبال ضروری است. با این حال نکاتی وجود دارد که با توجه به آن‌ها می توان قلم بند مناسب را تهیه کرد. اولین نکته‌ای که باید مد نظر داشته باشید، توجه به نوع بازی شما است. همچنین هنگام خرید قلم بند بهتر است به قد خود و طول ساق پا توجه داشته باشید.

توجه به راحتی قلم بند نیز نسبت به دیگر نکات از اولویت برخوردار است. همچنین بهتر است هنگام خرید قلم بند از برند‌های مشهور خریداری کنید. چرا که خرید قلم بند به اندازه خرید کفش فوتبال حائز اهمیت است. توجه به مقاومت ساق پا نیز از دیگر مواردی است که نباید در هنگام خرید قلم بند از آن صرف نظر کنید. چرا که اگر فکر می‌کنید ساق پای شما به محافظت بیشتری نیاز دارد، فارغ از نقش خود در بازی باید قلم بندی انتخاب کنید که از ساق پای شما به طور کامل محافظت کند.

همچنین باید قلم بندی را انتخاب کنید که پای شما را به طور کامل پوشش می‌دهد. لازم به ذکر است که بهتر است با توجه به نوع ساق پا بهترین قلم بند را از نظر کارایی و راحتی انتخاب کنید.

از طرفی نباید توجه به وزن قلم بندها را نادیده بگیرید چرا که در راحتی انتخاب این محصول تاثیر بسزایی دارند. به طور مثال وزن قلم بند‌های جورابی نسبت به قلم بند‌های تسمه دار کمتر است. بنابراین اگر به دنبال قلم بند سبک هستید قلم بند تسمه دار گزینه خوبی به حساب نمی‌آید. همچنین قلم بندهای آستینی از جدیدترین قلم بند ها هستند که به عنوان راحت ترین قلم بندها نیز شناخته می‌شوند.

به طوری که استفاده از این قلم بند‌ها هیچ دردسری را به همراه ندارد. شایان ذکر است که حتما هنگام خرید قلم بند توجه کنید که طول آن با طول ساق پای شما همخوانی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: کفش فوتبال اورجینال عمده

کلام پایانی

انتخاب قلم بند به اندازه انتخاب کفش در بازی فوتبال ضروری است و حائز اهمیت می‌باشد. بنابراین در هنگام خرید این محصول باید راهنمای انتخاب قلم بند فوتبال را به طور کامل بررسی کنید. همچنین قلم بند را به گونه‌ای انتخاب کنید که از نظر سایز، ارتفاع، وزن، طراحی، نوع نقش در بازی، انواع قلم بند و… با بازیکن همخوانی داشته باشد.

همچنین توجه کنید که قلم بند اندازه ساق پا باشد و بتواند در هنگام بازی از پا به طور کامل محافظت کند. البته انتخاب قلم بند باید به طوری باشد که بازیکن بتواند به راحتی حرکت کند. سپاس از همراهی شما. منتظر نظرات شما هستیم.

منابع:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه