تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی: چه زمانی بهترین تخفیف‌ها را پیدا می‌کنیم؟1402

  1. خانه
  2. »
  3. معرفی تولیدی ها و فروشگاه های ورزشی ایران
  4. »
  5. تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی: چه زمانی بهترین تخفیف‌ها را پیدا می‌کنیم؟1402
تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی
5/5 - (2 امتیاز)

این روزها تخفیف‌های مختلفی برای انواع تجهیزات و لوازم ورزشی و غیر ورزشی در نظر می‌گیرند که بسیاری از افراد تمایل دارند از این تخفیف‌ها استفاده کنند. اما سوالی که ممکن است برای شما پیش آید این است که چه زمانی بهترین تخفیف‌ها را پیدا می‌کنیم؟

در واقع لازم است بدانید که تخفیف‌ها دارای انواع بسیار مختلفی هستند و شما برای اینکه بتوانید مناسب‌ترین آن‌ها را پیدا کنید باید حتما با آن‌ها آشنایی داشته باشید. در ادامه این مقاله قصد داریم ضمن معرفی انواع تخفیف‌های موجود در بازار که توسط تولیدی‌ها و یا حتی فروشگاه‌های مختلف ارائه می‌شوند، برای شما این موضوع را نیز شرح دهیم که تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی چگونه خواهد بود.

بنابراین اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که تمایل به خرید عمده و یا خرده داشته باشید و قصد دارید از تخفیف‌های موجود بهره ببرید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تخفیف چیست؟

پیش از معرفی انواع تخفیف‌ها و همچنین ارائه توضیحاتی در مورد تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی، در این قسمت قصد داریم در مورد تعریف تخفیف توضیحاتی ارائه دهیم. تخفیف که به انگلیسی Discount نامیده می‌شود در اصل برای هر نوع کاهش قیمت که فروشنده در زمان ارائه کالاهای خود اعمال می‌کند، گفته می‌شود.

می‌توان بیان کرد که تخفیف در اصل یک نوع تبلیغات است که با کمک آن و کاستن از میزان سود و یا ارائه دادن پیشنهادهای جذاب به مشتری‌ها، سود و فروش فروشنده افزایش می‌یابد. تخفیف در واقع توافق فروشنده و خریدار است که بر روی کاهش میزان هزینه کالا در زمان پرداخت انجام می‌شود که اگر به درستی انجام شود می‌تواند مزیت‌های خود را داشته باشد.

عمدتا اغلب کالاها و تجهیزات ورزشی دارای تخفیفات خاصی هستند چرا که این امر می‌تواند علاوه بر جذب مشتریان، ضررهای احتمالی را نیز جبران نماید.

انواع تخفیف‌های فروش لوازم ورزشی

انواع تخفیف‌های فروش لوازم ورزشی

پیش از آشنا شدن با تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی در این قسمت قصد داریم شما را با انواع تخفیف‌های فروش آشنا کنیم. لازم است بدانید که امروزه در بازار انواع تخفیف وجود دارند که مشتریان می‌توانند از آن‌ها بهره ببرند. این تخفیف‌ها عمدتا برای جذب کردن مشتریان جدید، حفظ مشتریان قدیمی و البته همچنین افزایش و بهبود وضعیت مالی استفاده می‌شوند. در ادامه انواع این تخفیف‌ها را برای شما معرفی می‌کنیم.

1- یکی بخر، یکی رایگان ببر!

یکی از انواع تخفیف‌های موجود این نوع است که تخفیف جذابی به حساب می‌آید. این نوع از تخفیف‌ها به این امر نیاز دارند که خریدار دو جنس را به صورت یکسان دریافت کند. همچنین لازم به ذکر است که در این نوع تخفیف خریدار با خرید یک جنس و یا شی، یک کالای رایگان را نیز به همراه آن دریافت کند. این نوع تخفیف معمولا برای زمانی استفاده می‌شود که سود یک محصول به اندازه‌ای زیاد و بالا باشد که فروشنده بتواند همچنان با این تخفیف سود کافی را نیز دریافت کند.

2- تخفیف قراردادی

نوع دیگری از تخفیف‌ها، تخفیف قراردادی است. در این نوع تخفیف‌ها یک درصد مشخص تخفیف در قرارداد بین خریدار و فروشنده مشخص می‌شود. برای مثال ممکن است در قراردادی که بین خریدار و فروشنده بسته شده است، قید شود که که تمامی خریدها به صورت خودکار شامل 8 درصد تخفیف می‌شود. بر این اساس می‌توان بیان کرد که تخفیف از قیمت فروش در محل فروش گرفته شده و هیچ نوع تاخیری در آن نیز نخواهید دید.

3- تخفیف پرداخت زودهنگام

برخی از تولیدی‌ها و یا فروشندگان به منظور ایجاد رغبت و همچنین پرداخت زود هنگام برای مشتریان تخفیفات خاصی در نظر می‌گیرند. به عبارتی بهتر در این نوع تخفیف‌ها مشتریان می‌توانند در صورتی که به موقع و یا زودتر از موعد مقرر پرداخت خود را انجام دهند، درصد کمی تخفیف را در زمان پرداخت دریافت کنند. این نوع تخفیفات عمدتا دارای نرخ بهره بالایی هستند.

4- ارسال رایگان

دیگر انواع تخفیفات که البته احتمالا شما نیز با آن آشنایی دارید به صورت ارسال رایگان انجام می‌شود. در واقع در صورتی که دارای کد تخفیف هستید و یا اگر سفارشات شما در یک بازه زمانی مشخصی انجام می‌شود، فروشنده ممکن است به عنوان تخفیف ارسال رایگان را برای شما در نظر بگیرد‌. می‌توان بیان کرد که این نوع تخفیف عمدتا به تاریخ سفارش و نه ارسال مربوط می‌شود، چرا که ممکن است تاریخ ارسال دچار تعویق شود.

5- تخفیف ویژه سفارش

برخی دیگر از تولیدی‌ها و یا فروشندگان ممکن است یک نوع معامله خاص و ویژه‌ای را برای تمامی اقلام موجود و یا برخی از اقلام خاص در طی یک دوره زمانی مشخص در نظر بگیرد که در هر صورت اقلام شامل تخفیفات ویژه‌ای می‌شوند. البته دقت کنید که اگر تخفیف تنها برای برخی افلام خاص در نظر گرفته شود، این اقلام به سرعت با سفارش مشتری محدود می‌شوند.

6- تخفیف قیمت

در صورتی که تعداد و میزان سفارش‌های شما از یک مقدار مشخصی بیشتر شود، ممکن است فروشنده شرایط تخفیف قیمت فوری را برای شما لحاظ نماید. در این هنگام زمانی که سفارش خود را ثبت می‌کنید، تخفیف برای شما اعمال خواهد شد. دقت کنید که این نوع تخفیف نباید در زمان حمل کالا صورت گیرد.

7- تخفیف فصلی

تغییر فصل از دیگر عواملی است که می‌تواند شامل تخفیفات ویژه‌ای بر روی برخی از کالاها باشد. حتما شما نیز از تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی آگاه هستید. در واقع کاهش قیمت برخی از تجهیزات ورزشی و یا غیر ورزشی ممکن است در زمان‌های خاصی از سال ارائه شود که عمدتا در آن زمان فروش کم است. برای مثال یک هتل در زمان پیست اسکی ممکن است در طی فصل تابستان قیمت بسیار پایینی ارائه دهد، چرا که در غیر این صورت بازدیدکنندگان بسیار کم خواهند بود.

تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی

قیمت لوازم ورزشی

اکنون که به طور کلی با برخی از مهم‌ترین انواع تخفیفات آشنا شدید، در این قسمت قصد داریم به بررسی چند نکته مهم در زمینه تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی اشاره کنیم.

1- فصل تخفیفات

همان طور که بیان کردیم یکی از انواع تخفیفاتی که توسط فروشندگان و یا تولیدی‌ها ارائه می‌شوند، تخفیفات فصلی نامیده می‌شوند. بدین معنی که برخی اوقات فروشگاه‌ها در یک سری فصول خاص تخفیفات ویژه‌ای ارائه می‌دهند. تابستان از جمله فص‌هایی است که ممکن است تخفیفات بیشتری را در زمینه لوازم و تجهیزات ورزشی داشته باشد، چرا که در این فصل عمدتا فروشگاه‌ها دارای کمترین فعالیت و فروش بوده و می‌خواهند به هر نحوی مشتریان را جذب خود کنند.

بنابراین از جمله تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی می‌توان به این امر اشاره کرد که ممکن است برخی از اقلام ورزشی در برخی فصول قیمت‌ کمتری داشته باشند.

2- فصل مربوط به تجهیزات ورزشی

همان‌طور که می‌دانید برخی تجهیزات ورزشی ممکن است فقط در برخی از فصول خاص سال استفاده شوند. به عنوان مثال لوازم و تجهیزات ورزشی که در فصل زمستان کاربردی هستند ممکن است در فصل‌های تابستان با قیمت و تخفیف بسیار کمتری ارائه شوند. بنابراین از دیگر تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی این است که ممکن است برخی تجهیزات ورزشی کاربردی در فصل زمستان به دلیل کمتر استفاده شدن در فصول دیگر با قیمت پایین‌تری عرضه شوند.

3- نوسان در تقاضا

نوسان در تقاضا و یا به عبارتی بهتر تغییرات در تقاضا می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در قیمت نیز داشته باشند. به عنوان مثال برخی از تجهیزات ورزشی که به یک سری رشته‌های ورزشی خاصی که در تابستان انجام می‌شوند، مربوط می‌شوند، ممکن است با قیمت بسیار بالاتری به فروش برسند. به عبارتی بهتر از جمله دیگر تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی این است که گاهی در یک فصل تقاضا برای استفاده از یک سری تجهیزات خاص افزایش می‌یابد و همین امر می‌تواند باعث بالا رفتن قیمت آن‌ها شود.

4- مدل‌های جدید و به‌روز شده

عمدتا هنگامی که مدل‌ها‌ی جدید و به‌روز شده وارد بازار می‌شوند، این احتمال وجود دارد که مدل‌های قدیمی تجهیزات ورزشی با تخفیفات مختلفی ارائه شوند. در واقع این امکان وجود دارد که مدل‌های جدید در برخی فصل‌های خاص معرفی و ارائه شوند.

5- اثرات فعالیت‌های فیزیکی فصول

از دیگر تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی می‌توان به این امر اشاره کرد که در برخی از فصول سال ممکن است مردم به برخی فعالیت‌های ورزشی تمایل بیشتری نشان دهند. برای مثال در برخی فصول فعالیت اسکی محبوبیت بیشتری بین مردم دارند. با این وجود البته لازم است که قیمت تجهیزات ورزشی را در موقعیت‌های مختلفی مقایسه کرده و به تخفیفات ویژه دقت کنید تا بتوانید لوازم مورد نظر را با قیمت بسیار مناسبی خریداری کنید.

لوازم ورزشی گران یا ارزان قیمت را انتخاب کنیم؟

لوازم ورزشی گران یا ارزان قیمت را انتخاب کنیم؟

اکنون که با تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی آشنا شدید، ممکن است این سوال را در ذهن داشته باشید که لوازم ورزشی گران یا ارزان قیمت را انتخاب کنیم؟ لازم به ذکر است که انتخاب کردن بین لوازم و تجهیزات ورزشی گران و یا ارزان قیمت به مجموعه‌ای از عوامل بستگی دارد که در ادامه قصد داریم به چند مورد مهم اشاره کنیم.

تعیین هدف

در صورتی که هدف شما از ورزش کردن و انجام فعالیت‌های فیزیکی مختلف، سلامتی عمومی و یا حفظ سلامتی جسمانی است، لوازم و تجهیزات ارزان‌تر به شرط داشتن ایمنی لازم می‌توانند برای شما مناسب باشند. اما اگر که قصد دارید ورزش را به صورت حرفه‌ای دنبال کنید  احتمالا به تجهیزاتی نیازمند خواهید بود که دارای کیفیت بالا و البته گران‌‌تری باشید. البته همان‌طور که بیان کردیم با تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی می‌توانید در برخی فصول خاص تجهیزات گران را با قیمت مناسبی خریداری کنید.

تجربه ورزشی

تجربه شما در رشته ورزشی که انتخاب کرده‌اید نیز دارای اهمیت و تاثیر بسیار زیادی بر انتخاب لوازم ورزشی باشد. گاهی اوقات لوازم و تجهیزات با کیفیت بالا ممکن است تجربه ورزشی بهتر را در اختیار شما قرار دهد.

میزان بودجه

نکته دیگر میزان بودجه‌ای که در اختیار دارید. در صورتی که محدودیت مالی داشته باشید، ممکن است مجبور باشید که لوازم ارزان قیمت را به صورت موقت خریداری کنید. البته در صورتی که قصد دارید در رشته‌ ورزشی خاصی پیشرفت کنید و کیفیت بالایی داشته باشید، باید سرمایه گذاری بهتری کنید و یا اینکه با توجه به تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی، خرید خود را به صورت هوشمندانه انجام دهید.

مدت استفاده

در صورتی که قصد داشته باشید تجهیزات ورزشی را برای یک مدت زمان کوتاهی به کار ببرید و یا اینکه حالت‌های خاصی برای شما اهمیتی نداشته باشند، ممکن است لوازم ارزان‌تر برای شما کافی باشند. اما اگر تمایل دارید برای یک مدت زمان طولانی از تجهیزات استفاده کنید، لوازم با کیفیت می‌توانند تاثیرات بیشتری داشته باشند.

راهنمای خرید بهترین لباس ورزشی

راهنمای خرید بهترین لباس ورزشی

از جمله مهم‌ترین تجهیزات ورزشی که عمدتا برای هر رشته ورزشی باید آن‌ها را خریداری کنید، لباس‌های ورزشی هستند. در واقع شما علاوه بر آشنایی با تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی باید با برخی ویژگی‌های مهم و ضروری در مورد لباس‌های ورزشی آشنا شوید که بتوانید مناسب‌ترین و با کیفیت‌ترین آن‌ها را انتخاب و خریداری کنید. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

لباس ورزشی متناسب با هر فصل

از جمله نکات مهمی که باید در زمان انتخاب و خرید لباس‌های ورزشی در نظر بگیرید، فصل مورد نظر است. در صورتی که قصد داشته باشید در هر چهار فصل سال ورزش خود را ادامه دهید باید لباس‌هایی را انتخاب و خریداری کنید که با هر فصل مناسب باشند. برای مثال لازم است که برای فصل بهار لباسی انتخاب کنید که برای این فصل مناسب باشد و برای فصل تابستان به سراغ انتخاب لباس‌هایی بروید که برای این فصول سال مناسب باشند. بنابراین در مورد فصول سال می‌توان بیان کرد که علاوه بر تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی، می‌توانند بر انتخاب و نوع و یا جنس لباس‌های ورزشی نیز اثر گذار باشند.

سایز لباس ورزشی

دیگر نکته مهم انتخاب درست سایز لباس ورزشی است. لازم به ذکر است که اگر درجه حرارت بین 16 تا 20 درجه سانتی‌گراد باشد، بهتر است که لباس‌هایی را انتخاب کنید که جنس نازکی داشته باشند. علاوه بر این اگر درجه حرارت 6 تا 16 درجه سانتی‌گراد است، باید از پیراهن‌هایی استفاده کنید که دارای آستین باشند. در درجه 6 سانتی‌گراد لازم است تا لباس‌های ورزشی را به گونه‌ای انتخاب کنید که شما را گرم نگه می‌دارند.

به طور کلی باید دقت کنید که لباس‌های ورزشی به شما آزادی در حرکت بدهند تا بتوانید انواع حرکات را با راحتی کامل انجام دهید.

جنس لباس ورزشی

دیگر نکته مهم در هنگام انتخاب لباس‌ ورزشی جنس آن است. امروزه لباس‌های ورزشی از مواد و جنس مختلفی ساخته می‌شوند که هر کدام دارای ویژگی‌ها، مزایا و معایب خود است. به همین دلیل شما باید در زمان خرید لباس‌های ورزشی در ابتدا نوع فعالیت بدنی خود را به طور دقیق مشخص کنید و با داشتن آشنایی‌ کامل به ویژگی‌های بدنی خود اقدام به خرید مناسب‌ترین لباس‌های ورزشی کنید.

به عنوان مثال پنبه از جمله جنسی است که برای ورزش بسیار مناسب است، چرا که رطوبت بدن را جذب می‌کند و با هر بار شستشو خراب نخواهد شد.

 جمع بندی

امروزه افراد بسیار زیادی به ورزش روی آورده‌اند و بسیاری ورزش را به صورت حرفه‌ای نیز دنبال می‌کنند. از جمله مهم‌ترین نکته در زمینه ورزش خرید تجهیزات مناسب است، چرا که این تجهیزات می‌توانند به صورت مستقیم بر عملکرد ورزشکار اثر بگذارند و باعث بهبود کیفیت ورزش ورزشکاران شوند. اما برخی از تجهیزات ممکن است دارای قیمت بالایی باشند و به همین دلیل بسیاری از افراد تمایل دارند تجهیزات لازم را در زمان تخفیفات خریداری کنند.

تخفیفات در واقع در فصول مختلف سال و به دلایلی متفاوتی ارائه می‌شوند که در این مقاله سعی کردیم تأثیر فصل بر قیمت لوازم ورزشی را برای شما شرح دهیم. به شما پیشنهاد می کنیم که سایت سایت اسپرت مال را دنبال کنید تا براحتی قیمت لوازم ورزشی خود را استعلام و خرید خود را انجام دهید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه