دستکش مخصوص کونگ فو چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ (جامع 1402)

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. دستکش مخصوص کونگ فو چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ (جامع 1402)
دستکش مخصوص کونگ فو چیست
5/5 - (1 امتیاز)

دستکش مخصوص کونگ فو یکی از تجهیزات ورزشی مهم در این ورزش رزمی می‌ باشد. این دستکش به گونه‌ ای طراحی شده که سبب بهبود عملکرد ورزشکار در تمرینات و به خصوص مسابقات شود. یک دستکش کونگ فو مناسب باید انعطاف پذیری و محافظت لازم را برای ورزشکار فراهم کند. تا در زمان تمرین و مسابقات ورزشکار دچار صدمه و آسیب های احتمالی نشود. این دستکش به صورت نیم پنجه بوده و با یک چسب دور مچ ورزشکار محکم می شود. همین علت سبب می شود تا مچ ورزشکار نیز در زمان انجام تمرینات و یا مسابقات دچار آسیب و ضرب دیدگی نشود.

از آنجایی که این وسیله کاربرد زیادی دارد و بسیار مورد استفاده ورزشکاران کونگ فو و حتی دیگر ورزشکاران رزمی نیز قرار می گیرد. طراحان و تولیدکنندگان زیادی برای طراحی و تولید این محصول اقدام کرده اند. در نتیجه انواع مختلفی از این دستکش در بازار و در دسترس عموم مردم قرار گرفته است. از این رو دستکش‌ های کونگ فو دارای سایزبندی‌ های متعددی هستند تا همه افراد با رنج سنی و مشخصات بدنی متفاوت بتوانند از این دستکش ها استفاده کنند. چرا که در زمان انتخاب دستکش مخصوص کونگ فو باید این نکته را مد نظر خود داشته باشید که دستکش به طور کامل متناسب با سایز دست شما باشد و به صورت کامل روی دست شما فیکس شود.

در ادامه این مقاله قصد داریم به دستکش مخصوص کونگ فو چیست و چه ویژگی‌ هایی دارد و راهنمای خرید این وسیله محافظتی بپردازیم. در نتیجه اگر در ورزش رزمی کونگ فو فعالیت می‌ کنید و یا تازه تصمیم به شروع این ورزش دارید و و قصد داریم یک دستکش مخصوص کونگ فو با کیفیت داشته باشید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. تا بتوانید یک دستکش مناسب و استاندارد را خریداری کنید.

دستکش مخصوص کونگ فو چیست؟

دستکش های کونگ فو، دستکش‌ هایی هستند که در طول زمان انجام تمرینات و مسابقات کونگ فو مورد استفاده ورزشکاران این رشته قرار می گیرند. این دستکش‌ها دارای جنس‌ های متعدد و پوشیده شده از ابرهای مختلفی بوده تا در زمان زدن مشت به دست ورزشکار آسیب وارد نشود. همچنین این دستکش‌ ها به گونه‌ ای طراحی شده اند که بتوانند از مچ دست ورزشکار نیز در زمان انجام حرکات محافظت کنند. این دستکش‌ ها می‌ توانند امکان آسیب دیدگی و یا شکستگی مچ دست را تا حد زیادی کاهش دهند.

دستکش مخصوص کونگ فو دارای ویژگی و مزیت‌ های زیادی است. این ویژگی و مزیت‌ ها سبب شده تا از این دستکش در ورزش‌ های رزمی و یا در زمان استفاده از کیسه بوکس دیگر نیز استفاده شود. از ویژگی‌ های این دستکش می‌ توان به کیفیت و دوام بالا، محافظت از دست و مچ دست ورزشکار و… اشاره کرد. دستکش کونگ فو دارای انواع مختلف با جنس‌ های گوناگون می‌ باشد که شما می‌ توانید با توجه به نوع استفاده و بودجه مورد نظرتان این دستکش را خریداری کنید.

لازم به ذکر است که این دستکش‌ ها در سایزهای متعدد مناسب برای تمامی رنج‌ های سنی و بدون هیچ گونه محدودیت جنسی تولید شده و در دسترس ورزشکاران قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: انواع لباس کونگ فو توآ 

دستکش مخصوص کونگ فو

ویژگی های دستکش مخصوص کونگ فو

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به طور کامل به ویژگی های یک دستکش متناسب برای ورزش کونگ فو بپردازیم. این ویژگی ها شامل موارد زیر می شود:

 1. باید اندازه دست ورزشکار باشد و به راحتی پوشیده شود.
 2. از تجمع زیاد عرق جلوگیری کند.
 3. دستکش مخصوص کونگ فو باید دارای دوام زیادی باشد تا در برابر ضربات سنگین سریع خراب نشود.
 4. قدرت ضربه گیری بالایی داشته باشد.
 5. ساخته شده از مواد اولیه با کیفیت
 6. دستکش نباید از دست رزمی کار سر بخورد و با جمع شود.

موارد بالا برخی از مهمترین ویژگی های یک دستکش مناسب و با کیفیت است. در ادامه قصد داریم تا شما را با راهنمای خرید این وسیله ورزشی آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید: ویژگی های بهترین فروشگاه برای خرید لوازم ورزشی

راهنمای خرید دستکش مخصوص کونگ فو

راهنمای خرید دستکش مخصوص کونگ فو

همانطور که در قسمت‌ های بالاتر نیز اشاره کردیم دستکش‌ های مخصوص کونگ فو جهت ایجاد ایمنی و بهبود عملکرد ورزشکار مورد استفاده قرار می‌ گیرد. دستکش‌ های کونگ فو از دست ورزشکار و مچ دست او در برابر آسیب و ضربات احتمالی محافظت می‌ کنند. لازم به ذکر است که این دستکش به دلیل ویژگی‌ هایی که دارد در ورزش‌ های رزمی دیگری نیز استفاده می‌ شود.

این وسیله در سایز بندی و جنس‌ های مختلفی در بازار عرضه می‌شود. در زمان خرید این دستکش ها نکات مهمی وجود دارد که افراد باید مد نظر خود قرار دهند. این راهنمای خرید دستکش مخصوص کونگ فو به شرح زیر می باشد:

اندازه دستکش مخصوص کونگ فو

یکی از نکات مهم در زمان انتخاب و خرید دستکش مخصوص کونگ فو توجه به اندازه و سایز بندی دستکش می‌ باشد. این اندازه متناسب با سایز، طول، وزن دستکش تعیین می شود. در زمان خرید شما باید دستکشی را انتخاب کنید که کاملاً اندازه دست شما باشد و روی مچ دست شما به صورت کامل چفت شود تا بتواند از بروز آسیب دیدگی های احتمالی جلوگیری کند.

اگر دستکش برای شما کوچک باشد سبب می‌ شود تا شما در زمان تمرین و مسابقه احساس راحتی نداشته باشید. چرا که این دستکش بیش از اندازه به دست شما فشار وارد می‌کند. از سوی دیگر اگر دستکش برای  شما بزرگ باشد به خوبی روی دست شما فیکس نمی‌ شود و ممکن است در زمان انجام حرکات از دست شما بیرون بیفتد. در نتیجه نمی تواند از شما به درستی محافظت کند و عملکرد شما را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

جنس دستکش مخصوص کونگ فو

جنس دستکش مخصوص کونگ فو نیز یکی دیگر از نکاتی است که باید در زمان خرید این وسیله آن را در اولویت خود قرار دهید. مواد اولیه استفاده شده در این دستکش از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که مواد اولیه تعیین کننده میزان استحکام، راحتی و دوامی که از این محصول انتظار دارید، هستند. به عنوان مثال چرم ۱ ماده اولیه خوب برای دستکش های ورزش‌ های رزمی به خصوص دستکش کونگ فو محسوب می‌ شود.

حتی چرم مصنوعی را نیز می توان به عنوان یه ماده اولیه مناسب و بادوام برای این دستکش ها معرفی کرد. بنابراین اگر طول عمر و دوام دستکش برای شما مهم است باید در زمان خرید به جنس این وسیله دقت داشته باشید.

دقت به سیستم بست دستکش مخصوص کونگ فو

از نکات مهم دیگری که در زمان خرید دستکش کونگ فو باید به آن توجه داشته باشید سیستم بست این محصول می‌ باشد. زیرا سیستم بست دستکش تعیین کننده شدت ایمنی آن به خصوص برای مچ پای دست می باشد. مدلی که به صورت سفت و ایمن روی مچ های دست سفت شود در زمان مبارزه به راحتی از دست خارج نشده و همچنین سبب اطمینان خاطر و ایجاد راحتی برای ورزشکار به ویژه در زمان مسابقات می شود.

قابلیت شستشو دستکش مخصوص کونگ فو

قابلیت شستشو دستکش کونگ فو نیز از دیگر نکاتی است که باید در زمان خرید این محصول به آن توجه داشته باشید. همانطور که می دانید در زمان استفاده از دستکش ها شما دچار تعریق می شوید. پس این مهم است که بتوانید برای رفع بوی بد دستکش خود را بتوانید با خیال راحت و بدون این که دچار خرابی شود، تمیز کنید.

بیشتر بخوانید: تولیدی لباس کونگ فو | خرید عمده لباس کونگ فو

خرید دستکش مخصوص کونگ فو

خرید دستکش مخصوص کونگ فو

انواع دستکش مخصوص کونگ فو جزو تجهیزات ایمنی به شمار می رود. استفاده نکردن از این وسیله به خصوص در زمان مسابقات باعث بروز آسیب و صدمات احتمالی به ورزشکار خواهد شد. این وسیله سبب بهبود عملکرد فرد و افزایش ایمنی خواهد شد. در نتیجه می توان بیان کرد که خرید این وسیله از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

همانطور که در قسمت های بالاتر این مقاله اشاره کردیم انواع مختلفی از این وسیله ایمنی در بازار وجود دارد که افراد باید در زمان خرید به نکات مهمی توجه کنند. تا بتوانند یک خرید مطمئن و موفق داشته باشند.

از این نکات مهم می توان به سایز و اندازه دستکش اشاره کرد. از آنجایی که این وسیله در انواع سایز بندی های مختلف مناسب برای تمام رنج های سنی در بازار عرضه شده است باید توجه داشته باشید دستکشی انتخاب را انتخاب کنید که به صورت کامل مناسب سایز دست شما باشد و به خوبی روی مچ دست شما فیکس شود. زیرا؛ اگر برای دست شما بزرگ باشد ممکن است در زمان انجام حرکت از دست شما خارج شده و دیگر نتواند به خوبی نقش محافظتی خود را ایفا کند‌.

همچنین اگر این وسیله برای دست شما کوچک باشد سبب فشار و عدم راحتی خواهد شد. این مسئله به خصوص در زمان مسابقات تمرکز ورزشکار را کاهش می‌دهد.

از دیگر نکاتی که باید به آن توجه کنید جنس، میزان مقاومت و استحکام، میزان ضربه گیری و سایر موارد مربوط دیگر که در راهنمای خرید یک وسیله بیان کرده ایم، می باشد. قابل ذکر است حتما باید انواع تجهیزات ایمنی ورزش های رزمی را از فروشگاه های معتبر و باتجربه فعال در این زمینه به صورت حضوری و آنلاین خریداری کنید تا از جنس و کیفیت کالای خریداری شده مطمئن باشید.

بیشتر بخوانید: قیمت کلاه مبارزه کونگ فو 

قیمت دستکش مخصوص کونگ فو

قیمت دستکش مخصوص کونگ فو

همانطور که بیان کردیم دستکش های مخصوص کونگ فو برای بهبود عملکرد ورزشکار و جهت ایجاد ایمنی بیشتر استفاده می شود. این دستکش ها در انواع مختلف در بازار در دسترس ورزشکاران قرار می گیرد. اگر برای شما هم سوال است که قیمت دستکش مخصوص کونگ فو چقدر است؟ باید بگوییم که نمی توان از قبل برای این وسیله قیمت مشخصی بیان کرد. عوامل مختلفی در قیمت این وسیله تاثیر گذار هستند.

عواملی مانند برند، جنس، مواد اولیه و… در قیمت این محصول تاثیر گذار هستند. از آنجایی که انواع مختلفی از این محصول وجود دارد قیمت آن نیز متنوع است. بنابراین افراد می توانند با هر هزینه ای که مد نظرشان است این دستکش را خریداری کنند. اما نکته حائز اهمیت این است که در خرید تجهیزات ایمنی مانند دستکش های ورزش رزمی کیفیت را اولویت اول خود قرار دهید.

همچنین در زمان خرید انواع دستکش مخصوص کونگ فو توجه داشته باشید که آن را حتما از فروشگاه های معتبر و شناخته شده خریداری کنید. شما عزیزان می توانید انواع تجهیزات ورزشی از جمله مدل های مختلف دستکش کونگ فو را از مجموعه ما با قیمت مقرون به صرفه خریداری کنید‌ و در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی از می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشنان ما در تماس باشید.

بیشتر بخوانید: انواع کلاه بوکس | راهنمای خرید کلاه بوکس

جمع بندی نهایی

در این مقاله به بررسی دستکش مخصوص کونگ فو و راهنمای خرید این محصول پرداختیم و نکات مهمی را در این باره بیان کردیم. همانطور که اشاره کردیم کونگ فو یک ورزش رزمی است که استفاده از تجهیزات ایمنی مانند دستکش مخصوص کونگ فو الزامی می باشد. این دستکش سبب بهبود عملکرد ورزشکار و افزایش ایمنی او می شود. در زمان انتخاب و خرید این وسیله باید دقت کنید که یک دستکش استاندارد را خریداری کنید.

یک دستکش استاندارد دستکشی است که وزن زیادی نداشته باشد و متناسب با ابعاد و سایز دست ورزشکار طراحی شده باشد. چرا که اگر دستکش برای دست ورزشکار بزرگ باشد به خوبی روی دست او قرار نمی گیرد و ممکن است در زمان تمرین و به خصوص مسابقات تمرکز ورزشکار را کاهش دهد. همچنین اگر برای دست او کوچک باشد به انگشتان ورزشکار فشار وارد می کند و نمی تواند به درستی ایمنی لازم را برای او به وجود بیاورد.

همچنین در زمان خرید این وسیله باید به جنس این وسیله دقت کافی داشته باشید تا از استحکام و مقاومت کافی برخوردار باشد. تمام این نکات بیان شده اگر در زمان خرید رعایت نشود باعث عدم تمرکز ورزشکار به ویژه در زمان مسابقات می شود.

نکته حائز اهمیت دیگر در زمان خرید تجهیزات ایمنی این است که بهتر است شما تجهیزات مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبر تجهیزات ایمنی ورزش های رزمی خریداری کنید تا از کیفیت این محصولات اطمینان داشته باشید. امیدواریم که مطالب گفته شده در این مقاله به شما در زمان خرید دستکش مخصوص کونگ فو کمک کننده باشد و مفید واقع شود. پیشنهاد ما به شما این است که دستکش مورد نیاز خود را با توجه به راهنمای خریدی که در این مقاله بیان کردیم خریداری کنید‌.

سپاسگزاریم که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید.dynastyclothingstore

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه