انواع کلاه بوکس | راهنمای خرید کلاه بوکس در 1402

همانطور که می دانید ورزش بوکس جزو یکی از ورزش های رزمی است که شروع و منشا آن از کشورهای غربی بوده است و انواع کلاه بوکس در این ورزش برای محافظت از سر ورزشکاران تعبیه شده است. این نوع رشته ورزشی یکی دیگر از ورزش های دفاع شخصی به شمار می رود و همه ضربات در این ورزش با استفاده از حرکات دست ورزشکار می باشد.

بنابراین می توان گفت که به طبع خطراتی مانند شکستگی، کبودی، ضربه به سر و آسیب های احتمالی به اعضای بدن بوکسور وجود دارد و حتی این امکان وجود دارد که آسیب ها و صدمات جدی‌ای مانند ضربه مغزی نیز ورزشکار را تهدید کند. از این رو یکی از پوشش هایی که در این ورزش استفاده می شود انواع کلاه بوکس می باشد.

این کلاه در جهت محافظت از سر ورزشکار مورد استفاده قرار می گیرد. این پوشش یکی از ایمنی ترین تجهیزات ورزشی برای محافظت از صورت و سر ورزشکار است و یک نقاب ایمنی محسوب می شود که مانع از آسیب به بینی و فک رزمی کار می شود.

در نتیجه می توان گفت که داشتن یک کلاه بوکس استاندارد و مستحکم می تواند سبب شود که ورزشکار در زمان تمرین و مسابقات احساس امنیت و آرامش بیشتری داشته باشد و همچنین می تواند با جذب ضربات مشت باعث آسیب حداقلی شود. این احساس امنیت و آرامش به خصوص در زمان مسابقات شانس بیشتری برای برد ورزشکار به وجود می آورد.

در ادامه این مقاله قصد داریم انواع کلاه بوکس، راهنمای خرید آن و نکات مهمی در رابطه با خرید این کلاه را برای شما بیان کنیم. پس اگر در این رشته ورزشی فعالیت می کنید و قصد خرید یک کلاه بوکس مناسب را دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید در زمان انتخاب و خرید انواع کلاه بوکس انتخاب و خریدی دقیق تر داشته باشید.

کاربرد انواع کلاه بوکس

همانطور که اشاره کردیم در ورزش های رزمی ویژه ورزش بوکس استفاده از تجهیزات ایمنی مانند انواع کلاه بوکس ضروری می باشد. از آنجایی که سر یک عضو حساس بدن محسوب می شود برخورد ضربه به سر می تواند صدمات و آسیب های جبران ناپذیری برای ورزشکار به وجود بیاورد. در نتیجه می توان گفت که استفاده از تجهیزات ایمنی دارای استاندارد مانند انواع کلاه بوکس صدمات و آسیب های احتمالی به سر، صورت، فک، دندان و … را به میزان زیادی کاهش می دهد.

پیشنهاد ما به شما این است که برای خرید این تجهیزات به ویژه کلاه بوکس با انواع آن آشنا شده تا بتوانید یک کلاه مناسب خود را خریداری کنید.

کاربرد انواع کلاه بوکس

بیشتر بخوانید: تولیدی کلاه بوکس |خرید عمده

انواع کلاه بوکس

بعد از بررسی این که کلاه بوکس چیست و چه کاربردی دارد در این قسمت از مطلب قصد داریم در مورد انواع کلاه بوس صحبت کنیم. قابل ذکر است که کلاه های ایمنی در بیشتر رشته های رزمی مانند تکواندو، کیک بوکسینگ، کاراته و دیگر رشته های رزمی دیگر به ویژه در مسابقات مورد استفاده رزمی کاران قرار می گیرد.

اما نکته حائز اهمیت در مورد این کلاه ها این است که با این که ممکن است شکل ظاهری، رنگ، جنس این کلاه ها با یکدیگر متفاوت باشد اما کاربرد این کلاه ها همگی یکسان بوده و به منظور حفاظت از سر و صورت سر رزمی کاران مورد استفاده قرار می گیرد. درباره تفاوت ظاهری کلاه های رزمی باید ذکر کنیم که به طور معمول کلاه ها در ۲ مدل حفاظ دار و بی حفاظ تولید می شوند که کلاه های حفاظ دار کاربرد بیشتری در محافظت از صورت، بینی و فک ورزشکار خواهند داشت.

اما اگر برای شما هم سوال است که انواع کلاه بوکس چیست باید بگوییم که انواع مدل های این کلاه به شرح زیر می باشد:

  1. کلاه بوکس نقابدار
  2. کلاه بوکس حفاظ دار فوم
  3. کلاه بوکس درجه ۱
  4. کلاه بوکس حرفه ای
  5. کلاه بوکس چرم
  6. کلاه بوکس فک دار

کلاه بوکس فک دار

کلاه بوکس مدل فک دار یکی از انواع کلاه بوکس می باشد که باید اشاره کرد یکی از بهترین مدل ها برای محافظت از سر و صورت ورزشکار است و مانع از بروز آسیب به فک رزمی کار به خصوص در مسابقات خواهد شد.

انواع کلاه بوکس فک دار

کلاه بوکس حفاظ دار

این مدل کلاه نیز که یکی از دیگر از انواع کلاه بوکس است و یکی از بهترین مدل ها برای پوشش دهی سر ورزشکار می باشد. این کلاه مطابق با استانداردهای تعیین شده طراحی و ساخته شده است و در چندین رنگ مختلف در دسترس ورزشکار قرار گرفته است. در این مدل کلاه ۲ بند قرار داده شده که باعث می شود رزمی کار بتواند به آسانی سایز آن را مطابق با سر خود تنظیم نماید.

کلاه بوکس نقابدار

این کلاه به صورتی طراحی شده است که بتواند به صورت فوق العاده‌ای از سر و صورت رزمی کار حفاظت کند. این کلاه به خاطر جنس بی نظیری که در قسمت جلویی آن به کار برده شده است از چانه، فک، دندان، دهان، گونه و بینی ورزشکار به خوبی محافظت کند و سبب بالا بردن امنیت ورزشکار و مانع از بروز بسیار از صدمات جدی به او خواهد شد. در نتیجه می توان گفت که این کلاه یک کلاه بسیار مناسب به ویژه برای استفاده زمان مسابقات می باشد.

کلاه بوکس حرفه ای

یکی دیگر از انواع کلاه بوکس، کلاه بوکس حرفه ای می باشد‌. این کلاه برای بوکسورهایی مناسب است که به صورت حرفه ای در این ورزش مشغول به فعالیت هستند. جنس این مدل کلاه به گونه‌ ای است که بتواند در برابر بسیاری از ضربات حریف مقاومت داشته و ضربات او را جذب کند تا از بروز صدمات جدی به خصوص در زمان مسابقات جلوگیری کند. بنابراین اگر به صورت حرفه ای در این ورزش فعالیت می کنید این کلاه مناسب شما می باشد.

کلاه بوکس معمولی

کلاه بوکس معمولی نیز برای محافظت از سر و صورت ورزشکار طراحی و تولید می شود‌. اما این مدل کلاه بیشتر برای افراد مبتدی که به تازگی این ورزش را شروع کرده‌ اند مناسب است. این کلاه در انواع سایزهای مختلف مناسب برای تمامی رنج سنی ها و بدون محدودیت جنسی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: انواع باند بوکس برای خرید

بهترین کلاه بوکس

بهترین کلاه بوکس

در این قسمت از مقاله به ویژگی های بهترین کلاه بوکس خواهیم پرداخت. اگر شما هم قصد خرید کلاه بوکس را دارید و برایتان سوال است که بهترین کلاه بوکس چه مدل کلاهی می باشد باید پاسخ دهیم که همانطور که می دانید کاربرد کلاه بوکس محافظت از سر و صورت ورزشکار در برابر آسیب و صدمات جدی از سمت حریف به ویژه در زمان مسابقات است. بهترین انواع کلاه بوکس کلاهی می باشد که مطابق با استانداردهای مشخص شده طراحی و تولید شود.

این کلاه باید از وزن سبکی برخوردار باشد‌. چرا که وزن سنگین کلاه باعث بار اضافی برای رزمی کار می شود و حرکات اون را نیز محدود خواهد کرد. یکی دیگر از ویژگی های کلاه بوکس که باید به آن اشاره کنیم این است که یک کلاه بوکس با کیفیت باید در سایز بندی های متعددی ساخته شود تا ورزشکار بتواند کلاه سایز خود را خریداری کند. زیرا اگر کلاه بوکس به خوبی روی سر ورزشکار قرار نگیرد و فیکس نشود نمی تواند به درستی از او در برابر آسیب و ضربات احتمالی محافظت کند.

همچنین یکی از اصلی ترین ویژگی بهترین کلاه این است که از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشد تا در زمان برخورد ضربه به کلاه بتواند به خوبی ضربه وارد شده را جذب کند و باعث ایجاد امنیت بیشتر برای ورزشکار بشود. و در آخر باید اضافه کنیم که جنس کلاه نیز از اهمیت زیادی برخوردار است از آنجایی که این کلاه در جنس های مختلفی در بازار وجود دارد دقت به جنس و کیفیت این کلاه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

ویژگی هایی که به آن اشاره کردیم مواردی است که در زمان خرید بهترین کلاه بوکس باید به آن توجه کنید تا بتوانید یک کلاه مناسب خریداری کنید.

خرید انواع کلاه بوکس

خرید انواع کلاه بوکس

از آنجایی که انواع کلاه بوکس جزو تجهیزات ایمنی ضروری در این ورزش است و استفاده نکردن از این کلاه به خصوص در مسابقات می تواند باعث حذف بازیکن بشود خرید این محصول از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. همانطور که اشاره کردیم سر یک عضو حساس در بدن محسوب می شود بنابراین حفاظت از آن با خرید یک کلاه مناسب و با کیفیت ممکن می شود. ورزش بوکس جزو آن دسته از ورزش های رزمی است که بیشتر ضربات وارده از سمت حریف به سر ورزشکار وارد خواهد شد.

پس ورزشکار باید یک کلاه مناسب دارای استحکام بالا را انتخاب و خریداری کند تا آسیب های احتمالی را به حداقل برساند. انواع کلاه ورزش های رزمی به گونه ای طراحی می شوند که بتوانند کل سر، گوش ورزشکار را به صورت کامل پوشش بدهند.

کلاه خریداری شده باید قدرت جذب ضربه بالایی داشته باشد. این کلاه در سایز بندی های مختلف و مناسب برای تمام سنین و بدون هیچ گونه محدودیت سنی در بازار عرضه شده و در اختیار ورزشکاران قرار می گیرد. در زمان خرید به سایز کلاه توجه ویژه ای داشته باشید تا به طور کامل اندازه سر شما باشد. زیرا تنگ بودن و یا گشاد بودن کلاه می تواند تمرکز ورزشکار را به ویژه در زمان مسابقات کم کند و سبب کسر امتیاز او شود.

خرید این کلاه را بهتر است با توجه به نکاتی که در این مقاله بیان کرده‌ایم خریداری کنید تا بتوانید یک کلاه مناسب و با کیفیت را تهیه نمایید.

بیشتر بخوانید: انواع لباس بوکس

قیمت کلاه بوکس

قیمت کلاه بوکس

قیمت انواع کلاه بوکس ثابت نبوده و این قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد. قیمت هر یک از انواع این کلاه بسته به کیفیت، برند، نوع کلاه و همچنین فروشنده محصول می تواند متغیر و با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشد. البته بهتر است که این نکته حائز اهمیت را مد نظر خود قرار دهید که هیچ وقت کیفیت را فدای قیمت نکنید. چرا که برخی از کلاه های با قیمت پایین از جنس، کیفیت و استحکام خوبی برخوردار نبوده و مطابق با استانداردهای تعیین شده طراحی و ساخته نمی شوند.

از آنجایی که در بازار هم جنس اصل و هم تقلبی وجود دارد باید توجه داشته باشید که حتما محصول مورد نظر خود را از فروشگاه های شناخته شده و معتبر در زمینه فروش تجهیزات ایمنی ورزش های رزمی به صورت حضوری و یا آنلاین از طریق وب سایت های فروشگاه ها خریداری کنید. همچنین شما عزیزان می توانید انواع تجهیزات ایمنی ورزش های رزمی از جمله انواع کلاه بوکس را از مجموعه ما سفارش دهید و با استفاده از شماره های درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید: اسامی شرکت های ورزشی|بیش از 200 شرکت ورزشی ایرانی

جمع بندی نهایی

در این مقاله به انواع کلاه بوکس، کاربرد کلاه بوکس، خرید بهترین کلاه و راهنمای خرید آن پرداختیم. همانطور که در قسمت های بالاتر این مقاله نیز بیان کردیم ورزش بوکس یکی از ورزش های رزمی می باشد که بیشتر ضربات آن به سر ورزشکار برخورد می کند. بنابراین استفاده از تجهیزات ایمنی به ویژه یک کلاه مناسب و با کیفیت به خصوص در زمان مسابقات از اهمیت بالایی برخوردار است.

چرا که یک کلاه مناسب و استاندارد به خوبی از سر ورزشکار در برابر ضربات احتمالی حریف محافظت کرده و آسیب و صدمات را به حداقل می رساند.

یک کلاه بوکس استاندارد کلاهی است که دارای وزن زیادی نباشد و بدون این که وزن اضافی و احساس سنگینی برای ورزشکار به وجود بیاورد از سر او محافظت کند. این کلاه می تواند به میزان زیاد شدت ضربات را کاهش دهد. قابل ذکر است که در زمان انتخاب و خرید کلاهی را انتخاب کنید که کاملا اندازه دور سر شما و یا فردی که قصد دارید برای او کلاه را خریداری کنید، باشد.

چرا که اگر کلاه از اندازه سر شما بزرگ تر باشد نمی تواند به خوبی از شدت ضربه وارد شده کم کند و اگر از سر شما کوچیکتر برای شما تنگ است و به سر شما فشار وارد خواهد کرد. همچنین باید به جنس و کیفیت کلاه نیز دقت داشته باشید تا از استحکام و مقاومت خوبی برخوردار باشد. تمام این موارد گفته شده اگر در زمان انتخاب کلاه رعایت نشود باعث عدم تمرکز در زمان مسابقات و کسر امتیاز خواهد شد.msmfightshop

امیدواریم که مطالب گفته شده در مورد خرید انواع کلاه بوکس در زمان انتخاب و خرید برای شما مفید واقع شود و به انتخاب صحیح تر شما کمک کند. سپاسگزاریم که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه