انواع بومرنگ برای پرتاب در 1402

  1. خانه
  2. »
  3. اسپرت مگ
  4. »
  5. انواع بومرنگ برای پرتاب در 1402
انواع بومرنگ برای پرتاب
5/5 - (1 امتیاز)

انواع بومرنگ جزو ابزار های ورزشی پرتابی هستند که افراد از آن ها هم برای تفریح و سرگرمی و هم برای تمرین و شرکت در مسابقات مختلف پرتاب بومرنگ مورد استفاده قرار می گیرند. بومرنگ ها در شکل ها، مدل ها و ابعاد و اندازه های بسیار متنوعی طراحی و ساخته می شوند. بومرنگ ها می توانند از شکل سنتی V گرفته تا آن هایی که به شکل دیگر حروف الفبا یا اشکال عجیب و غریب هستند، طراحی شده باشند.

امروزه انواع بومرنگ ها معمولاً از تخته سه لایه و فایبر گلاس مرغوب و با کیفیت ساخته می شوند. انواع مسابقات بومرنگ که شامل اندازه گیری سرعت، مسافت بومرنگ های پرتاب شده و دقت و توانایی گرفتن پرتاب کننده می شوند به طور منظم در سراسر دنیا برگزار می شوند. بنابراین بسته به نیاز خود یا مسابقه ای که باید در آن شرکت کنید باید در بین انواع مختلف بومرنگ، یک بومرنگ را که برای شما مناسب تر است را انتخاب و خریداری کنید.

در ادامه این مقاله به معرفی انواع بومرنگ و نکات و اصولی که به هنگام خرید بومرنگ باید به آن ها توجه کافی داشته باشید را ذکر خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

معرفی انواع بومرنگ

بومرنگ ها بر اساس جنس و طراحی به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد:

بومرنگ برگشتی

بومرنگ های برگشتی برای ورزش و تفریح و سرگرمی افراد طراحی شده است. پرتاب کردن بومرنگ از راه درست به شکلی که به پرتاب کننده بازگردد، بسیار لذت بخش و هیجان انگیز می باشد که این کار را بومرنگ برگشتی انجام می دهد. بعد از پرتاب بومرنگ برگشتی، بال هایش کمی می چرخد و باعث ایجاد پیچ و تاب در بومرنگ می شود، یک مسیر پروازی منحنی ایجاد کرده و بومرنگ را به جای اولیه خود بر می گرداند.

بومرنگ های برگشتی دارای ظاهری منحنی شکل هستند که معمولاً دو یا چند بال دارند و برای ایجاد نیرو های آیرودینامیکی نامتعادل می چرخند. وجود این نیروها در بومرنگ باعث می شود مسیر بومرنگ به صورت بیضی شکل منحنی شود، به شکلی که در صورت پرتاب درست توسط پرتاب کننده، به سمت پرتاب کننده بر می گردد. بومرنگ های برگشتی در انواع شکل ها و اندازه های مختلف طراحی و تولید می شوند که بیشتر برای ورزش و سرگرمی مورد استفاده قرار می گیرند.

بومرنگ سه پره و دو پره

انواع بومرنگ از لحاظ شکل به بومرنگ های دو تیغه V شکل، بومرنگ های سه پره Y شکل، سه گوش مثلثی شکل و بومرنگ چهار پره تقسیم می شوند.

بومرنگ های دو پره از نوع طراحی بومرنگ های سنتی هستند که طرفداران بسیار زیادی هم دارند. مدل های دیگر بومرنگ ها سیستم پرتاب متفاوتی دارند و نحوه در دست گرفتن بومرنگ ها نیز متفاوت می باشد و حتی می توان گفت پیچش کوتاه لبه هر پره بومرنگ متناسب با اشخاص راست دست و چپ دست طراحی متفاوتی دارند. اما به نظر می رسد پرتاب بومرنگ های سه پره راحت تر از بومرنگ های دو پره باشد که البته بستگی به میزان مهارت پرتاب کننده نیز دارد.

بومرنگ چوبی و بومرنگ پلاستیکی

در گذشته انواع بومرنگ معمولاً از جنس چوب بودند. اما امروزه بومرنگ ها را می توان از مواد مختلفی از جمله چوب سخت، پلاستیک و مواد کامپوزیت طراحی و تولید کرد.

نخستین بومرنگ ها از یک تکه چوب حکاکی شده طراحی و ساخته می شدند. کارور چوب را در خاکستر داغ گرم می کردند و بعد آن را خم می کردند تا شکل استاندارد و مناسبی پیدا کنند. بهترین نوع بومرنگ های چوبی در کشور استرالیا تولید می شوند. البته امروزه بومرنگ های مدرنی که برای تمرینات و مسابقات ورزشی به کار می روند، معمولاً جنس آن ها از تخته سه لا یا فایبرگلاس ساخته و تولید می شوند.

بومرنگ های برگشتی باید تحت عملیات حرارتی قرار بگیرند تا شکل مورد نظر بومرنگ حفظ شود. زیرا اگر این روش رعایت نشود، به مرور زمان بومرنگ ها با خشک شدن شیره، تابیده می شوند و بومرنگ های چوبی را غیرقابل استفاده می کند.

در بین انواع بومرنگ، بومرنگ های پلاستیکی هم انواع بسیار زیادی دارند و آن هایی که جنس شان از تخته سه لا می باشد مقاومت و استحکام بیشتری دارند. البته میزان کیفیت و مرغوبیت مواد اولیه بومرنگ ها نیز در طول عمر و پرواز بهتر بومرنگ ها بسیار تاثیرگذار می باشد. توجه داشته باشید که برای خرید بومرنگ اسباب بازی بهتر است یک بومرنگ از جنس پلاستیک سبک انتخاب کنید تا بتوانید ایمنی کودک در حال بازی را حفظ کنید.

بیشتر بخوانید: خرید عمده کفش ورزشی

معرفی انواع بومرنگ

انواع بومرنگ بر اساس میزان مهارت ورزشکاران

انواع مختلف بومرنگ ها بر اساس میزان مهارت پرتاب کننده های بومرنگ به سه گروه تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت:

بومرنگ مناسب سطح مبتدی

بومرنگ‌ هایی که مناسب ورزشکار ها و پرتاب‌ کننده‌ های مبتدی هستند معمولاً بومرنگ‌ های V شکل سنتی یا بومرنگ‌ های سه تیغه‌ ای می باشند.

بومرنگ های سه تیغه ای و سایر بومرنگ های مبتدی عموماً بسیار سبک بوده و به پرتاب بسیار قوی نیاز ندارند. اما به دلیل سبک بودن آن ها نباید در شرایط باد پرتاب شوند. این نوع بومرنگ از بین انواع بومرنگ، بومرنگ مناسب تری برای یادگیری و بهبود تکنیک پرتاب قبل از حرکت به سمت بومرنگ های سنگین تر و مهارت متوسط ​​هستند. برد یا همان میزان دور شدن بومرنگ از پرتاب کننده قبل از بازگشت این مدل از بومرنگ ها حدود ۱۰ تا ۲۵ متر است.

بومرنگ مناسب سطح متوسط

بومرنگ های متوسط ​​می توانند به هر شکلی باشند و معمولاً سنگین تر از بومرنگ های مبتدی هستند و به پرتاب سخت تر و تکنیک های بیشتری در پرتاب نیاز دارند. اما بسته به این که چگونه پرتاب می شوند، می توانند مسیر های پروازی متفاوت و مختلفی را داشته باشند. برد این مدل از بومرنگ ها می تواند از ۳۰ متر تا ۵۰ متر باشد.

بومرنگ مناسب سطح پیشرفته و رقابتی

بومرنگ های پیشرفته و رقابتی بسته به آنچه که پرتاب کننده می خواهد بومرنگ انجام دهد می تواند هر شکل یا سایز و اندازه ای داشته باشد. وزن آن ها می تواند از بومرنگ های فوق سبکی که برای ماندن طولانی مدت در هوا طراحی شده اند تا بومرنگ های سنگین تری که برای طی مسافت طولانی قبل از چرخش برای بازگشت به سمت پرتاب کننده طراحی شده اند، متغیر باشد.

در مجموع مسیر های پرواز بسیار متنوع هستند و پرتاب کننده ها بسته به نوع بومرنگ خود به مقدار مشخصی تمرین و مهارت برای پرتاب موفقیت آمیز نیاز دارند.

انواع بومرنگ بر اساس میزان مهارت ورزشکاران

نحوه انتخاب و خرید انواع بومرنگ

نکات مهم و ضروری هستند که به هنگام انتخاب و خرید انواع بومرنگ که هر کدام ویژگی های متمایزی دارند، باید به آن ها توجه و دقت کافی داشته باشید. بنابراین اگر تصمیم به خرید بومرنگ دارید و در مورد انتخاب یکی از انواع مختلف بومرنگ دچار مشکل هستید، در این بخش بعضی از نکاتی که بر اساس تمرین وجود دارند و به شما در تصمیم گیری در مورد انتخاب بومرنگ مناسب برای خودتان کمک می کنند را آورده ایم.

در وهله اول قبل از اقدام به خرید بومرنگ باید به معیار های خود و نحوه استفاده از بومرنگ فکر کنید و تصمیم بگیرید که در بین مدل های مختلف بومرنگ کدام یک برای شما مناسب تر است. به عنوان مثال فکر کنید که برای بازی و سرگرمی می خواهید از بومرنگ استفاده کنید یا برای برای فعالیت و ورزش در فضای باز و لانچ. بعد از تصمیم گیری در مورد اولویت ها و معیار های اصلی و اولیه، مدلی را که دارای ویژگی های مناسب برای نیاز های شما است را انتخاب و خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: خرید عمده انواع بومرنگ

سایز و اندازه بومرنگ

بعد از تصمیم گیری در مورد نوع استفاده خود از انواع بومرنگ، اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید سایز و اندازه بومرنگ می باشد. برای پرتاب راحت تر باید مدل‌ های کوچک یا متوسط ​​بومرنگ ها را که طول بال‌ های آن ها تا ۴۰۰ میلی‌ متر است را انتخاب و خریداری کنید. زیرا مدیریت و کنترل چنین بومرنگ هایی نسبت به دیگر بومرنگ ها، بسیار آسان تر و راحت تر می باشد.

به هنگام استفاده از چنین بومرنگ هایی با این ویژگی ها شما به راحتی می توانید از تکنیک های مختلف و متنوع برای پرتاب، کنترل سرعت و چرخش استفاده کنید.

برای مقایسه بومرنگ های کوچک و متوسط با بومرنگ های سنگین باید به این نکات اشاره کنیم که بومرنگ های بزرگ و سنگین برای افراد مبتدی مناسب نیستند. زیرا پرتاب و مدیریت یک بومرنگ سنگین و بزرگ چندان راحت نیست و گرفتن آن بسیار خطرناک است. چنین بومرنگ هایی بیشتر برای قرار دادن در فضای داخلی و تزئین منزل، به عنوان سوغاتی و هدیه و یا… مناسب هستند.

نحوه انتخاب و خرید انواع بومرنگ

نوع روکش بومرنگ

دومین نکته ای که باید به هنگام خرید انواع بومرنگ از جنس چوب در نظر گرفت، نوع پوشش و روکش بومرنگ چوبی می باشد. چندین نوع پوشش مانند رنگ، روغن و انواع لاک برای روکش بومرنگ ها به کار برده می شوند. به هنگام انتخاب بومرنگ چوبی برای پرتاب های عملی، به شما انتخاب روکش لاک را توصیه می کنیم.

زیرا روکش لاک بومرنگ را از آلودگی، خراش های کوچک و رطوبت به خوبی محافظت می کند و در صورت آلودگی، بومرنگ لاک زده شده را به راحتی می توان بدون خطر خراب شدن ظاهر بومرنگ با یک پارچه مرطوب پاک کرد.

در مورد بومرنگ هایی که با روغن پوشانده شده اند باید گفت که این بومرنگ ها به هنگام افتادن روی زمین خاکی، گرد و خاک به آسانی می تواند در منافذ چوب مسدود شود و تمیز کردن آن کار بسیار دشوار و مشکلی می باشد.

مدل پرواز بومرنگ

در اینجا منظور ما روش و نحوه پرواز بومرنگ می باشد. برای ورزشکار ها و پرتاب کننده های مبتدی، بومرنگ های معمولی با مسیر پرواز کلاسیک بسیار مناسب تر هستند. می‌ توانید مهارت‌ های خود در پرتاب بومرنگ را با مدل‌ های مختلف بومرنگ‌ های دوربرد رشد و توسعه دهید. بنابراین به هنگام خرید انواع بومرنگ، به نحوه پرواز آن ها دقت و توجه کافی را داشته باشید.

وزن بومرنگ

در زمان انتخاب و خرید یک بومرنگ مناسب علاوه بر سایز و اندازه، نحوه پرواز بومرنگ و در صورت چوبی بودن آن به نوع روکش آن، به وزن انواع بومرنگ نیز توجه و دقت داشت. مدل های سنگین وزن بومرنگ ها نیاز به شروع قوی تری نسبت به بومرنگ های سبک وزن دارند و باید به بومرنگ سنگین وزن سرعت و چرخش بیشتری داد تا بتواند پرواز کند و به سمت شما برگردد.

البته به این نکته نیز باید توجه داشته باشید که چنین بومرنگ های سنگین وزنی می توانند با سرعت بالا به سمت شما برگردند که گرفتن آن ها می تواند خطرناک باشد. بنابراین به هنگام خرید یک بومرنگ سنگین وزن ابتدا توانایی های فیزیکی خود را ارزیابی کنید بعد اقدام به خرید کنید.

مدل پرواز بومرنگ

جمع بندی نهایی

انواع بومرنگ های ورزشی مدرن، بسته به شکل و پیکربندی پروفیل ویژگی های پرواز بسیار متفاوت و گوناگونی دارند. برخی از بومرنگ ها به سرعت برمی گردند و برخی دیگر از بومرنگ ها می توانند قبل از فرود برای مدت بسیار طولانی پرواز کنند. هر کدام از انواع بومرنگ ها در رشته های رقابتی ورزشی مربوطه مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال در مسابقات راند استرالیا برد پرتاب و دقت برگشت بومرنگ ها به طور همزمان ارزیابی می شوند.

بومرنگ ها با برگشت صاف برای اجرای ترفند و شعبده بازی و همچنین برای روش های مختلف ماهیگیری مناسب هستند که جزو قوانین برخی از انواع مسابقات پرتاب بومرنگ می باشد. بنابراین بر اساس نیاز خود یا بر اساس مسابقاتی که قصد شرکت در آن ها را دارید باید مناسب ترین بومرنگ را در بین انواع بومرنگ برای خود تهیه و خریداری کنید.

در این مقاله در خصوص انواع بومرنگ ها برای پرتاب صحبت کردیم و نکات مهمی که به هنگام خرید بومرنگ باید به آن ها توجه داشته باشید را ذکر کردیم. امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید و مؤثر واقع شده باشد و به کمک نکات گفته شده بتوانید مناسب ترین و بهترین بومرنگ را برای خود از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. در پایان بسیار سپاسگزاریم که تا به انتهای این مقاله همراه ما بودید.

بیشتر بخوانید: خرید عمده توپ مدیسن بال

بیشتر بخوانید: خرید عمده توپ بوسوبال

بیشتر بخوانید: تولیدی کوله پشتی تهران

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه