چگونه چاپ روی تیشرت را پاک کنیم؟ (جامع 2024)

بعضی از افراد بعد از مدتی دوست دارند برای تنوع یا به هر دلیل دیگری متن یا عکس چاپ شده بر روی تیشرت خود را پاک کنند. برای پاک کردن و از بین بردن چاپ روی تیشرت روش‌ های متنوع و کاربردی وجود دارد. برخی از این روش‌ ها آسان‌ تر هستند و به راحتی با مواد و وسایلی که در خانه وجود دارند، قابل اجرا هستند.

اما روش‌ های دیگری هم وجود دارند که با استفاده از مواد خاصی می‌ توان چاپ و جوهر روی تیشرت را به طور کامل از بین برد. برای پاک کردن چاپ یا جوهر روی تیشرت اولین قدم شناسایی نوع چاپ و جوهر روی تیشرت مورد نظر می باشد. بعضی از چاپ‌ ها به صورت برچسب بر روی تیشرت ها زده می‌ شوند و برخی دیگر به شکل جوهر، متن یا طرح را بر روی تیشرت به وجود می‌ آورند.

روش از بین بردن هر یک از چاپ‌ ها کاملاً متفاوت می باشد و به همین دلیل نمی‌ توان برای از بین بردن و پاک کردن هر نوع چاپی فقط از یک روش استفاده کرد.

به طور کلی ما قصد داریم در ادامه ی این مقاله شما را با انواع مختلف روش‌ های پاک کردن چاپ روی تیشرت آشنا کنیم. بنابراین اگر شما عزیزان هم می‌ خواهید چاپ یا جوهر روی تیشرت خود را از بین ببرید، مطالعه مطالب این مقاله برای شما مفید و سودمند خواهد بود. پس با ما تا پایان مطالب این مقاله همراه باشید تا با روش های مختلف پاک‌ کردن چاپ یا جوهر روی تیشرت های ساده و رنگی و طرح دار آشنا شوید.

از چه موادی می توان برای پاک کردن چاپ روی تیشرت استفاده کرد؟

از چه موادی می توان برای پاک کردن چاپ روی تیشرت استفاده کرد

برای پاک کردن چاپ و جوهر روی تیشرت ها می‌ توان از روش های زیر استفاده کرد:

الکل ایزوپروپیل

الکل ایزوپروپیل برای پاک کردن چاپ روی تیشرت بسیار مفید و موثر می باشد. برای استفاده از این روش یک قطره الکل ایزوپروپیل را روی نقطه مورد نظر بر روی تیشرت بریزید و با یک تکه پارچه تمیز یا دستمال نرم آن را پاک کنید. سپس تیشرت را با دقت و به آرامی با آب و صابون یا شامپو بشویید و خشک کنید.

ماده شوینده خاص

برخی از شرکت‌ ها ماده شوینده مخصوصی را برای پاک کردن و از بین بردن چاپ و جوهر روی تیشرت ها طراحی کرده‌ اند. این مواد اغلب در فروشگاه‌ های خانگی و فروشگاه های آنلاین قابل دسترسی می باشند. برای استفاده از آن‌ ها باید جنس پارچه تیشرت و نوع چاپ روی تیشرت خود را بدانید تا بتوانید ماده شوینده مناسبی را خریداری کنید.

برای پاک کردن چاپ یا جوهر روی تیشرت می‌ توانید مقدار کمی از ماده ی شوینده را روی نقطه مورد نظر بر روی تیشرت بریزید و با یک تکه پارچه تمیز یا اسفنج نرم آن را به دقت پاک کنید. بعد از پاک کردن، تیشرت را به آرامی با آب و صابون بشویید و خشک کنید.

پاک کننده‌ های طبیعی

بعضی از مواد طبیعی مانند آبلیمو، خلال سفید و بی کربنات سدیم می‌ توانند برای پاک کردن جوهر و چاپ روی تیشرت مفید باشند. برای استفاده از این مواد می‌ توانید مقدار کمی از ماده مورد نظر خود را بر روی همان قسمت از تیشرت که می خواهید، بریزید و با یک تکه پارچه تمیز یا یک اسفنج نرم آن را پاک کنید. بعد از پاک کردن تیشرت باید آن را به آرامی با آب و صابون بشویید و خشک کنید.

پاک کننده‌ های طبیعی

اسید استیک

اسید استیک می تواند برای حذف چاپ و پاک کردن جوهر روی تیشرت بسیار مفید و موثر باشد. برای استفاده از این روش باید یک قطره اسید استیک را بر روی همان قسمت از تیشرت که می خواهید چاپ آن پاک شود، بریزید و با یک تکه پارچه ی تمیز یا دستمال نرم آن را پاک کنید. بعد از این کار تیشرت را به آرامی با آب و صابون بشویید و خشک کنید.

اکسیژن ازن

اکسیژن ازن یا Ozone باعث پاک شدن جوهر و چاپ روی تیشرت می شود. برای استفاده از این ماده تیشرت را برای مدتی باید در یک محفظه کوچک قرار داد و بعد اکسیژن ازن را به داخل محفظه فرستاده و آن را برای چند دقیقه فعال کنید. بعد از اتمام این کار، تیشرت را به آرامی با آب و صابون بشویید و خشک کنید.

اسپری مو

راهکاری که ما به شما برای پاک کردن چاپ‌ های جوهری روی تیشرت پیشنهاد می‌ کنیم استفاده از اسپری مو می باشد. استفاده از اسپری مو ها بهترین روش برای پاک کردن انواع چاپ جوهری بر روی تیشرت ها هستند که به تازگی ایجاد شده‌ اند. در این روش شما باید مقداری از اسپری مو را بر روی پارچه‌ سفید و تمیز بزنید.

سپس پارچه ی آغشته به مواد اسپری مو را به صورت ضربه‌ ای بر روی محل چاپ تیشرت بزنید. با این کار اسپری رنگ چاپ روی تیشرت را در خود حل می‌ کند. این کار را باید تا زمانی ادامه دهید که رنگ به طور کامل از بین برود و تیشرت پاک شود. حتماً به این نکته توجه داشته باشید که نباید پارچه ی آغشته به مواد اسپری مو را روی چاپ بکشید. زیرا در این حالت امکان پخش شدن رنگ بر روی تیشرت وجود دارد و باعث کثیف کاری و خراب شدن تیشرت می‌ شود.

شیر

راهکار دیگری که برای از بین بردن و پاک کردن لکه‌ ها یا چاپ‌ های جوهری بر روی تیشرت وجود دارد، استفاده از شیر می باشد. شیر می‌ تواند به راحتی جوهری که به تازگی بر روی تیشرت زده شده است را تمیز کند. برای این کار لازم است که قسمتی از تیشرت که چاپ دارد را در ظرفی از شیر قرار دهید و برای مدتی طولانی بگذارید آن قسمت از تیشرت در شیر بماند. بعد از مدتی جوهر در شیر حل می‌ شود و چاپ تیشرت شما پاک می شود.

ترکیب لیمو و سرکه

لیمو و سرکه جز مواد اسیدی می باشند که می‌ توانند حلال بسیار خوبی برای رنگ‌ ها باشند. اگر در منزل خود هیچ کدام از مواد بالا را در دسترس نداشتید و نمی توانستید از روش های ذکر شده در بالا استفاده کنید می‌ توانید از ترکیب سرکه و لیمو برای پاک کردن چاپ روی تیشرت خود استفاده کنید. برای این کار کافی است که قسمتی از چاپ تیشرت که می‌ خواهید پاک کنید را در محلول سرکه و لیمو قرار دهید و بعد از چند ساعت آن را بیرون بیاورید و با آب به خوبی شستشو دهید.

بیشتر بخوانید: چاپ سابلیمیشن روی پارچه چیست 

نحوه پاک کردن چاپ روی تیشرت رنگی و طرح دار

نحوه پاک کردن چاپ روی تیشرت رنگی و طرح دار

پاک کردن چاپ یا جوهر از روی تیشرت های رنگی و طرح دار نیازمند یک روش دقیق می باشد که به صبر و حوصله‌ بسیار زیادی احتیاج دارد تا تیشرت رنگی و طرح دار شما خراب نشود. در ادامه دو روش از بهترین روش های پاک کردن چاپ یا جوهر از روی تیشرت رنگی و طرح دار را بیان خواهیم کرد.

استفاده از ماده شوینده خاص

در وهله ی اول تیشرت خود را به صورت معمول با آب و صابون یا شامپو بشویید و خشک کنید. سپس ماده شوینده خاصی که برای پاک کردن چاپ روی تیشرت رنگی و طرح دار طراحی شده است را بر روی قسمت چاپ یا جوهر روی تیشرت رنگی بریزید. بعد با اسفنج نرم یا یک تکه پارچه تمیز به آرامی روی جوهر یا چاپ بر روی تیشرت ضربه بزنید و آن را به آرامی پاک کنید.

بعد از این که دیدید جوهر یا چاپ به طور کامل از روی تیشرت رنگی و طرح دار پاک شده تیشرت را به صورت معمول با آب و صابون یا شامپو بشویید و خشک کنید.

استفاده از الکل

الکل ایزوپروپیل را روی قسمت چاپ یا جوهر روی تیشرت بریزید و با یک اسفنج نرم یا یک تکه پارچه به آرامی روی جوهر یا چاپ روی تیشرت طرح دار و رنگی ضربه بزنید و آن را به آرامی و با دقت و تمرکز تمام پاک کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که از وارد کردن فشار بسیار زیاد بر روی تیشرت خودداری کنید تا طرح تیشرت تان خراب نشود. بعد از این که جوهر یا چاپ بر روی تیشرت رنگی به طور کامل از روی تیشرت پاک شد، تیشرت خود را با آب و صابون یا شامپو بشویید و خشک کنید.

بیشتر بخوانید: اسم چاپ روی پارچه چیست؟

سخن پایانی

توجه داشته باشید که هر تیشرتی بسته به جنس پارچه و جوهر چاپی آن به روش پاک کردن خاص خود احتیاج دارد و بهترین کار این است که قبل از تست هر گونه روش پاک کردن، نوع پارچه ی تیشرت و ویژگی های آن را بدانید و بعد بهترین و مناسب ترین روش را برای پاک کردن چاپ روی تیشرت انتخاب کنید.

همچنین به هنگام استفاده از هر کدام از موادی که برای پاک کردن چاپ و جوهر روی تیشرت معرفی کردیم باید از جنس پارچه ی تیشرت و رنگ تیشرت خود مطمئن شوید. همچنین قبل از استفاده از این روش ها باید ابتدا روش مورد نظر را بر روی یک نقطه کوچک و پنهان از تیشرت تست کنید تا بتوانید از خراب نشدن تیشرت خود اطمینان حاصل کنید.

در این مقاله به معرفی برخی از بهترین و مناسب‌ ترین روش های پاک کردن چاپ روی تیشرت پرداختیم. امیدواریم که مطالب ذکر شده در این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد و بتوانید با استفاده از این روش ها چاپ یا جوهر روی تیشرت خود را به بهترین شکل ممکن پاک کنید. در پایان از شما همراهان گرامی بسیار متشکریم که تا به انتهای مطالب این مقاله همراه ما بودید.

اگر شما هم روش مناسبی را برای پاک کردن چاپ یا جوهر روی تیشرت می دانید که در این مقاله ذکر نشده در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه