انواع لباس بوکس در سال 1402

 1. خانه
 2. »
 3. اسپرت مگ
 4. »
 5. انواع لباس بوکس در سال 1402
انواع لباس بوکس
3.5/5 - (11 امتیاز)

مانند تمام هنر های رزمی، در بوکس نیز به لباس مناسب برای تمرین، مسابقه و اوقات فراغت نیاز دارید. انواع لباس بوکس از یک تاپ بوکس و شلوار بوکس تشکیل شده است. در هنگام ورود به رینگ بوکس نیز هر از گاهی کت بوکس پوشیده می شود. لباس های بوکس برای مردان و زنان یکسان به نظر می رسد. زنان نیز دوست دارند در طول تمرینات بوکس از شلوار های ساق ورزشی برای بوکس استفاده کنند.

شلوار بوکس و تاپ بوکسر از پارچه ای سبک و کاربردی ساخته شده است که عرق را جذب می کند و سپس خشک می کند. تاپ های بوكس بدون آستین هستند و در رنگ های مشکی، آبی یا قرمز موجود هستند. محبوب ترین برند های انواع لباس بوکس BENLEE ، CEEROC و Paffen Sport هستند.

انواع لباس بوکس برای بوکس آماتور و حرفه ای

در بوکس آماتور همیشه یک گوشه قرمز و آبی در رینگ بوکس وجود دارد. لباس بوکس هميشه به اين صورت پوشیده می شوند. در بوکس آماتور، بوکسور شورت بوکس قرمز یا آبی به همراه یک تاپ بوکس قرمز یا آبی می پوشد. به این ترتیب می توانید تشخیص دهید که کدام بوکسور متعلق به گوشه قرمز و کدام بوکسور متعلق به گوشه آبی است.

در بوکس آماتور از دستکش بوکس مسابقات آیبا استفاده می شود که طبق استاندارد های آیبا طراحی شده است. در بوکس حرفه ای، دستکش های بوکس مسابقات 10 اونس توری شكل هستند که رنگی نيز ندارند.

 • لباس بوکس مناسب برای مردان و زنان

بوکس توسط مردان و زنان انجام می شود و انواع لباس بوکس مناسب براي اين ورزش مورد نیاز است. پوشیدن دامن بوکس برای خانم ها مجاز است، اما بیشتر خانم ها از آن استفاده نمی کنند و شلوار بوکس کلاسیک می پوشند. تاپ های بوکس در بوکس بانوان مانند آقایان است، فقط محافظ سینه در زیر تاپ بوكس پوشیده می شود.

انتخاب برای مردان به مراتب بیشتر از زنان است، بنابراین تولید کنندگان مي توانند کمی به اين موضوع فکر کنند. زنان به اندازه متفاوت ترى نسبت به مردان نیاز دارند، به همین دلیل است که شلوار بوکس معمولا برای زنان بیش از حد بزرگ به نظر می رسد.

بیشتر بخوانید: تولیدی کلاه بوکس |خرید عمده 

مناسب ترین مدل انواع لباس بوکس

مناسب ترین مدل انواع لباس بوکس

انواع لباس بوکس، آزادی حرکت و راحتی را به همراه دارد. انتخاب لباس بوکس مناسب برای بوکسور ها و کیک بوکسور ها بسیار مهم است زیرا باید محافظت و انعطاف پذیری مطلوبی را برای بدن ایجاد کند. لباس باید راحت باشد زیرا باید به مبارز اجازه دهد که آزادانه و بدون محدودیت حرکت کند بدون اینکه لباسش مانع شود. در عین حال، باید از صدمات احتمالی جلوگیری کند.

مواد قابل تنفس نیز مهم هستند زیرا عرق و رطوبت را جذب می کنند و به خشک و خنک نگه داشتن بدن کمک می کنند. این امر به ویژه مهم است زیرا بوکس و کیک بوکسینگ ورزش های بسیار فشرده ای هستند که در آن بدن به سرعت گرم می شود و عرق می کند. در چنین مواردی، انتخاب نامناسب لباس می تواند مبارز را به میزان قابل توجهی تضعیف کند و او را در مقایسه با حریف خود در موقعیت بدی قرار دهد.

شلوار کیک بوکسینگ در طول تمرین و مسابقه چه مزایایی دارد؟

شلوار نیز جزئی از انواع لباس بوکس است. شلوار کیک بوکسینگ نسبت به سایر شلوار های تمرینی در هنگام ورزش مزایای زیادی دارد. در اینجا به برخی از مزایای آن پرداخته شده است:

 • انعطاف پذیری

یک جفت شلوار کیک بوکسینگ خوب از مواد منعطفی ساخته شده است که به مبارز طیف وسیعی از حرکت می دهد و به او اجازه می دهد هر نوع ضربه یا مشت را انجام دهد.

 • قابلیت تنفس

شلوار کیک بوکسینگ از مواد سبک وزنی ساخته شده است که قابلیت تنفس دارد و به سرعت عرق را جذب کرده و از بین می برد تا بدن را در حین ورزش خشک و خنک نگه دارد.

 • محافظت

شلوار های کیک بوکسینگ به لطف طراحی جذب خود، با جلوگیری از قرار گرفتن لباس های گشاد در راه یا گرفتار شدن، از مبارز در برابر آسیب محافظت می کنند.

 • شکل ظاهری

شلوار های کیک بوکسینگ اغلب در رنگ ها و طرح های چشم نواز برای به وجود آمدن حس شخصی و متمایز کردن مبارز از سایر حريف هاى آموزشی ارائه می شوند.

 • راحتی

شلوار های کیک بوکسینگ سطح بالایی از راحتی را در طول تمرین ارائه می دهند. زیرا به خوبی ورزشكار را همراهى مى كنند و محدودیتی ندارند. در حالت کلی می توان گفت که راحتی در انواع لباس بوکس حرف اول را می زند.

شورت بوکسر برای تمرین و مسابقه

شورت بوکسر هم در تمرین و هم در مسابقات از اهمیت بالایی برخوردار است.

شورت بوکسر در طول تمرین اهميت زيادى دارد زیرا آزادی حرکت زيادى را به بوکسور ارائه می دهد. تناسب تنگ و راحت به بوکسور اجازه می دهد تا آزادانه حرکت کند و تکنیک های عالی را بدون محدودیت لباس خود اجرا کند. در عین حال، شورت بوکسر قابل تنفس است، به این معنی که بدن بوکسور را خنک و عرق را جذب می کند تا آب و هوای بهینه برای تمرین موثر ایجاد کند.

شورت بوکس مخصوص برای مسابقات مورد نیاز است. این شورت ها اغلب چسبان هستند و دارای یک بند با رنگ متضاد برای داوران تا دیدن و ارزیابی خط کمر بوکسور راحت تر باشد. شورت بوکسر مخصوص مسابقات معمولا با توجه به مشخصات، طراحی و معین می شود. شلوار بوکسر مخصوص نیز حمایت و محافظت از بدن بوکسور را فراهم می کند تا بتواند تمام ضربات مشت و لگد حریف خود را تحمل کند.

به طور کلی در انواع لباس بوکس، شورت بوکس برای هر بوکسوری بسیار مهم است. با انتخاب شورت بوکسور مناسب، بوکسور می تواند عملکرد خود را بهبود بخشد، از آسیب دیدگی جلوگیری کرده و به طور موثرتری تمرین یا مبارزه کند.

بیشتر بخوانید: باند بوکس عمده| خرید از تولیدی 

انواع دستکش بوکس

دستکش نیز از جمله موارد مهم انواع لباس بوکس است که پرداختن به آن خالی از لطف نیست. در ادامه به توضیح مختصری در مورد هر مدل خواهیم پرداخت.

انواع دستکش بوکس

 • دستکش آموزشی/کیف

اغلب برند هایی را می ‌بینید که دستکش‌ های بوکس را به عنوان دستکش آموزشی یا دستکش کیف تبلیغ می‌کنند. آن ها اساسا دستکش بوکس معمولی شما هستند. اين مدل از دستكش ها معمولا در هر نوع آموزشی بسیار متنوع و مفید هستند. برای بیشتر کار هایی که انجام خواهید داد، احتمالا از یک جفت از این دستكش استفاده خواهید کرد.

دستکش اسپارینگ

در اسپارینگ، هدف دستکش های بوکس محافظت از شما و شریک رزمی شماست، نه ناک اوت کردن آن ها. شما می توانید از هر جفت دستکش بوکس برای اسپارینگ استفاده کنید (با فرض اینکه وزن قابل قبولی دارند) ، با این حال بسیاری از برند ها دستکش های مخصوص اسپرینگ را می فروشند که برای این فعالیت بهینه شده اند.

دستکش‌های اسپرینگ تقریبا شبیه دستکش ‌های تمرینی هستند، با این حال لایه‌ ها معمولا کمی نرم ‌تر یا با توزیع بهینه ‌تر بالشتک ‌تر هستند تا ضربه‌ ها تیز تر و کمتر شود. دستکش‌ های اسپرینگ اغلب در وزن ‌های مختلف فروخته می‌شوند، با این حال بسته به وزن بدنتان، فقط باید از این دستکش‌ها در وزن ۱۴ اونس یا بالاتر استفاده کنید.

 • دستکش مسابقات آماتور

احتمالا هرگز نیازی به خرید یک جفت از آن ها در کنار انواع لباس بوکس برای خود نخواهید داشت، اما ارزش دانستن را دارند.

در مسابقات بوکس آماتور معمولا از سبک خاصی از دستکش استفاده می شود که معمولا توسط تبلیغات در اختیار مبارزان قرار می گیرد. بسته به گوشه جنگنده، دستکش ها معمولا قرمز یا آبی هستند. همچنین برای ناحیه بند انگشتی دستکش که برجسته شده است، غیر معمول نیست. این ویژگی ها باعث می شود که داوران امتیاز مبارزه را بسیار واضح تر کنند.

 • دستکش های حرفه ای

فقط در صورتی باید نگران دستکش های حرفه ای باشید که قصد رقابت دارید. همانطور که از نام آن پیداست، آن ها دستکش های بوکس هستند که به طور خاص برای استفاده در مسابقات حرفه ای ساخته شده اند و اغلب محافظت از دست و گاهی اوقات راحتی را قربانی می کنند تا به حداکثر رساندن تخلف بپردازند. معمولا بالشتک بسیار محکم‌تر است و همچنین دستکش ‌ها را کوچک ‌تر و فشرده‌ تر می‌کند.

به نحوی که این دستکش ها طوری طراحی شده اند که با هر مشت ضربه ای تا حد ممکن ضربه تند وارد کنند. با این حال، دستکش ‌های بوکس حرفه‌ای واقعا برای تمرینات روزمره مناسب نیستند، و بهتر است تا در خارج از مسابقات زیاد استفاده شوند. برای اکثر مسابقات، بسته به وزن، از دستکش های 8  اونس یا 10 اونس استفاده می کنند.

دستکش‌ های حرفه‌ای تقریبا همیشه توری هستند، زیرا به ندرت در مسابقات سطح بالا امکان استفاده از دستکش بوکس Velcro وجود دارد.

 • فریب نخورید

فریب دستکش ‌های بوکس طرفدار را نخورید که به قیمت خاکی ارزان در فروشگاه ورزشی محلی شما فروخته می‌شوند، آن ها فقط برند هایی هستند که از این اصطلاح به عنوان یک ترفند تبلیغاتی استفاده می‌کنند و اغلب فقط دستکش ‌های آموزشی اولیه هستند. دستکش های بوکس حرفه ای واقعی ارزان نیستند و بسیاری از بوکسور ها برای یک جفت خوب و انواع لباس بوکس هزینه زیادی می پردازند.

بیشتر بخوانید: دستکش بوکس چیست|انواع، تعمیر ، نگهداری و مشخصات دستکش بوکس خوب

طراحی انواع لباس بوکس

انواع لباس بوکس

 

انتخاب طرح برای لباس هنر های رزمی اغلب به سلیقه شخصی و کارکرد های ترجیحی بستگی دارد. طرح های ساده اغلب پر طرفدار تر هستند و می توان برای مدت طولانی از آن ها استفاده کرد. آن ها اغلب در رنگ های خنثی مانند سیاه یا سفید هستند و اغلب دارای علامت یا آرم هستند.

طرح ‌های جسورانه اغلب رنگارنگ‌تر و پررنگ‌تر هستند و ممکن است شامل الگو ها یا گرافیک ‌های چشم‌گیر باشند. آن ها اغلب برای نشان دادن مبارز به روشی خاص، مانند پوشیدن لباس هایی با آرم یا طرح رنگ سازمان هنر های رزمی، به كار مى روند.

برخی از مبارزان طرح‌ های درخشان‌ تر را نسبت به سایر انواع لباس بوکس ترجیح می‌دهند، اما توجه به این نکته مهم است که مسابقات رسمی معمولا نیاز به لباس‌ هایی با طراحی یکنواخت دارند تا از نمایندگی یکسان همه مبارزان اطمینان حاصل شود. به همین دلیل شاید بهتر باشد لباس هایی با طراحی ساده را برای تمرین ترجیح دهید و برای مسابقات رسمی از قوانین سازمان منتخب پیروی کنید.

بیشتر بخوانید: عمده فروشی لباس بوکس |قیمت ست کامل لباس بوکس

اقلام لباسی مورد نیاز برای ورزش بوکس

برای انجام هر ورزشی به صورت ایمن و موثر، به تجهیزات مناسب نیاز دارید. در مورد بوکس هم اوضاع فرقی نمی کند. در زیر شرح کوتاهی از مهم ترین اقلام انواع لباس بوکس که باید قبل از آموزش بخرید ارائه می دهیم.

 • دستکش های بوکس

یک وسیله اولیه برای هر تمرین بوکس، دستکش های بوکس می باشد. دستکش های ساخته شده از چرم طبیعی یا مصنوعی، از دستان شما و حریف در برابر آسیب های جدی محافظت می کنند. مهم است که مچ ها به خوبی سفت شده باشند و اندازه و وزن مناسب بدن شما را داشته باشند. از نظر تمرین می توان آن ها را به دو نوع تقسیم کرد:

بوکس که برای مبارزه و اسپارینگ در نظر گرفته شده است و تمرینی (سازمانی) که برای تمرین با وسایلی مانند کیسه های بوکس یا سپر استفاده می شود. هنگام انتخاب دستکش، شایان ذکر است که آن ها به مرور زمان خراب می شوند (شل شدن در اثر ضربه). به همین دلیل ما توصيه مى كنيم نسبت به خرید دستکش هایی که کمی بیش از حد گشاد هستند،كمى تامل كنيد، زیرا به مرور زمان بیشتر گشاد می شوند.

 • انواع لباس بوکس

وقتی صحبت از لباس می شود، مهم ترین عوامل آزادی حرکت و تنفس است. محبوب ترین ست لباس در بین مردان شورت کوتاه با کمربند پهن و تیشرت بند دار یا نیم تنه برهنه است. سوتین‌ های ورزشی و ساق ‌ها انتخاب ‌های یکسانی در بین خانم ‌ها هستند. توصیه می‌کنیم لباس ‌های تمرینی مخصوص ورزش‌های رزمی تهیه کنید که از مواد با جنس مناسب و بادوام ساخته شده‌اند، که در آن بدن به سرعت گرم نمی‌شود و عرق نمی‌کند.

 • لفاف ها

باند های بوکس که به آن روپ نیز می گویند از انواع لباس بوكس هستند. آن ها از مچ دست و انگشتان در برابر آسیب محافظت می کنند. آن ها همچنین عرق را جذب می کنند و سطح بهداشت و راحتی داخل دستکش را افزایش می دهند.

 • محافظ ها

در بوکس از سه وسیله حفاظتی استفاده می شود. کلاه ایمنی، محافظ فک و محافظ سینه. همه آن ها ضربات دریافتی را از بین می برند و از قسمت های مهم بدن در طول تمرین محافظت می کنند، از کبودی، جراحت و گیج شدن جلوگیری می کنند، که باعث می شود جلسات طولانی تمرین اسپارینگ انجام شود.fightquality

در این مقاله سعی کردیم تا در مورد انواع لباس بوکس صحبت کنیم و به تمام نکات مربوط به آن بپردازیم. امیدواریم که به جواب تمام سوال های خود رسیده باشید. در پایان لازم است از همراهی شما تشکر کنیم.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

اسپرت مال اولین و بزرگترین پاساژ آنلاین خرید عمده لباس ورزشی و لوازم ورزشی در ایران است.

آگهی های اخیر

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه