تفاوت‌ های بین لوازم ورزشی اورجینال و تقلبی: چگونه محصول اصلی را تشخیص دهیم؟2024

بعضی از برند هایی که در حوزه ساخت و تولید لوازم ورزشی فعال هستند، به دلایل گوناگونی همچون کیفیت و دوام و ماندگاری بسیار بالای محصولات خود، جز برند های برتر، مطرح و پرطرفدار در این حوزه به حساب می‌ آیند. به همین دلیل بسیاری از ورزشکاران علاقمند به خرید لوازم ورزشی اورجینال این برند ها هستند.

اما از آن جایی که نام تجاری این لوازم ورزشی در کنار کیفیت بسیار بالای مواد اولیه و جنس و نوع طراحی این محصولات باعث شده است که این محصولات ورزشی از قیمت و ارزش بالاتری نسبت به دیگر برند های ناشناخته تر برخوردار باشند. همین موضوع باعث شده است که برخی از اشخاص سودجو به تولید محصولات ورزشی مشابه با محصولات این برند ها با کیفیت و دوام خیلی پایین‌ تر اقدام کنند تا بتوانند سود بسیار زیادی از سوء استفاده از این برند ها به جیب بزنند.

بنابراین به هنگام خرید لوازم ورزشی اصل و پیشگیری از خرید لوازم ورزشی تقلبی، شناخت و تشخیص تفاوت های بین لوازم ورزشی اورجینال و لوازم ورزشی تقلبی بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. به همین دلیل در ادامه این مقاله به برخی از نکات بسیار مهم برای تشخیص و شناسایی تفاوت های بین لوازم ورزشی اصل از لوازم ورزشی تقلبی و فیک خواهیم پرداخت. برای آشنایی با این نکات و یادگیری چگونگی تشخیص محصول ورزشی اصل از فیک با ما همراه باشید.

راه های شناسایی و تشخیص لوازم ورزشی اورجینال از فیک

ورزشکاران بسیار زیادی هستند که به سلامتی خود اهمیت می دهند و به هنگام انجام حرکات و تمرینات ورزشی خود دوست دارند احساس راحت تری داشته باشند. بنابراین ترجیح می دهند از لوازم ورزشی اصل و اورجینال برای تمرینات ورزشی خود استفاده کنند.

درست است که تشخیص و شناسایی محصولات اصل و اورجینال از محصولات تقلبی و فیک آنقدر ها هم راحت و آسان نیست و گاهی شناسایی لوازم ورزشی اصل از فیک واقعا سخت و دشوار می باشد. اما اگر در زمان خرید لوازم ورزشی اورجینال به نکات بسیار مهم و ضروری و مواردی که در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد، دقت و توجه کافی را داشته باشید به آسانی می‌ توانید محصولات اورجینال را از محصولات فیک تشخیص دهید و یک خرید مطمئن داشته باشید.

مشاوره با متخصصان ورزشی

اگر یک ورزشکار مبتدی می باشید و تا به حال محصولات ورزشی اورجینال را خریداری نکرده اید و فروشگاه های معتبر را نمی شناسید، بهتر است با مربی یا متخصصان ورزشی مشاوره ای داشته باشید تا بتوانید بهترین خرید عمرتان را تجربه کنید. البته حتی اگر یک ورزشکار حرفه ای هم باشید ممکن است تشخیص تفاوت های بین لوازم ورزشی اصل از لوازم ورزشی تقلبی برایتان دشوار باشد.

بنابراین در صورتی که در شناسایی و تشخیص لوازم ورزشی اورجینال شک و تردید دارید و تفاوت های بین لوازم ورزشی اصل و فیک را نمی دانید، می‌ توانید به متخصصان و کارشناسان ورزشی یا مربی خود مراجعه کنید.آن ها با توجه به تجربه و دانش خود می‌ توانند شما را در تشخیص و شناسایی لوازم ورزشی همچون لباس یا کفش ورزشی اصلی و تقلبی راهنمایی کنند و فروشگاه‌ های لوازم ورزشی معتبر را به شما معرفی کنند تا بتوانید با اطمینان بیشتری اقدام به خرید محصولات ورزشی کنید.

تشخیص لوازم ورزشی اورجینال

معتبر بودن فروشگاه

بررسی، تحقیق و انتخاب فروشگاه‌ های معتبر و قابل اعتماد و مطمئن برای خرید لوازم ورزشی اورجینال اهمیت بسیار زیادی دارد. تحقیق در مورد اعتبار و شهرت فروشگاه، نظرات مشتریان، سابقه فروشگاه و تضمین کیفیت و اصل بودن محصولات از طرف صاحب فروشگاه می‌ تواند به شناسایی و تشخیص محصولات ورزشی اصل از محصولات ورزشی فیک کمک کند. بنابراین با پرس و جو کردن از ورزشکاران حرفه ای تر و اطرافیان می توانید فروشگاه های معتبر را برای خرید لوازم ورزشی پیدا کنید.

البته فروشگاه‌ های رسمی و برند های معتبر و معروف معمولاً از طریق وب سایت‌ های رسمی یا فروشگاه‌ های معتبر و شناخته شده محصولات خود را به فروش می‌ رسانند و شما عزیزان می توانید با مراجعه به آنلاین شاپ های معتبر، محصولات مورد نظر خود را سفارش دهید تا آن ها از سایت های رسمی این برند ها لوازم ورزشی اورجینال مورد نیاز شما را خریداری کرده و بعد از رسیدن بسته به ایران، سفارش تان را برای شما ارسال کنند.

مراجعه به منابع معتبر

راهکار دیگری که با استفاده از آن می توانید اصل یا فیک بودن محصولات ورزشی را تشخیص دهید، مراجعه به منابع معتبر می باشد. برای تشخیص لوازم ورزشی اصل از فیک می توانید از مطالعه و مشاهده منابع معتبر برای تشخیص و شناسایی لوازم ورزشی استفاده کنید. تماشای ویدیو های یوتیوب که در خصوص فیک یا اصل بودن لوازم ورزشی مثل لباس‌ های ورزشی و کفش های ورزشی توضیح داده اند، می‌ تواند کمک بسیار زیادی به شما ورزشکاران عزیز کند.

بنابراین منابع معتبری همچون وب سایت‌ های رسمی برند های معروف، ویدیو ها، یوتیوب و راهنما های مشتریان می‌ توانند نکات و راهنمایی‌ های مفیدی را در این زمینه به شما عزیزان ارائه دهند. برای این کار ابتدا می توانید محصول مورد نظر خود و برند مورد نظر خود را انتخاب کرده و بعد به تحقیق در خصوص نحوه ی تشخیص اصل یا فیک بودن محصول مورد نظرتان و تفاوت های بین لوازم ورزشی اورجینال مورد نیاز شما از این برند از مورد مشابه و تقلبی آن بپردازید.

کیفیت ساخت

یکی دیگر از عوامل و نکات مهم و قابل توجه برای تشخیص لوازم ورزشی اورجینال از لوازم ورزشی تقلبی، کیفیت ساخت آن ها می باشد. در طراحی و ساخت محصولات ورزشی اورجینال همیشه از مواد اولیه با کیفیت و دوخت دقیق و تمیز استفاده می شود.

به عنوان مثال به هنگام خرید لباس ورزشی اورجینال باید بررسی کنید که دوخت‌ های لباس ورزشی به طور دقیق و تمیز انجام شده است یا خیر و مواد اولیه و پارچه استفاده شده در دوخت و تولید این لباس ورزشی با کیفیت می باشند یا خیر. همچنین در صورت زیپ یا دکمه دار بودن لباس ورزشی باید بررسی کنید که آیا زیپ‌ ها، دکمه‌ ها و جزئیات دیگر لباس به درستی در محدوده خود قرار گرفته است و با قابلیت‌ های نسخه‌ های اصلی و اورجینال این محصول مطابقت دارد یا خیر.

برای تشخیص اصل یا فیک بودن یک کفش ورزشی نیز می توان از همین راهکار استفاده کرد. نمونه های تقلبی کفش های ورزشی معمولاً از کیفیت دوخت و طراحی پایین تری برخوردار هستند و آرم برند نیز به درستی بر روی کفش حکاکی نشده است. بنابراین مقایسه کیفیت ساخت و طراحی لوازم ورزشی مورد نظر شما با نمونه‌ های اصلی آن ها و مشاهده هر گونه تفاوت قابل توجه می‌ تواند به شناسایی و تشخیص لوازم ورزشی اورجینال از تقلبی و فیک کمک کند.

شناسایی نشان‌ ها و لوگو ها

یکی از تفاوت های دیگری که بین لوازم ورزشی اصل و تقلبی وجود دارد نشان ها، لوگو ها و آرم های موجود بر روی محصولات ورزشی می باشد. پس یکی از اصلی‌ ترین و مهم ترین راهکار های تشخیص و شناسایی لوازم ورزشی اصل از تقلبی، شناسایی صحیح نشان‌ ها و لوگو های بر روی لوازم ورزشی می باشد. لوازم ورزشی اورجینال اغلب دارای نشان‌ ها و لوگو های دقیق و با کیفیت هستند که با دقت بسیار زیاد بر روی محصول مورد نظر حک می‌ شوند.

اما لوگو های حک شده بر روی لوازم ورزشی تقلبی و فیک آنقدر ها هم تمیز و دقیق کار نشده اند و با بررسی کردن این موضوع که آیا نشان‌ ها و لوگو ها با نسخه‌ های رسمی آن برند معروف مورد نظر مطابقت دارند یا خیر، به راحتی می توان اصل یا فیک بودن محصول را تشخیص داد.

بررسی شناسنامه لوازم ورزشی

بررسی برچسب‌ ها و تگ‌ های موجود بر روی لوازم ورزشی یکی دیگر از راه های تشخیص محصول اصل از فیک می باشد که با بررسی آن می‌ تواند به شناسایی و تشخیص اصالت محصول ورزشی مورد نظر ‌به شما کمک بسیار زیادی کند.

بیشتر لوازم ورزشی اورجینال که توسط برند های مطرح جهان تولید و طراحی می‌ شوند دارای یک شناسنامه هستند که مواردی همچون مشخصات و جنس محصول، نحوه شستشو، محصولات جدید، تاریخ و محل ساخت و تولید محصول مورد نظر و غیره به طور کاملا و دقیق بر روی آن درج شده است.

این شناسنامه را یا به شکل یک دفترچه جداگانه همراه محصول ورزشی به بازار عرضه می‌ کنند یا به قسمت داخلی لباس های ورزشی دوخته می‌ شوند. برای پی بردن به اصل و اورجینال بودن محصول ورزشی مورد نظر به راحتی می‌ توان به سایت سازنده محصول مراجعه کرده و با وارد کردن کد لباس ورزشی یا کد لوازم ورزشی دیگر درج شده در شناسنامه آن ها از اصل بودن آن اطمینان حاصل کرد.

همچنین می‌ توان به هنگام خرید لوازم ورزشی به صورت حضوری از یک فروشگاه بررسی کنید که آیا برچسب‌ ها و تگ‌ ها به طور کامل و بدون هیچ گونه ایرادی در بسته بندی محصول مورد نظر شما وجود دارند یا خیر. کفش ها و لباس های ورزشی که دارای شناسنامه، برچسب یا تگ نیستند معمولاً غیر اصل و تقلبی می باشند و از خرید چنین محصولاتی باید صرف نظر کنید.

بررسی شناسنامه لوازم ورزشی

قیمت لوازم ورزشی اورجینال

یکی دیگر از تفاوت های بین لوازم ورزشی اصل و تقلبی، قیمت آن ها می باشد. پس توجه به قیمت محصول ورزشی مورد نظر نیز می‌ تواند نشان دهنده اصالت آن محصول باشد. لوازم ورزشی اورجینال و اصل اغلب هزینه بالا تری نسبت به لوازم ورزشی تقلبی دارند. زیرا مواد اولیه مرغوب و با کیفیت، طراحی دقیق و نام برند معتبر و معروف و شناخته شده دارند.

بنابراین اگر دیدید که قیمت لوازم ورزشی مورد نظر شما بسیار پایین و غیر قابل باور به نظر می‌ رسد، باید به اصالت و اورجینال بودن آن محصول ورزشی شک کنید و موارد گفته شده دیگر را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید تشخیص دهید که آن محصول اصل می باشد یا تقلبی.

به هنگام خرید لوازم ورزشی اورجینال می‌ توانید با مراجعه به فروشگاه‌ های آنلاین و اینترنتی معتبر خارجی یا فروشگاه اینترنتی همان برند معتبر از قیمت دلاری محصول ورزشی مورد نظر مطلع شوید. در این شرایط با انجام یک بررسی کوتاه و مقایسه ساده بین قیمت دلاری و ریالی لوازم ورزشی مورد نظر می‌ توانید به اصل یا فیک بودن آن محصول ورزشی پی ببرید.

قیمت لوازم ورزشی اورجینال

جمع بندی نهایی

لوازم ورزشی یک بخش بسیار مهم از صنعت ورزش هستند و بازار لوازم ورزشی متنوعی را با طرح ها، رنگ ها و مدل های مختلف برای هر نوع سلیقه ای در بر می‌ گیرد. اما متأسفانه امروزه تقلب در این صنعت گسترش بسیار زیادی پیدا کرده است و تشخیص لوازم ورزشی اورجینال از لوازم ورزشی تقلبی سخت و دشوار شده است.

بدون دانستن یک سری نکات و عدم توجه به آن ها نمی توان تفاوت های بین لوازم ورزشی اصل از فیک را شناسایی کرد. بنابراین باید با یک سری نکات آشنا بود تا با بررسی و انجام آن ها بتوانید به هنگام خرید لوازم ورزشی، محصولات ورزشی اورجینال را از محصولات فیک و تقلبی تشخیص دهید.

با اعتماد به منابع قابل اعتماد، دریافت مشاوره از متخصصان ورزشی و یا مربی رشته ورزشی خودتان، مراجعه به فروشگاه‌ های معتبر، بررسی قیمت لوازم ورزشی اورجینال، توجه به جزئیات کیفیت ساخت، بررسی شناسنامه و برچسب‌ های محصول و بررسی نشان ها و لوگو های لوازم ورزشی می‌ توانید از خرید لوازم ورزشی تقلبی و فیک جلوگیری کنید و لوازم ورزشی اصل و با کیفیت و با دوام را برای خود تهیه و خریداری کنید.

نکاتی که در این مقاله مطرح شد، می‌ توانند به شما ورزشکاران عزیز در تشخیص و شناسایی لوازم ورزشی اورجینال و اصل از لوازم ورزشی فیک و تقلبی کمک کنند. پس به هنگام خرید لوازم ورزشی اصل حتماً به نکات ذکر شده توجه داشته باشید تا بتوانید با اطمینان بیشتری اقدام به خرید کنید. زیرا استفاده از لوازم ورزشی با کیفیت و با دوام و ماندگاری بالا به هنگام ورزش اهمیت بسیار زیادی دارد و مانع از صدمه دیدن شما عزیزان در زمان انجام حرکات و تمرینتان می شود.

در پایان از شما همراهان گرامی بسیار متشکریم که تا به انتهای این مقاله همراه اسپرت مال بودید و امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه