راهنمای خرید عینک شنا

5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله از اسپرت مال راهنمای خرید عینک شنا ارائه میشود.اگر مایل به خرید عینک شنای با کیفیت در عین حال با دوام بالایی هستید که برای شما عمر طولانی کند این مقاله اسپرت مال را مطالعه بفرمایید. در بازار کالاهای ورزشی چه به صورت آنلاین و چه به صورت فیزیکال، عینک شنا در رنگها و مدل های مختلفی موجود است و به همین دلیل لازم است قبل از خرید به نکات زیر توجه فرمایید.

راهنمای خرید عینک شنا

موارد گفته شده در زیر را هنگام خریئ عینک شنا در نظر بگیرید.

راهنمای خرید عینک شنا
راهنمای خرید عینک شنا

 سایز لنز و اندازه پوشش آن برای حدقه چشم

این دو مشخصه به عنوان یک راهنما جهت اطلاع از نوع سایز عینک شنا به کار می روند که در حال حاضر در بازار کالاهای ورزشی در دوسایز بزرگ و کوچک موجود است. منظور از سایز حدقه، اندازه کاوری ایست که اطراف لنز عینک را محافظت می کند. سایز کوچک حدقه به استخوان دور چشک شما فشار وارد می کند و چشم شما اذیت می شود. از طرفی اگر سایز آن بزرگ باشد ممکن است محافظ به دور چشم شما به راحتی قرار نگیرد. بعضی از عینک شنا دارای سیستمی بر دور محافظ عینک است که همانند یک ساکشن عمل می کند و اینگونه به راحتی استخوان حدقه چشم شما را می پوشاند.

در مورد سایز لنز نیز دو سایز در بازار موجود است. سایز بزرگ و سایز کوچک. سایز بزرگ به شما میدان دید بیشتری می دهد و چون این زاویه دید گسترده تر می شود به آن دید طبیعی می گوینددر حالی که آنهایی که سایز کوچم دارند دید شما را محدود می کنند و تمرکز شما را بالاتر می برد و این نوع لنز برای بازیهای حرفه ای بیشتر مورد استفاده است.

انواع عینک شنا بر اساس شکل و طراحی آن

تنها سه نوع عینک بر اساس طراحی وجود دارد که عبارتند از:

نوع سوئدی: این نوع برای شناگران حرفه ای طراحی شد و به خوبی دور چشم قرار می گیرد و اصطحلاک کمتری با آب دارد و مانع سرعت شنا گر نمی شود.

نوع کلاسیک (واشری): نوع معمول موجود در بازار که مشخصه ی خاصی ندارد و با جنس سیلیکون و فوم موجود است.

نوع مخصوص کودکان: نوع کلاسیکی است که به همراه لوله های تنفسی است. برای کودکان مناسب است زیرا استفاده از آن بسیار ساده است.

انوع رنگ لنز عینک

بر خلاف تصور تنوع رنگ در لنزهای شنا تنها ربطی به زیبایی آن ندارد بلکه هر رنگ ویژگی های خاص خود را دارند.

لنز کهربایی: این رنگ لنز برای انواع شرایط نوری مناسب می باشد. در نور کم و حتی زیاد روز. در نور روز باعث می شود که دوچار دوبینی نشوید و چشمهایتان اذیت نشود.

لنزهای شفاف: این نوع لنز برای مکان هایی با نور کم مناسب می باشد. در استخر ها و فضاهای کم نور منجر می شود دید دقیقی داشته باشید.

لنزهای آبی یا بنفش: این نوع رنگ لنز برای زمانی مناسب است که شما از شرایط نوری مکانی که قصد شنا دارید، ندارید. این نوع لنز مانند فیلتر عمل کرده و یک نور متوسط را به چشم شما می رساند.

لنزهای دودی: این نوع رنگ لنز در مکانهایی که نور زیاد و یا آفتابی هستند مناسب است و مانند عینگ دودی عمل می کند.

لنزهای آینه ای: این لنزها نور را منعکس کرده و در فضای های روباز مناسب است. ازین نوع لنز شناگرها استفاده کرده تا حرکت بعدی آنها مشخص نشود.

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه