هوگو کاراته چیست و چه انواعی دارد (جامع1402)

تجهیزات حفاظتی ایمنی یکی از ملزومات هر رشته رزمی می باشد. چرا که در گذشته وقتی مبارزه‌ای انجام می شد این مبارزه بدون هیچگونه تجهیزات ایمنی شکل می گرفت که سبب به وجود آمدن صدمات و آسیب های بسیار جدی‌ای به ورزشکاران می شد. بعدها با تشکیل شدن فدراسیون‌ های بین المللی ورزشی رزمی استفاده از تجهیزات ایمنی مانند هوگو الزامی شد. پس باید بگوییم که استفاده از هوگو کاراته یکی از مهمترین ملزومات در مسابقه و تمرینات محسوب می شود. این هوگو در زیر لباس پوشیده می شود و از بدن ورزشکار در برابر ضربات احتمالی حریف محافظت می کند.

ضروری شدن پوشیدن هوگو رشته کاراته در سال های اخیر توسط فدراسیون کاراته به تصویت رسید و تا قبل از تصویب این قانون، مسابقات این ورزش رزمی به صورت آزاد صورت می گرفت و بدون استفاده از هیچگونه تجهیزات ایمنی انجام می شد‌.

از آنجایی که حریف بعد از ضربات به قسمت میان تنه مانند سینه، شکم و پهلوها امتیاز مثبت کسب می کند احتمال آسیب و خطرات بسیار جدی‌ای برای ورزشکاران در زمان مسابقات وجود دارد.

استفاده از هوگو کاراته برای ورزشکاران مبتدی‌ تا پیشرفته نیاز است و به خوبی فشار و ضربه را جذب می کند و از هرگونه آسیب احتمالی جلوگیری خواهد کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم به کاربرد هوگو کاراته، انواع و راهنمای خرید آن بپردازیم.

پس اگر در آغاز فعالیت این رشته ورزشی رزمی هستید و یا اینکه در این رشته فعالیت می کنید تصمیم به خرید این محصول ایمنی دارید و در مورد آن سوالاتی دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید با خیال راحت هوگو مناسب خود را خریداری نمایید.

هوگو کاراته چیست و چه کاربردی دارد؟

هوگو کاراته چیست و چه کاربردی دارد

هوگو یکی از وسایل ایمنی در مبارزات رشته رزمی کاراته است که در مسابقه های سبک کنترلی رشته کاراته ورزشکار باید آن را زیر لباس خود بپوشد تا از قسمت میان تنه خود مانند شکم، سینه و پهلوها در برابر ضربات حریف در زمان مسابقه محافظت کند.

بنابراین می توان گفت که کاربرد این وسیله ورزشی محافظت از بخش های میان تنه ورزشکار و جلوگیری از آسیب ها و صدمات جدی به او می باشد.

نکته حائز اهمیت در مورد هوگو این رشته ورزشی این است که هوگو کاراته نسبت به هوگو تکواندو از ضخامت کمتری برخوردار است. جنسی که در ساخت این محصول حفاظتی مورد استفاده قرار می گیرد از فوم می باشد تا بتواند در زمان بروز ضربات از بدن ورزشکار به خوبی محافظت کند و ضربه وارد شده را جذب نماید.

تمامی انواع هوگو این رشته ورزشی در رنگ سفید طراحی و تولید می شوند. چرا که این کالا در زیر لباس ورزشکار پوشیده می شود به همین علت سازندگان این محصول رنگ آن را سفید در نظر گرفته‌اند. این وسیله کاربردی به صورت کلی در ۴ سایز ساخته می شود که با اعداد ۱ تا ۴ نیز مشخص می شود.

سایز ۱ این آن کوچکترین سایز آن است که برای کودکان استفاده می شود. بنابراین در زمان خرید این وسیله باید به سایز خود توجه کنید و آن را کاملا متناسب با سایز خود خریداری کنید وگرنه در حین مسابقات ممکن است با مشکل روبرو شوید.

بیشتر بخوانید: کلاه مبارزه کاراته

راهنمای خرید هوگو کاراته

از آنجایی که هوگو کاراته نقش بسیار مهمی در ایمنی و عملکرد ورزشکاران در زمان مسابقات دارد باید در زمان خرید این وسیله ایمنی نکات مهمی را مد نظر خود قرار دهید تا بتوانید یک کالای با کیفیت و مناسب خود را خریداری نمایید‌.

چرا که این وسیله نقش بسیار مهمی در سلامتی شما خواهد داشت و اگر از جنس با کیفیتی خریداری نشود نمی تواند به درستی ضرباتی که از سمت حریف وارد می شود را جذب کند و ممکن است شما دچار صدمات و آسیب های جدی‌ای بشوید.

راهنمای خرید هوگو کاراته

در ادامه این مطلب قصد داریم به راهنمای خرید این وسیله ایمنی حفاظتی بپردازیم. اگر قصد خرید این وسیله را دارید بهتر است آن را با توجه به نکات پایین خریداری کنید. این راهنمای خرید هوگو کاراته به شرح زیر می باشد:

توجه به استحکام هوگوهای کاراته

همانطور که اشاره کردیم این پوشش زمانی استفاده می شود که ورزشکار قصد داشته باشد از خود در برابر ضربات محافظت کند. بنابراین می توان گفت که مقاوم بودن و استحکام بالا از موارد ضروری است که در این کالا اهمیت دارد که شما در زمان خرید باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

پس در موقع انتخاب و خرید محصولی را انتخاب کنید که در برابر ضربات از خود مقاومت خوبی را نشان دهد و جنس به کار رفته در لایه داخلی آن از مواد با کیفیت و مرغوب باشد.

توجه به وزن هوگوهای کاراته

توجه به وزن هوگوهای کاراته

وزن هوگو یکی دیگر از موارد مهمی است که در زمان خرید آن از اهمیت بالایی برخوردار است. یک هوگو مناسب هوگویی است که مطابق با استانداردهای از قبل تعیین شده طراحی، تولید و به بازار عرضه شود. یکی از این استانداردها ورزن هوگو کاراته می باشد.

این کالا نباید وزن سنگینی داشته باشد و یک بار اضافی برای ورزشکار باشد. بلکه باید وزن سبک و مناسب داشته باشد و عملکرد ورزشکار را بخاطر وزنی که دارد محدود نکند و سبب کسر امتیاز از ورزشکار نشود.

البته قابل ذکر است که به این نکته نیز توجه داشته باشید که به خاطر وزن کم از هوگوهای نازک استفاده نکنید. یک هوگو استاندارد از ضخامت مناسبی برخوردار است اما همچنین وزن آن زیاد نمی باشد.

توجه به جنس و کیفیت دوخت هوگوهای کاراته

سازندگان این وسیله ایمنی آن را در جنس‌ های متعددی طراحی و تولید می کنند. در نتیجه در زمان خرید هوگو کاراته باید این نکته را مد نظر خود قرار دهید که هوگو شما از جنس مناسب و کیفیت دوخت خوبی برخوردار باشد.

دوخت ظریف و خوب در هوگوها سبب می شود تا بهتر روی بدن ورزشکار قرار بگیرد و همچنین در برابر ضربات و کشش مقاومت بهتری از خود نشان می دهد و در زمان کم پاره و خراب نخواهد شد. همچنین در زمان خرید باید توجه داشته باشید که بسیاری از جنس های اصل و غیر اصل از این وسیله ایمنی در بازار عرضه شده است.

به همین دلیل برای اینکه بتوانید یک خرید مطمئن داشته باشید بهتر است خرید خود را از فروشگاه های معتبر و شناخته شده تجهیزات ورزشی انجام دهید.

بیشتر بخوانید:فروش هوگو کاراته در تولیدی های معتبر

توجه به سن هنرجو در زمان انتخاب هوگوهای کاراته

از دیگر نکات مهم در زمان انتخاب و خرید این کالا توجه به سن هنرجو می باشد. همانطور که در قسمت های بالاتر نیز اشاره کردیم انواع هوگوهای کاراته دارای سایز بندی ۱ تا ۴ هستند که سایز ۱ آن کوچک ترین سایز هوگو می باشد و مناسب کودکان است و سایز ۴ آن بزرگ ترین سایز و مناسب برای بزرگسالان است.

در هنگام خرید باید هوگویی را خریداری کنید که به صورت کامل روی بدن شما قرار می گیرد و به طور کامل میان تنه شما را پوشش دهد تا در زمان برخورد ضربه های احتمالی از روی بدن شما جا به جا نشود و صدمات و آسیب های جدی‌ای به بدن شما وارد نشود.

همچنین بهتر است که در موقع خرید این وسیله ابتدا آن را بپوشید و از اینکه متناسب با سایز شما و یا فردی که دارید این وسیله را برای او خریداری می کنید، شوید. زیرا اگر هوگو به درستی متناسب با ورزشکار نباشد پوشیدن آن فایده‌ای برای ورزشکار نخواهد داشت.

بهترین نوع هوگو کاراته

بهترین نوع هوگو کاراته

اگر که قصد خرید هوگو کاراته را دارید و برای شما سوال است که بهترین نوع آن کدام است؟ باید پاسخ دهیم که بهترین نوع این هوگو، هوگویی است که مطابق با استانداردهایی که از سمت فدراسیون کاراته برای این وسیله ایمنی تعیین شده است طراحی و تولید شده باشد.

یک هوگو مناسب باید دارای قدرت ضربه گیری بالا و استحکام کافی باشد. در عین حال این وسیله باید از وزن سبکی نیز داشته باشد و به گونه‌ای باشد که به صورت کامل قسمت میان تنه ورزشکار را پوشش دهد و خیلی برای او تنگ نباشد که به بدن اون فشار بیاورد و یا خیلی آزاد نباشد که در اثر ضربات بچرخد.

از آنجایی که در چندین سال اخیر پوشیدن هوگو کاراته از سمت فدراسیون در زمان مسابقات الزامی شده است یک هوگو دارای این ویژگی‌های گفته شده می تواند بهترین نوع هوگو باشد و از شما در برابر بسیار از آسیب ها محافظت کند.

بیشتر بخوانید:تولیدی لباس کاراته | خرید عمده و قیمت لباس کاراته در منیریه

خرید هوگو کاراته

خرید هوگو کاراته

هوگو کاراته از آنجایی که جزو تجهیزات ایمنی ضروری می باشد و تاثیر زیادی در حفظ سلامتی ورزشکار در زمان مسابقات دارد بهتر است که در زمان خرید آن با کیفیت ترین و بهترین نوع آن را انتخاب و خریداری کنید. یک هوگو مناسب باید بتواند به خوبی از قسمت میان تنه ورزشکار که شامل سینه، شکم و پهلوها می شود محافطت کند‌.

چرا که ضربات به این قسمت ها در ورزشکار کاراته دارای امتیاز مثبت است و بیشترین ضربات در زمان مسابقات از سمت حریف به قسمت میان تنه ورزشکار وارد می شود. هوگویی که انتخاب می کنید باید قدرت ضربه گیری بالایی داشته باشد.

همچنین لازم به ذکر است که به این دلیل که هوگو کاراته معمولا در زیر لباس ورزشکار پوشیده می شود دارای رنگ بندی خاصی نبوده و رنگ سفید طراحی و تولید می شود‌.

باید در زمان خرید به جنس، اندازه و سایر موارد دیگر که در راهنمای خرید آن بیان کردیم توجه داشته باشید تا بتوانید یک هوگو مناسب و با کیفیت که در برابر ضربات از شما محافظت می کند را خریداری نمایید.

همچنین لازم به ذکر است که حتما انواع تجهیزات ایمنی ورزش های رزمی به ویژه هوگوهای کاراته را از فروشگاه های ورزشی معتبر به صورت آنلاین یا حضوری خریداری کنید تا از کیفیت خرید خود مطمئن باشید.

قیمت هوگو کاراته

ورزش کاراته جزو ورزش های رزمی محبوبی است که در سال های اخیر استفاده از تجهیزات ایمنی به خصوص هوگو در مسابقات آن اجباری شده است. در این ورزش به دلیل اینکه وارد کردن ضربه به قسمت میان تنه ورزشکار دارای امتیاز مثبت است و این قسمت از بدن بسیار حساس است احتمال بروز صدمات و آسیب های جدی زیاد می باشد.

پس ورزشکار باید از یک هوگو مناسب استفاده نماید. اگر که برای شما هم سوال است که قیمت هوگو کاراته با کیفیت چقدر هست باید به صورت مختصر پاسخ دهیم که این محصول ایمنی دارای قیمت ثابت و مشخصی نمی باشد و تعیین قیمت آن به عوامل مختلفی بستگی دارد.

این عوامل شامل متریال استفاده شده در هوگو، سایز، برند و … می شود و در انواع آن دارای قیمت های متفاوتی است.

اگر که به دنبال خرید یک هوگو استاندارد و با کیفیت با قیمت مناسب هستید پیشنهاد ما به شما این است که حتما برای خرید هوگو کاراته به فروشگاه های معتبر، شناخته شده و باسابقه که در این زمینه فعالیت می کنند مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان می توانید انواع تجهیزات با کیفیت و با قیمت مناسب مربوط به رشته های ورزشی رزمی را از جمله رشته کاراته را در مجموعه ما خریداری کنید.

بیشتر بخوانید:راهنمای خرید لباس کاراته | لباس کاراته چیست و چه انواعی دارد

جمع بندی نهایی

همانطور که می دانید ورزش کاراته جزو ورزش های رزمی قدیمی و اصیل می باشد که همچنین دارای سبک های متفاوتی است. در چندین سال اخیر فدراسیون بین المللی کاراته به دلیل خطراتی که در این ورزش به خاطر ضرباتی که به میان تنه وارد می شود وجود دارد در سبک مسابقه های کنترلی ورزش کاراته استفاده از هوگو کاراته را الزامی کرده است.

چرا که وجود یک هوگو با کیفیت و مرغوب سبب جلوگیری از بسیاری از صدمات و آسیب های خطرناک به ورزشکار می شود.

در نتیجه در زمان خرید هوگو باید به نکات مهمی از جمله میزان استحکام، وزن هوگو، کیفیت، سایز و ابعاد و سایر موارد مربوط دیگر که در قسمت راهنمای خرید هوگو کاراته به آن اشاره کردیم توجه داشته باشید تا بتوانید یک هوگو مناسب و با قدرت جذب بالا را خریداری نمایید.

در این مقاله به نکات مهم در مورد هوگو کاراته و کاربرد آن و نکات مهم در زمان انتخاب و خرید آن پرداختیم. پیشنهاد ما به شما این است که در زمان خرید این محصول حتما از نکات مهمی که در این مقاله بیان کردیم استفاده کنید. امیدواریم که مطالب فوق برای شما در زمان خرید یک هوگو کاراته مناسب خود مفید واقع شود.

ممنون که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید.hugosport

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه